Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Naime, PC je sa wifi card povezan sa antenom, ona puca do predajnika and so on,so on..
Recimo taj PC da je "server",znaci radi non stop i glavni je racunar.
Ono sto meni treba je kucna mreza, zasnovana na wireless-u.
Par laptopova bi se kacilo na tu mrezu i moje pitanje glasi, sta mi je sve potrebno to da obezbedim ?
Ono sto sam ja razmisljao je da kupim ruter koji bi se konektovao na mrezu PC-a(gde je wifi card) preko kabla, a isti taj ruter bi razbacivao signal ostalim kompovima...Jel to moguce da se odradi tako ili mi treba jos 1 ruter/acess point i sl ? Da li mi treba obican ruter ili wireless ruter? I preporucite do 50e neki...
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Sa wifi neces imati bas kvalitetan signal na svim uredjajima koje povezujesnarocito ako se nalaze na ralicitim mestima u kuci(nisi napisao koji adsl koristis i koji je modem u pitanju)Za oko 3000 dinara mozes naci Wifi ruter proizvodjaca D-link kojiima integrisane portove za lan(4ulaza)
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Nisi me dobro razumeo, u pitanju je bezicni internet 802.11 il vec kako, ne adsl.
Kabal od antene ide u wlan karticu (pci). Ono sto ja hocu je samo da povezem taj komp sa ruterom koji bi razbacivao signal od tog interneta...znam da nece biti kvalitetan signal, ali da je dovoljan za surfovanje netom, nista zahtevno.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Naime, PC je sa wifi card povezan sa antenom, ona puca do predajnika and so on,so on..
Recimo taj PC da je "server",znaci radi non stop i glavni je racunar.
Ono sto meni treba je kucna mreza, zasnovana na wireless-u.
Par laptopova bi se kacilo na tu mrezu i moje pitanje glasi, sta mi je sve potrebno to da obezbedim ?
Ono sto sam ja razmisljao je da kupim ruter koji bi se konektovao na mrezu PC-a(gde je wifi card) preko kabla, a isti taj ruter bi razbacivao signal ostalim kompovima...Jel to moguce da se odradi tako ili mi treba jos 1 ruter/acess point i sl ? Da li mi treba obican ruter ili wireless ruter? I preporucite do 50e neki...

Sve moze.... na tvoju srecu imam komsiju koji je strucnak za tu oblast ....zamolicu ga da ti pomogne. Pored istrukcija dobices ispisak sta tacno moras da nabavis i kako to da povezes i posle setujes. Mozes i sam da ga kontaktiras > troja (et) beotel.net
Zove se Milan, a pozovi se na mene Tomu

Posto on sigurno vec pajki ....konkretan odgovor ocekuj sutra...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
kod mene je wirelles internet povezan je na antenu ( router ) i imam umrezen jos jedan komp. uzeo switcher i ubo dolazni kabl u njega i odatle povezao kablom oba kompa. samo ti nisi naveo da li bi umrezavao kablom ili bez. laptope mozes kaciti bez kabla ako imaju vec u sistemu wirelles. samo moras podesiti ip adrese. znaci ako se tvoja ip zavrsava npr. 00 ,sljedeci komp ide 01, pa 02 itd.

http://serbianforum.org/tutorijali/30065-umrezavanje-dva-ili-vise-racunara.html
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
To sam hteo da cujem, hvala vam. Znao sam ja da preko acess pointa(klijent mod) moze da se obavi sve, samo nisam bio siguran za karticu pa me to mucilo :S
Ne zelim preko kabla, iako je bolje, al smanjena mobilnost sto mi najvise treba...:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top