Kreiranje precica u XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
KREIRANJE PRECICA

Verovatno ste primetili da kada instalirate XBMC imate po defaultu jako mnogo addona u ponudi za svaku podgrupu (Muzika,Film,Foto...).Na to sve jos kada dodate i addone i plugine koje naknadno sami instalirate a ima jako kvalitetnih mnogo bice vam malo teze snalazenje u samom programu jer cete gubiti nepotrebno vreme dok ne startujete omiljeni addon.zato je potrebno napraviti precice za po 7 addona koje najcesce koristite za svaku podgrupu (Muziku,Film,Foto....).Ovim cete ubrzati rad u programu jer cim startujete XBMC klikom misa ce se startovati i vas omiljeni addon jer ce se precica njegova nalaziti na startnom prozoru programa.

Ypc2rgZ7SX.png


Startujte program,izaberite zatim SYSTEM ....broj 1 a zatim kliknite misem na opciju Settings...broj 2

xfbymiSB.png


U novom prozoru kliknite misem na Appearance ....broj 3

zmwMDle.png


Posto izabrali Skin deo.....broj 4,kliknite misem na Settings....broj 5

Q9Nho7.png


Sidjite polako misem na Add-ons deo i videcete opcije za svaku podgrupu (Film,Muziku,Foto....)...broj 6.Zatim u zeljenoj podgrupi (u mom slucaju Muzika) kliknite misem na Add-on 1 .......broj 7

7BQfbg.png


Otvorice vam se novi prozor gde ce vam se pojaviti aktivirani adoni iz te podgrupe i klikom misa odabirate zeljeni....broj 8

gdPiOR6t5.png


Posto odabrali zeljeni njegovo ime pojavice se sa desne strane u delu addon 1.......(u mom slucaju SoundCloud)...broj 9

Bmp2VaJZw.png


Tako cete ponoviti za Addon 2,Addon 3 to jest za onoliko precica koliko zelite postaviti (najvise moze 7 u svakoj podgrupi).Posto postavili zeljene precice posto startujete XBMC klikom misa na postavljenu precicu startujete zeljeni addon.....broj 10

8oZpO5zL.png


Kroz par sekundi vec ste pristupili zeljenom addonu i mozete uzivati u njemu.....

1l4c8RHUN.png


Tako mozete kreirati precice za sve podgrupe......Recimo programi....

ZEgQrHmhM.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
odlicno boki71:bafghjd:....sad me zanima ili sam lose pregledao kako se rade narucnine za 1channel, icefilms, what the furk i slicne plugine.....?ja sam jucer nesto pokusavao a i nesto mi uspjelo....ali nije mi jasno zasto kad dobijes serije ili film na home screen nece da pokrece to? pokrece samo ako idem opet unatra pod video plugin i tamo startujem....ja sam mislio da to moze direktno...?:???:
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
odlicno boki71:bafghjd:....sad me zanima ili sam lose pregledao kako se rade narucnine za 1channel, icefilms, what the furk i slicne plugine.....?ja sam jucer nesto pokusavao a i nesto mi uspjelo....ali nije mi jasno zasto kad dobijes serije ili film na home screen nece da pokrece to? pokrece samo ako idem opet unatra pod video plugin i tamo startujem....ja sam mislio da to moze direktno...?:???:

Nisam razumeo bas pitanje......jesi li misleo kako se prave precice addona na home stranici ili kako se dolazi do navedenih plugina da bi mogli da se instaliraju.Kada se napravi precica addona na home stranici klikom misa direktno te vodi u taj addon i onda mozes izabrati iz njega sta zelis reprodukovati,Ili jednostavno zeljeni addon prebacis u favorite...
 
Natrag
Top