Kreiranje bootabilne Windows 8 instalacije na USB

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
WJl2hekK.jpg


Ako zelite napraviti bootabilnu instalaciju vaseg Windows 8 na USB flash memoriji to mozete uraditi jednostavno sa par klika misa.Potrebno je da imate instalaciju operativnog sistema Windows 8 u ISO formatu,zatim USB flash memoriju minimum 4GB i jedan mali alat koji imate na adresi....

:download:

Kod:
http://www.filefactory.com/file/77hflu8mmk89/n/usb.rar

Idemo redom.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
PRAVLJENJE FLASH BOOTABILNE INSTALACIJE WINDOWS 8

Posto downloadovali ovaj alat u vas racunar prvo sto je potrebno uraditi je da vas USB flash (minimum 4Gb ) povezete sa vasim racunarom to jest da ga prikljucite na USB ulaz u racunaru.Posto povezali sa racunarom vas USb flash memoriju startujte downloadovani program (koji predhodno izvukli iz rara),duplim klikom misa na Win8USB.exe fajl.Otvorice vam se zatim u novom prozoru ovaj alat te u delu Select a USB Drive kliknite misem na strelicu a onda u padajucem meniju odredite slovo pod kojim je u racunaru vas USB i kliknite misem na njega....broj 1

szyn4f.png


Posto postavili slovo vaseg USB flasha u program kliknite misem na dugme Search ISO....broj 2 a zatim u novom prozoru pronadjite u vasem racunaru instalaciju operativnog sistema Windows 8 u iso formatu,obelezite je misem.....broj 3 i kliknite na dugme Open...broj 4

6N5iVcRt.png


Posto ubacili u program vasu Windows 8 iso instalaciju cekirajte misem opciju Format Drive....broj 5 i kliknite na dugme Create...broj 6

sK0deLlBf.png


Ako je sve uredu kroz par trenutaka dobicete poruku ITS NORMAL!!!SEE YOUR PENDRIVE ACTIVITY....

pfRBSD.png


Sacekajte da se proces kreiranja vase Windows 8 instalacije na vas USB flash obavi do kraja te na samom zavrsetku posto vam se pojavi novi prozor da je proces zavrsen kliknite misem na dugme OK....broj 7

xlgVhdLo.png


Pojavice vam se zatim poruka Successfully updated NTFS filesystem bootcode....broj 8 a vama preostaje jos da kliknete misem na dugme Fix USB Boot...broj 9

iokBJf.png

Sada imate kreiranu na vasoj USB Flash memoriji bootabilnu instalaciju operativnog sistema Windows 8....broj 10

37CZh.png


Naravno sa svim pratecim fajlovima i folderima u njoj...

lMzBNQq.png


Dakle kada pozelite da instalirate windows 8 operativni sistem sa ovako kreirane bootabilne flash memorije potrebno je samo da podesite u BIOS - u racunara da vam se podize sistem sa usb ulaza ,povezete vasu usb flash memoriju na usb ulaz u racunaru,resetujete racunat i zapocece se bootanje i instalacija operativnog sistema sa vaseg flasha.......

NAPOMENA* Proces pretvaranja operativnog sistema windows 8 u vasu flash bootabilnu instalaciju moze potrajati dugacko (polasata,sat) ali je provereno uspesno.....Osnovno je da ne prekidate proces i sacekate da se on obavi do kraja....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF...

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%211412&authkey=ANdjy50n59daKt8" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.827
Negde sam video da uopste nije potreban program, već da se moze podesiti u cmd da usb bude primary hard drive. Unapred hvala
 
Učlanjen(a)
22.11.2015
Poruka
3
E ljudovi.,nemam fles imam eksterni hard mislim da je procedura ista,? skino sam ''win7 dark edition'' koji je na forumu postavila Angelus on u sebi ima neki programcic pod nazivom "rufus-2 exe'' da li je to isti program kao i ovaj gore koji je postavio Boki za win8 ?

Ja pitam umesto da probam,,snasao sam se,to je to samo je drugaciji interfejs na programima..hvalaaa

Negde sam video da uopste nije potreban program, već da se moze podesiti u cmd da usb bude primary hard drive. Unapred hvala
probao sam pre par dana u biosu al nisam uradio nista,,ovo je mnogo jednostavnije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Moze i ovako bez ikakvog programa windows 7,8,10:

Boot USB za instalaciju Windows OS-a
UVOD
Ovo uputstvo vodi Vas kroz postupak pripreme USB memorije (Stick) za instalaciju MS Windows Vista, MS Windows 7 i MS Windows 8 operativnih sustava. Dakle, u mogućnosti ste pokrenuti instalaciju i instalirati navedene operativne sustave pomoću USB-a.
Kao što znamo, većina novih prijenosnih računala, kao i većina mini prijenosnih računala, nema optički uređaj (CD\DVD Drive). U tome slučaju operativni sustav moramo instalirati pomoću USB-a, preko mreže ili na neki drugi način, a najjednostavnija metoda je pomoću USB memorije.
Na Internetu se može pronaći velik broj programa koji ovaj postupak odrade automatski, ali ako ste jedan od onih koji na računalu ne vole instalirati programe koje će koristiti svega nekoliko puta onda je ovo uputstvo za Vas. U postupku se ne koriste dodatni programi i sve što Vam je potrebno je Command Prompt.
Uputstvo se odnosi na pripremu USB memorije za instalaciju Windows 7 operativnog sustava, ali postupak je isti i za ostale operativne sustave koji su ranije spomenuti.
ŠTO JE POTREBNO
Prije nego krenemo sa samim postupkom potrebno je pripremiti slijedeće:
  1. Windows 7 instalacijski medij - DVD ili ISO preslika
  2. USB memorija (Stick) minimalnog kapaciteta od 4GB-a - Zašto minimalno 4GB-a? Zato što je poznato da je veličina instalacijskog medija Windows 7 operativnog sustava između 2GB - 3GB i više, ovisno o verziji (Home, Professional, Ultimate...)
POSTUPAK
Sam postupak je jednostavan i ne treba veliko informatičko znanje.
  1. Otvaramo Command Prompt (Start >>> All Programs >>> Accessories >>> Command Prompt)
  2. U Command Prompt upisujemo naredbe koje su uokvirene crvenom bojom. Potrebno je obratiti pažnju koji ćemo disk označiti naredbom "select disk". Potrebno je označiti USB pomoću kojeg ćete instalirati Windows. Npr. ako Vam je USB pod rednim brojem 4, koristite naredbu "select disk 4".
Untitled.png


Nakon što je postupak gotov potrebno je kopirati sav sadržaj sa Windows instalacijskog medija na USB. Također, ne zaboravite u BIOS-u postaviti da je prvi Boot uređaj USB. Nakon prvog Restarta tijekom instalacije pustite da se Windows pokreće sa HDD-a.
OBJAŠNJENJE NAREDBI
cmd_naredbe.png
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Da u potpunosti se slazem sa Rufus programom je mnogo prostije ali mi je par puta zakazao sa neki specificnim alatima kao sto su Hirens i Norton Ghost tako da nije na odmet znati vise nacina ;).
 
Učlanjen(a)
06.05.2014
Poruka
7
WJl2hekK.jpg


Ako zelite napraviti bootabilnu instalaciju vaseg Windows 8 na USB flash memoriji to mozete uraditi jednostavno sa par klika misa.Potrebno je da imate instalaciju operativnog sistema Windows 8 u ISO formatu,zatim USB flash memoriju minimum 4GB i jedan mali alat koji imate na adresi....

:download:

Kod:
http://www.filefactory.com/file/77hflu8mmk89/n/usb.rar

Idemo redom.....

jel moze ovde da se zameni link
 
Natrag
Top