Kontrola ljubavi???

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
- Na dve stvari ne može se uticati, kad će mo umreti i u koga će mo se zaljubiti.-

Mozemo li mi da kontrolisemo svoja osećanja kad je ljubav u pitanju?
Mozemo li da selektujemo u koga će mo se zaljubiti i koliko će mo voleti?

Da li verujete u ljubav kao silu, nad kojom nema kontrole, nema pameti,obuzme te i onda više nisi svoj?
Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam može ući u srce na taj nacin?
Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Uh!
Mislim da mi se sve to dešavalo, samo što sam s godinama naučila to da kontrolišem. Mislim, mogu da kontrolišem svoje ponašanje, ali ljubav, teško.
A i kakva ljubav bila kad bi se mogla kontrolisati?! :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Emocije nije moguće kontrolisati kad se rasplinu ali ih je moguće pre toga usmeravati. Opet se vraćam na ono pitanje odnosa razuma i emocija, jer koliko uspemo dovoljno jasno da raščlanimo šta nam se dopada a šta ne tako ćemo moći da napravimo neki izbor. Hoću da kažem da često razmišljamo kakva nam se osoba dopada kako treba da izgleda i kakve osobe bi valjalo da ima. Pored toga svesni smo da je malo nemoguće naći takvu idealnu osobu pa se postavlja pitanje na kolike kompromise smo spremni da pristanemo.
Ali ono što celoj priči daje posebnu draž je to što nije moguće planirati u kakvu osobu ćemo se zaista zaljubiti. Kad se već to desi formalno imamo dobru priliku da proverimo sebe pod uslovom da nam svest nije previše sužena...da li smo zaista toliko principijelni i koliko konkretan izbor nas same oličava. Onda se može nametnuti pitanje ko koga kontroliše...ako nam je uopšte stalo da to znamo :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Ili su nove teme ili preteske....
Neverovatno mi je, kao novom na ovom forumu, da ovakve teme jedva da sadrze po koji komentar.
IMA LI ICEGA VAZNIJEG, LEPSEG, SMISLENIJEG OD LJUBAVI.
i DA
Na obe se stvari, i zaljubljenost a narocito na zivot/smrt nehotice ili namerno stalno utice.
Kako???
Iako pesnik kaze: "Iskustva svoga dao bih slap
za zdravog razuma, bar jednu kap"
iskustva nas iz dana u dan menjaju, pa zbog jedne jako neprijatne xy u takvu se vise ne mogu zaljubiti, pa onda neka druga uzasna xyz eliminese slicne kao potencijalne voljene osobe, i tako u nedogled...
dok ne naucimo da nije dobro zaljubljivati se, pa to i zaboravimo...
Srecom LjUBAV je razumna, volimo jer hocemo, jer znamo zasto nam je neko drag, zasto nekome zelimo svu srecu ovog sveta, sa nama ili bez nas...
A sto se tice zivota/smrti, pa zar ne pijemo sve vise recimo kafe, znajuci da nam tolika kolicina smeta, ubrzano nas vodi kraju, tako jos puno cega drugoga, malo po malo, ubrzava trosenje zivota, a jos ako smo na bilo kome "spidu", ulecemo u smrt.
Sami svesno skracujemo zivot nekad toliko da ulecemo u smrt...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Mozemo li mi da kontrolisemo svoja osećanja kad je ljubav u pitanju?
Mozemo li da selektujemo u koga će mo se zaljubiti i koliko će mo voleti?

Da li verujete u ljubav kao silu, nad kojom nema kontrole, nema pameti,obuzme te i onda više nisi svoj?
Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam može ući u srce na taj nacin?
Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?

PA REDOM:
-da, zato i jeste ljubav a ne zaljubljenost
-Ne direktno, al nam negativna iskustva, jako u tome pomazu

-to sto nazivas ljubavlju, nekontrolisana sila, ako predefinises u nekontrolisana zelja, nije nista drugo do zaljubljenost
-ako je ovo predhodno zaljubljenost, DA, a ishoda su dva, ili ljubav ili cesce razocarenje
-Naravno mi ljubav

Vredi procitati knjigu "Umjece ljubavi" Eriha Froma
 
Natrag
Top