Kompresovanje PDF-a ! URGENT !!!

Član
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
23
Imam PDF fajl koji zauzima oko 400 MB , to je neka knjiga koju hocu da postavim na SKRIBID .
Pokusao sam nekoliko puta ali nece da moze ,
Kako da smanjim velicinu knjige ... ili bar kako da podjelim PDF falj na nekoliko djelova ... ?
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Ta knjiga je skenirana i pri tom nije koriscen OCR (Optical Chacacter Recognition) s/w sto znaci tvoja knjiga se ne sastoji od teksta vec svaka strana je "image". Kompresiju neces ostvariti koriscenjem tekst kompresora. Treba svaku stranicu posebno da "sacuvas" u JPEG formatu - to je format koji "angazuje" kompresiju, ali ces pri tome sam odluciti koliko ces da ides daleko sa kompresijom zbog gubitka kvaliteta. Mozes svaku stranicu posebno da sacuvas u jpeg format pomocu programa koji koristis za gledanje fotografija, najlakse je poci od 80 % kompresije (80% od originala) pa ako si srecan sa kvalitetom povecaj kompresiju tj idi na 70% ..
Tek kad sve stranice kompresujes jednu po jednu onda ces moci da ih sacuvas u pdf formatu tj da napravis knjigu.
Sto se tice "deljenja" jednog veceg file na vise manjih files sledeci program ce zavrsiti taj posao.
Kod:
http://download.cnet.com/HJ-Split/3000-2248_4-10550268.html
 
Natrag
Top