Kompletno brisanje HDD-a

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pozdrav svima koji su se prikljucili ovoj temi,uostalo zanima me koji je najbolji program za kompletno brisanje hard diska,znaci ne klasicno formatiranje nego neki program koji ima detaljno presnimavanje i da se posle njega programima ne mogu vratiti izbrisani fajlovi.Naravno ne govorim o nekim extremnim slucajevima da ne moze ni najbolji aparati da povrati fajlove ili nesto slicno,samo da programi koji vracaju fajlove da ne mogu da ih povrate.Hvala :)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
...zanima me koji je najbolji program za kompletno brisanje hard diska
Sad, bolji ili najbolji... svi rade na principu višestrukog prepisivanja prethodnih podataka...
Probaj neki od ovih:
Kod:
[url]http://erace.it/[/url]
Kod:
[url=http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/]Low Level Format Tool[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
A moze li nesto kao sa Hiren's Boot CD-a da se nadje neka alatka,sta mislis o tome?Ma meni je samo bitno da program odradi posao,a mislim i da je ovaj program dowoljan sto ste Vi postavili thx.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.382
A moze li nesto kao sa Hiren's Boot CD-a da se nadje neka alatka,sta mislis o tome?Ma meni je samo bitno da program odradi posao,a mislim i da je ovaj program dowoljan sto ste Vi postavili thx.

Moze naravno, i treba da ga formatiras iz virtualnog okruzenja, jer ako vec koristis taj HDD samo za sistem i hoces ga brisati, logicno je da nemozes sa istog pokrenuti alat.
Ako nije u pitanju sistemski disk, onda mozes instalirati Active Kill Disk (ima i Bootabilna verzija sa virtualnim okruzenjem), imas ga na torrentu, mozes da radis Low Level Format klasicno Null-ovanje, ali da postavis verifikovanje svakog sektora na 30%, jeste dosta sporije, ali je sigurnije brisanje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pravo da Vam kazem komp je star dosta na njemu ide windows 7 dobro, korisitm taj HDD od 80 GB i za sistem i za datoteke neke kao i svi sto koriste samo imam ja backup svih podataka i hteo sam kada budem ponovo radio sistem kompletno da ga foramtiram sa nekim od ovih programa jer mu to nije radjeno nikad,a i da crkne ko ga ****,samo ne verujem da ovaj komp uopste moze da crkne xaxaxaax sala na stranu.Mislim da bi ova konfiguracija malo bolje radila kad bi sve to pobrisao.A citao sam da Active Kill ima u Hirenu pa sam mislio odatle nesto da uradim mada Hiren i nije jednostavan moram ga malo vise podesavati da vidim sta sve ima i imam verziju 15.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.382
Ako je tako, onda prvo uradi proveru sa HD Tune Pro, imas ga na forumu, cisto da vidis stanje HDD-a, ako ima neki relociran sektor onda mozes uraditi samo Zero format, dakle to je vracanje svih sektora na default 0x0, posle ga formatiraj u NTFS, tokom podizanja sistema mozes odmah i formirati particije, kada pristupis DOS-u, Active Kill Disk se nalazi u sekciji Hard Disk Tools, ides redom na More..., DOS Programs, ako ga nema u prvoj listi opet ides na More... dok ga ne vidis, pristupi programu, pojavice ti se kao na slici:
detected_phys_dev.jpg

Iz prve slike checkiras Hard disk 0 isto kao na slici i pritisnes F10
erase_method.jpg

Samo sto ces iz ovog dole prozora izabrat One Pass Zeros (One Pass), dakle da jednom predje ceo HDD, verifikaciju ostavi na 10%, nema potrebe za detaljisanjem, ako je sa HDD-om sve u redu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Ja sam proverio HD Tune-om sve je zeleno nema bad sactor,ali mi se cuje hard ponekad kao da krcka nesto ili grebe.Hvala na iscrpnom odgovoru ,pronasao sam i Active kill na u DOS-u,a znaci ovo gde pise Retry Attempts da izaberem jedan ili ovo gore gde pise Erase method da izaberem One Pass?A kako da vratim u NTFS nisam video tu opciju kada se radi Windows 7 video sam kod XP-a ili nisam gledao to nesto?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.382
Dovoljno je samo jednom da ga obrise celog, a erase method One Pass Zero, Win 7 ce po defaultu formatirati u NTFS, ides na Advanced tokom setup-a i pravi particije odmah i to je to, ima dosta tutorijala na YT i netu, a i na forumu
 
Natrag
Top