Kompleksi-podsticaj ili kamen spoticanja?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zbog nedostatka skromnosti i previse ponosa kompleksi su kocnica....
Inace se mogu prevazici...
Jel sam jasnija
da editujem post ili je ok ovako da ostane?
Sve je u redu sa postom.
I skromnost i ponos se mogu smatrati ljudskim vrlinama. Naravno, to one nisu ako je riječ o pretjeranoj skromnosti ili pretjeranom ponosu.
Skromnost život čini podnošljivijim i ljepšim i dobar je preduslov za redukovanje kompleksa raznih vrsta. Ponos čovjeka čini dostojanstvenijim a samim tim i čovječnijim. Mnogi kažu da su ljudi bez ponosa obične krpe.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2013
Poruka
11
Sve je u redu sa postom.
I skromnost i ponos se mogu smatrati ljudskim vrlinama. Naravno, to one nisu ako je riječ o pretjeranoj skromnosti ili pretjeranom ponosu.
Skromnost život čini podnošljivijim i ljepšim i dobar je preduslov za redukovanje kompleksa raznih vrsta. Ponos čovjeka čini dostojanstvenijim a samim tim i čovječnijim. Mnogi kažu da su ljudi bez ponosa obične krpe.
Da skronost je vrlina kao sto je normalno imati i umerenu meru ponosa, biti ponosan na sebe svoja dostignuca i imati samopostovanje...
Cesto se u psihologiji ponos definise kao nesto negativno misleci se na prevelik ponos ili sujetu...
Skromonst pomaze coveku da bude svestan svojih ogranicenja i da prihvati vlastite nedostake
kao i da prevazidje komplekse ukoliko ih ima...
Ljudi bez licnog samospostovanja su krpe a ne valja ni biti preponosan...
Jer previse ponosa coveka zaspaljuje u odnosu na istinu i koci...
Znam osobe koje zbog previse ponosa i arogancije ne mogu prevazici svoje komplekse..
i oni ih paralisu...
Treba im skromnost ali ga ne mogu nabaviti...
jer skromnost je osobina srca...
a srce se ne menja preko noci...
Vrline skromnost, dobrota i ljubav mogu pomoci kod svega pa i u prevazilazenju kompleksa...
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2012
Poruka
26
Upoznala sam do sada puno muških a i ženskih osoba u bližoj i daljoj okolini i često ih posmatrala kako govore i šta govore, kako se ponašaju. To su bile rečenice tipa ja sam naj i ja sve mogu i ja sam najpametniji i najljepši i tako ima toga još da ne dužim. Svijet im je uvijek za nešto bio kriv, poremećen ili smiješan a često su na svađu ili silu nešto postizali a ni u društvu nisu bili omiljeni. Svi smo znali da pate od kompleksa samo oni to nisu nikad priznali. Vremenom su bili odbačeni od prijatelja a ni u svojim životima nisu puno postigli jer su uvijek ponižavali ljude iz svoje okoline.

Meni nije jasno zašto takve osobe ne mogu sebe da prihvate takvima kakvi i jesu?
 
Natrag
Top