Kojekude Srbijo

Član
Učlanjen(a)
30.01.2009
Poruka
28
Razliciti motivi naveli su svakog od nas da postanemo clanovi ovog foruma. Mislim da necu pogresiti ako kazem da je ljubav prema Srbiji onaj element koji predstavlja zajednicku crtu svih nas. Medjutim, da li ste ikada sebi postavili pitanje sta u stvari znaci ta "moja ljubav prema Srbiji"? Ili: da li Srbija mene voli isto toliko i na isti nacin - iskreno, bezuslovno, cisto...?
:?:
:?:
:?:
Stara je istina da je covek najiskreniji kada ostane sam sa sobom u svojim mislima. Ako vam se to desilo, onda znam da su neki od odgovora na prethodna pitanja bili prilicno zastrasujuci.
Zelim da kroz ovu temu malo popricamo o tome.
:arrow: Da li je Srbija koju volim realna cinjenica ili zivi samo u mojoj glavi i knjigama?
:arrow: Da li mi je Srbja pruzila ono sto zasluzujem i ono sto ocekujem od nje?
:arrow: Da li u srbiji ima buducnosti i vidim li sebe sutra u njoj?
:arrow: Do kada ce pojedinci kojih je sve vise ziveti na grbaci nas obicnih smrtnika?
:arrow: Mogu li ja nesto da uradim da nam svima bude bolje?
:arrow: Da li ste nekada pogledali, ali stvarno pogledali, svoje roditelje?
:arrow: Da li vam oni izgledaju srecno (ne mislim na obostranu ljubav i postovanje)?
:arrow: Da li ste obratili paznju na lica obicnih ljudi koja svakodnevno srecete? Ne cini li vam se da nisu srecna? Pogledajte im oci - nema sjaja!
:arrow: Da li sam ja (vi) kriv(i) sto je to tako?

Mnogo je ovakvih pitanja, pa dajte da pokusamo bar na neka da odgovorimo kada nece oni kojima je to posao.
Verujem da se mnogi od vas ne bave ovim pitanjima, uglavnom zbog godina. Ali, verujte mi, vreme od danasnjeg dana do dana kada ce imati svoju porodicu veoma brzo ce proci. Tada ce se ova pitanja neminovno naci na dnevnom redu. Zato pocnite na vreme sa pripremama!
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2009
Poruka
28
DR?AVNA TAJNA

Svetska finansijska kriza odgovorna je za poku?aj bekstva Milorada Lukovi?a Legije iz Centralnog zatvora. Kriva je ?to Vlada Srbije ne zaseda kad dolazi Oli Ren, kriva je ?to ministar odbrane ima vojnike koji su u?estvovali u ratu i ?to ministri dr?avnu tajnu ne mogu da sa?uvaju sedam dana.
Ona je kriva i ?to ?e Kosovo u MMF s na?im blagoslovom, kriva je ?to nema para za plate i penzije, a ima za pla?anje jedne kafanske tu?e na koled?u u Americi.
Za sve je u Srbiji kriva Kriza, pa nije fer da Miladin Kova?evi? bude izuzetak. ?ovek se pametno sklonio iz zemlje, u kojoj kad poku?a? da ubije? ?oveka duplo manjeg od sebe dr?ava ne poku?ava da te za?titi. I zato zami?ljam ovih dana ?ta bi se desilo u Zemlji u Krizi da neko doturi pi?tolj dr?avnom neprijatelju broj 1. Zna?i: Osami bin Ladenu. Zami?ljam njihove novine i televiziju, zami?ljam njihove upravnike zatvora i ministre, kako obja?njavaju da je pi?tolj u stvari plasti?an (de?ja igra), a da su oni povukli ozbiljne poteze - rotirali su, zamisli, kompletnu ekipu zatvorskih ?uvara.

Ho?e li ikad u ovoj zemlji neko da odgovara za svoje postupke? Ho?e li ikada neko da dobije otkaz u dr?avnoj slu?bi za tako veliki propust? Ho?e li neko da smeni ministra koji u jedan ujutru vodi ra?una o povi?enom pritisku dr?avnog neprijatelja broj 1? Ili ministra koji posle sednice Vlade ode u kafanu i svom prijatelju novinaru, ina?e tehnolo?kom vi?ku u dve dr?avne firme, poveri DR?AVNU TAJNU. ?ta li tek ka?e prijatelju ambasadoru ili nekom stru?njaku ?kolovanom za izvla?enje informacija?

Ova zemlja nije u ekonomskoj, ve? ozbiljnoj politi?koj i dru?tvenoj krizi. Samo Vlada nije u krizi, jer je NEMA. Ovo je zemlja u kojoj se samo Miladin Kova?evi? i Milorad Ulemek ose?aju sigurno, zemlja u kojoj oni imaju priviLEGIJE. To je sistem u kojem je ubijen premijer, sistem u kojem vi?e ne znate ko je vlast, a ko opozicija, ko je dobar, a ko lo? momak, ko je kriminalac, a ko dr?avni slu?benik. To je sistem u kojem se svakom DI?E ministar u jedan ujutru, a za sve je jedino odgovorna Svetska finansijska kriza. Ali, to je ve? - javna tajna!

IZVOR: PRESS ONLINE, Komentar dana, Veljko Lalic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
stozoran je napisao(la):
:arrow: Da li mi je Srbja pruzila ono sto zasluzujem i ono sto ocekujem od nje?
:arrow: Da li u srbiji ima buducnosti i vidim li sebe sutra u njoj?
:arrow: Do kada ce pojedinci kojih je sve vise ziveti na grbaci nas obicnih smrtnika?
:arrow: Mogu li ja nesto da uradim da nam svima bude bolje?

ovo sam postavljao :roll: mislim na pitanja samom sebi :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
115
Ma SRBIJA je super samo kada bi bilo ovo u potpisu mom bilo bi jos bolje bilo bi bolje da vlada onaj koji ima muda a ne tadic koji se u ovoj drzavi pita ko i ja
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2009
Poruka
28
Apsolutno se ne slazem sa tobom. Glavni krivci smo mi, a optuzivati Tadica ili bilo koga drugog je samo alibi za sopstvenu nemoc - tvoju, moju, nasu.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
pa mi smo tu gde smo jer smo takvi kakvi smo, pogledajte Svedjane i njihove zakone, Svajcarce, a pogledajte za nas, ministar Japana izvr?i harakiri jer voz kasni 15 minuta, a nasi u proseku kasne 1 sat, pa nije ni ?udo ?to je ovako kako je !!!
 
Član
Učlanjen(a)
17.02.2009
Poruka
21
BaneFromDaHood je napisao(la):
pa mi smo tu gde smo jer smo takvi kakvi smo, pogledajte Svedjane i njihove zakone, Svajcarce, a pogledajte za nas, ministar Japana izvr?i harakiri jer voz kasni 15 minuta, a nasi u proseku kasne 1 sat, pa nije ni ?udo ?to je ovako kako je !!!
:!:
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2009
Poruka
28
@ BaneFromDaHood:
Slazem se sa tobom. Pitanje koje mene muci je da li mi imamo snage, volje i zelje da to promenimo i oteramo olose?!
Ja jednostavno ne mogu da zamislim gde bi mi bili sada da nas kojekakvi kreteni nisu godinama unazad pljackali ukljucujuci i ovu garnituru danas. Uostalom, kada pogledate oko sebe u Vasem mestu vidite koje taj koji ima novac - na prste jedne ruke mogu stati oni koji su ga posteno zaradili. Sve ostalo je olos, bagra i lopov. :evil:
 
Natrag
Top