Koja je crkva, crkva Hristova?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ona koja uči istinu je vidljiva, a nevidljiva je dio te i gdje sve ima iskrenih pravih vejrnika.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pravoslavna crkva je neprestano gonjena kroz istoriju kao sto je i Hristos rekao da ce biti.

Ko da ne piše u NZ da imaju dva stradanja. Što onda pravosl. kukaju nad tim stradanjima, posebno u onom kada je bio 2. sv. rat (Jasenovac) trebali bi da se raduju.

Ne, ne vi niste ni postojali do 1844.

A vi kao postojite od 1. vijeka ili možda tek od 8.

I Jevreje isto.

a u vasem celom postojanju vas nisu gonili,

Ma da nisu gonili protestante.

zato i postojite jer vas nisu gonili, da jesu izceli bi ste kao i drugi jeretici.

Pa kako nisu iščezli Jevreji.

Hristos je rekao da ce Njegova crkva uvek biti gonjena, a mi pravoslavni smo oduvek gonjeni pa i dan danas, kad su vas gonili i dali vas sad gone?

Da izjašnjavali se kao pravoslavci u 1. vijeku, stvarno i tada bilo pravoslavaca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ona koja uči istinu je vidljiva, a nevidljiva je dio te i gdje sve ima iskrenih pravih vejrnika.

Tripo me je preduhitrio, i izneo ono što sam hteo da naglasim, a to je "DA SU CRKVA HRISTOVA ONI KOJI SU PRISUTNI U VIDLJIVOJ ZEMALJSKOJ ORGANIZACIJI, ČIJA SU IMENA NAPISANA NA NEBESIMA"

To je ostatak koji će ostati veran do kraja.

To znači, da u vidljivoj zemaljskoj organizaciji postoje i verni i neverni, i da ce biti spasen samo ovaj broj vernih - koji nije konačan, jer nevernik uvek može da postane deo te grupe - uticajem i ličnim primerom onih koji su verni - sve dok traje vreme milosti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ona koja je dala bolji rod.

To u prenesenom smislu znači "koja ima čokot ili stablo na kome će taj rod iznići, a to je Hristos"

Koja nema čokot ili stablo, odnosno Hrista - nema ni roda, jer rod zavisi od čokota, ili stabla, kroz koje rod dobija potrebne materije za razvitak.

Tako duhovni rodovi zavise od povezanosti sa Gospodom Isusom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To u prenesenom smislu znači "koja ima čokot ili stablo na kome će taj rod iznići, a to je Hristos"

Koja nema čokot ili stablo, odnosno Hrista - nema ni roda, jer rod zavisi od čokota, ili stabla, kroz koje rod dobija potrebne materije za razvitak.

Tako duhovni rodovi zavise od povezanosti sa Gospodom Isusom.

Njihva nauka je da se taj rod na globalnom nivou ne vidi, nego su i to mistifikovali kao da je to neki nevidljivi rod iako Isus kaže da će se vidjeti i dobar i loš rod.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Njihva nauka je da se taj rod na globalnom nivou ne vidi, nego su i to mistifikovali kao da je to neki nevidljivi rod iako Isus kaže da će se vidjeti i dobar i loš rod.
Videli smo taj rod! Americki protestanti izvrsili genocid nad indijancima, oteli im zemlju, umesto da ih obrate u Hriscanstvo pobili ih. Crnce drzali za robove, bacili nuklearke na Hirosimu i Nagasaki, silom nametnuli vrednosti (da pederi igraju ulicama), umesto evandjelja bombardovali irak , avganistan i srbiju!

Vrsili testove nad sopstvenim narodom a vojnicima davali otrove da crknu, testirali bolesti, podrzavali "teroriste" (borce za slobodu) , krali naftu i resurse. A evandjelje ni ne pominju!

To rade i danas, ubijaju, siluju i bombarduju! Podsticu pedere i lezbejke da igraju ulicama.. Pridruzila im se citava protestantska evropa!

E to su vam protestanti!

Hitler vam nije ni ravan, a kamoli Papa koga zovete sotonom, gori ste dest puta od njih!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Videli smo taj rod! Americki protestanti izvrsili genocid nad indijancima, oteli im zemlju, umesto da ih obrate u Hriscanstvo pobili ih. Crnce drzali za robove, bacili nuklearke na Hirosimu i Nagasaki, silom nametnuli vrednosti (da pederi igraju ulicama), umesto evandjelja bombardovali irak , avganistan i srbiju!

Vrsili testove nad sopstvenim narodom a vojnicima davali otrove da crknu, testirali bolesti, podrzavali "teroriste" (borce za slobodu) , krali naftu i resurse. A evandjelje ni ne pominju!

To rade i danas, ubijaju, siluju i bombarduju! Podsticu pedere i lezbejke da igraju ulicama.. Pridruzila im se citava protestantska evropa!

E to su vam protestanti!

Hitler vam nije ni ravan, a kamoli Papa koga zovete sotonom, gori ste dest puta od njih!

Postovanje Mire,
Nemam nameru da branim protestante, jer mnogi od njih i jesu onakvi kako si ih opisao.

Medjutim, ti svo grdilo baci na protestante, kao da su oni najvece zlo.
Sta ti bi da zaboravis svoju bvarcu katolike, u cemu od onoga sto si gore naveo, oni nisu ucestvovali?
Jedan Indijanac u Kanadi rekoa je: "Katolici su dosli da nas prosvete i da nas upoznaju za hriscanstvom, a uzeli su nam najplodnije predele nase zemlje".

Drugo spomenuo si sramno bombardovanje Srbije i to si sve staviol na ramena protestanata.
Cak si se usudio da izjavis da je "Evopa protestanska zemlja".
Da li si siguiran? Otkada je Evropa postala protestantska?
Da nisi slucajno iselio Vatikan?

Ako si protestanti bombardovali Srbiju, a ja ne kazem da i oni nisu; sta su radili Nemci, Austrijanci, Francuzi, Portugalci, Spanjolci, Italijani, Poljaci i drugi?

Sad sam se setio da su im i pravoslani Bugari dozvolili da koriste njihove aerodrome....

Da je zlo samo na jednom mestu, posteni ljudi bi se ujedinili i iskorenili bi ga, Ali zlo je unioverzalno, obladalo je ljudskim srcima u svima zemljama i svim ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Postovanje Mire,
Nemam nameru da branim protestante, jer mnogi od njih i jesu onakvi kako si ih opisao.

Medjutim, ti svo grdilo baci na protestante, kao da su oni najvece zlo.
Sta ti bi da zaboravis svoju bvarcu katolike, u cemu od onoga sto si gore naveo, oni nisu ucestvovali?
Jedan Indijanac u Kanadi rekoa je: "Katolici su dosli da nas prosvete i da nas upoznaju za hriscanstvom, a uzeli su nam najplodnije predele nase zemlje".

Drugo spomenuo si sramno bombardovanje Srbije i to si sve staviol na ramena protestanata.
Cak si se usudio da izjavis da je "Evopa protestanska zemlja".
Da li si siguiran? Otkada je Evropa postala protestantska?
Da nisi slucajno iselio Vatikan?

Ako si protestanti bombardovali Srbiju, a ja ne kazem da i oni nisu; sta su radili Nemci, Austrijanci, Francuzi, Portugalci, Spanjolci, Italijani, Poljaci i drugi?

Sad sam se setio da su im i pravoslani Bugari dozvolili da koriste njihove aerodrome....

Da je zlo samo na jednom mestu, posteni ljudi bi se ujedinili i iskorenili bi ga, Ali zlo je unioverzalno, obladalo je ljudskim srcima u svima zemljama i svim ljudima.

Marko nisi me razumeo.

Vidi, ja ne umanjujem grehe pravoslavaca katolika ili bilo koga drugoga. Niti identifikujem drzavu i religiju. To radi Tripo.

I bas zato, ja sam mu odgovorio, da ako cemo rodove posmatrati na nivou drzave, ako se neka drzava smatra pretezno protestantskom, onda i sva njena losa dela koja ta drzava cini , mozemo smatrati delima protestanata.

Zato sam mu tako odgovorio!

Tripo sagledava rodove na nivou drzave, umesto na nivou pojedinaca, kako bi i trebalo po bibliji..

Tako on tvrdi da je srbija zaostala i da je pod konstantnim ratovima zato sto je vecinsko stanovnistvo srbije pravoslavne veroispovesti zlo, a da je amerika prosperitetna jer je vecinsko stanovnistvo amerike protestanstko dobro. I tvrdi da Bog ameriku blagosilja jer su vecina protestanti. To ne moze biti tacno! Jer on zanemaruje cinjenicu da je svega 10% onih koji se izjasnjavaju pravoslavnima u srbiji zaista verno, a da je sa druge strane u americi i dr. tkz. protestantskim zemljama vera samo gluma i da nema nekog uticaja na vlast!

Ta amerika cini i cinila je mnogo vece zlocine nego srbija vekovima sto je cinila.

I ja sada ne osudjujem protestante u americi kao da su oni krivi za zlo koje amerika cini, vec kazem da se ne mogu identifikovati pojedinci u drzavi, tj. ljudi koji zive u nekoj zemlji sa samom zemljom tj. sa vlascu koja mimo naroda vodi zemlju. Niti se moze reci da ako je amerika zlocinacka zemlja, da su automatski i protestanti zlocinci, ili ako je srbija zlocinacka zemlja da su i pravoslavci zlocinci, a to radi Tripo!

Grehe ne cine narodi ili vernici, vec grehe cine oni koji tu drzavu i narod vode , odnosno vlast!
 
Natrag
Top