Kod mene radi a kod ortaka nece

Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Racunar kod mog prijatelja nece da podigne sistem niti daje bilo sta na monitoru,onda posle nekoliko puta ili nekog vremena iz vise pokusaja ipak upali.Isti taj racunar odnesem kod sebe i on najnormalnije radi....Vratim kod coveka i opet nece..On uzme neki drugi racunar i sa istim napojnim kablom i svim ostalim kablovima i monitorom potpuno normalno radi????Taj njegov racunar sam kod sebe palio i gasio 50 puta i radi....nemam uopste ideju...ako neko ima bilo kakav predlog bio bih zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Probaj u drugi šuho (šteker) ili okreni kabel drugacije (obrnuto) pa probaj, moguce da je slabo uzemljenje u šuhou...
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
kazem da drugi racunar radi pod istim uslovima sto se kablova tice....potpuno mi mozak blokirao
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
ajde ovako
1.Koji je OS u pitalju
Da li se jalja boot menu i da li cijes u rezacu da je zavrteo disc
Da li si dobro u Biosu podesio Fies boot Device CDRom
Da li pritiskas bilo koji taster da bi bootovanje kenulo sa CD-a
Posle toga treba da ti izadje crni prozor dge OS radi Inspect Configuraciju
Ovo je prduslov da bisystem mogao da krene da se instalita
Postoji mogucnist da system ne vidi HDD ili neto drugo tako da sve ovo prethodn ne moze da obavi
polako isprati sta se desava od ovoga stosi naveo pa cemo resitiproblem,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
OS je xp,ali ne znam dal si dovoljno pazljivo procitao sta sam napisao na pocetku..isti taj racunar kada donesem kod sebe potpuno normalno radi,normalno butuje itd..medjutim kad ga vratim kod prijatelja onda nece da se podigne sistem.First boot device podesen na cd i pokrene mi hirens gde sam proverio sve komponente i kazem svasta sam probao ali kod mene jednostavno SVE RADI.Sta to moze da ne bude kako treba pa da kod mene radi a kod njega ne,opet ponavljam drugi racunar smo doneli kod njega i prikacili na sve njegove kablove i monitor i taj drugi racunar mu radi pa mislim da nije do kablova ili monitora(inace sam probao i nove kablove).Da je nesto vezano za struju valjda ne bi radio ni taj drugi racunar ali sam ipak probao da stavim i novo napajanje ali opet ista stvar.KOD MENE SVE RADI KOD NJEGA NECE....BAS ME NERVIRA...izvini sto nisam odgovorio na svako tvoje pitanje pojedinacno
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
to sto ti pokusavas da uradis je jako sirok pojam Dovoljno je da samo jedna komponenta u PC-u ne odgovara OS Sistemu koji hoces da podignes.Otvori pa pogledaj da li su identicne memorije ,hard ,flat kamlovi i ostale vitalne stvari-nadam se da se toliko razumes u comp-U onom trenutku kada ti se pojavi crni ekran pre dizanja sistema (jwste da to kratko traje)ali tu ti pse sve da li je comp pronasao sve sto je potrebno za podizanje sistema)ima tu jos puno stvari koje mogu da prave problem-da li su sa sata ili ata hardovi.da li taj OS ima podrsku za SATA driverei,da li su memorije adekvatne.agp itd.Opet kazem ako su ti neke komponente identicne na oba compa probaj da sa ovog neispravnog ubacujes jednu po jednu u ovaj ispravan pa vidi da li ce da radi.Ovako sa dopisivanjem tesko cemo resiti problem kada nije lokalizovan,pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Sta da ti kazem osim hvala za trud.Nema nista od prebacivanja komponenti,sve je razlicito(soketi,memorije...).Racunar je radio vise godina pa je poceo da brljavi,ali to se desava samo u njegovom stanu,kazem ti daa kod mene sve potpuno normalno radi...valjda da nesto nije kako treba sto se tice komponenti pa ne bi radio ni kod mene.Svejedno hvala svima koji su razmisljali zajedno samnom na ovu temu
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
pa nemoj tako da gubis volju-najlakse je recimo uzmi hard iz tog kompa sto ne valja pa probaj kod tebe,posle to isto uradi sa RAM memorijom itd.Moguce je da maticna ploca baguje to je cudna stavka-cas hoce a cas nece da radi-zanimaj se malo ali gledaj da uvek sve vratis kako je bilo da ti se ne desi da ti posle oba compa ne rade,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
9
Racunar kod mog prijatelja nece da podigne sistem niti daje bilo sta na monitoru,onda posle nekoliko puta ili nekog vremena iz vise pokusaja ipak upali.Isti taj racunar odnesem kod sebe i on najnormalnije radi....Vratim kod coveka i opet nece..On uzme neki drugi racunar i sa istim napojnim kablom i svim ostalim kablovima i monitorom potpuno normalno radi????Taj njegov racunar sam kod sebe palio i gasio 50 puta i radi....nemam uopste ideju...ako neko ima bilo kakav predlog bio bih zahvalan

Probaj da napajanje sa tvog (ispravnog) kompa montiraš na problematični komp.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
OS je xp,ali ne znam dal si dovoljno pazljivo procitao sta sam napisao na pocetku..isti taj racunar kada donesem kod sebe potpuno normalno radi,normalno butuje itd..medjutim kad ga vratim kod prijatelja onda nece da se podigne sistem.First boot device podesen na cd i pokrene mi hirens gde sam proverio sve komponente i kazem svasta sam probao ali kod mene jednostavno SVE RADI.Sta to moze da ne bude kako treba pa da kod mene radi a kod njega ne,opet ponavljam drugi racunar smo doneli kod njega i prikacili na sve njegove kablove i monitor i taj drugi racunar mu radi pa mislim da nije do kablova ili monitora(inace sam probao i nove kablove).Da je nesto vezano za struju valjda ne bi radio ni taj drugi racunar ali sam ipak probao da stavim i novo napajanje ali opet ista stvar.KOD MENE SVE RADI KOD NJEGA NECE....BAS ME NERVIRA...izvini sto nisam odgovorio na svako tvoje pitanje pojedinacno

koliko sam shvatio (a bas i nisam neki ekspert) sve kod svakog radi osim sto se "prijateljev" monitor neslaze sa njegovom masinom, pa je po meni onda problem mozda u drajveru za monitor,nesto se tu izgubilo , vidjao sam da racunar jednostavno nemoze da prepozna monitor, probaj da pronadjes i instaliras drajvere za doticni monitor nzm sta drugo , probaj........ e ,jedino da nije neka crna magija tu nema pomoci , salu na stranu mozda je i neka banalna stvar samo se nevidi pozz...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top