Ko je sastavio kanon Novog Zaveta?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska, nije Pravoslavna crkva napisala bibliju - vec proroci i apostoli nadahnuti Svetim Duhom, I ona nema monopol nad recju Bozjom.
U bibliji se ne nalazi ucenje Pravoslavlja, vec ucenje Koje su objavljivali Hristos I apostoli!, a ono je diametralno razlicito ucenju Pravoslavlja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Biblija pripada crkvi koja je napisla njene knjige, a kasnije sastavila kanon.Rec Bozija jeste data svima, ali koje knjige objavljuju rec Boziju?
To je Pravoslavna crkva izabrala knjige za koje ona smatra da objavljuju rec Boziju.

Православац, још увек верујеш да немаш непријатеље и да су ти сви ближњи? Полако.

Ја сам овде скоро ветеран, начитао сам се толико измишљотина и манипулација, да сад мало боље видим неке ствари. Од муслимана који боље познају Библију од многих хришћана, самозваних пророка, ликова који су тврдили да су Исус Христ,..., до ових Милероваца који исто говоре као муслимани о историји Цркве, што је довољан доказ да су вођени сотонским духом. То су у почетку сви они за мене говорили, стоји записано овде на форуму.

Зато су сви адвентисти који су овде писали признали да је за њих наш Бог исто што и Алах. Једино је овај горе, коме Бог лично сведочи какви смо ми неадвентисти, ћутао као заливен. Ни једном се није успротивио својим адвентистима. После је тек написао шта мисли о Алаху.


И ја сам наивно пришао свима овде. Захваљујући свим тим "непријатељима", ја сам много научио о сектама и јересима, о историји Цркве. Ово што видиш је понављање по ко зна који пут. Они ће овде још деценијама убацивати спремљен материјал, јер то им је мисија. Они томе служе.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Greska, nije Pravoslavna crkva napisala bibliju - vec proroci i apostoli nadahnuti Svetim Duhom, I ona nema monopol nad recju Bozjom.
U bibliji se ne nalazi ucenje Pravoslavlja, vec ucenje Koje su objavljivali Hristos I apostoli!, a ono je diametralno razlicito ucenju Pravoslavlja.
Jeste, apostoli su bili nalsednici crkve hristove i oni su bili u Crkvi i oni su napisali jevandjelja i poslanice crkvenim zajednicama.Ucenje iz Svetog Pisma se ne suprostavlja pravoslavnom ucenju, koja ti je to logika?
Ako je na sonovu Pravoslavnog ucenja sastavljen kanon kako je to onda on suprotan to predanju na osnovu kog je sastavljen?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, nije lepo iznositi neistine.
Sve sto si izneo je neistina.

Nelsim, jedino Adventisticko ucenje, pristup Bogosluzenju, odnos u propovedanju jevandelja, I sve ostalo - je u skladu sa pismom I prvom crkvom.
Sve ostalo sto je obelezje tradicionalnih crkava - je doslo sa otpadom nakon polovine drugog veka.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Драган,

Шта је неистина, а шта истина, могу да виде сви који читају раније постове. Ја говорим о свом искуству кроз протеклих неколико година, како на овом форуму, тако и ван њега.

Пласирањем ваших наука на тај начин што се сатанизују католичка и православна црква ви сте очекивали много саблазнутих људи. Међутим, ваше време када сте могли да пласирате ту лажну и измишљену историју Цркве је прошло. Бар сте на овом форуму изгубили вољу и многи ваши "мисионари" сада саблажњавају тамо где им је лакше. А сви ми смо овако или онако имали додира са адвентизмом, тако да веома добро знамо тактике ваших манипулација.

А ако кажеш да сам ја лажов, ја чисте савести кажем да си ти. Само ме малтретираш да тражим по старијим постовима. Због истине и оних који читају овај форум, мени је радост и никакав терет.



Arapska rec Alah je ista sto i nasa rec Bog. Radi se o Istom Bogu, samo postoje razlicita mislujenja, verovanja i ucenja o Njemu.

Zar ti zbilja verijes da je Kuran neko dtrugo Jevandjelje? Ja u to ne verujem. To sto je Muhamed uzeo neke izjave koje se nalaze u Jevadjelju ne cini njegov Kuran jevandjeljem.


6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде! (Галатима 1)

3. Али се бојим да како као што змија Еву превари лукавством својим тако и разуми ваши да се не одврате од простоте која је у Христу.
4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте, добро бисте потрпели. (2.Коринћанима 11)

Sada da se vratimo na tvoje pitanje.
Da li je Alah pravi Bog ili nije.
Muslimani su monoteisti, kao i Jevgreji i Jehovini svedoci, oni veruju u postoiujanje JEDNOGA BOGA, a ne veruju u troujstvo. Prema tome Alah jester pravi NBog kao sto je i jevrejski YHWH.

Muslimani veruju u pravog Bog, Stoverirelja, koji je svugde prisutan, pravedan je i milostiv.



Нећу да тражим за остале адвентисте јер нема потребе, довољан је ментор Мика. И ко је лажов сада?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, priloži dokaz da sam ja ikada samoinicijativno pisao protiv Rimokatolicizma i Pravoslavlja, osim što sam odgovarao na mnogobrojne napade na Adventiste.

Ja uglavnom diskutujem na osnovu pisma, i nikada nikoga ne napadam niti osuđujem.
Tako da su sve optužbe na moj račun u tom pogledu neistinite.

Istina je - da se diskusija o tradicionalnim crkvama proširila sa dolaskom Nelsina, ali to ne znači da ja imam neku veliku ambiciju da pišem o drugima, što ostali uglavnom čine, baveći se drugim crkvama zavirujući iza njihovih vrata, a ne gledaju iza svojih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja dobro poznajem učenje većine crkava, ali nisam opsednut da napadam druge, što mnogi čine.

Kod mene ne postoji zabluda, jer da je tako - onda je i biblija u zabludi, a ja imam celovito biblijsko učenje praćeno osvedočavajućom silom Svetoga Duha i rodovima koji su proizvod moje lične zajednice sa Bogom.
 
Natrag
Top