Ko je odgovoran za poreklo zla?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Da bi shvatili kako je zlo ukorenjeno u naše okruženje, naš svet u kome živimo poreklo i dubine zla obradićemo na jedan drugačiji način nego kako to rade zvanične religije jer religije ne daju zadovoljavajuć odgovor kada se dublje razmatra ukorenjenost zla u čoveku i u njegovom okruženju. Pri ovakvoj obradi i izlaganjima posebno treba voditi računa da se ne izađe iz okvira (Svetog Pisma).
Kada počnu da se otkrivaju tajne koje su dugo bile sakrivene shvatimo da se nešto dešava neuobičajeno a kad se odkriju i razmislimo kako ih dosad niko nije primetio pitamo se da li je naš um bio zaključan na neki način jer u pitanju su banalne greške. Da bi bolje razumeli kako se to dešava navešćemo primer planine Sinaj.
Galatima 4.25. Agara predstavlja Sinaj, goru u Arabiji i odgovara današnjem Jerusalimu , jer je u ropstvu sa svojom decom.
Jasno je rečeno u galatima 4.25 da se ta planina nalazi u Arabiji u zemlji Madijan i pored toga svi su pogrešno locirali planinu Sinaj na Sinajskom poluostrvu. Tek u novije vreme uz arheološka otkrića potvrđena je tačnost biblije jer ta je planina u Arabiji i zove se Džebel El Loz. Sad se svi čude kako su mogli da ignorišu stih iz biblije koji jasno govori gde se ta planina nalazi. To nam govori kako veliki broj ljudi može da napravi banalnu grešku.
Postoji još jedna banalna graška u tumačenju svetog pisma a to je da je Bog bukvalno sve sam stvorio bez ikakvog posrednika ili ako ima neki posrednik u stvaranju onda je to „ REČ“ drugi oblik božanstva koji se kasnije pojavio kao „ ISUS. Naziva se i „ Bog Stvoritelj „
Jovan 1.1. U početku beše Reč i Reč je bila kod Boga i Reč je bila Bog. 2. On je u početku bio kod Boga. 3. Sve je postalo preko njega i bez njega ništa nije postalo.
Da li je „ REČ „ bio jedini posrednik u stvaranju ili ima još posrednika ?
Ako čovek napravi kuću da li je tu kuću napravio samo čovek ako se zna da je Bog stvorio čoveka. Na kraju dolazimo do toga da nije čovek napravio kuću nego Bog koji je stvorio čoveka a čovek je samo posrednik u tom stvaranju.
1. Korinćanima 10.31. Dakle , bilo da jedete bilo da pijete,bilo da nešto drugo činite,sve na Božiju slavu činite.
Čovek je stvoren da stvara ali ne u svoju slavu ili bilo čiju drugu nego u slavu Bogu. Ako se nešto stvara što nije u skladu sa Božijom voljom znamo da i to stvaranje potiče od Boga jer od njega sve potiče. Zlo koje čine ljudi ne čine samo u svoje ime nego u ime onog ko ih je stvorio. Tako dolazimo do objašnjenja da i loše stvari koje su privremene dolaze od vrha a to je Bog.
Isaija 45.7. Ja dajem svetlost i stvaram tamu donosim mir i stvaram( nevolju) Neki prevodi koriste umesto reči nevolja reč zlo.
Ponovljeni Zakoni 32.39. Vidite sada da sam ja Bog i da nema drugih bogova osim mene. Ja i smrt i život dajem. Tešku ranu zadajem ali ću je i izlečiti.

Sve što se dešava i dobro i zlo potiče od Boga jer Bog je na vrhu piramide svakog stvarstva. U knjizi o Jovu Bog govori da je on zadao strašnu nevolju Jovu
Jov 2.3. Jehova reče satani : Jesi li video slugu mog Jova? Nema na zemlji takvog kao što je on – čovek besprekoran i pravedan koji se boji Boga i kloni se zla. Još uvek je postojan u svojoj besprekornosti iako si me naveo da se okomim na njega i da ga upropastim bez razloga.
Sasvim jasno Bog kaže da se bez razloga okomio na Jova. Da, Bog kog karakteriše ljubav se okomio na Jova tako kaže stih ali u kom kontestu ? Zato treba da pročitamo sledeći stih.
Jov 2.9. A satana odgovori Jehovi: Zar se Jov uzalud boji boga? 10. Zar nisi ogradio njega i njegovu kuću i sve što ima svuda naokolo ? Blagoslovio si delo njegovih ruku i njegova stoka se umnožila na zemlji. 11. Ali pruži ruku i dotakni se svega što ima i videćeš daće te u lice prokleti.
Ovaj izazov koji je satana uputio Bog je odbio da izvrši lično ali je to dozvolio satani.
Jov 2.12. Tada Jehova reče satani : Evo sve što ima u tvojim je rukama. Samo na njega ne diži ruku. Tako je satana otišao od Jehove.
Sada imamo neposrednog izvršioca nevolja i zla.

Klasične priče o satani kao stvorenju sa rogovima ili palom anđelu koji je samo bio nepokoran Bogu ne daju zadovoljavajuć odgovor o širini zla koje se nalazi na zemlji. Sama činjenica da je bio heruvim ( Jezekilj 28.14.)govori da je svrstan u red najmoćnijih stvorenja, po moći odmah posle Boga, mnogo moćniji od običnog anđela. Zbog široko rasprostranjenog nasilja koje se nalazi u čoveku, biljnom i životinjskom svetu razmotrićemo da li je heruvim koji je postao protivnik učestvovao u stvaranju živog sveta na zemlji.
Kada čitamo stihove u svetom pismu koji se tiču životinja posebno pada u oči podela životinja na čiste i nečiste. Čisto potiče od čistog a nečisto od nečistog ili nečastivog drugog zadovoljavajućeg odgovora jednostavno nema. Leviti 11. poglavlje Životinje koje su označene kao nečiste Bog je zabranio za jelo. Nećemo se baviti pitanjem da li su te životinje i dalje zabranjene za jelo ili nisu nego pitanjem zašto su te životinje uopšte okarakterisane kao nečiste. Neki su tu podelu protumačili zbog načina ishrane jer nečiste životinje su uglavnom mesojedi a čiste biljojedi. Međutim u grupi nečistih životinja spada i konj i zec kao biljojedi. Da meso tih životinja nije zdravo za ishranu opovrgnuće činjenica da je konjsko meso izuzetno hranljivo i da poboljšava krvnu sliku. Zašto je onda konj svrstan u nečistu životinju. Slična situacija je i sa zecom. Meso zeca je hranljivije i zdravije od goveđeg mesa pa ipak zec je nečista životinja. Po Levitima 11. poglavlje ribe koje nemaju krljušt spadaju u grupu nečistih životinja. Tako je tuna svrstana u red nečistih iako je meso te ribe hranljivo. Razmotrićemo kako Bog gleda na. te životinje koje su okarakterisane kao nečiste
Kada sagledamo stihove iz biblije gde se spominju životinje koje su svrstane u kategoriju nečistih videćemo da Bog na te životinje ne gleda sa naklonošću. Gde se god spominju nečiste životinje spominju se u negativnom kontestu tako da ih je i Isus spominjao u negativnom kontestu. Ne bacajte bisere pred svinje rekao je Isus ili napolju će biti psi ili dato vam je da gazite zmije i škorpije i svaku nečistu silu itd. Kada je Bog rekao Noju da sakupi sve vrste životinja u arku zapovedio mu je da od čistih životinja uzima po sedam u jednoj vrsti a od nečistih po dve u jednoj vrsti. Postanak 7.2. Ovde se vidi jasna podela i da Bog čistim životinjama pridaje veću važnost jer broj sedam u bibliji označava podpunast i zbog toga je odredio da se čiste životinje uzimaju po sedam u jednoj vrsti. Međutim nečiste životinje samo po dve u jednoj vrsti. U knjizi Levitska Bog govori da te životinje treba da budu odvratne 11.12,20. Zašto da budu odvratne ako ih je Bog stvorio pogotovu ako se ima na umu stih 5.Mojsijeva 32.4. Delo je te stene savršeno.
Uzećemo za primer konja. Konj je plemenita životinja obično se tako kaže,lepe građe, stasit pun snage. Konji su u ratovima imali važnu ulogu. Broj konja je značio i vojnu nadmoć. Ima osobinu da se ne plaši u ratnom metežu kao druge životinje. Na tu životinju Bog ne gleda sa naklonošću svrstan je u red nečistih životinja. Njegova građa koja odaje snagu, lepotu i gracioznost, ponosan hod podseća na osobine koje ima i satana. Jov 41.3.
U sodomiji koja je zastupljena u svetu pored pasa najčešće se koristi i ova životinja. Možda je malo jasnije zašto je konj svrstan u red nečistih.
Kada pogledamo i ostale nečiste životinje i insekte vidimo jedan jako surov svet. To što je stvoreno jednostavno nije u skladu sa ljubavi a Bog je ljubav. Onda jedino ostaje da je te životinje stvorio satana. Jezekilj 28.16.
Zanimljiva je i Isusova izjava Luka 10.19. Evo vam dajem vlast da stajete na zmije i na škorpije i na svaku silu neprijateljsku, i ništa vam neće nauditi. Isus je Reč Božija osoba preko koje je sve stvoreno pa kako onda zmije i škorpije naziva neprijateljskom silom. Isusov neprijatelj je satana onda od njega potiču zmije i škorpije to jest preko njega.
Od Boga potiče život ali satana je kanal preko koga je stvaran život i sve što je išlo preko tog kanala ili preko tog heruvima je iskvareno i nasilno. Ono što je stvarano preko drugih heruvima ostalo je neiskvareno i čisto. Ovo je bitno shvatiti da bi razumeli koliko je taj heruvim prisutan i kakav uticaj ima na zemlji. Dobro razmislite pre nego što ukažete obožavanje svih Elohima. Mnogo je sigurnije obožavati samo jednog Oca JHVH.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Da bi shvatili kako je zlo ukorenjeno u naše okruženje, naš svet u kome živimo poreklo i dubine zla obradićemo na jedan drugačiji način nego kako to rade zvanične religije jer religije ne daju zadovoljavajuć odgovor kada se dublje razmatra ukorenjenost zla u čoveku i u njegovom okruženju. Pri ovakvoj obradi i izlaganjima posebno treba voditi računa da se ne izađe iz okvira (Svetog Pisma).
Kada počnu da se otkrivaju tajne koje su dugo bile sakrivene shvatimo da se nešto dešava neuobičajeno a kad se odkriju i razmislimo kako ih dosad niko nije primetio pitamo se da li je naš um bio zaključan na neki način jer u pitanju su banalne greške. Da bi bolje razumeli kako se to dešava navešćemo primer planine Sinaj.
Galatima 4.25. Agara predstavlja Sinaj, goru u Arabiji i odgovara današnjem Jerusalimu , jer je u ropstvu sa svojom decom.
Jasno je rečeno u galatima 4.25 da se ta planina nalazi u Arabiji u zemlji Madijan i pored toga svi su pogrešno locirali planinu Sinaj na Sinajskom poluostrvu. Tek u novije vreme uz arheološka otkrića potvrđena je tačnost biblije jer ta je planina u Arabiji i zove se Džebel El Loz. Sad se svi čude kako su mogli da ignorišu stih iz biblije koji jasno govori gde se ta planina nalazi. To nam govori kako veliki broj ljudi može da napravi banalnu grešku.

PRIJATELJU PEKO,
GDE SI TI NABAVIO TU PACIJU TEOLOGIJU?

dOBRO SI REKAO DA SE sINAJ NALAZI U aRABIJI U ZEMLJI MADIJANSKOJ.

MOLIM TE DAJ TRASIRAJ NAM IZLAZAK IZRAILJA IZ EGIPTA?
RECI NAM GDE SU SE NALAZILI MADIJANCI?

DONRO SAM PROUCIO OVAJ PREDMET, JER JE TU MOJSIJE ZIVEO POSLE BEGSTVA IZ EGIPTA A TU JE I JOV ZIVEO.
TA POKAJINA SE NALAZI DODIRUJE ARAPSKU PUSTINJU. NEMA TU NIKAKVIH TAJNI NITI PROMENA.

NAVEO SI ARHEOLOSKE DOKAZA KOJI SVEDOCE DRUGACIJE.
MOZES LI NAM PRTILOZITI TE DOKAZE. DA LI SU TO DOKAZI ILI PRETPOSTAVKE?
----------------

1. Korinćanima 10.31. Dakle , bilo da jedete bilo da pijete,bilo da nešto drugo činite,sve na Božiju slavu činite.
Čovek je stvoren da stvara ali ne u svoju slavu ili bilo čiju drugu nego u slavu Bogu.

PEKO, COVEK MOZE SAMO DA STVARA HAOS.
COVEK NISTA NE MOZE DA STVORI, ON SAMO PRERADJUJE I KORISTI STVORENO, A BOG STVARA IZ NISTA.
-----------------

Ako se nešto stvara što nije u skladu sa Božijom voljom znamo da i to stvaranje potiče od Boga jer od njega sve potiče. Zlo koje čine ljudi ne čine samo u svoje ime nego u ime onog ko ih je stvorio. Tako dolazimo do objašnjenja da i loše stvari koje su privremene dolaze od vrha a to je Bog.

POGRESNO!
ZLO NIKAD NE MOZE DOCI OD DOBROGA BOGA.
UZROCNIK I ZACETNIK ZLA JE SOTONA, A NE BOG.
------------
Sve što se dešava i dobro i zlo potiče od Boga jer Bog je na vrhu piramide svakog stvarstva. U knjizi o Jovu Bog govori da je on zadao strašnu nevolju Jovu

E MOJ PEKO, ZAISTA POGRESNO SHVATAS I TUMACIS BIBLIJU.
U PRAVU SI DA U KNJIZI O JOVU TAKO PISE I DA SU JOVOVI PRIJATELJI PA I JOV TAKO VEROVALI DA I ZLO DOLAZI OD BOGA, ALI SU POGRESNO VEROVALI. ZATO TA IZJAVA U JOVU NIJE NIKAKAV DOKAZ TVOJE TEZE.
-------------------

PEKO U OVAJ KOMENTAR STRPAO SI MNOGO POJMOVA, ALI DA LI SI IKAD PROVERIO PREVODE TEKSTA KOGA SI NAVEO IZ KNJIGE O JOVU?

VEROVATNO DA NISI. NAVESCU PREVODE U SLEDECEM KOMENTARU.

Dodato posle 1 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

OBRATIMO PAZNJU NA PREVODE TEKSTA IZ KNJIGE O JOVU 2,3:
Tekst u Knjizi o Jovu 2,3. nije lako prevesti. Ista rec ima po deset i vise znacenja. Prevodioci daju razlicite mogucnosti prevoda. "Pa si me uzalod izazvao da ga upropastim." (Stvarnost) Prema ovom prevodu, a sto se slaze sa kontekstom, sotona je pokusao da nagovori Boga da upropasti Jova, i svakako je jasno da taj pokusaj nije uspeo. Bakotic je uzeo glagol nagovoriti i stavio ga u trajno vreme: "A ti me nagovaras da ga smutim ni za sto." (Bakotic) Ovo jasno pokazuje da Bog nikad nije ni imao nameru da Jovu nanese bilo kakvo zlo, to je oduvek bio sotonin cilj.
Umesto reci "nagovorio" drugi prevodioci upotrebqavaju rec "izazvao". "A ti me nagovaras da ga smetem ni za sto." (Bakotic) "A ti me podstices", (New KJ Versin)
Drugi engleski prevod kaze: "Iako si me potstakao protiv njega da ga upropastim bez uzroka", ili "Uzalud si me potstakao da ga upropastim, jer ja to nikad ne"u u"initi." (New International Version) Rec uzalud oznacava da sotnini napori nisu imali nikakvog upliva na Bozje delovanje.
"Premda si me potstakao protiv njega da ga unistim ni za sto." (King James Version)
"Premda si me potstakao protiv njega, da ga unistim (progutam) bez razloga." (SDA Bible Commentary)
"Iako si me naveo da se okomim na njega i da ga upropastim bez razloga" (NS) Sve ove razlike u prevodu pokazuju kako je tesko pravilno prevesti spomenuti tekst.
"Ti si me podbadao (pdsticao) da ga upropastim ni za "to, ali njegova je vernost jos uvek nepokolebljiva." (Prevod NEB) Korisno je obrati8ri paznju na drugi deo te izjave u kojoj Bog jos uvek istice Jovovu vernost.
"Iako si me izazvao da ga uni"tim bez razkoga." (JB)
"Uzalud si me izazvao da ga unistom." (The Jerusalem Bible) Uzalod je sotona pokusavao, ali bez uspeha.
"Pokusao si da me prevaris da ga unistim, ali nisi uspeo." (The Bible in Conteporary Language, E Peterson)
A. Klark to ovako objasnjava: "Da ga unistim ni za sto". Znaci, ti bi zeleo da ti dozvolim da unistis coveka ciji gresi nisu dokazani za takvu osudu. Originalna rec je leballeo "to znaci progutati. Taj isti izraz Petar je upotrebio u 1. Petrova 5,8: "Djavo kao lav ricuci hodi i trazi koga da prozdere." (A Commentary and Critical Notes, A. Clarke)
"I jos si me izazvao protiv njega da ga unistim ni za "to." (A Critical Commentary) Jos uvek se drzi pravde svoje, iako si me podstakao da ga uni"tim ni za sto." Izraz,"premda si Me podstakao protiv njega" je izazov. Da li je, posle svega, ovo priznanje da Visnji moze da bude nagovoren da ucini nesto iz bilo koga razloga, osim iz ciste pravde ili je, ipak, na suprot tome ranio svoga slugu? Takvo objasnjenje bilo bi protiv Vrhovne moci, Mudrosti i Pravednosti, koje se bez sumnje od pocetka do kraja isticu u Knjizi o Jovu. Te reci se zaista odnose kao osuda protiv protivnika zla i nepravde - sotone." (The Complete Exposition of The Bible..., W. Robertson)
"Kljucne reci su u Knjizi o Jovu 2,3. U prvom delu tog stiha Bog govori o Jovovim vrlinama, upotrebljavajuci kljucnu rec "veran". Drugi deo Bozje izjave zahteva dublje razmisljanje: "Iako si me podstakao protiv njega da ga upropastim ni za sto." Ove reci prebacuju se od Jovovog karaktera, na delovanje Boga i sotone. Autor neposredno ukazuje na dramaticnost ovih reci. Poslednji deo Jehovine izjave "Bez razloga" u jevrejskom jeziku rec hinnam ima vise znacenja: Bez nagrade ili nadoknade, uzalud, bez uzroka, ili nezasluzeno, moze se prevesti sa "Uzalud si me nagovarao da ga unistim". Naglasak je na tome da iskusenje nije postiglo svoj cilj, kao sto je to sotona predvideo.’ (The New Interpreter’s Bible A Commentary in Twelve Volumes)
"Iako si me podstakao da ga upropastim ni za "to." To znaci da nije bilo nikakvog razloga za Jovovo ranjavanje sto je sotona od Boga zahtevao"# (Biblical Commentary, F. Delitzsch)
"Sotona je sada osudjen za sve svoje tuzbe protiv Jova. "Ti si me kao klevetnik podstaskao protiv njega, da ga unistim ni za sto", ili: Uzalud si me podstakao da ga unistim, a Ja to nikad necu uciniti." (A Commentary Of The Holy Bible)
"Iako si me podstakao protiv njega da ga upropastim bez razloga". (O Jovu 2,3) Sotona ne moze da upravlja sa Bogom kao sto radi sa ljudima, dobrim i zlim, a posebno sa zlima, niti moze da utice na Njega da promeni svoje misljenje i svoju volju, koji je nepromenljiv u svojoj prirodi i cilju; medjutim, on je to predlozio da Bog ucini izjavom: "Pruzi ruku svoju i dotakniga se’. (2,5) Sotona je predlozio Bogu da unisti Jova i to bez razloga, jer nije postojao nikakav uzrok za takav zahtev." (Bible Study Pastors Commentary)
"Sotonina je zeleo da dotakne i uzme sve sto je Jov imao uz tvrdnju da ce tada psovati Boga u lice, ali naprotiv, Jov je blagoslovio Boga i tako je dokazao da je posten covek, a da je sotona lazov i klevetnik. "Ti si me, kao klevetnik, podstakao da ga upropastim nizasto," ili "Uzalud si me podstakao protiv njega da ga unistim, a ja to nikad necu uciniti." (Bible Study Tools Our LibraryCommentaries Matthew Henry Commentary)
Znacajno objasnjenje daje i Toma Akvinski: "Odavde pa nadalje Gospod pokazuje da je sotonska sumnja klevetnicka i da su njegove namere prevarne, tako tekst se nastavlja: "Iako si me potstakao uzalud protiv njega da ga upropastim bez uzroka".
Izjava "potstakao si me protiv njega", neophodno je da se razume da Boga niko ne moze izazvati da ucini ono sto ne zeli, kao sto je slucaj sa ljudima, jer "Bog nije covek da laze, niti sin coveciji da se kaje". (4. Mojsijeva 23,19)
Sveto pismo ovde o Bogu govori figurativno, koji deluje na ljudki nacin. Kad kaze: "Potstakao si me protiv njega da ga upropastim nizasto", to treba razumeti da je to ono sto je sotona zeleo, a ni u kom slucaju nije ono sto Bog zeli. Sotonin je cilj bio da Jova navede da posumnja i pohuli na Boga, a u tome nije uspeo. Tako iz sotonine persprektive, Jov je uzalud stradao, jer nije uspeo da ga navede da pohuli na Boga. Medjutim, kako Bog posmatra zbivanja, Jov nije uzalud stradao; on je svetu i celom svemiru posvedocio da sluzi Bogu iz ljubavi, a ne iz interesa kao "to ga je lazno sotona klevetao." (Tomas Aquans, Bible Commentary)
"Sotoni je bilo dozvoljeno da kusa Petra koji je bio suvise samopouzdan; kao sto mu je bilo dozvoljeno da kusa Jova, ali kad je delo zavrseno, morao je da se povuce. Da je sotoni bilo dozvoljeno da ucini ono sto je zeleo, ne bi za Petra bilo nikakve nade. Njegova vera dozivela bi potpuni brodolom." (My Life Today, p. 316)
"Zlo i dobro cesto su pomesani, i nevolja na sve dolazi. Ponekad ljudi predju granicnu liniju Bozje zastite nad njima i Bog se ne mesa. Jova je zaista zadesila nevolja i njegovi prijatelji nastojali su da ga ubede da prizna da je njegovo stradanje posledica greha i ucinili su da se oseca da je pod osudom. Prestavili su Jova kao velikog gresnika, ali Gospod ih je ukorio za sud njegovog vernog sluge." (3BC, p. 1140)
"Jovova istorija pokazuje da nevolje dolaze od sotone, a Bog ih preinacava da bi ostvario ciljeve milosti." (Ceznja vekova, str. 404)
Jovov primer je jedinstven. Nigde, i nikad vise, ovakav slucaj nece se ponoviti. Medjutim, i jedan ovakav slucaj mnogo je i tesko ga je razumeti. Jovova istrajnost i odanost Gospodu je primer, "na blagosov svima koji ce kasnije biti pozvani da pretrpe nevolje. Bog vodi svoju decu putem koji ona ne poznaju, ali ne zaboravlja niti odbacuje one koji se uzdaju u Njega. On je dozvolio da nevolja snadje Jova, ali ga nije zaboravio. On je dozvolio da voljeni Jovan bude prognan na usamljeni Patmos, ali ga je tu posetio Bozji Sin, i on je gledao prizore pune besmrtne slave." (Stvaranje, patrijarsi i proroci, str. 129)
Iako ne mozemo razumeti sve Bozje namere i postupke, ipak mozemo imati povrenja u Njega i Njegovo vodjstvo. Bog preko proroka Jeremije obesava: "Jer Ja znam misli koje mislim za vas, govori Gospod, misli dobre a ne zle, da vam dam posledak kakav cekate." (Jeremija 29,11)
Sotonine optuzbe pred svemirom lazno su predstavljale Boga i one koji Mu sluze, i tako postale uzrok Jovovog stradanja. Bog je imao poverenja u Jova da ce pred celim svemirom posvedociti istinu i dokazati da sluzi Bogu iz ljubavi, a ne iz koristoljublja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pozdrav dragi moj Miko

Zaključio sam da čim se ti ne dereš onda si nekog Adventističkog duhonika iskopirao!
Isto sam zaključio da ćete vi mnoge zavoditi i prevariti ali nećete sve, neki su ipak svesni da se u vama krije taj žig zveri, a eto i zašto.
Zadojeni ste nepoštenjem, pokvarenošćju, ispunjeni, mržnjom, gnevom i tako ste odrasli a na žalost i ostarili.
Kada već kopiraš tuđe misli onda postiraj i čije je jer nije pošteno već pokvareno je da to prisvojiš kao svoje. Želim ti da imaš mir sa svim ljudima isto seti se Hristove zapovedi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kad smo već kod planine Sinaj vekovima se smatralo da se nalazi na suprotnoj strani Crvenog Mora nego gde se stvarno nalazi.To je još jedan dokaz o istinitosti biblije. Pronađena je i stena iz koje je izlazila voda, mislio sam da ste bolje informisani.Instalirajte Adoba Flesh Player iodgledajte sledeće dokumentarce.

Potraga za pravom planinom Sinaj 1/5 - YouTube

http://youtu.be/QxSl8CFKhHw

http://youtu.be/52xTZO3jnyo

http://youtu.be/I6hH1SGhY6w

http://youtu.be/nAQJHGNLhTA

http://video.google.com/videoplay?docid=925653053985719856


Pročitaj Isaija 45.7. kako ćete objasniti taj stih. ?

7 Ја дајем светлост и стварам таму, доносим мир и стварам невољу. Ја, Јехова, све то чиним.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Peko,
hvala ti na trudu i materijalu koje si prilozio.
Zao mi je za sada ne mogu da to pregledam jer nemam ozvucenje na kompjuteru.

Kad pogledamo u Bibliji, posle prelaska preko Crvenog mora brzo su stigli do Sinaja,
sto ne bi moglo biti da je Sinaj tako daleko od prelaza.

Postoje ljudi koji pokusavaju da dokazu da Biblija nije istinita, pa traze da pobiju ono sto u njoj pise.
Takodje postoje alarmantne vesti nemenjene da privuku paznju citalaca da kupuju novine, knjige i slusaju TV.

Pre nekoliko godina javljeno je da jepronadjena Nojeva ladja. Pokazani su i neki snimci,
medjutim,to su samo pretpostavke.

Citao sam izvestaj kako je Kovceg zaveta skriven u pecinu tamo gde je Hristov krst bio i Hristova krv je kroz stenu kapala na ploce... Medjutim,ni to nije tacno.

Jednog dana u Jerusalimu odvojioo sam se od grupe koja je proucavala arheoloska otkrica i posao da slikam Gehenu koja se spominje u Bibliji.
Na povratku nasisao sam ne nekakvu stracaru sa natpismo Manastir svetog bagrena.
Posao sam da vidim sta je to. Nasao sam kaludjera koji tvrdi da je na tom mestu odsecen bagrem od koga su napravili Hristov krst.
Kao da je neko vodio brigu gde je i drvo odseceno? Takve informacije stetno uticu na jasne biblijske istine i razumne ljude odbijaju od nje.

Citao sam brosuru u kojoj jedan arheolog tvrdi da su zidovi Jerihona oboreni napolje, a ne unutra, sto je dokaz da je natprirodna sila delovala na njegovo rusenje. Medjutim kad sam bio tamo, videli smo d ani to nije tako, zidovi nisu popadali napolje kao sto je tvrdjeno.

Evo kako ja shvatam Isaiju 45,7:

Ako procitamo celo to poglavlje onda ce ova izjava biti jasna. Bog kaze svome narodu ako se odvrate od njega snace ih zlo:
"Zato ce doci na te zlo, i neces znati odekle izlazi, i popasce te nevolja d aje neces moci odbiti; i doci se na teme ujedanput pogibao, za koje neces znati. Stani sada s vracanjem svojim i s mnostvo cina svojih." Isaija 45,11.

Bog stiti svoj narod i blagosilja ga. Ali kad s eon oda idolopoklonstvu i prestupima moralnih principa, sam na sebe navlaci prokletstvo. U tom slucaju Bog uskracuje svoju zastitu i zlo dolazi na pojedinca ili na ceo narod.

"Bog je tvorac svetlosti i mira. On u nekim slucejevima dozvoljava zlo u slucaju kad ljudi ili andeli odvreate se od moralnih principa.
U bibliji Bog se cesto predstavlja kao uzrocnik onoga sto nije sprecio." Bible Commentary
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Poreklo zla....
Bog je sve DOBRO stvorio.
Bog je stvorio i heruvima zaklanjača dobrog i dao mu slobodu a to je poistovećenje sa Bogom jer nema veće stvari od slobodne volje jer Bog ima neograničenu slobodnu volju.
Heruvim je imao telo besmrtno i poneo se u srcu slobodom pa tako uzrokovao duhovni pad jer nije njegova sloboda dozvolila volju Božiju već je sam želeo da upravlja.

Da bi se to pokazalo kuda vodi i videla posledica Bog dozvoljava istu stvar na zemlji i pusta da satana svoj bunt prenese i da to bude vidljivo celom svemiru.
Danas je poznat put koji odvaja od Boga a to je smrt zbog izbora smrti.
Bog pokaza milost i pokuša vratiti satanu k poslušnosti ali....
Istu stvar Bog nudi i nama pa ko preda svoju volju Bogu da Božija volja bude njegova taj se vratio u savršanu slobodu i ima istu želju koju ima i Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pozdrav dragi moj Miko

Zaključio sam da čim se ti ne dereš onda si nekog Adventističkog duhonika iskopirao!
Isto sam zaključio da ćete vi mnoge zavoditi i prevariti ali nećete sve, neki su ipak svesni da se u vama krije taj žig zveri, a eto i zašto.
Zadojeni ste nepoštenjem, pokvarenošćju, ispunjeni, mržnjom, gnevom i tako ste odrasli a na žalost i ostarili.
Kada već kopiraš tuđe misli onda postiraj i čije je jer nije pošteno već pokvareno je da to prisvojiš kao svoje. Želim ti da imaš mir sa svim ljudima isto seti se Hristove zapovedi.

KAO STO SVI VIDIMO, TANDARA MANDARA STARI SMESKO NEMA NISTA DA KAZE O PRILOZENOM TEKSTU, NE ODGOVARA NA PITANJA, NEGO PO STAROME MUTI I NAPADA LJUDE.

AKO VEC HOCES DA ZNAS, TEKST KOJI SAM PRILOZIO JE MOJ A NIJE NICIJI DRUGI. SVAKU TUDJU MISAO STAVIO SAM POD ZNAK NAVODA I DAO REFERENCE GDE SE NALAZI. iMAS LI NESTA DRUGO ILI TI JE TO SVA MUDROST?


Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Poreklo zla....
Bog je sve DOBRO stvorio.
Bog je stvorio i heruvima zaklanjača dobrog i dao mu slobodu a to je poistovećenje sa Bogom jer nema veće stvari od slobodne volje jer Bog ima neograničenu slobodnu volju.
Heruvim je imao telo besmrtno i poneo se u srcu slobodom pa tako uzrokovao duhovni pad jer nije njegova sloboda dozvolila volju Božiju već je sam želeo da upravlja.

Da bi se to pokazalo kuda vodi i videla posledica Bog dozvoljava istu stvar na zemlji i pusta da satana svoj bunt prenese i da to bude vidljivo celom svemiru.
Danas je poznat put koji odvaja od Boga a to je smrt zbog izbora smrti.
Bog pokaza milost i pokuša vratiti satanu k poslušnosti ali....
Istu stvar Bog nudi i nama pa ko preda svoju volju Bogu da Božija volja bude njegova taj se vratio u savršanu slobodu i ima istu želju koju ima i Bog.


Baunastere, potpuno se slaze sa tvojim zakljuckom. Nego onda kada ljudi odbace Boga i njihov otpad ili prestup donese prokletstvo i stradanje u staro vreme ljudi su cesto smatrali da to zlo dolazi od Boga, a u stvaroi zlo nikad ne moze doci od dobroga Boga.
Tako su smatrali i Jovovi prijatelji da je Bog Jovu naneo zlo zbog toga sto je veliki gresnik, a sam Bog je do kraja svedocio da je Jov bio pravednik i cak je ukorio njegove prijatelje sto su ga krivo optuzili. Sptona je uzrocnik zla a nije Bog.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Za Miku 32 i Baumaester : Ne možete ateistima i koji razmišljaju slično kao ateisti tako objasniti poreklo zla. Mora dublje da se zalazi u to razmatranje. Da nastavim gde sam stao. U bibliji broj šest označava nešta što nije podpuno ili nesavršeno, slažemo li se oko toga ? Broj sedam označava podpunost ili savršenstvo. Sad razmislite ovako. Može li savršenstvo da se postigne sa šest dana stvaranja ? Ne može potreban je i sedmi dan ili period vremena u kom se mi nalazimo. Bez sedmog dana ne može da se postigne savršenstvo jer broj sedam je podpunost u bibliji ili drugim rečima sedmi dan je neophodan ovakav kakav jeste da bi se postiglo savršenstvo. Tu se krije pravi odgovor zašto zlo.
Pitanje za ateiste. Ako ne verujete u Boga i ako ga ne volite zašto imate sedam dana u sedmici ? Uzmite neki drugi broj dana nemojte baš sedam. Ili dvanaest meseci znate da je bilo dvanaest plemena Izraela ili dvanaest Isusovih apostola. Ubačeni ste u igru a niste svesni toga.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Za Miku 32 i Baumaester :
U bibliji broj sest oznacava nesto sto nije potpuno... Broj sedam označava podpunost ili savršenstvo. Sad razmislite ovako. Može li savršenstvo da se postigne sa šest dana stvaranja ? Ne može potreban je i sedmi dan ili period vremena u kom se mi nalazimo. Bez sedmog dana ne može da se postigne savršenstvo jer broj sedam je podpunost u bibliji ili drugim rečima sedmi dan je neophodan ovakav kakav jeste da bi se postiglo savršenstvo. Tu se krije pravi odgovor zašto zlo.

Brate Peko, ovom izjavom, bar za mene, nisi dovoljno jasan. Bog moze za jedan tren da nesto stvori i da bude savrseno.
Slazem se sa tobom da je Bog za stvaranje odvojio celu sedmicu, svih sedam dana. Sest je stvarao a sedmi je odredio za odmor.
Kada si rekao: "Potreban je i sedmi dan u kome se mi nalazimo", izvini, ali cini mi se da si usvojio masonsko ili jehovisticko ucenje da su dani stvaranja simbolicni i da predstavljaju svaki od njih po 7000 godine. Ako tako mislis, ja u to ne verujem, ja verujem da su dani stvaranja istorijsko vreme, doslovni. Bogu nisu potyrebni evolucioni procesi koji traju milione godina on je stavarao odjednom, u odredjenom vremenu.
-------------
Pitanje za ateiste. Ako ne verujete u Boga i ako ga ne volite zašto imate sedam dana u sedmici ? Uzmite neki drugi broj dana nemojte baš sedam. Ili dvanaest meseci znate da je bilo dvanaest plemena Izraela ili dvanaest Isusovih apostola. Ubačeni ste u igru a niste svesni toga.

Peko, verovatno da ti je poznato da su u Francuskoj za vreme Revolucije, bili odbacili sedmicu i uspostavili dekadu (deset umesto sedam dana). Zanimljivo je da se taj pokusaj nije mogao odrzati. Izgleda da je coveciji organizam tako stvoren da mu je svaki sedmi dan potreban odmor.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Za Miku 32 i Baumaester : Ne možete ateistima i koji razmišljaju slično kao ateisti tako objasniti poreklo zla. Mora dublje da se zalazi u to razmatranje. Da nastavim gde sam stao. U bibliji broj šest označava nešta što nije podpuno ili nesavršeno, slažemo li se oko toga ? Broj sedam označava podpunost ili savršenstvo. Sad razmislite ovako. Može li savršenstvo da se postigne sa šest dana stvaranja ? Ne može potreban je i sedmi dan ili period vremena u kom se mi nalazimo. Bez sedmog dana ne može da se postigne savršenstvo jer broj sedam je podpunost u bibliji ili drugim rečima sedmi dan je neophodan ovakav kakav jeste da bi se postiglo savršenstvo. Tu se krije pravi odgovor zašto zlo.
Pitanje za ateiste. Ako ne verujete u Boga i ako ga ne volite zašto imate sedam dana u sedmici ? Uzmite neki drugi broj dana nemojte baš sedam. Ili dvanaest meseci znate da je bilo dvanaest plemena Izraela ili dvanaest Isusovih apostola. Ubačeni ste u igru a niste svesni toga.

Gde u Pismu piše da je broj 6 ne savršen?
Gde u Pismu piše da je broj 7 savršen?
Ne igram se u prašini zato molim za razgovor o uzroku greha a ne o brojevima i ljudskim igrama.
Pozdrav.
 
Natrag
Top