kertridži zakazali

Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
16
imam lexmark 1300 series i pre nekog vremena htedoh da štampam neke stvari ,kad ono mrljave boje.u stvari možda sam i sam kriv jer sam ga zapostavio jedno 2,3 meseca.probao sam sa brisanjem sa čistim alkoholom ali sve je isto.međutim kad pređem fatom natopljenom u alk.iz rupica se jasno vidi kako daju sve kolore odvojeno u tragu,a kad ih vratim i pokušam sa štampanjem sve je u pink boji,čak se i crna ne raspoznaje.da li im ima spasa ili su zreli za zamenu.........novi su skupi pa ako neko ima neku ideju,molim za pomoć:help:
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nema veze ako si ga toliko zapostavio,ako kertridzi nisu prazni jer znaci posto si brisao i ostavlja trag da boja nije spekla. mislim da su ti kertridzi ( toneri ) pri kraju cim tako printa. probaj ovako, nacrtaj u nekom programu ( korel,nero ) jedan pravougaonik i podjeli ga na cetri djela, pa oboji crveno,plavo, zuto i crno i to isprintaj i vidjeces otprilike koja boja je otisla, jer ink dzet printeri ne trose boju ravnomjerno ,zavisi sta printas i koju boju najvise vuce ta najbrze ide i kad se potrosi printer neradi kako treba,i moras kupovati novi toner. moja preporuka ti je da tog lexmarka otpises i skupis nesto para i kupis neki bolji printer tipa hp,kanon, epson jer mozes naci zamjenske ili refilovane tonere koji su pa skoro dzabe, dok za lexmark nepostoje, a kostaju skoro ko nov printer. da je lexmark dobar nebi ga davali gratis uz kupljeni kompjuter. ja imam hp i dosad sam ga sam napunio more puta.
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
16
mislim da će malo sačekati kupovina novog,a što se tiče ovih tonera pokušaću po tvom uputstvu ;-)
 
Natrag
Top