Kakvi su sagovornici Jehovini svedoci?

Kakvi su sagovornici Jehovini svedoci?


  • Total voters
    43
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Da napravimo glasanje o tome kako vidite Jehovine svedoke kao sagovornike.
Pozvani su i ateisti i budisti ma svi redom :)

Da dodam da bi bilo lepo da ne glasate anonimno jer po tome kako je Ris opisao JS očekujem da će svi anonimni glasovi biti cveće :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Vrlo dobra anketa,pogotovu zato sto daje mogucnost da se izaberu vise odgovra.Da ne duzim evo mog izbora:

  • Uopšte ne slušaju(čitaju) nego govore(pišu)pripremljen tekst.


  • Imaju samo na umu da vas zavrbuju ako im ne pođe za rukom preziru vas


  • Misle za sebe da su pripadnici izabranog naroda


  • Veruju da samo oni mogu da budu u pravu


  • Primenjuju Bibliju kako im kad odgovara
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ja sam odgovorio Misle za sebe da su pripadnici izabranog naroda kao što je stvar i sa svim ostalim ljudima druge veroispovesti.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Cudi me da pravoslavci ne idu da svedoce drugima o svom trojednom Bogu?
A za Jehovine svedoke sve Najbolje.
Drugi im nisu ,ni priblizno....pogotovo po poznavanju Biblije!!!
Jos kad JS,pocnu da razotkrivaju lazi Atanasijevih fundamentolaca.....zderu se od muke....
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Cudi me da pravoslavci ne idu da svedoce drugima o svom trojednom Bogu?

Iskrenu veru bira slobodno srce, a za lažnu su dovoljni i flajeri. Vi opstajete jedino tako što idete od vrata do vrata. Jer niko neće slobodnom voljom da vam pristupi. Možda i hoće (ali opet je tu prisutna i manipulacija). Za razliku od vas, pravoslavci ne idu po kućama, maltretirajući ljude sa glupavim pitanjima. Vrata crkve su uvek otvorena uz poštovanje slobodne volje čoveka. Sam ulazi ili će sam i izaći. Nikakav bolestan princip prenošenja religijskih spisa i uputa, već prirodna duhovna zrelost. Jer su uvideli da postoje ovce i da postoje telad, ali da postoje i ljudi koji odlučuju svojom voljom kako će proživeti sopstveni život. Dok za razliku od njih, vi sa jasnom namerom utičete na pojedinca. Ciljno, da pristupi vašem koliektivu. To je scena, kao iz onih američkih tinejdžerskih filmova, kada jedno odeljenje bira predstavnika razreda između dva učenika. Pa onda oni počnu da pripremaju svoje govore, a jedan od njih se odmetne sa strane i počne da navlači ostale u njegov tabor, deleći im kojekave letke.

Pošto si isključiv, pa nemaš pojma o drugim stvarima, ja sam uvek dobio svedočenje o svemu što sam pitao pravoslavnog monaha. Ja sam slobodnom voljom pitao, a on, slobodnom voljom odgovorio. Samo ne znam o kakvom svedočenju ti pričaš??? To što ti ne smeš ili nećeš da pitaš ništa ne govori o tome da pravoslavci ne svedoče. Naprotiv, svedoče toliko da vi to nikada nećete moći dostići. Dok oni svedoče spokojom, vi svedočite mrtvim rečima i pukim interesima. Još jedan dokaz, barem za mene.

Naravno, tvoj će odgovor biti: dosta filozofiranja, ti nemaš pojma, ti lažeš...sve plemenite reči. Ali Bože moj (moj lažni, ne tvoj, da ne pomisliš da hulim na Jehovu).
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
devojcica je postala petao,a joksir ostao joksir.
Joksir bolje ti je da poslusas pravoslavnog popa ,nego sto lutas po budizmu.Od dva zla,ipak je pravoslavlje manje zlo.
Lupetanja u budizmu ,kako je Budinu majku oplodio sam buda kao krasni beli slon,ma to je zaista bajka za malu decu,mani se budizma.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
devojcica je postala petao,a joksir ostao joksir.
Joksir bolje ti je da poslusas pravoslavnog popa ,nego sto lutas po budizmu.Od dva zla,ipak je pravoslavlje manje zlo.
Lupetanja u budizmu ,kako je Budinu majku oplodio sam buda kao krasni beli slon,ma to je zaista bajka za malu decu,mani se budizma.
Nista manja bajka nego da ste vi hricsani koje je osnovao satanista-mason 33 reda ;)
U tako nesto normalan covek ne moze da poveruje
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Još jedna poruka ‚‚ko ima oči-videće, ko ima uši-čuće".

Sarkazam je jak u tebi.
Zlo je u tebi takođe, jer ga možeš prepoznati. Jer samo se poznate stvari prepoznaju jedna u drugoj. Kao i lik u ogledalu, zlo iz tebe se vidi u tvom odrazu. Pravi vernik nije više sposoban da vidi ‚‚šta je veće zlo", jer zna, da kada bi to rekao, ostvario bi ponovo sopstvenu isključivost, zatucanost. Samo je šteta što nećeš ovo uspeti da razumeš.

Da se manem budizma??? A zašto bih kada ja nisam deo te priče, niti sam budista??? Mogu samo da nadogradim svoju duhovnost za razliku od tebe koji zazireš od svega što nije napisala kula stražara. Čak mogu da uvidim tvoj put sazrevanja. Prvo si bio oduševljen šta sve nudi JS pa si onda počeo da učiš sve što su ti oni dali. Onda se počeo javljati strah, da ne izdaš sve ono što su ti oni prenili kao aksiom istinitosti. Nije bilo potrebe da proveravaš jer je to, kao što rekoh, apsolutna istina a drugo nisi smeo da dozvoliš sebi da sumnjaš baš u te istinitosti. A onda se iz tog oblika straha (ajde da kažem strahooštovanja) javlja prezir prema ljudima drugih veroispovesti, jer istina sa kojom se ti služiš jeste jedina prava. Pateticus nonesence. Ti si toliko nesposoban da uvidiš da postoji univerzalna istina tj. istina koja se temelji na spoznaji sopstvenog bića, da zbog te lične nesposobnisti si slepo prihvatio neke spise koje govore o svemu samo ne o tebi. Jako je tužno što ti nisi sam sebi na prvom mestu. ‚‚Duhovni" Perpetuum mobile.

Za razliku od tebe koji kažeš da je Jehova stvorio svet i gde su js jedini najistinitiji ljudi sa najistinitijim tumačenjem biblije, ja kažem da su od Boga svi ljudi tj. da je Božja sila iznedrila sve ljude na ovom svetu, i budiste i muslimane i hrišćane i jeverje i bušmane i kanibale... i kao takvi, svi su oni Istina, jer od Istine i ishode. Isključivost prema drugima i govor tipa ,,lupetanje gluposti" jeste dokaz skvrčenost uma na nivou oraha. To se u svetu zove militantnost veroispovesti iliti fanatizam.

Ako su od JEDNOG BOGA svi ljudi, onda su i budisti koji veruju u belog slona koji je oplodio majku Bude. Ali to tebe jako pogađa, u stvari ne tebe, ti nemaš svoj stav, to pogađa tu slamku za koju se grčevito držiš.

E ali kako si simpatičan sa tim bolovanim rečenicama. Onako, kao učitelj, pa skrećeš na istinitost ‚‚tvojih" reči (pod znacima navoda zbog toga što ti nemaš svoje mišljenje već Matej 10:20, 2.mojsijeva 4:16 .7:1... i tako dalje). Džaba ti sve to, kada sebe nisi spoznao. I papagaj nauči 10 božjih zapovesti i kljuca u zeleno za tačno a u crveno dugme za netačno, pa šta?!
 
Natrag
Top