Kako zaštititi USB od virusa malwera i sl.

Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Da kada to ljudi shvate bukvalno kao ti.To je bilo samo jedno od resenja uz sve ostale koje su vec drugi iznijeli.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Nema ih kod nas, ja bas trazio i nisam uspeo da nadjem bar u mom gradu :) Ovaj USB FIX, i vakcinacija sa njim koliko toliko pomaze, jer zakljucava autorun fajl, pa tako cete izbeci izmenu tog fajla i automatsko izvrsavanje, kako se najcesce i prenose usb infekcije iz racunara u racunar...
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Nema tih fleški sa fizičkim prekidačem odavno, kod nas.
Ima i program USB disk security, ali mora da se instalira na svaki kompjuter na koji se konektuje fleška. Tako da ako staviš flešku u zaraženi kompjuter, a ako fleška nema u sebi svoju zaštitu, opet se zarazi i opet se treba u neki drugi nezaraženi kompjuter fleška dezinfikovati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Baš iz razloga što stalno koristim USB na mom PC pored redovne zaštite imam i MCShield međutim problem su računari na poslu. Na jednom sam postavio MCShield ali i pored toga kada se vratim kuči moj USB je zaražen i onda mući muke da vratim podatke. Dropbox je dobra stvar koristim ga već par mjeseci i to riješava mnoge probleme kad je u pitanju virus, malwre i sl. ali nije mi uvijek dostupna internet konekcija pa se u to ne mogu u potpunosti pouzdati zato mi je još uvijek jedina opcija USB. Probat ću još sa USB Fix vakcinacijom pa da vidim da li to pomaže u mom slučaju.
 
Natrag
Top