Kako ugasiti LCD monitor na laptopu?

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
Poz svima!

Da li neko zna da li je moguce potpuno ugasiti monitor na laptopu, bez gasenja samog racunara? U Power podesavanjima moguce je podesiti da Windows posle nekog vremena neaktivnosti automatski ugasi monitor, ali bi mi trebalo ako monitor moze odmah da se ugasi I da bude ugasen tokom rada laptopa. Hvala! :) P.S. Mozda je ova tema u pogresnoj kategoriji, ali je vezana I za hardver I za softver. :)


hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jel ti to treba da bi ustedeo sto vise struju,mose da probas ovo dok te neko pametnije ne uputi sa nekim trikom:
Kod:
[URL="http://www.monitorpoweroff.com/MPO.msi"]PC Monitor power off-DEMO klikni me 142kb[/URL]

Znaci ikonica je na desktopu ,samo pretisnes i to je to,
..ti samo nadji punu verziju...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mora da ima svoj prekidac za gasenje i paljenje,okolo na ramu ili negde pozadi.
 
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
131
Дугме на тастатури са ознаком "Fn" са одговарајућом сликом на тастеру,у исто време притисни.(овде је Ф6,....ваљда) ;)
G560e-4L.jpg
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
Hvala ljudi, probacu neki od saveta! :) Mada, koristim Samsung laptop NP300E5Z na kome nije moguce ugasiti monitor sa prekidacem niti sa tasterima FN+F5, FN+F6, itd. Moze samo da se kontrolise brightness, i cini mi se rezolucija, nista vise u vezi ekrana. Ostale kombinacije su za jacinu zvuka, wireless, itd. Nema veze, probacu nesto od softvera.
 
Učlanjen(a)
02.02.2015
Poruka
1
Podesi u windowsu da kad zatvoris poklopac da laptop neide u sleep mod(control panel>hardver and sound >power options tu imas opciju ides na change paln settings i zatim na change advanced power settings) .

Tako moze da ti radi kolko hoces

Kolko ja vidim na tastaturi ti imas opciju samo fn+f4 ali da sliku prebacis na drugi monitor
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
Onda je najbolje da otkačiš flet kabal :D
Ko ce da ga otvara svaki put, kad bi on to mogao sam sebi da otkaci bilo bi super! :D

Podesi u windowsu da kad zatvoris poklopac da laptop neide u sleep mod(control panel>hardver and sound >power options tu imas opciju ides na change paln settings i zatim na change advanced power settings) .

Tako moze da ti radi kolko hoces

Kolko ja vidim na tastaturi ti imas opciju samo fn+f4 ali da sliku prebacis na drugi monitor
Bas bi mi trebalo da ne bude ugasen monitor kad spustim poklopac, nego kad mi laptop redovno radi. Ajde malo cu detaljnije, posto ne vidim koristim tastaturu za rad na kompu pa mi u sustini i monitor i nije potreban, zato bih nekako da ga ugasim. :)
 
Natrag
Top