KAKO SNIMITI EKRAN KOMPJUTERA

Na tastaturi pritisnes alt i print screen i odes u paint selektujes jedan dio,desni klik na taj dio i paste i to je to.
 
Stisnes prtscsysrq dugme pored f12..prvo otvoris stranicu sta ces da slikas pa onda stisnes za svaki slucaj 2-3 puta to dugme...odes u start dugme -all programs-accesories-nadjes paint-otvoris-ides gore na edit-pa na paste-pa na file...pa save as..de pise save type u padajuci meni sa strane nadji JPEG...I IDI NA SAVE ..SACUVAJ SLIKU DE TI OCES..POZZ!
 
lightshot.Dobar mali programi lako se rukuje sa njim.Kada ga instaliras i li ostavi shortcat na desktopu iliga koristi iz task bara,neznam koji OS imas.Samo jedan klik na njega i prevuces strelicom to sto zelis da ti napravi screenshot i videces u uglu toga sto si oznacio ikonica diskete klikni na nju i to ce ti sesacuvati u my documents.Ikada zelisnegde daje preselis,idi na to desni klik,copy i ponovo desni klik i paste tam gde zelis da je postavis.
 
treba mi program da snimim ekran kompjutera ,neko mi kaze da je camtasia studio 7 da je dobar ,zelim vase misljenje hvala unapred
 
"lightshot",ako hoces za sckreenshot.Stavi ga samo u task bar da se vidi pored ikonice za zvuk i odatle je pokreci.Kliknes levi klik na nju i prevuci levim klikom povrsinu koju hoces da prikazes i kada prevuces u cosku ces imati ikonu "diskete",to je u stvari "save" i prebacice ti sliku desktopa u my dokument
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top