Kako povezati wifi ruter?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Ovako, sa komsijom delim internet. On ima neki mts-ov box 2 paket, i wifi ruter. Delimo internet tako sto se ja povezujem na njegov wifi signal. Problem je u tome sto u svojoj kuci samo u jednoj sobi imam 2-3 crte pa sam mislio da kupim sebi wifi ruter i da ga povezem sa njegovim kako bi pojacao signal u celoj kuci, interesuje me da li to moze i ako je moguce da se povezemo bezicnim putem ? Unapred hvala!
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ovako, sa komsijom delim internet. On ima neki mts-ov box 2 paket, i wifi ruter. Delimo internet tako sto se ja povezujem na njegov wifi signal. Problem je u tome sto u svojoj kuci samo u jednoj sobi imam 2-3 crte pa sam mislio da kupim sebi wifi ruter i da ga povezem sa njegovim kako bi pojacao signal u celoj kuci, interesuje me da li to moze i ako je moguce da se povezemo bezicnim putem ? Unapred hvala!

Komšija svoj ruter spaja standardno, na njemu nema podešavanja nikakvih, tvoj ruter u postavkama za wireless ima enable WSD, onda ides na survey i pronađes signal od tog prvog rutera, kada ga izabereš on ce automatski popuniti sva polja tvoje je još samo da popuniš password(ako ga ima) ...

Ovo ti je objašnjenje "u grubo"...I nadam se da tvoj ruter podržava ovaj mod...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Quronja druze polako..

Prvo objasni coveku sta da kupi pa onda kako da podesi. Mislim da on uopste nema AP sto mu je potrebno da bi sve to napravio sto si mu napisao. :)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Quronja druze polako..

Prvo objasni coveku sta da kupi pa onda kako da podesi. Mislim da on uopste nema AP sto mu je potrebno da bi sve to napravio sto si mu napisao. :)


U zadnjoj rečenici sam napisao da se nadam da njegov ruter posjeduje Aces Point mod....i to je u grubo....nemam vremena da detaljišem, neka uskoči neko...ali eto, sada zna šta da traži....:) ali primjedba ti je na mjestu, krenuo sam od pretpostavke da ima ruter...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Nemam ruter, ali hteo sam da pitam kakav ili koji ruter meni treba , ja stvarno nisam upucen toliko u tome, jel treba da navedem koji ruter ima komsija, koji ruter je najbolji za mene? poz i hvala
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Nemam ruter, ali hteo sam da pitam kakav ili koji ruter meni treba , ja stvarno nisam upucen toliko u tome, jel treba da navedem koji ruter ima komsija, koji ruter je najbolji za mene? poz i hvala

Ako nemaš to onda kupi TP LINK 843ND

TL-WR843ND-Html_02.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Hteo sam da kupim i ja taj ali nisam nasao da je bas povoljan. Ja imam neki drugi i sasvim dobro me sluzi. Mislim da mu je taj i previse, posebno ako mu je komsija blizu, bice mu dovoljan i neki slabiji a samim tim jeftiniji. Ja imam:

TL-WA701ND

A problem je samo sto ne moze da se udje u podesavanje rutera kada se povezes na mrezu pa svaki put kad hoces u podesavanja moras da ga restartujes sto je neprakticno ako A stavljas napolje, ili na antenski stub blize anteni pa onda se moram da skidam..

Video sam neke Tenda AP tu u marketu, oko 20 eura, mozda se "obnovim" malo.. U sustini, vecina AP ce mu odraditi posao.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Hteo sam da kupim i ja taj ali nisam nasao da je bas povoljan. Ja imam neki drugi i sasvim dobro me sluzi. Mislim da mu je taj i previse, posebno ako mu je komsija blizu, bice mu dovoljan i neki slabiji a samim tim jeftiniji. Ja imam:

TL-WA701ND

A problem je samo sto ne moze da se udje u podesavanje rutera kada se povezes na mrezu pa svaki put kad hoces u podesavanja moras da ga restartujes sto je neprakticno ako A stavljas napolje, ili na antenski stub blize anteni pa onda se moram da skidam..

Video sam neke Tenda AP tu u marketu, oko 20 eura, mozda se "obnovim" malo.. U sustini, vecina AP ce mu odraditi posao.

Ruter koji sam predložio je cirka 25-30 eura....ja ne znam sa kojim on budzetom raspolaže....ali što se tiče tvoga rutera, zašto ne možeš da uđeš u postavke rutera?? Novi tp link ruteri koriste novu adresu za ulazak tplinklogin.net , admin,admin...Nikada mi se nije desilo da ne mogu pristupiti ruteru izuzev kada je pristupni pasword promijenjen...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Pojma nemam, nece pa nece, kad odem na adresu rutera, tj ip ne moze da ucita stranu, kao da je nepostojeca a cim ga restartujem onda ulazi bez problema. Muka je to bas. I ovaj link za login sto si postavio meni javlja kao da je domen na prodaju, tako nesto..

Z32pGKN.png


A kad odem na http://192.168.0.1 onda pristupam onom glavnom ruteru na koji se kacim preko svoje antene, otkaceno, i to je neki Tenda uredjaj a kod mene TP Link..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
I sada mi samo recite kada odem u prodavnicu treba da potrazim ruter sa kojom opcijom ?? Da mi zavrsi taj poso.
 
Natrag
Top