Kako obristai Ubuntu !!!

Član
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruka
1
momci tyreba mi pomoc.instalirao sam ubuntu na widowsu pa me zanima kako da ge orisem a da mi nepadne sistem ili tako nestoo...ubunti sam skinu sa sajta znaci radi mi windows i ububti a hocu samo windows..HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
53
Moze li jos malo informacija? Da li je moguce ukloniti Ubuntu da bi ti Windows radio ili ne, zavisi od redosleda instalacije ovih sistema. Ako si prvo instalirao Windows, potom Ubuntu, Windows nece raditi, zato sto bi foramiranjem obrisao bootloader.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ja se secam da sam to odradio instalacionom verzijom Mandrive jer format particije na kojoj je bio Ubuntu nije bio citljiv u Windows-u. Prosto sam formatirao particiju i prebacio je u ntfs, windowsu citljiv format. Sto se bootloader-a tice, ja sam ga jos pri instalaciji smestio na particiju na kojoj je bio Linux, tako da Ubuntu-ov i Windows-ov loader nisu imali dodirnih tacaka. Pri paljenju, racunar me je uvek pitao koji sistem hocu da podignem i rusenjem Linuxa, windows je nastavio normalno da radi i da se automatski butuje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Moze li jos malo informacija? Da li je moguce ukloniti Ubuntu da bi ti Windows radio ili ne, zavisi od redosleda instalacije ovih sistema. Ako si prvo instalirao Windows, potom Ubuntu, Windows nece raditi, zato sto bi foramiranjem obrisao bootloader.

nema veze ako obrise loader, uvijek moze uraditi repair windowsa i na taj nacin ga vratiti
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
momci tyreba mi pomoc.instalirao sam ubuntu na widowsu pa me zanima kako da ge orisem a da mi nepadne sistem ili tako nestoo...ubunti sam skinu sa sajta znaci radi mi windows i ububti a hocu samo windows..HVALA
Ako si ga instalirao sa WUBI-jem samo ga obrsi it Add/Remove programs ,ako si ga "normalno" instalirao onda samo formatiraj particiju na kojoj se nalazi ubuntu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Samo formatiranje particije sa ubuntuom neće pomoći jer je on u MBR ostavio svoj lilo ili grub svejedno kako se zove loader i on će ti se dizati uvek pri učitavanju sistema samo reinstalacija windowsa na žalost pomaže ja sam već to iskusio. To važi za sve linuxe žao mi je što je veoma bolno to iskustvo. (-: Nema načina da očistiš drugačije taj Master Boot Record. Win ne stavlja svoj loader u MBR u već u boot particiji a linux u MBR-u.
 
Poslednja izmena:
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Samo formatiranje particije sa ubuntuom neće pomoći jer je on u MBR ostavio svoj lilo loader i on će ti se dizati uvek pri učitavanju sistema samo reinstalacija windowsa na žalost pomaže ja sam već to iskusio. To važi za sve linuxe žao mi je što je veoma bolno to iskustvo. (-: Nema načina da očistiš drugačije taj Master Boot Record.
Ubuntu koristi GRUB ,a windowsov bootloader se moze vratiti.
 
Natrag
Top