КАКО ИЗЛЕЧИТИ БОЛЕСТИ ДУШЕ - АРХИМАНДРИТ ЛАЅАР ВИТАНИЈСКИ

ndp751

Član
000.jpg


Шта је нарочито важно на почетку духовног живота, где и како се научити светом покајању, да ли се душа брѕо духовно исцељује....http://www.fileden.com/files/2008/10/27/2161401/lazar_vitanijski.swf

када имате мало слободног времена, ишчитавајте.yes3
 
Dosta puta sam pisao na ovom forumu da prvo sto covek treba da uradi jeste iskreno pokajanje za svoje grehe.To ne sme da bude lazno pokajanje koje dolazi kada je covek zapao u krizu pa se zalosti zbog svog gubitka ovozemaljskih dobara to jos vise ljuti Gospoda.Znaci covek treba da postane svesan svojih sagresenja pa onda da uzme papir i olovku i zapise sve svoje grehove iz rane mladosti i da nista ne izostavi.To zapisivanje grehova ne treba zuriti neka potraje mesec dana i vise ako treba samo da se covek svega seti da ga zbog nekog zaboravljenog greha djavo ne sveze u tamnicu.Taj papir treba uvek imati uz sebe jer kako se cega setis tako i zapises pa kad bude sve zapisano odes fino u manastir sve ispovedis igumanu ili nekom drugom monahu koji je zaduzen za ispovest.Kada pridjes da se ispovedis fino izvadis papir sa zapisanim gresima i procitas,kada zavrsis taj papir predas monahu koji ce znati sta da radi sa njega a on ce ga spaliti.Monah ce prema tezini vasih greha znati koliko treba da postite i sta da radite da bi Gospod nekako oprostio vase grehe.djavo kao car lazi i opadac brace nase ce sve uraditi da ne dodje do vase ispovesti jer vas ima u vlasti zbog vasih sagresenja sputavace vas ka vasem spasenju.Stavljace vam u um vas pomisao da ima vremena kada cete se ispovediti ali vremena nema jer nikad ne znas sta nosi dan a sta nosi noc jer evo vec sutra se mozes naci pred sudom Bozijim a grehe nisi ispovedio niti okajao.To je glavno oruzje djavola sto sputava coveka u njegovoj nameri da spase dusu svoju.Budite odlucni u svom spasenju i nista ne cekajte vec danas pocnite primenjivati ovo sto sam napisao i tako zadajte smrtan udarac djavolu i njegovim demonima palim andjelima.Nikad ne znate kada ce smrt zakucati na vasa vrata jer je zivot kao treptaj oka zato ne odlazite vase spasenje.Niko od mene nebi bio radosniji kada bi vas sve vidio u carstvu Bozijem zato vas molim braco i sestre pokajte se za svoje grehe da porazimo i posramimo djavola a obradujemo Gospoda!
 
Fino si ti ovo sročio, kota, nema šta! Naročito je zanimljiv spisak grijehova. Nešto mi govori, kada bi ti pravio taj spisak za sebe, to ne bi bio spisak nego knjiga od nekoliko tomova:):):)
 
Ma to bi sve stalo u jednu malu knjizicu od 400 str.:vorred: Ispovedam se ja redovno nego je napunim od ispovesti do ispovesti :).Ma ja najvise zgresim zbog zena tu padam ko s kruske ne mogu da im odolimwacko2.Zato meni iguman svaki put produzi post za kaznu (epitimija)sorry
 
Mislim da ovde nije mesto latinskom jer je ovo za Pravoslavce.A nemojte sad osuti paljbu po meni :hunter: ja to onako cisto naglas razmisljam samo sam pomislio da nije bas primerno.Kad pomislim na latinski ja se setim Emilije popadic iz serije *Bolji zivot*:)
 
Natrag
Top