Kako da izbegnete zamke i upoznate onog pravog preko interneta

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Kako da izbegnete zamke i upoznate onog pravog preko interneta

Nekim ljudima se dešava da su toliko zauzeti da ne stižu da se posvete ljubavi ili uopšte traženju ljubavi. Sajtovi za upoznavanje u tom slučaju bi mogli biti dobro rešenje, naročito ako ste stidljivi. Ali oni imaju dosta negativnih strana i umeju da budu veoma opasni ako niste obavešteni dobro o njima.

1_zps84d79646.jpg

Srešćete mnogo neprijatnih ljudi i ljudi na koje nikad ne biste trošili vreme ako biste ih upoznali uživo. Neki će vam možda dosađivati i opsedati vas, a većina neće umeti čak ni da vam se obrati na pravi način. Ako želite da budete uspešni u muvanju preko interneta, nikako nemojte slati poruke tipa „visok si 165, što znači da si previše nizak za mene“, jer ko će hteti da vam odgovori na njih? Evo još nekoliko stvari koje ne treba da radite i koje treba da vam signaliziraju da ne nastavljate komunikaciju ako vam ih neko pošalje.

1) PORUKA OD JEDNE REČI
„Hej“, „Ćao“.
Pogledao je u tvoj profil, ali samo u onaj deo sa fotografijama. Svidelo mu se ono što je video, ali nema dovoljno vremena ni energije da pročita ono što si napisala o sebi, pa ti je poslao poruku od jedne reči.

2) DA LI SI TO TI NA FOTOGRAFIJAMA?
Nemojte da odgovorite na poruke tipa „Ćao. Seksi si. Jesu li to stvarno tvoje fotke?“ ili „Ako si i u razgovoru zanimljiva kao što izgledaš, zaljubiću se“.

3) JEDAN SMAJLI U PORUCI
;)“, „:p
Da li biste se zainteresovali ako vam neko pošalje ovakvu poruku? Ako se i zainteresujete, šta da odgovorite na nju?

4) VIŠENAMENSKE PORUKE
„Ćao Marija. Ponešto o meni: Ja sam iz Beograda i ranije sam igrao fudbal. Volim da izlazim, ali i da zavaljen kod kuće gledam dobre filmove u dobrom društvu. Izgledaš kao neko koga bih voleo bolje da upoznam. Šta misliš o tome?“
Ovakve i slične poruke ista osoba šalje i drugim devojkama. Ako na to nekad zaboravite, najverovatnije će vas sam podsetiti tako što će zaboraviti da izmeni ime devojke.

5) OČAJNICI KOJI TRAŽE DRUŠTVO
„Nisam ljubitelj muvanja preko interneta, ali sam odlučio da pokušam.“ „Kako se snalaziš na sajtu? Ja ne želim da se na ovaj način upoznajem sa devojkama, ali me je mama naterala da se registrujem i svaki dan me zapitkuje šta se dešava, pa moram.“
Oni koji borave na sajtu za upoznavanje, a tvrde da ne žele da budu na njemu, obično nemaju drugi izbor. I najčešće su konstanto ulogovani.

6) OPROSTI, ŠTA, U STVARI, HOĆEŠ DA ME PITAŠ?
„Da se nađeš na televiziji i imaš 30 sekundi da kažeš bilo šta što želiš, šta bi rekla?“
Ovo liči na nekakvo psihološko testiranje. Ako ne znate šta da pitate, nemojte ni pitati. Pričajte, pa ćete biti pitani. Jednostavno je uvek najbolje.

Izvor: Blic žena
 
Natrag
Top