Kada devojke pričaju

igortehno

Član
Tema je seks. Da li pričaju o vama?

Ritual počinje u srednjoj školi, u spavaćim sobama. Jedna devojka grli plišanog medu, prislanjanjući ga na grudi dok priča, a druga crta grafite na farmerkama dok je sluša. Odrasle žene nastavljaju ovu tradiciju - pijući šampanjac u barovima, znojeći se zajedno u saunama, ili šetajući se zavejanim gradskim ulicama.
Pričamo o seksu. Pričamo o vama.
Sadržaji su smešni, ukoliko nisu tužni. Komplikovani kao kvantna fizika, ili prosti kao pasulj. Kad biste slučajno čuli ove razgovore, bili biste čudni, obeshrabrujući, šokantni, bezobrazni, ili još verovatnije, sve to istovremeno. Seks je jedno tamno mesto, gde svi njišu fenjerima u potrazi sa sopstvenim putem. Kada uporedimo sa drugaricama iskustva o avanturama u divljini, ostavljamo tragove onoga što osećamo, šta mislimo i o čemu sanjamo. Ako pratite naše tragove, dovešće vas do naše suštine.
Pristojne, ali samo prividno
Devojke mogu biti prilično agresivne u razgovorima u svlačionici, ali radije pribegavaju delikatnijim načinima raspitivanja. Kako si se provela sinoć? Je l’ bio sladak? To su grafička pitanja, ali su zapakovana u praznu kovertu, tako da ispitanik ima mogućnost da deli ili ne deli škakljive detalje.
U neuobičajenom, ali uvek interesantnom slučaju, kada se dve žene zabavljaju sa istim muškarcem, po pravilu postavljaju pitanja: Kako ti se čini? Pitanje je postavljeno na način kao da su upravo pročitale bestseler (bio je toliko zanimljiv da mi je trebalo samo par sati da ga završim) ili kao da su poručile isti jagnjeći specijalitet sa roštilja (bio je tako krt i ukusan; uzela bih ga ponovo).
Ne verujte stereotipima: koliko god ljudi vole da kažu da žene vezuju seks za ljubav, ono što žene zapravo vole kod seksa je sam seks.

Šta znači dobro?
U četvrtom razredu većina nas je smatrala sebe malim Kjerkegorima, raspravljajući se u prevozu o onome što smo smatrali pitanjem od egzistencijalnog značaja: kako da znam da ono što ja nazivam plavim je iste boje kao ono što ti nazivaš plavim?
Ukoliko se ceo razgovor o seksu vrti oko toga da li je tip “dobar”, može nas dovesti do neiskrenosti i zablude. Mogu da kažem drugarici da sam imala dobar seks, i njoj će biti drago zbog mene, ali mi i ne znajući možemo da zamislimo dva potpuno različita scenarija.
Misionarsku epizodu koju ja smatram dosadnom, početničkom, konvencionalnim, moja prijateljica bi mogla smatrati brutalno iskrenim, sporim i elegantno jednostavnim vođenjem ljubavi. Zaključak bi bio da je najbolji seks onaj koji odgovara osobi koja sa vama deli postelju. Volite onoga sa kim ste, a ne ideju nekoga i nečega, ne u skladu sa tipičnim receptima za seks, niti u potrazi za nekim apstraktnim ciljem, i tada će svaki seks postati dobar.
Naučite nešto jedno o drugom; uživajte u procesu usporavanja, čak i zastajanja, osvrtanja i ponovnih pokušaja.

Veštine
Ponekad žene ležerno koriste izraze poput “uvrtanje tigrovog repa“ ili “rezonantni orgazam“, kao da njene drugarice znaju šta ona pod tim podrazumeva. (Većina nas umesto da prizna da ne zna, rekla bi: “O da, uvrtanje repa, obožavam to“, a zatim potraži tehniku na Guglu). Na ovaj način naši razgovori funkcionišu na sledeći način: vođa iznese savete za slušaoce, a oni ih prosleđuju.
Ako, međutim, na vama isprobamo neku očigledno novostečenu veštinu i primetite da nam to ne prija, slobodno nam pokažite na lep način kako da to bolje učinimo. Ili u nekim situacijama skratite nam muke i pređite na sledeću aktivnost.
Što se veština muškaraca tiče, u našim pričama povremeno se pojavljuje superheroj koji podiže automobile jednim prstom i preleće oblakodere (ili kako god bi se to prevelo na jezik seksa). Muškarac koji daje dami prednost, ili koji može ponovo i ponovo, a zatim ponovo, ili koji je vraški spretan, uvek je dobrodošao kod mene na večeru.
Ali, veština ili alatka bez skrivenog srca potpuno je bezvredna. Iskreno, mi više pri*čamo uopšteno o njegovom duhovnom prisustvu u kancelariji nego o njegovoj brzini i tačnosti u poslovnim proračunima.
Ako ste stekli novu veštinu, svakako je isprobajte. Ali učinite to poštujući njeno raspoloženje i reakcije. Ukoliko ne ide, ne silite.

Tišina
Ako su vam veštine previše dobre, mi o njima uopšte ne pričamo. Nikome nije potrebno da im druge žene vire kroz prozor spavaće sobe i zamagljuju prozore, kao deca koja čežnjivo gledaju vozić u izlogu za Božić.
Ako načujete da vaša devojka nerado priča u društvu o ovim temama, nemojte se osećati izopštenim. Osećajte se euforično ponosnim.

Bezobrazne priče
Žena će često ispričati svojoj drugarici škakljivu priču, procenjujući sagovornika, povlačeći se ako oseti neodobravanje, a zalazeći u detalje ako oseti odobravanje. Hvaliće se što više i na taj način pokušati da otkrije da li je to što je uradila prethodne noći legitimno. To me podseća na vreme kad sam kao desetogodišnjakinja pojela mrava na igralištu za jedan dolar; trebalo je mnogo puta da ipričam tu priču i testiram publiku da bih odredila da li je to kul ili sam gubitnica. U svakoj od nas dosadnih učiteljica krije se i jedna amsterdamska bludnica, u zlatnim tanga gaćicama, sa podvezicama. A u njoj se krije do grla zakopčana bibliotekarka koja raposređuje po policama knjige poezije 18.veka. A u njoj je osamnaestogodišnja mažoretkinja na grešnoj misiji. A u samom srcu je Eva, bosonoga u voćnjaku.
Poput ruskih babuški.
Ne traži samo društvo od nas dve suprotne stvari; mi same želimo da bude kontradiktorne, što dovodi do neke vrste prirodne i zabavne šizofrenije. Ako možete da se prilagodite tome, svi će biti srećni.
Delimo bezobrazne priče sa prijateljicama, jer čak i hedonista povremeno podlegne sudu superega. Tada nastupa sumnja povodom lascivne stvari koju smo uradile: znam da sam učinila nešto divno, sirovo, bezobrazno, ekstatično, ali da li je to što sam uradila ispravno?
Ukoliko smo imale rizičan seks, divno je kada nas uverite da je to bilo vredno. Recite nam da vam se sviđalo. U roku od pet minuta, kažite nam ponovo.

Neuspeh i kontrola štete
Pokvasili ste krevet u pijanom stanju. Prosuli ste vijagru kad ste vadili ključeve od kuće iz džepa. Ona je našla crveni veš okačen o kvaku vrata u kupatilu, ili svetlucavu minđušu u posteljini. Ona će razgovarati sa nekim o tome. Može da priča sa prijateljicama, ili sa majkom, ili će staviti na svoj javni blog. Stoga ne bi škodilo da vi budete taj koji će pokrenuti razgovor o tome, razjasniti situaciju ako je potrebno, ili povratiti njeno poverenje ako je moguće, jer u tom slučaju vi biste mogli biti i jedini sa kim će ona razgovarati o tome što se dogodilo.
Veze koje uspevaju da katastrofe pretvore u zajedničke uspomene koje zbližavaju, traju duže.

Opra faktor
Ponekad žene diskutuju sa prijateljicama kako se nositi sa kriznim situacijama, a njene prijateljice se neće ustezati da daju savet. Sve mi pomalo volimo da se osećamo kao Opra.
Posle ovakvih seansi, a da možda i ne znamo da su se odigrale, možda ćete imati osećaj da vam je neko bio u kući, čak i ako ništa nije pomereno sa svog mesta, niti nedostaje.
Ljubav je najneegzaktnija nauka, a mi dame volimo da savetujemo sa najboljim namerama, ali naša životna iskustva se obično mešaju. Nedavno sam čula grupu žena kako savetuju prijateljicu da ostavi dečka. Ozbiljna lica ovih prijateljica krila su njihovo nezadovoljstvo sopstvenim vezama, ljubomoru ili bol. Zapravo su prenosile sopstvene frustracije.
Svaki put kada dajem prednost prijateljskim savetima u odnosu na sopstvene instinkte, čujem glas svoga oca: a šta ako ti kažu da skočiš sa mosta? Ako vam je žena koju volite potpuno sluđena od previše saveta, ne pokušavajte da joj i vi solite pamet povrh svega. Učinite da se oseća sigurnom pored vas; saslušajte je. Kada se bude osećala dobro, ona će vam se sama otvoriti. U početku će vam se činiti da vodite bitku sa armijom njenih nevidljivih saveznika, ali sačekajte.
Kvalitetan razgovor između muškarca i žene može smiriti situaciju između dvoje stvarnih ljudi u prostoriji- dvoje ljudi koji su zapravo najvažniji.

Izvor: Men's Health
 
Poslednja izmena:
Nisam upoznala do sad nijednu devojku koja ne voli da prica o sexu ili o njenim

odnosu sa momkom. To je za nas sasvim normalno...Ako je nekoj bilo super ona se

pohvali , ako nije ona se pozali i tako...;)
 
o sexy volim da pricam samo sa nekoliko osoba..bas otvoreno o svemu bez tabua..inace o dozivljajima ne pricam okolo..tisina..ako je bilo dobro pohvalicu se ..kako da ne....ee sad ako nije ..hehehe ..pozalicu se ..opet kako da ne ..ali samo kazem sa par osoba..to mi je sasvim normalna stvar...sasvim prirodno..:)
 
Da li je pitanje o cemu pricaju ili da li pricaju ... O cemu pricaju to one ipak bolje od nas znaju a kada pricaju ... pa ne znam, recimo u pauzi ....;)
 
Natrag
Top