Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Držite se teme!

Po Jovanu 1,1 obijasnite mi "Koliko Bogova jedan čovek Božiji ili Hristov sledbenik treba da ima, slavi ili obožava?

Izvolte.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "AApocketz, post: 1382256, member: 205,55 tisuća"] Držite se teme!

Po Ivanu 1,1 obijasnite mi "Koliko Bogova jedan čovjek Božji ili Kristov sljedbenik treba imati, slavi ili obožava?

Izvolte. [/ QUOTE]

-------------------------------------------------- -
...............


Pa valjda onoliko - koliko piše u Bibliji!

Kao na primjer - od samoga Isusa:

LUKA 18,19
Reče mu Isus: "Što me zoveš dobrim?
Nitko nije dobar, doli Bog jedini .

Isus sam jasno kaže - JA NISAM BOG.
Postoji JEDAN Jedini Boga - a Taj je OTAC = JAHVE.

-------------------------------------------------- -------------

Ili možda ovako - još izričitije!

IVAN 17,3
A ovo je život vječni:
da upoznaju tebe,
jedinoga istinskog Boga ,
i
koga si poslao - Isusa Krista.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zadnji postovi sa ove teme, premješteni su na temu "Sveto Trojstvo", jer temnatikom pripadaju toj temi. Ubuduće će spam postovi biti brisani.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

E a sad da se vratimo na temu razgovora.
Na osnovu Biblije kao AUTORITET ja mogu reći da Isus nije ni u čemu isti, nit je u nečemu ravan a da i ne govorim da je jednak Bogu i Ocu našemu.

A evo zašto to govorim.
Izaja 46,9 Pamtite što je bilo od starine; jer sam ja Bog, i nema drugoga Boga, i niko nije kao ja,

A vi mnogobožci, šta vi na to kažete?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Mozemo da pogledamo i grcki tekst Jovan 1:1

BGT John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος.
BYZ John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος.


U oba ova grcka teksta vidi se odredjeni clan za odredjenog Boga ,i to je clan τὸν .
To je slicno kao i u engleskom jeziku "THE".
Sad pogledajte sa odredjenim clanom i bez odredjenog clana razliku za rec Bog- θεόν!
"τὸν θεόν" i "θεόν" .

Da bi imalo znacenje koje trinitarijanci zele ,a to je da se misli da se radi o jednom te istom Bogu ,bilo bi potrebno ,
ili izbrisati odredjeni clan ispred Boga,ili i drugom Bogu dodati isti odredjeni clan,konkretno

Da bi zazivela trinitarijanska ideja trebalo bi da pise jedan od ovih nacina:
BYZ John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ τὸν θεὸς ἦν ὁ λόγος. ili pak
BYZ John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Šta Trinitanci neće da se izjasne po otvorenoj temi, zašto?

Evo ja moje mišljenje ovde iznosim bez ikakvih problema.

Isus nije ni u čemu jednak JEHOVI! nalik jeste a tu se sve i završava.

Mark 12:29 And Yahushua answered him, The first of all the commandments is, Hear, O Israel; YHWH is our Elohim, YHWH is one:
Ovo je moj dokaz da Isus nije YHWH.
Dokaz da ELOHIM je samo jedan ane TRI, i
Dokaz da YHWH je samo jedan.

Isaiah 46:9 Remember the former things of old: for I am El, and there is none else; I am Elohim, and there is none like me,
A ovo je moj dokaz da YHWH je svevišnji BOG.
Dokaz da ELOHIM ne znači mnoštvo Bogova.
Dokaz da nema drugog Boga osim JEHOVE, i
Dokaz da niko nije kao "ON" kao JEHOVA.

Ubedite me drugačije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Elohim jeste mnozina, to je vec objasnjeno, i takodje - Isus jeste Jhwh Bog starog zaveta zajedno sa Ocem i Svetim Duhom.

Tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva je jasan:

"Потом рече Бог ( ELOHIM ): да начинимо човјека по својему обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од цијеле земље и од свијех животиња што се мичу по земљи.
И створи Бог човјека по обличју својему, по обличју Божијему створи га; мушко и женско створи их" ( 1 Mojsijeva 1. 26 - 27 )

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz "ELOHIM" imenica koja oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze "DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI" on se ovde obraca dvema licnostima sebi ravnim koji cine jednog Boga zajedno sa njim, jer tekst kaze "DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI" koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovde vidimo da je covek stvoren po liku vise licnosti a ne jedne.

Dakle, ovde vidimo da Bog pretstavlja sebe kao jedninu u mnozini izrazima: RECE BOG - jednina, DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI - otkrivanje jednine u mnozini, i na kraju I STVORI BOG COVEKA PO OBLICJU SVOJEMU, PO OBLICJU BOZJEM STVORI GA - jednina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Elohim jeste mnozina, to je vec objasnjeno, i takodje - Isus jeste Jhwh Bog starog zaveta zajedno sa Ocem i Svetim Duhom.

Tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva je jasan:

"Потом рече Бог ( ELOHIM ): да начинимо човјека по својему обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од цијеле земље и од свијех животиња што се мичу по земљи.
И створи Бог човјека по обличју својему, по обличју Божијему створи га; мушко и женско створи их" ( 1 Mojsijeva 1. 26 - 27 )

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz "ELOHIM" imenica koja oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze "DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI" on se ovde obraca dvema licnostima sebi ravnim koji cine jednog Boga zajedno sa njim, jer tekst kaze "DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI" koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovde vidimo da je covek stvoren po liku vise licnosti a ne jedne.

Dakle, ovde vidimo da Bog pretstavlja sebe kao jedninu u mnozini izrazima: RECE BOG - jednina, DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI - otkrivanje jednine u mnozini, i na kraju I STVORI BOG COVEKA PO OBLICJU SVOJEMU, PO OBLICJU BOZJEM STVORI GA - jednina.


To tebi ELOHIM je možina u jednini jer slediš Tertulliana filozofa. A eto još mi nisi odgovorio na moj gornji post.

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

E a sad da se vratimo na temu razgovora.
Na osnovu Biblije kao AUTORITET ja mogu reći da Isus nije ni u čemu isti, nit je u nečemu ravan a da i ne govorim da je jednak Bogu i Ocu našemu.

A evo zašto to govorim.
Izaja 46,9 Pamtite što je bilo od starine; jer sam ja Bog, i nema drugoga Boga, i niko nije kao ja,

A vi mnogobožci, šta vi na to kažete?

A nisi odgovorio ni na ovaj post:

Šta Trinitanci neće da se izjasne po otvorenoj temi, zašto?

Evo ja moje mišljenje ovde iznosim bez ikakvih problema.

Isus nije ni u čemu jednak JEHOVI! nalik jeste a tu se sve i završava.

Mark 12:29 And Yahushua answered him, The first of all the commandments is, Hear, O Israel; YHWH is our Elohim, YHWH is one:
Ovo je moj dokaz da Isus nije YHWH.
Dokaz da ELOHIM je samo jedan ane TRI, i
Dokaz da YHWH je samo jedan.

Isaiah 46:9 Remember the former things of old: for I am El, and there is none else; I am Elohim, and there is none like me,
A ovo je moj dokaz da YHWH je svevišnji BOG.
Dokaz da ELOHIM ne znači mnoštvo Bogova.
Dokaz da nema drugog Boga osim JEHOVE, i
Dokaz da niko nije kao "ON" kao JEHOVA.

Ubedite me drugačije.

A nisi mi ko čovek odgovorio ni kada sam te pito: Po Jovanju 1,1 jedan Hristov sledbenik koliko Bogova ima? Mnoštvo i množinu ili šta?

Kolega Laodikeja da pokušam tebi pojasniti jednu najelementarniju stvar a to je šta znači ELOHIM.

Elohim nije ime Boga YAHWE, NE! Elohim znači Bogovi. Ovde su to tebi mnogi korisnici foruma obijasnili al ti ništa ne svataš.

E ako ELOHIM znači mnoštvo Bogova onda ti se nameće jedno prosto pitanje a to je: Koliko ih ima i koji su to Bogovi?
Ja sledim Isusa, HRISTOSA Boga i Oca našega YHWEA i kažem da jedan je Bog i Otac naš, Jedan je YAHWE. Marko 12,29 Još kažem da niko nije kao "ON" kao YAHWE nit mu je ko isti, ravan ili jednak.
A ti šta ti na ovo kažeš? Dal još uvek govoriš da je Bog Presveta TRIJADA Bogova, ili TRI u jednom Bogu ali Jedan Bog sa TRI lica koji su u svemu jednaki, u svemu isti i u svemu ravni, ha?

Laodikeja u Sudje 16,23 Baal je nazvan ELOHIM, tačno? Hajd sad mi ti pojasni koliko božanstava ima u jednog ELOHIMA Baal-a.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postavljati pitanja po stotinu puta i biti sarkastican mora imati neki uzrok, jer po logici stvari sve sto se desava ima svoj uzrok i nista se ne desava slucajno...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Iz svega ovoga bih moga da donesem samo jedan zakljucak - da se pojedini na forumu ili drogiraju, ili pak koriste neko blaze sretstvo, a to moze biti ili neko alkoholno pice, ili eventualno pivo.
Jer postavljati pitanja po stotinu puta i biti sarkastican mora imati neki uzrok, jer po logici stvari sve sto se desava ima svoj uzrok i nista se ne desava slucajno...


Zašto provociraš, zašto vređaš? sigurno tebe ne vodi Bog Sveti Duh(Treći deo Elohima),
Zašto se ne ponašaš kao Hristov sledbenik?

Laodikeja pa to može i ovako:
Samo verne sluge iz Sotoninog kluba za dezinformacije ponavljaju ko drogirani ili pijani istu bogohulu ali kad im dostaviš isti Biblijski pasus koji ko pod sedativima kasape i vade iz konteksta, ne daju svoje komentare ni na najelementarnije pitanje.

Al hide da ti komentarišem post pa da vidimo ko je pod jakim drogama.

Ako ti je taj tvoj Bog ELOHIM kojeg ovde promotiraš mnoštvo, izjasni se.

Zašto je Presveto Trojstvo samo jedan Bog ako ih ima mnoštvo?
Zašto ELOHIMI mnoštva nisu Tri Boga, kada Elohim upravo znači "Bogovi" množina Bogova?

Mora da su jaki sedativi ako neko bez prestanka ponavlja Sotoninu dezinformaciju da mu je Bog mnoštvo, a kad ga pitaš koliko Bogova ima u to mnoštvo on odgovara da je samo jedan Bog.


Zašto pljuješ po Hristovim jevanđeljem iz Marka 12,29?


 
Natrag
Top