Jos jedna baterija na telefonu?

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ovako, citao sam po internetu da postoji jaca baterija za telefone ali ne mislim na onu sto je veca i sto ide drugi poklopac nego neka koja se kaci na usb i minut posle prikljucivanja ona prebaci energiju svoju kapaciteta u telefon.
Da li ovo stvarno postoji i ako postoji gde u beogradu mose da se kupi?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Постоје екстерне батерије али нешто ниси правилно схватио?!
Не постоји енергија капацитета!
Постоји капацитет а то му дође, да би лакше схватио, као запремина. Ово ти наводим из простог разлога, да би схватио, да капацитет од 3Аh не можеш никако пребацити на капацитет од 1Аh. Значи, три литре не можеш сместити у један литар!
Постоји тзв брзо пуњење батерије али оно није препоручљиво ако није баш хитно јер се ради о већим струјама пуњења. Ја имам једну екстерну батерију и она ми служи за допуну телефона на терену. Држим је у џепу и њоме допуњујем батерију телефона као са класичним пуњачима.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Постоје екстерне батерије али нешто ниси правилно схватио?!
Не постоји енергија капацитета!
Постоји капацитет а то му дође, да би лакше схватио, као запремина. Ово ти наводим из простог разлога, да би схватио, да капацитет од 3Аh не можеш никако пребацити на капацитет од 1Аh. Значи, три литре не можеш сместити у један литар!
Постоји тзв брзо пуњење батерије али оно није препоручљиво ако није баш хитно јер се ради о већим струјама пуњења. Ја имам једну екстерну батерију и она ми служи за допуну телефона на терену. Држим је у џепу и њоме допуњујем батерију телефона као са класичним пуњачима.
Pogresno sam se izrazio, ali mi nesto drugo nije jasno.
Znaci postoji jedan tip eksterne baterije i to je ovaj koji ti imas ili postoji jos tipova?
A drugo, primer, baterija mi na 20 posto i sad hocu da je punim eksternom baterijom koja je kao ova tvoja, kako to ide? Preko usb? I koliko to traje? I da li je to onda sporo punjenje, jer kazes da ovo brzo nije preporucljivo?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Pogresno sam se izrazio, ali mi nesto drugo nije jasno.
Znaci postoji jedan tip eksterne baterije i to je ovaj koji ti imas ili postoji jos tipova?
A drugo, primer, baterija mi na 20 posto i sad hocu da je punim eksternom baterijom koja je kao ova tvoja, kako to ide? Preko usb? I koliko to traje? I da li je to onda sporo punjenje, jer kazes da ovo brzo nije preporucljivo?
Пуњење зависи од струје којом пуниш батерију. Што јача струја, брже пуњење али то има своје мане.
Препоручује се ако ти је нешто заиста хитно. Али, ако ти је и хитно, повезивањем на ту батерију телефон се понаша као и са класичним пуњачем па нема потребе да га брзо пуниш, можеш користити телефон док се нормално пуни.
Брзину одређује електроника а њу је дизајнирао произвођач. Скупље варијанте имају опције избора режима пуњења и +тзв лимитера.

http://www.tehnomanija.rs/prenosne-baterije
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Razumeo, a jos jedna stvar, da li ovakvo punjenje unistava bateriju u telefonu?
I koliko viidm po kapacitetima ja sa ovom eksternom mogu vise puta da punim ovu u telefonu?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
У нормалном режиму пуњење путем ове батерије или класичног пуњача је исто.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Да, можеш је користити за вишекратно пуњење а имаш и дисплеј који ти даје информације о коришћењу.
Више од тога ти не треба.
 
Natrag
Top