Jezik na Windows 8.1

Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Недавно сам се овде жалио на седмицу, како је гора од ИксП.
А тек осмица!
Позајми ми пријатељ нов лаптоп са осмицом. Не ради опција за проверу грешака у куцању, да не кажем "чек спелинг". Одем на сајт Микрософтов, скинем онај lip_Language pack и уградим.
Резултат: и даље немам опцију провере куцања. Уместо тога, цео Windows ми сада на спрском. Невероватно.

На мом лапотпу ми опција "чек спелинг" ради не само у Ворду, него и када куцам поруке на Yahoo или Фб. А овде, на осмииц, нема је нигде, само сам зезнуо цео ОС и пребацио га на српски.

Сад не знам како да човеку вратим натраг енглеску верезију осмице.
И како да укључим опцију за check spelling

Поздрав
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Недавно сам се овде жалио на седмицу, како је гора од ИксП.
А тек осмица!
Позајми ми пријатељ нов лаптоп са осмицом. Не ради опција за проверу грешака у куцању, да не кажем "чек спелинг". Одем на сајт Микрософтов, скинем онај lip_Language pack и уградим.
Резултат: и даље немам опцију провере куцања. Уместо тога, цео Windows ми сада на спрском. Невероватно.

На мом лапотпу ми опција "чек спелинг" ради не само у Ворду, него и када куцам поруке на Yahoo или Фб. А овде, на осмииц, нема је нигде, само сам зезнуо цео ОС и пребацио га на српски.

Сад не знам како да човеку вратим натраг енглеску верезију осмице.
И како да укључим опцију за check spelling

Поздрав

http://serbianforum.org/threads/dodavanje-i-brisanje-jezika-u-windows-8.412832/


https://support.microsoft.com/en-us/kb/2910256
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Oвај први линк је само за уграђивање језика доле на "таск бару". Међутим, ја сам тим LIPOом цео Виндоус пребацио на српски.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
На које прцо заокружено? Ништа ми није јасно, Кад аидем на КОнтролну таблу, па на језике, то се односи само не на језик него на то д али куцам латиницу, ћирилицу и тд.
А када идем на РЕГИОН
па ДОДАТНЕ ПОСТАВКЕ, добијам ово.

И кажем, само сам хтео да уградим seting.jpg spell check u word
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
некако сам вратио Windows на енгелски.
Сада сам на почетку, односно како сада да уградим неки check spelling за Ворд?
Нема на листи ћирилице
PROOFING TOOLS.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Чудна ствар: када почнем тест на тој осмици, не ради спелинг. Међутим, када убацим флеш са текстом који сам куцао на свом рачунару, онда ради, све подвучено као и код мене. (мислим на речи које он не препозна.) Онда ја наставим да куцам, и ту ради провера куцања. Као да из тог текста повуче неку језичку логику. Али, када куцам нови докуменат, онда неће..
 
Natrag
Top