Jerusalimski oganj

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
TEST - KOLIKO SMO SPREMNI DA VOLIMO

Komentar upucen Svima:

Ako ne zaplacete gledajuci ovaj video - onda sa vama nesto nije u redu.
Ja sam ga odgledao nekoliko puta, i svaki put iznova sam plakao kao kisa.


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ellen White pre svega nije nigde govorila o svetom ognju, tako da sve sto nabacujes Adventistima i Ellen White u tom pogledu pada u vodu.

Sve ostalo je i mucno citati jer nije prozeto ljubavlju i Bozjim Duhom, vec svetovnom zajedljivoscu.

Jesi li ti Adventista,ako jesi iz kog prsta si izvukao da je oganj u Jerusalimu onaj iz 13 glave...javila ti Jelena i ne samo to već i ono kako je Pentakostna crkva satanski teren i gde god se govori u jezicima da je to satansko i tako vas veca uvede u hulu.
Ni jedna crkva taj oganj ne naziva satanskim do vi i Js koji nisu sigurni o čemu je reč.
Biblija ni Sveti Duh ti ne javiše da je to oganj od lažnog proroka jer onaj će stići kasnije kad se pojavi lažni prorok i otkud ti onda info kako je ovo varka i imitacija?

Onaj biserčić iz Jelenine krune ti je dobar,zaslepljuje gde su tri i po vremena tri i po godine pa se onda godine ponovo pretvore u godine....retko koji učenik trećeg razreda bi mogao tako duboku misao da izbaci a Bela je uspela i za nju mi nije čudno udarena u glavu i škola nije mogla mentalno bolesnu osobu prihvatiti na dalje školovanje ali mi je čudno koliko njih se ulovilo u laž nepismene pogađačice.
Čitaj i UČI da je taj oganj došao na MOLITVU SVEŠTENIKA a ne lažnog proroka i ne silazi taj oganj17 vekova da bi proslavio čoveka bezakonja i lažnog proroka već da potvrdi mesto gde je ležalo sveto telo.

Zašto u sred teme o ognju ubacuješ video o saobraćajki?????
Otvori temu o tome a ovde neka se piše i čuje o ognju.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
1. Grob Isusov se nije nalazio u gradu Jerusalimu, vec van grada, jer su Jevreji sahranjivali svoje mrtve van gradskih zidova u pustinji gde su pecine.

Milioni ljudi zavedeni od strane tradicionalnih crkava veruje pogresno, i iz lazi sotona stvara laz.

2. biblijski i istorijski kontekst koji sam izneo u vezi sveiog ognja je jasan, i ukazuje na sotonino sredstvo putem kojeg ce ujediniti svet u ekumenskom savezu pod vlast zveri, i uciniti da se svet pokloni veri ili antihristu kada se pojavi.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1. Grob Isusov se nije nalazio u gradu Jerusalimu, vec van grada, jer su Jevreji sahranjivali svoje mrtve van gradskih zidova u pustinji gde su pecine.

Milioni ljudi zavedeni od strane tradicionalnih crkava veruje pogresno, i iz lazi sotona stvara laz.

2. biblijski i istorijski kontekst koji sam izneo u vezi sveiog ognja je jasan, i ukazuje na sotonino sredstvo putem kojeg ce ujediniti svet u ekumenskom savezu pod vlast zveri, i uciniti da se svet pokloni veri ili antihristu kada se pojavi.

Laodikeja, ti ne čuješ sebe šta govoriš jer neznaš šta Biblija uči da bi video apsurd svojim reči.
Pravoslavni nisu zagovarači ekumene sa papstvom a njima oganj silazi.
Biblija kaže da će lažni prorok činiti LAŽNA ČUDA zarad poklonjenja čeveku bezakonja ko je tebi taj lažni prorok koji 17 vekova spusta oganj? Gde u kom Hramu sedi čovek bezakonja koji se Bogom proglašava u čije ime njegov ortak 17 vekova spusta oganj a onaj 17 vekova sedi u Hramu koji NE POSTOJI.
Kad bi ti malo odasuo Jeleninih gaalica imalo bi gde Božje stati ovako nema.

Da znaš Božju reč znao bi da je čoveku bazakonja dato 3,5 vremena=3,5 godina da sedi u Hramu u Jerusalimu i tad će lažnjak činiti lažnu imitaciju.
Što se tiče mesta Isusovog groba bila je pećina i svi su znali gde je to mesto.
Kažu da je Jelena carica tražila mesto RASPEĆA i da su između mnoštva krstova našli tri i da su na srednji položili mrtvaca i on je oživeo tako su taj krst uzeli i možda je građevina načinjena na mestu raspeća i druga na mestu gde je tri veka pre toga Isus ležao.Taj deo je ISPOD građevina imaš samo rupu otvorenu kao dokaz da je ispod bilo grobno mesto.

Taj deo se zove dolina Josafatova jer je to širi pojas starog Jerusalima.Nema tamo brda ni planina u Jerusalimu a pećina je podzemni deo iznad koga sudigli građevinu i tu dolazi oganj.
Har-Megido kao BRDO Megido i odlaze tamo i nalaze mali BREŽULJAK a očekivali su brdo.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve si istumbao i pomesao, cak i moje reci.

Sotona cini ovo cudo putem spiritizma koji ce se posebno ispoljiti u poslednem vremenu, i ovo cudo je sredstvo putem kojeg ce on ujediniti svet u ekumenskom savezu pod vlast zveri, i uciniti da se svet pokloni veri ili antihristu kada se pojavi.

Antihrist ce se tek pojaviti i sesti u hram, a cudo spustanja ima za cilj da ujedini svet pod njegovu vlast.

3, 5 vremena ili 1260 godina se odnosi na period pre ranjavanja zveri, od 538 kada je mali rog dobio vlast i pokorio tri roga ili carstva, do 1798 kada mu je vlast bila oduzeta.
Tri roga ili carstava koja iskorenjuje su "Heruli, Vandali, i Istocni Goti" koji su vldali na podrucju Rima nakon njegvog raspada pod naletom varvarskih plemena, a koje je papska vlast iskorenila, i zauzela Rim kao svoju prestonicu.

Nakon 1260 godina, tacnije 1798 armije napoleonove vojske pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usle su u Rim i zarobile imskog papu, cime je zver dobila smrtnu ranu.

Isceljenje rane se dogodilo 1929 godine, kada je Italijanski diktator Benito Musolini vratio papstvu vlast.

Nakon ovog perioda ne postoji vremenski odsek, vec je pojava Antihrista stvar buducnosti, kada ce on ujediniti svet pod svoju vlast, sesti u hram, i traziti da mu se klanjaju.

Pravoslavna crkva uz Rimokatolicizam jeste jedan od najvecih zagovaraca ekumenskog jedinstva, i ovo cudo spustanja ognja dolazi IZ EKUMENIZMA, i poziva sve crkve i ljude na ujedinjenje.

Godine pristupanja pravoslavnih crkava u Ekumenski savez:

 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Samo ti sinko radi svoj posao,možda biljka i poraste.
59.jpg

Uvek kad naglasim kome pišem jave se oni kojima ne pišem i time pokazuju da ni to nisu razumeli.

Kažeš:


Ti kao da si Bože sačuvaj jelenaš ništa neveruješ.
Jesi li se zapitao Mirko zašto oganj siđe na Pedestnici kad nije bilo žrtve?
Slaviša šta ti kažeš zašto oganj silazi već 17 vekova ljudi žele čuti nešto pametno zato to tebe i pitam?Laki nas zasipa premudrošću pa mu malo pomozi.
Mi imamo glavu samo za dve noge i nismo pametni kao oni čija glava zaslužuje četiri noge.

Ma mozda bi trebalo i po tebi malo da se zalije da porastes bar u glavi.Na Pedesetnici mucenice je jos Hram postojao pa je mogla biti prisutna manifestacija sv.duh u obliku plamenih jezicaka iznad glava apostola.No ne rece mi koja je uloga silaska ognja na svecu bradatog pope?Moz li da potvrdis necime ili je opet mix klula strazara i sekta spc u pitanju?
Meni se ipak cini da je tvoja glava prepametna za 2 noge.Jos 2 bi joj najbolje stajale pa taman ono sto zalijem da ti dobro dodje
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ma mozda bi trebalo i po tebi malo da se zalije da porastes bar u glavi.Na Pedesetnici mucenice je jos Hram postojao pa je mogla biti prisutna manifestacija sv.duh u obliku plamenih jezicaka iznad glava apostola

Neka ti se Gospod smiluje i podari razum pre svega.
Hram nema nikakve veze sa silaskom ognja niti su učenici čekali u Hramu oganj da siđe kad bi bar to znao bilo bi dobro.

.No ne rece mi koja je uloga silaska ognja na svecu bradatog pope?Moz li da potvrdis necime ili je opet mix klula strazara i sekta spc u pitanju?

I da ti kažem nebi imalo gde da stane.
Što se tiče brade idi malo do Mojsija i pročitaj u vezi brade a onda ućuti.
Jel to možda Js pričaju o ognju kao Božjoj blagodati....ni to nezaš da oni hule na to kao i vi Adventisti.

Meni se ipak cini da je tvoja glava prepametna za 2 noge.Jos 2 bi joj najbolje stajale pa taman ono sto zalijem da ti dobro dodje

Bolje prepametna nego šuplja.



Sve si istumbao i pomesao, cak i moje reci.

Ne,nisam nego ti dubiš na glavi a ako nekad staneš na noge slika će se okrenuti kako valja.



Pogledaj dobro datume iznad isvi oni PRISTUPIŠE zajedništvu tih godina jel tako?
A ti reče kako oganj koji 1700 godina silazi ima zadatak da uvede u ekumenu crkve pa zašto je 1600 godina oganj ,,na prazno silazio,, niko tad nije bio u ekumeni?
Znaš li ti da su do 11veka današnja zapadna i istočna crkva bile JEDNO i nije im trebao oganj da se ujedine,vidiš kako te ispalila Jelena.

Taj oganj nema nikakve veze sa ekumenom jel bi onda samo Katolicima silaziio a njima NE SILAZI.
Imaš li još neki Jelenin biser da nam ponudiš?
Da si ti bio u vreme apostola i video im oganj iznad glava vikao bi:

,,ENO IH SATANA ZAPALIO!,,

A gde ti je u spisku HAC i oni su pristupili?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Oganj je ispunio svoj vekovni zadatak, Pravoslavna crkva je Pristupila Ekumenizmu, postala deo vavilona velikog, i sotona danas preko ekumenizma poziva i druge na ujedinjenje sa zveri.

To sto ne silazi preko Rimokatolika vec Pravoslavaca i to onih koji su u Ekumenizmu je upravo najveci dokaz da je ovaj oganj od sotone i njegovo sredstvo kojim zeli da ceo svet privuce u vavilon pod kapu zvei, jer je upravo Pravoslavlje pozvano na ujedinjenje sa Rimom, i ono se pridruzilo i danas sotona upravo preko Pravoslavlja poziva sve druge Pravoslavne crkve, ali i sve druge crkve i vere na ujedinjenje.

Oganj koji je sisao na apostole na pedesetnici nema veze sa bilo kakvim cudom silaska ognja sa neba, koje danas predstavlja cist teatralizam koji ne donosi darove i rodove duha koje su dobili apostoli, a to je na prvom mestu krstenje Svetim Duhom.

Osim toga, to sto je sislo na apostole - nije bio ogan u pravom smislu te reci, vec ogneni jezici nad glavom svakog od apostola( kako kaze rec Bozja ), i mozda je samo bio vidljiv za njihove oci, i on je bio znak silaska Duha Svetoga.

U bibliji nigde nije najavljenood strane Hrista ili apostola - da ce se ikakav oganj spustati sa neba kao cudo ili manifestacija Bozja.

Za razliku od toga - otkrivenje jasno govori da ce zver spustati oganj sa neba pred ljudima, i da ce time varati svet da se pridruze ekumenizmu, i poklone zveri.

Nije mudro, i vrlo je opasno da neko natprirodno cudo u startu pripise Bogu, posebno ako imamo upozorenje u bibliji da ce takvo cudo ciniti sam sotona.

Verujem da vecina onih koji dolaze na to mesto sustinski ne poznaje rec Bozju, vec je zavedena fascinacijom natprirodnog cuda, gde cula imaju glavnu ulogu, i gde je razum iskljucen.

U takvom stanju sotona najefikasnije postize cilj prevare, kroz fascinaciju natprirodnog delovanja, i navodi ljude da donose pogresne zakljucke na osnovu onoga sto vide, a ne na osnovu reci zapisane u bibliji.

Izraz koji si pomenuo a koji glasi "vidiš kako te ispalila Jelena" je nacin ulicnog govora.

Pitanje koje se postavlja je sledece "kako Hriscanin koji svedoci istinu Duhom Svetim - moze da koristi ulicni mangupski govor, kojim se koriste klinci od 15 godina na stadionima, po kaficima, na ulici, zurkama, ili u svakodnevnom zivotu?"
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Vidiš Lakiću postoje dve vrste jezika za upotrebu a isto tako i dva ponašanja.
Jedno ponašanje i jezik se koriste kao Ilija prema Valovim slugama a drugo ponašanje i drugi govor sa verujućima.
Za verujuće sam dužan život položiti a prema neverujućim da mi budu kao neznabožci-Valovi vikači koji pogađaju datume i lažu u svakoj tački učenja i uz sve to prikazujusatanu kao slobodnjaka koji neće biti vezan i koji će trajno odneti grehe sveta.

Ali tako ne postupam iz mržnje prema zavedenom već prema onoj LAŽI kojom je zadojen i koju širi želeći ga potaći da počne raznišljati nebi li mu Bog otvorio razum i konačno progledao.
Da sam ti laskao od početka ti bi još više prigrlio vešticine plagijate ovako sam pokušavao da ce cimnem da se trgneš i otvoriš Bibliju i počneš VEROVATI.


Znaš šta je tvoj problem što se ti loviš na laskavi govor tebi i satana lično da ti se javi umilnim rečima ti bi pomislioETO BOG MI GOVORIa apostol kaže KUŠAJTE DUHOVE i ti to NE ČINIŠ zato te Jelenin duh sa Oriona vozakud hoće izavodi jer nemaš veru ine možeš se odupreti tom pogađačkom duhu.

Uzmi posti i SAMO BIBLIJU čitaj bar godinu dana NE DIRAJUĆI ono smeće niti pominji njeno ime niti je sestrom zovi pa ćeš videti neke stvari.
Ona se VESNICOM predstavljala jel tako,a ti trebaš znati da se ANĐELI nazivaju vesnicima i ona je imala u sebi duh jednog anđela koji je vodio na ORION a ko poznaje bar nešto iz okultizma zna tačno koji je anđeo iz nje lagao u svim rečima i izvrtao Božju reč i HULIO na darove i dela DUHA SVETOG.

Čega se bojiš pa ne učiniš kako ti rekoh....to sam ti i pre par godina savetovao inisi uradio...zašto? zato što nisi svoj gospodar nemaš svoju volju već taj duh te nadvladao i drži te u strahu od te žene a dok god je priznaješ bićeš njen rob i rob onog koji je nju zarobio.
Sad sam ti sve otvoreno rekao i ponovio nešto od ranije jer moja borba jeste protiv takvih sila tame.
Od sad ja te više neću ,vređati, tim izrazima jer sam to dosta dugo činio i razuman čovek bi dosad ispitao bar nešto odrečenog a ti sisamo mantrao njene laži i time ništa nije bilo od koristi pa ću i dalje svaku laž te zajednicerazotkrivati ali tebe neću imenovati jer je tebe debelo zaključala i novčano ti pomaže njeno delo i tuniko od ljudi ti ne može pomoći.

Iskreno ti želim da se Bogu živom obratiš svim srcem i počneš NJEMU verovati odbacujući sva ,pomagala, jer je to lukava prevara koja se kao pijavica i zmija uvukla pored Božje reči tobož da ona pomogne jer to Duh Sveti nije u stanju pa će zmija pomoći zato i huli na vođstvo Duha jer je Duh Sveti razotkrivada je laža od početka.

Neka ti Bog bude u pomoći.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, mucno je i citati sve vo sto si napisao, jer je to sve ljudska mudrost prozeta ponovnim neistinama koje si izneo i protiv mene i protiv Ellen White, predstavljajuci sebe kao obraenog cveka, a osudjujuci sve oko sebe.

Tvoje savete necu poslusati jer nisu od Boga, niti prozeti Bozjim duhom, vec sa ciljem da zavedu i prikazu stvari onakve kakve nisu.

Ja tebi necu dati ni jedan savet, jer ti sam znas sve, i znas i kako zivis, i kako postupas, i znas i svoje reci i dela, i svako treba da ispituje sebe da li je predan Bogu, i da li ima zajednicu sa njim koja cini u njemu promenum i iz koje radja duhovne rodove.

Moja savest je mirna, jer moja vera kao pojam licne zajednice i poverenja u Boga, kao i samo ucenje koje imam a koje je u potpunosti biblijsko - je nesto sto Bog u potpunosti odobrava.

Druga mi istina ne treba, ni drugi duh, niti zajednica, osim ovih koje vec imam sa Bogom.

A ti kao slobodno bice se moli Bogu pa vidi gde si licno u odnosu na ovo.

Pozdrav, i neka ti Bog da otvoreno srce za istinu, bar u poslednje vreme kada je on bude sam objavio.
 
Natrag
Top