Jel radi neko od vas kao programer?Potrebno par saveta ako ste rasp

Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Jel moze neko da me posevetuje koji kurs programiranja da upisem?Koji programski jezik da koristim,koji smer da odaberem i td...?Hvala unapred na savetima!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Sve zavisi šta ti želiš i u kom području da se usavršavaš! Da li su to aplikacije za obradu podataka, web dizajn ili nešto drugo. Što se tiče nekog trenda trenutno ima dosta programskih jezika koji su atraktivni a programeri koji ih dobro poznaju traženi. Nećeš pogrešiti ako se počneš baviti jednim od sledećih programskih jezika: Java, Delphy, PHP, bilo šta iz Visual Studija ima toga još.... sve zavisi od tebe, osnovna stvar je u tome da kada jako dobro savladaš jedan programski jezik za prelazak na neki drugi neće ti trebati puno vremena jer što se ide dalje sami programski jezici se sve više približavaju jedan drugome, postoje manje razlike u sintaksi ali to nije neki problem pogotovo ako su objektno orijentirani jezici!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
upravo kako awax kaze, imas vise opcija, sve zavisi sta zelis, web programiranje, desktop, baze podataka...
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Poceo sam da ucim Visual Basic al sam video po forumima da ljudi vise koriste C jezik pa sam se zapitao da nisam pogresio,malo sam zbunjen!E ovako da postavim malo konkretnija pitanja kojame zanimaju.
1.Koji programski jezik je najlaksi za ucenje? (ako uopste ima razlike u slozenosti,da ne kazem komplikovanosti)
2.U kojoj oblasti programiranje je najlakse naci posao,tj. koja je najtrazenija na trzistu rada?
3.Koliko su kursevi programiranja priznati kod nas?Tj. kojaje sansa zaposliti se kao programer sa zavrsenim kursem?
Jasno je meni da cu se ja lako kasnije usavrsavati i uciti jos koji programski jezik kad prvo dobro naucim bar jedan!Ali neznam odakle da pocnem.Zbunjen sam malo oko tog pocetka!Bio bih vam zahvalan kad bih dobio odgovore na pitanja i naravno jos po neki savet ako sam nesto vazno zaboravio da pitam!SVAKI SAVET JE DOBRODOSAO!
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
svi se jednako koriste, nemoj pogresno shvatiti al svi su vazni, cak sto vise, ponekad se sve oblasti koriste zajedno, takodje i tezina ne sudjeluje u toj prici, razlika je u sintaksi, a ostalo je logika koja je najveci problem za svakog programera. ako zelis raditi desktop aplikacije onda uzmi c#, svidjece ti se sigurno, c jezika ima na forumu najvise zato sto se najvise uci u skolama i na fakultetima, pa skolarci i studenti traze rjesenja na internetu, nemoj to da te zbuni. ako zelis web programiranje to se krece od pocetka,html,php,css,javascript itd.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
slažem se sa n3m3sis jedino bih tome dodao javu jer ona ima jako široku primenu i mislim da će još dosta dugo biti u primeni a ako nju savladaš lako ćeš ukapirat i c++ i VisualBasic!

pozz!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Znaci ipak bi mi preporucili da krenem od Jave a ne od VisualBasica?
Jel mislite da bih brze nasao posao kao programer kad bih prvo naucio Javu nego VisualBasic?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
vec sam ti rekao, vecina oblasti se koristi, eto javu sam zaboravio al sto se tice desktopa najvise ona i visual studio, izaberi, ja vise volim studio, ima ljepsu sintasku i ugradjenu grafiku, za javu treba netbeans
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
kao što je rekao n3m3sis, visual studio je lakši od jave i komforniji, lakše se radi i kao početniku bi ti sigurno bilo lakše u visual studiju, java je dosta kompleksnija, a sa net binom je u njoj lakše raditi ali moraš prije toga skužiti klase i rad sa njima! uglavnom ako se odlučiš za bilo koji programski jezik moraš se pomiriti sa činjenicom da ćeš morati dosta raditi!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
od svih saveta koje smo ti davali, zaboravio sam napomenuti ono najvažnije po čemu je java specifična i u čemu je njena prednost nad drugim programskim jezicima - jednom napisan program u javi možeš pokrenuti na bilo kom operativnom sistemu samo je druga virtuelna mašina dok primera radi visual basic radi samo pod windowsima. eto toliko pa ti sad odvagni koji ćeš jezik da počneš!

pozz!
 
Natrag
Top