jel imao ko slican problem i sta bi to moglo da bude...

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
u pitanju je maticna ploca asus f1a55-lx (ja mislim da je ta, al' javicu jos ako je drugi model)

ploca je kupljena nova i na njoj je bila win 7 ultimate x86 neka demo verzija,drug je hteo da srusi sistem i ja sam mu doneo sedmicu koju sam ja ubacio kod sebe... medjutim kad sam ubacio cd u komp nije mi izbacilo ono da moram da stisnem delete da bi mogao da promenim sta da mi bude prvi boot nego mi je samo otvorio cd ja sam izabrao sistem koji hocu formatirao sam hard i on je digao sistem normalno...

medjutim kad je zavrsio instalaciju sistema kada se restartuje komp, a da je bilo kakav cd u njemu on mi izbacuje crni ekran i na njemu nesto pise (ne stignem procitati,uspeo sam procitati da pise pres any key):) jer se posle 5 sekundi (odbrojava sam) upali i digne sistem normalno i radi normalno...
a kad nema cd u njemu onda ne izbacuje nista...
probao sam jos i da stisnem bilo koje dugme kao sto mi trazi i onda se na ekranu pocnu pojavljivati neke tackice kao da nesto ocitava ili tako nesto ako me razumete (nesto nalik ovome ovako (................................................................................................................................................................................................................................................................................)) i stalno tako ocitava tada sam ga i restartovao izbacio cd i onda se upalio komp sasvim normalno...

sta bi to moglo da bude jel zna neko? i zasto nema onog dela gde moram da stisnem del da biram boot koji ce da mi bude prvi... :???::thinking:

UNAPRED ZAHVALAN SVIMA
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
10
U biosu ti je podeseno bootovanje prvo sa cd-a a onda sa ostalih uredjaja....U bios ulazis pritiskom na neki od funkcijskih tastera(F2,F9,F10,F12), zavisi od modela maticne ploce i biosa na njoj, pre podizanja OS-a.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
U biosu ti je podeseno bootovanje prvo sa cd-a a onda sa ostalih uredjaja....U bios ulazis pritiskom na neki od funkcijskih tastera(F2,F9,F10,F12), zavisi od modela maticne ploce i biosa na njoj, pre podizanja OS-a.

Ok jasno mi je to... ali toga nema... kada upalim komp ne pojavljuje se nigde ni F2 ni F9 ni F10 ni F12, a ni DEL...

to mi nije jasno nikako... komp radi ok a toga nema...
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Verovatno ti se pojavljuje ekran sa logotipom ploče. Jednostavno kuckaj del u relativno brzim razmacima da računar udje u bios. Druga stvar logo se obično ukida za trenutnu sesiju podizanja računara tasterom tab.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
u pitanju je maticna ploca asus f1a55-lx (ja mislim da je ta, al' javicu jos ako je drugi model) ploca je kupljena nova i na njoj je bila win 7 ultimate x86 neka demo verzija,drug je hteo da srusi sistem i ja sam mu doneo sedmicu koju sam ja ubacio kod sebe... medjutim kad sam ubacio cd u komp nije mi izbacilo ono da moram da stisnem delete da bi mogao da promenim sta da mi bude prvi boot nego mi je samo otvorio cd ja sam izabrao sistem koji hocu formatirao sam hard i on je digao sistem normalno... medjutim kad je zavrsio instalaciju sistema kada se restartuje komp, a da je bilo kakav cd u njemu on mi izbacuje crni ekran i na njemu nesto pise (ne stignem procitati,uspeo sam procitati da pise pres any key):) jer se posle 5 sekundi (odbrojava sam) upali i digne sistem normalno i radi normalno... a kad nema cd u njemu onda ne izbacuje nista... probao sam jos i da stisnem bilo koje dugme kao sto mi trazi i onda se na ekranu pocnu pojavljivati neke tackice kao da nesto ocitava ili tako nesto ako me razumete (nesto nalik ovome ovako (................................................................................................................................................................................................................................................................................)) i stalno tako ocitava tada sam ga i restartovao izbacio cd i onda se upalio komp sasvim normalno... sta bi to moglo da bude jel zna neko? i zasto nema onog dela gde moram da stisnem del da biram boot koji ce da mi bude prvi... :???::thinking: UNAPRED ZAHVALAN SVIMA
Te tackice ti se javljaju sa cd na kome je os,ako pritisnes koju tipku cd pocne prebacivati potrebne informacije u ram da bi se ponovo instalirao os.ako ne pritisnes normalno ces uci u windows. cim upalis komp pritisni neke od g tipki( F2 F9 F10 F12) i drzi ih dok ne udje u BIOS. pokusavaj dok ne nadjes koja tipka je definisana za BIOS
 
Natrag
Top