Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
RISE, zasto filozofiras da bi dokazao jeres Kule strazae , ono sto niko biblijom ne moze dokazati.

Isis je jasno rekao "Opet cu doci i uzecu vas k sebi da budete sa mnom gde sam i ja. Jovan 14,3.
Ako je dosao 1914. nevidljivo, koga je uzreo k sebi?

"Evo cu dosi skoro i plata moja samnom da dam svakome po delima njegovim." Otkrivenje 22,12.

Posto verujes da je Isus dosao nevidljivo 1914. kakvu vam je olatu doneo?

Vidis da se to vase ucenje ne moze uskladiti sa jasnim biblijskim istinama.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
za poulbustera
to za lomljenje i deljenje hlebova ,pogledaj malo i druge prevode.
A ako te to ne zainteresira ,uzmi malo u ruke grcko-srpski recnik...
U svakom slucaju sto bi Isus rekao od komarca pravis magarca.
To je toliko mizerno i nebitno da ja nemam reci.
Nego ne rece mi o prevarantima u SPC hoce li obrisati doticne stihove kojima obmanjuju narod???
Tih Krivokletnih stihova ima samo u Biblijama SPC!!!
1.Jovanova 5:7
otkrivenje 1:10
Ovo su samo neki od namerno ubacenih stihova da bi dokazali trostvi....
Sramota!!!


za Sardija
Postavio si mnogo pitanja
Imas temu o 1914 godini pa tamo pisi sto ti nije jasno,i razgranici ta pitanja ,ili proguglaj na ovom forumu,da se ne ponavljam sa odgovorima.


Nisi u pravu da ti stihovi postoje u samo SPC-kvi,ima ih i u GPC-kvi,RPC-kvi,BPC-kvi itd tj u svim PC-ma,Ortodoxnim.

Treba samo malo vise citati!

Pozdrav.

Odgovorio sam ti na temi o 1914 ,
Sto se tice "drugog"Hristovog dolaska Biblija je veoma jasna.
Doci ce sa oblacima.Oblaci predstavljaju Nevidljivost.
Seti se kad je odlazio na nebo sta je rekao ucenicima,kao i kad je postao nevidljiv ?
Nacin na koji dolazi je isti kao kad je i odlazio na nebo.
Da li su njegov odlazak ispratili sadukeji i fariseji,ili Pilat???
Samo ucenici.,za sve ostale je bio nebitan i nezapazen.
Seti se kad arhandjel Mihailo u Bibliji baca sotonu sa neba na zemlju i kad se kaze da JAO zemlji jer je malo vremena ostalo.
Te godine se u 1914 i I svetskom ratu ispunilo "POCETAK Stradanja"ratovi po celoj zemlji,prva pandemija,veoma razorni zemljotresi,glad po celome svetu,prva prava svetska recesija........
E sad ako to nekome nije jasan dokaz,ima i biblijsku potporu u mojoj temi kako se i biblijski i matematicki doslo do te godine ,cak nekih 30 godina ranije....
pozdrav

A sta cemo sa stihom ( I VIDECE GA SVAKO OKO) i da ce njegov dolazak biti zapazen kao munja sa istoka i zapada?

I da se nece pojaviti dok se nepojavi sin pogibije (ANTIHRIST)???

Pozdrav.


 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za fakija
super kad si primetio da tih krivotvorenih stihova ima i u drugim pravoslavnim Biblijama.
Ako je vec dokazano da su falsifikovani,sto ne utices na patrijarhe da narede izbacivanje istih,i stampanje revidiranih prevoda.
Videce ga svako oko -Biblija ovde ne upotrebljava glagol ugledati ili videti u doslovnom smislu vec u smislu spoznanja ili opazanja,kao npr:Efescima 1:18
[SUP]18[/SUP] I bistre oči srca vašeg da biste mogli videti šta je nada Njegovog zvanja, i koje je bogatstvo slave nasledstva Njegovog u svetima.
Sto se tice antihrista ,vec u I veku nase ere su postali antihristi.

za Miku
1914 godine je zbacena satana sa neba na zemlju.Tada pocinje rat koji nije bio ni nalik onima visevekovnim ratovima.Poceo je I svetski rat uz sve teskobe kao sto su glad,bolest,zemljotresi,ali svetskog karaktera.Ta godina oznacava pocetak jednog perioda zvanog "jao vama na zemlji".
kad ce biti dan kraja tog perioda,zna samo Jehova Bog otac,to ne zna cak ni njegov sin,Isus Hrist.
Mislim da je ovo sasvim dovoljno za sada.Cak da nema ni KS,ni JS,svako bi samo iz Biblije mogao da vidi da se 1914 godina lako moze vezati sa Isusovo prorocanstvo iz mateja 24:7,8
Ali ovako sa JS i KS se to dokazalo 30 godina pre 1914 i biblijski i matematicki.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
za Miku
1914 godine je zbacena satana sa neba na zemlju.Tada pocinje rat koji nije bio ni nalik onima visevekovnim ratovima.Poceo je I svetski rat uz sve teskobe kao sto su glad,bolest,zemljotresi,ali svetskog karaktera.Ta godina oznacava pocetak jednog perioda zvanog "jao vama na zemlji".
kad ce biti dan kraja tog perioda,zna samo Jehova Bog otac,to ne zna cak ni njegov sin,Isus Hrist.
Mislim da je ovo sasvim dovoljno za sada.Cak da nema ni KS,ni JS,svako bi samo iz Biblije mogao da vidi da se 1914 godina lako moze vezati sa Isusovo prorocanstvo iz mateja 24:7,8
Ali ovako sa JS i KS se to dokazalo 30 godina pre 1914 i biblijski i matematicki.

Brate RISE,
pa nije stoona zbacen sa neba 1`914. nego onda kad aje Hristos umro na krstu.
Hristos je otkupio gospodarsko pravo nad ovom Zemljom koje je Adam prevarom predao sotoni,
i od tada sotona je ogranic3en samo na ovoj zemlji.

Slazem se sa tobom da je tada poceo Prvi svetki rat koji su sledili drugi, ali to nije Hristov dolazak.
Hristos je rekao da ce bviti ratova i glasova o ratovima i da jos tada nije posledak.

Da to jeste znak kraja, slazem se, ali otkuda ste izmislili d aje Hristos tada dosao nevidljivo?
Da li to jos ugvek verujete?
Pa neje valjda svrha Njehovog dolaska da donese ratove?
Kada se On ponovo pojavi on donosi spasenje, a ne propast.
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2009
Poruka
11
[FONT=&amp]2. Солуњ. 2 : [/FONT][FONT=&amp]2[/FONT][FONT=&amp] Да се не дате ласно покренути од ума, нити да се плашите, ни духом ни речју, ни посланицом, као да је од нас послана, да је већ настао дан Христов.[/FONT]

Zamolio bih braću Jehovine svedoke da mi odgovore na sledeće pitanje:

Danas mnogi govore o Armagedonu i Drugom Hristovom dolasku. I ja isto mislim da je on zaista blizu. Teško je reći kada, ali mislim da sve ovo ne može izdržati još 10 ili 20 godina! Zato mi nešto nije jasno. Ako je Hrist došo 1914 godine po DRUGI put. Da li je ovo TREĆI dolazak, ili ne dolazi zato što je već došao, ili možda nešto treće. Hvala na ljubaznosti. Inače ja Drugi Hristov dolazak očekujem na bazi biblijskih stihova, a ne zato što me je neko ubedio u to. Evo i vama ću ih izneti. Sve najbolje, Bog s vama,

1. Doći će iznenada > Mat.24:37-39,44 Kao u dane Noine, tako će biti i Dolazak Sina Čovečijega. Kao što su u dane on - prije potopa - jeli i pili, ženili se i udavali do dana kad Noa uđe u korablju i ništa nisu ni slutili dok ne dođe potop i sve odnije - tako će biti i Dolazak Sina Čovečijega.[SUP][FONT=&amp]44[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Зато и ви будите готови; јер у који час не мислите доћи ће Син човечији.[/FONT]
Mat. 25:1-12 "Tada će kraljevstvo nebesko biti kao kad deset devica uzeše svoje svjetiljke i iziđoše u susret zaručniku. Pet ih bijaše ludih, a pet mudrih. Lude uzeše svetiljke, ali ne uzeše sa sobom ulja. Mudre pak zajedno sa svetiljkama uzeše u posudama ulja."Budući da je zaručnik okasnio, sve one zadrijemaše i pozaspaše. A u ponoći stade vika: Evo ženik dolazi, izlazite mu u sretanje. Tada ustadoše sve one device i urediše svoje svetiljke. A lude rekoše mudrima: Dajte nam od ulja vašega, jer se naše svetiljke gase.A mudre odgovoriše govoreći a ne bi nedostalo i nama i vama, bolje idite prodavcima i kupite sebi. "Dok one odoše kupiti, dođe zaručnik: koje bijahu pripravne,uđoše s njim na svadbu i zatvore se vrata. A poslije dođoše i one druge djevojke govoreći: Gospodaru, Gospodaru! Otvori nam. A on odgovarajući reče im: Zaista vam kažem, ne poznajem vas. Bdijte dakle jer ne znate dana ni časa!"
Mar. 13:32,33 "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac. " Pazite ! Bdijte jer ne znate kada je čas.

2. Na oblacima > Dela 1:10,11 I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čoveka stadoše kraj njih u beloj odeći 11 i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo." Otkr.1:7 dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.
Mat.24:30 "I tada će se pojaviti znak Sina Čovečijega na nebu. I tada će proplakati sva plemena zemlje. I ugledat će Sina Čovečijega gde dolazi na oblacima nebeskim s velikom moći i slavom.

3. Uz blesak munje sa svojom vojskom > Mat. 24:27 Jer kao što munja izlazi od istoka i bljesne do zapada, tako će biti i s dolaskom Sina Čovečijega." Otkr.19:11-15 I videh: nebo otvoreno - i gle, konj belac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi; 12 oči mu plamen ognjeni, na glavi mu mnoge krune; nosi napisano ime kojeg niko ne zna doli on sam; 13 ogrnut je ogrtačem krvlju natopljenim; ime mu: Reč Božja. 14 Prate ga na belcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bel i čist. 15 Iz usta mu izlazi oštar mač kojim će posjeći narode.Vladat će njima palicom gvozdenom. On gazi u kaci gnjevne srdžbe Boga Svevladara.

4. Uskrsnuće mnogih vernika i uznesenje u nebo > 1. Sol. 4:15-17 Ovo vam uistinu velimo po reči Gos-podnjoj: mi živi, preostali za Dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su usnuli. Jer sam će Gospod na zapoved, na glas arkanđelov, na zov trublje Božje - sići s neba. I najprije će uskrsnuti mrtvi u Hristu, a zatim ćemo mi živi, preostali, zajedno s njima biti poneseni na oblacima u susret Gospodinu, u zrak.I tako ćemo uvek biti s Gospodom.; 1 Kor. 15: 51,52,53 Evo otajstvo vam kazujem: svi doduše nećemo usnuti, ali svi ćemo se izmeniti. Odjednom, u tren oka, na posljednju trublju - jer zatrubit će - i mrtvi će uskrsnuti neraspadljivi i mi ćemo se izmeniti.Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.

[FONT=&amp]5.[/FONT][FONT=&amp] U vidljivom, a ne u nevidljivom obliku > Mt.24:3,4 Dok je zatim na Maslinskoj gori sedio,pristupiše k njemu učenici nasamo govoreći:[/FONT][FONT=&amp]"Reci nam kada će to biti i koji će biti znak tvojega Dolaska i svršetka sveta?" [/FONT] [FONT=&amp]4 Isus im odgovori: "Pazite da vas ko ne prevari = Dela 1: 10,11 I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čoveka stadoše kraj njih u bijeloj odeći i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo ? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste videli da odlazi na nebo." [/FONT]

[FONT=&amp]2.Sol.1:5-8[/FONT][FONT=&amp] One su najava pravednog Suda Božjega:da ćete se naći dostojni kraljevstva Božjega za koje i trpite. [/FONT][FONT=&amp]Jer pravo je da Bog vašim mučiteljima mukom, a vama, mučenima, zajedno s nama spokojem uzvrati kad se Gospod Isus objavi s nama, zajedno s anđelima svoje moći, u ognju žarkome i osveti se onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospoda našega Isusa.[/FONT]
[FONT=&amp]1. Јов. 3:[/FONT][FONT=&amp]2[/FONT][FONT=&amp] Љубазни! [/FONT][FONT=&amp]Сад смо деца Божија, и још се не показа шта ћемо бити; [/FONT][FONT=&amp]него знамо да кад се покаже, бићемо као и Он, јер ћемо Га видети као што јесте.[/FONT]
[FONT=&amp]Filip. 3:20,21[/FONT][FONT=&amp] Naša je pak domovina na nebesima, odakle iščekujemo Spasitelja, Gospoda našega Isusa Hrista: [/FONT][FONT=&amp]koji će preobraziti ovo naše bedno telo i suobličiti ga telu svomu slavnomu prema delovanju sile koju ima, i kojom[/FONT] [FONT=&amp]može sve da podloži sebi.
1. Jn 3:2,3[/FONT]
[FONT=&amp] Ljubljeni, sad smo deca Božja i još se ne očitova što ćemo biti. Znamo: kad se očituje, bit ćemo njemu slični, jer videt ćemo ga kao što jest. 1. uvet: ne grešiti 3 I ko god ima tu nadu u njemu, čisti se kao što je on čist.
[/FONT]
[FONT=&amp]Otkr.[/FONT][FONT=&amp] 6:15-17 Kraljevi zemaljski, i velikaši, i vojvode, i bogataši, i mogućnici, rob i slobodnjak - svi se sakriše u spilje i pećine gorske 16 govoreći gorama i pećinama: "Padnite na nas i sakrijte nas od lica Onoga koji sedi na prijestolju i od srdžbe Jaganjčeve. 17 jer dođe Dan onaj veliki srdžbe njihove i ko će opstati!" 1:[/FONT][FONT=&amp]7[/FONT][FONT=&amp] Ено, иде с облацима, и угледаће Га свако око, и који Га прободоше; и заплакаће за Њим сва колена земаљска. Да, заиста.[/FONT]

[FONT=&amp]6. Donosi nam našu PLATU > Mt. 16:27 Doći će, doista, Sin Čovečiji u slavi Oca svoga s anđelima svojim i tada će naplatiti svakomu po delima njegovim." 1. Kor 3:8,9 Ko sadi i ko zalijeva, jedno su; a svaki će po svome trudu primiti plaću. Jer Božji smo suradnici: Božja ste njiva, Božja građevina. Otkr. 6:5 Kad Jaganjac otvori treći pečat, začujem treće biće gde govori: "Dođi!" Pogledam, a ono konj vranac i njegovu konjaniku u ruci vaga. Otkr. 10:1,2 I videh drugoga jednog, snažnog anđela: silazio s neba ogrnut oblakom, na glavi mu duga, lice mu kao sunce, a noge kao ognjeno stupovlje; u ruci drži otvorenu knjižicu. I zakorači desnom nogom na more, levom na zemlju pa povika iza glasa kao kad lav riče.[/FONT][FONT=&amp]
[/FONT]
Drago mi je da citas i verujes u Isusa Kao što stoji u Luki 21:24, Isus je rekao: ”Jeruzalem će gaziti neznabošci dok ne završe vremena neznabožaca.“ Jeruzalem je bio prijestolnica židovskog naroda — sjedište kraljeva koji su dolazili iz loze kralja Davida (Psalam 48:1, 2). Međutim, ti su kraljevi po nečemu bili jedinstveni u odnosu na vladare drugih naroda. Sjedili su na ’prijestolju Jehovinom‘ kao predstavnici samog Boga (1. Ljetopisa 29:23). Jeruzalem je stoga bio simbol Jehovine vlasti.
No kako i kada su Božju vlast počeli ”gaziti neznabošci“? Bilo je to 607. pr. n. e. kada su Babilonci osvojili Jeruzalem. ”Prijestolje Jehovino“ bilo je prazno, a linija kraljeva koji su bili potomci Davida prekinuta (2. Kraljevima 25:1-26). Je li to ’gaženje‘ trebalo trajati zauvijek? Nije, jer je proročanstvo iz Ezekijela o Sidkiji, zadnjem kralju u Jeruzalemu, reklo: ”Skini turban i odloži krunu! (...) [Kruna] neće biti ničija dok ne dođe onaj koji po zakonu ima pravo na nju, i njemu ću je dati“ (Ezekijel 21:26, 27). Isus Krist je taj koji ”po zakonu ima pravo“ na Davidovu krunu (Luka 1:32, 33). Dakle, ’gaženje‘ će prestati kad Isus postane Kralj.
Kada se zbio taj važan događaj? Isus je rekao da će neznabošci vladati točno određeno vrijeme. Izvještaj iz 4. poglavlja Danijela pomaže nam otkriti koliko je to trajalo. Tamo se govori o proročanskom snu babilonskog kralja Nebukadnezara. On je vidio ogromno stablo koje je bilo posječeno. Panj mu nije mogao rasti jer je bio u željeznim i bakrenim okovima. Anđeo je rekao: ”Sedam vremena neka prođe preko njega!“ (Danijel 4:10-16).
Stabla u Bibliji ponekad predočavaju vlast (Ezekijel 17:22-24; 31:2-5). Stoga sječenje simboličnog stabla predočava da će Božja vlast, čiji su predstavnici kraljevi u Jeruzalemu, biti prekinuta. Međutim, vizija je pokazala da će to ’gaženje Jeruzalema‘ biti privremeno — trajat će ”sedam vremena“. Koliko je to?
Otkrivenje 12:6, 14 pokazuje da tri i po vremena iznose ”tisuću dvjesto i šezdeset dana“. Prema tome, ”sedam vremena“ bilo bi dvaput više, to jest 2 520 dana. No neznabožački narodi nisu prestali ”gaziti“ Božju vlast nakon doslovnih 2 520 dana od pada Jeruzalema. Očito je da onda ovo proročanstvo obuhvaća puno duži vremenski period. U skladu s 4. Mojsijevom 14:34 i Ezekijelom 4:6, gdje se govori o računanju ”dan za godinu“, ”sedam vremena“ iznosilo bi 2 520 godina.
Tih 2 520 godina počelo je u listopadu 607. pr. n. e. kada su Jeruzalem osvojili Babilonci, a kralj iz Davidove loze bio je svrgnut s prijestolja. Taj je period okončan u listopadu 1914. Tada su završila ”vremena neznabožaca“, a Bog je postavio Isusa Krista kao Kralja na nebu (Psalam 2:1-6; Danijel 7:13, 14).
Kao što je Isus prorekao, njegovu ’prisutnost‘ kao nebeskog Kralja obilježili su upečatljivi svjetski događaji — ratovi, glad, potresi, pošasti (Matej 24:3-8; Luka 21:11). Ti događaji snažan su dokaz da je 1914. doista uspostavljeno Božje nebesko Kraljevstvo i da su počeli ’posljednji dani‘ ovog zlog svijeta (2. Timoteju 3:1-5).
[Bilješka]
Od listopada 607. pr. n. e. do listopada 1. pr. n. e. prošlo je 606 godina. Budući da nulta godina ne postoji, od listopada 1. pr. n. e. do listopada 1914. n. e. prošlo je 1914 godina. Kad zbrojimo 606 godina i 1914 godina dobivamo 2 520 godina.


Matej 24:36-39 A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac. 37 Jer kao što je bilo u Noinim danima, takva će biti prisutnost Sina čovječjega. 38 Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa ušao u arku, 39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio, takva će biti prisutnost Sina čovječjega.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Za Vensa : Zamolio bih te da pročitaš Otkrivenje 11.2. To je naime jedino mesto u biblije koje je konkretno vezano za vreme neznabožaca. Ako grešim ispravi moju grešku. A sad odoh da Jurivaki objasnim neke stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2009
Poruka
11
Konkretno broj te zanima,ok 42 meseca je 1260 dana -na pocetku Isusove vladavine Boziji narod je bio iskusan to je trajalo od decembra 1914 do juna 1918. Otkrivenje je inace knjiga u znakovima koju moze rastumaciti samo verni i razboriti rob kome jedato da vidi svetlost (Matej 24:45-47) Inace prema tumacenju Otkrivenja svet se nalazi na sam vrhunac ispunjenja kraj 17 pocetak 18 poglavlja Otkrivenja samo sto nije poceo da se odigrava u svetu. 1.Solunjanima 5:3
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Konkretno broj te zanima,ok 42 meseca je 1260 dana -na pocetku Isusove vladavine Boziji narod je bio iskusan to je trajalo od decembra 1914 do juna 1918. Otkrivenje je inace knjiga u znakovima koju moze rastumaciti samo verni i razboriti rob kome jedato da vidi svetlost (Matej 24:45-47) Inace prema tumacenju Otkrivenja svet se nalazi na sam vrhunac ispunjenja kraj 17 pocetak 18 poglavlja Otkrivenja samo sto nije poceo da se odigrava u svetu. 1.Solunjanima 5:3

Da sam razumeo ovo tumačenje kao ti verovatno bih do sada bio kršteni Jehovin Svedok. Pokušaću da ti objasnim zbog čega se još nisam krstio kao Jehovin Svedok i zašto sam odlučio da odem sa nekim drugarom na reku i da se krstim kao u stara vremena a ne kao Jehovin Svedok bar ne dok se ne promene te doktrine koje me sprečavaju da se krstim kao Jehovin svedok. Samo jedna napomena da sam i dalje najprivrženiji Jehovinim Svedocima. O čemu se radi ?
Ovde si pomenuo vernog i razboritog roba koji se sastoji od pomazanika. Postavio bih jedno logično pitanje. Ko ih je pomazao ? Poznato mi je da su Izraelski kraljevi pomazani od Jehovinih proroka koji su bili dokazani proroci. A ko je pomazao ove pomazanike u Brunklinu. Ili su sami sebe proglasili za pomazanike što je po mom shvatanju težak prestup.

Otkrivenje je inace knjiga u znakovima koju moze rastumaciti samo verni i razboriti rob kome jedato da vidi svetlost

Ne želim da te poljuljam u veri prema Bogu nego u veri prema ovom samozvanom vernom i razboritom robu. Razmisli malo svoj odnos prema njima i uporedi to sa odnosom sledbenika nekog gurua recimo Saibabe i njegovih sledbenika. To je isto. U Mateju 24.45-47. Isus nije rekao ko je taj verni i razboriti rob a braća iz brunklina su ustali i počeli da viču MI SMO VERNI I RAZBORITI ROB. I ne samo to nego i MI SMO POMAZANICI. A ja ih pitam : PA ko vas je pomazao i ko vam je rekao da ste vi pomazanici ?
Obrati pažnju na ovo : Najviše istine sam našao kod Jehovinih Svedoka ali vodi računa postoje zamke u samoj toj organizaciji na koje možeš da se upecaš. To su pitanja oko 1914. Pitanje oko pomazanika vernog i razboritog roba. Hristovog nevidljivog dolaska... kada je Isus navodno proglasio koja je jedina i prava organizacija. Moj ti je savet da iz te organizacije izvučeš samo ono što je dobro a loše da odbaciš i da znaš da se sa njima nije loše družiti.
 
Natrag
Top