Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Bogomater rodila Svemogućeg Gospoda Boga Isusa u telu i to po isaja 9,6. Hajd da proverimo to

9:6 For unto us a child is born, unto us a son is given: and the government shall be upon his shoulder: and his name shall be called Wonderful, Counseller, The mighty El, The everlasting Father, The Prince of Peace.

Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.


Rodila Bogomater dete, Sin nam se dade ali nije se inkarnirao utelovljenjem JHVH u Svevišnjeg Gospoda Boga Isusa Hrista i to u telu da ga svi vide . Ime će mu biti, lepo piše: Divni, Savetnik, Bog silni, Knez mirni, Otac večni, nema šta lepa su to imena. Dragi moj gde ti ovde pročitao da vam je Bogomatera rodila "Boga u telu"? nigde toga nema, ja bar to ne vidim (možda kada bi se lagali ili dubio na trepavicama)

1.Tim. 2,5. Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,

Evo ovo je moj dokaz šta je Hrist Isus dragi moj a ti proveri tvoje namuskripte, veliki pozdrav.

Uvek sam govorio da se vi JS, nicim ne razlikujete od tih istih fariseja,muslimana,budista,indusa,itd.

Svi oni ne priznaju Gospoda Isusa Hrista. A vi ste najgori JS,cak ni oni se ne ponasaju prema bliznjemu kao vi!!!

Jasno pise, nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasiti osim isusovog (REC)!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
A svemoguci Bog Isus kako je on naredbu dao svojim ucenicima da se mole?
Dali je Svevisnji Bog Isus trazio od njih da se njemu mole jer on je inkarnirani JHVH? imas taj Biblijski stih?
Ko nema Oca nema ni sina! a ime Ocevo je u njemu i ko kod prizivva Ocevo ime, prizna Oca. Otac ga upise u knjigu zivoto i spasce se.
Svevisnji Gospod spasitelj Bog Isus iako je Bog nada svima ne moze nikog spasiti osim koji je upisan u Ocevoj knjizi zivota. Ako je Isus svemoguci inkarnirani JHVH Bog Otac, zasto ne spasava sve, ne moze, nece ili je on sin i podlozan svom Bogu i Ocu?



Boga niko nije vidio nikad? pa sta je bio Svemoguci i svevisnji spasitelj Isus kada je boravio na zemlji?
Odakle je izasao jedini svemoguci Gospod Bog Isus?
Koje Trojstvo, Kakav karakter, koga je pokazao? zar Isus nije taj JHVH prikazani otelovljeni Svemoguci Bog? imas Biblijski stih?
Koji Bog nema knjigu zivota sa spiskom ljudi koji su dati Sinu da spasava? i po tvom svatanju sta je ta knjga zivota?

Ako vec das komentare na moje postove, zasto to selektivno radis? zasto gubis vreme sa komentarima ako o tome nema diskusije?
zar nemas odgovarajuci komentar, ostao si bez argumenata i pises bilo sta? jako neozbiljno, pozdrav.

Pozdrav

Ah, selektivni selektivno daju komentare, samo da vas potsetim.

Kakvu je Isus kao svemoguci Gospod Bog naredbu dao svojim ucenicima da se treba moliti?
U sta se inkarnirao Bog Otac JHVH, Biblijski stih ako ima?
Zasto Svemoguci Gospod Bog Isus ne moze da spasava koga on hoce?
Odakle je izasao jedini svemoguci Gospod Bog Isus?
Ko je ikada vidio "Boga"?

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ko nema Oca nema ni Sina!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Ko nema Oca nema ni Sina!,,

Ne piše tako ali nema veze.
Mene interesuje ako jedan recimo Musliman kaže da IMA Oca onda iz te rečenice se vidida IMA i SINA. Pa onda pitam Muslimane Ima li Otac Sina i ko mu je sin?
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Pozdrav

Ah, selektivni selektivno daju komentare, samo da vas potsetim.

Kakvu je Isus kao svemoguci Gospod Bog naredbu dao svojim ucenicima da se treba moliti?
U sta se inkarnirao Bog Otac JHVH, Biblijski stih ako ima?
Zasto Svemoguci Gospod Bog Isus ne moze da spasava koga on hoce?
Odakle je izasao jedini svemoguci Gospod Bog Isus?
Ko je ikada vidio "Boga"?

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ko nema Oca nema ni Sina!

Ma ti stvaro nemas veze s biblijom, tamo je jasno napisano da je bog dosao u telu i tacka,i ko ne prizna boga u telu on je antihrist!!!!!!

I nemoj se izmotavati.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pitanje za nase prijatelje Jevovine svedoka

Upravo sada citam vasu tumacenje Otkrtivenja i dosao sam do jednog vaznog pitanja.

U Otkrivenju 1,13-18. Tu Jovan opisuje velicanstvenu pojavu Gospoda Isusa Hrista,
koji hrabri Jovana recima: "Ja sam prvi i poslednji."

Zatim JS objasnjavaju: "U Isaiji 44,4. Jehova visoko opisuje svoj licni polozaj, kao jedan svemocni Bog rekavsi "ja sam prvi i poslednji i pored mene nema Boga."

Kada Isus predstavlja sebe "prvi i poslednji on ne izjavljuje da je ravan Jehovi..." (Revelation Its Graund Climax At Hand, str. 27.

1. Ovde se ne predstavlja Bog Otac, Jehova, nego Bog Sin Jehova.
2. On se ne uzdize iznad ni ispod Boga, jer je vec ranije rekao da su ONI JEDNO.
3. Da je tu rec o Hristu, a ne o Jehovi Bogu Ocu, dokazuje sam tekst: "Bejah mrtav i evo sam ziv vavek veka i imam kljuceve od groba i smrti." Otkrivenje 1,18.

Zatim sledi drga izjava: "Jehova mu je dao valst da dize mrtve." (Isto, str.28)

Isus je to malo drugacije objasnio: "JER KAO STO OTAC PODIZE MRTVE I OZIVLJAVA, TAKO I SIN KOJE HOCE OZIVLJAVA." Jovan 5,21.

Da li se onda tumacnje JS slaze sa Hristovim objasnjenjem ili ne?
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2011
Poruka
8
Пратим већ дуже време коментаре на ову тему,нисам се укључивао у расправу из разлога што не желим да им (несрећним припадницима ове верске секте) дам прилику да ме трују својим накарадним тумачењима, јер овде се заборавља да нису у питању различита тумачења Библије већ погубан утицај на психу младих људи међу које и себе убрајам.Топло бих препоручио књигу "Верске секте" чији је аутор један од најеминентнијих стручњака из ове области у нашој земљи, Зоран Д. Луковић.Као изразито погубне бих истакао њихове нехумане принципе у области лечења и медицине, области којом се непосредно бавим.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Пратим већ дуже време коментаре на ову тему,нисам се укључивао у расправу из разлога што не желим да им (несрећним припадницима ове верске секте) дам прилику да ме трују својим накарадним тумачењима, јер овде се заборавља да нису у питању различита тумачења Библије већ погубан утицај на психу младих људи међу које и себе убрајам.Топло бих препоручио књигу "Верске секте" чији је аутор један од најеминентнијих стручњака из ове области у нашој земљи, Зоран Д. Луковић.Као изразито погубне бих истакао њихове нехумане принципе у области лечења и медицине, области којом се непосредно бавим.

Procitao sam knjigu Zorana Lukovica, i meni je licno zao coveka, jer se zauzeo da pise o temi o kojoj ima povrsna znanja, i problem je u tome sto sve stavlja u isti kos, mesa Sataniste, i istocnjacke religije sa Hriscanskim i pretstavlja sve u negativnom svetlu..
To kazem jer je u toj knjizi govoreci o odredjenim verskim zajednicama ispomesao odredjena ucenja, odnosno neka od ucenja jedne zajednice pripisao je drugoj, naprimer za Adventiste je napisao da su protiv porodice i radjanja, i ako to nije istina, jer Adventisti vrlo drze do braka i porodice, i moralnog vaspitavanja dece.
Takodje, na jedan ruzan nacin ulazi u same pobude iz kojih odredjena organizacija deluje propovedajuci biblijsku istinu, i te pobude pretstavlja u negativnom svetlu, stavljajuci se u poziciju sudije..
Nemogu nista pozitivno reci o toj knjizi, osim da je napisana da manipulise ljudima koji su neupuceni i lakoverni da veruju u svasta ne proveravajuci sami sta je istina..
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Пратим већ дуже време коментаре на ову тему,нисам се укључивао у расправу из разлога што не желим да им (несрећним припадницима ове верске секте) дам прилику да ме трују својим накарадним тумачењима, јер овде се заборавља да нису у питању различита тумачења Библије већ погубан утицај на психу младих људи међу које и себе убрајам.Топло бих препоручио књигу "Верске секте" чији је аутор један од најеминентнијих стручњака из ове области у нашој земљи, Зоран Д. Луковић.Као изразито погубне бих истакао њихове нехумане принципе у области лечења и медицине, области којом се непосредно бавим.

Pozdrav kaluđer!

Ja bih ti toplo preporučio knjigu Biblija-Reč Jehovina, koja raskrinkava sve krive religije!

;)
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Procitao sam knjigu Zorana Lukovica, i meni je licno zao coveka, jer se zauzeo da pise o temi o kojoj ima povrsna znanja, i problem je u tome sto sve stavlja u isti kos, mesa Sataniste, i istocnjacke religije sa Hriscanskim i pretstavlja sve u negativnom svetlu..
To kazem jer je u toj knjizi govoreci o odredjenim verskim zajednicama ispomesao odredjena ucenja, odnosno neka od ucenja jedne zajednice pripisao je drugoj, naprimer za Adventiste je napisao da su protiv porodice i radjanja, i ako to nije istina, jer Adventisti vrlo drze do braka i porodice, i moralnog vaspitavanja dece.
Takodje, na jedan ruzan nacin ulazi u same pobude iz kojih odredjena organizacija deluje propovedajuci biblijsku istinu, i te pobude pretstavlja u negativnom svetlu, stavljajuci se u poziciju sudije..
Nemogu nista pozitivno reci o toj knjizi, osim da je napisana da manipulise ljudima koji su neupuceni i lakoverni da veruju u svasta ne proveravajuci sami sta je istina..

Po pitanju knjige čitao sam je ranije i video sam otprilike isto što i Laodikija samo mi je još zasmetalo što i Baptiste ako sam dobro razumeo svrstava u sektu ali i ostale jer ako autor stoji na tradiciji onda mi je razumljiv njegov pogled jer ne vidi gde stoji.
Što se tiče podataka koje je pisao uopšte o crkvama su toliko jadni i šturi da je mene bilo sramota čitati tako jadno štivo.
Još lošiju knjižicu nisam čitao, ne ulazim sad u to da li je ispravno ili ne ali ono što je ponudio o ,sektama, je premalo i za laika.

Kad se želi predstaviti neka verska organizacija onda se prvo kaže:
Od kad je nastala i koji je razlog njihovog nastanka. Ko je osnivač i kojim povodom je krenuo sa tom praksom.Koja su obeležja te verske organizacije, kako ona funkcioniše, koja su njena učenja. Zatim ako smatra da nešto nije po Pismu na navede i OBRAZLOŽI zašto nisu, da navede odlike vernika i možda brojnost. Dakle bez celokupnog predstavljanja jedne crkve i njenog življenja i učenja nemože se etiketirati da je sekta ili nije.

To bi bilo kad bih ja sad izjavio :čuvajte se lekova jer su otrovni i medicinari su zli ljudi,, Jedan poznavalac te oblasti bi video kako sam ja vrli poznavalac materije i rekao bi: JADNO! Tako odprilike ta knjižica zvuči.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
quote_icon.png
Prvobitno napisao Letron
Pozdrav

Ah, selektivni selektivno daju komentare, samo da vas potsetim.

Kakvu je Isus kao svemoguci Gospod Bog naredbu dao svojim ucenicima da se treba moliti?
U sta se inkarnirao Bog Otac JHVH, Biblijski stih ako ima?
Zasto Svemoguci Gospod Bog Isus ne moze da spasava koga on hoce?
Odakle je izasao jedini svemoguci Gospod Bog Isus?
Ko je ikada vidio "Boga"?

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ko nema Oca nema ni Sina!




Ma ti stvaro nemas veze s biblijom, tamo je jasno napisano da je bog dosao u telu i tacka,i ko ne prizna boga u telu on je antihrist!!!!!!

I nemoj se izmotavati.

Post #1241


quote_icon.png
Prvobitno napisao AApocketz
Bogomater rodila Svemogućeg Gospoda Boga Isusa u telu i to po isaja 9,6. Hajd da proverimo to

9:6 For unto us a child is born, unto us a son is given: and the government shall be upon his shoulder: and his name shall be called Wonderful, Counseller, The mighty El, The everlasting Father, The Prince of Peace.

Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.
Rodila Bogomater dete, Sin nam se dade ali nije se inkarnirao utelovljenjem JHVH u Svevišnjeg Gospoda Boga Isusa Hrista i to u telu da ga svi vide . Ime će mu biti, lepo piše: Divni, Savetnik, Bog silni, Knez mirni, Otac večni, nema šta lepa su to imena. Dragi moj gde ti ovde pročitao da vam je Bogomatera rodila "Boga u telu"? nigde toga nema, ja bar to ne vidim (možda kada bi se lagali ili dubio na trepavicama)

1.Tim. 2,5. Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,

Evo ovo je moj dokaz šta je Hrist Isus dragi moj a ti proveri tvoje namuskripte, veliki pozdrav.

gerakules odgovara:
Uvek sam govorio da se vi JS, nicim ne razlikujete od tih istih fariseja,muslimana,budista,indusa,itd.

Svi oni ne priznaju Gospoda Isusa Hrista. A vi ste najgori JS,cak ni oni se ne ponasaju prema bliznjemu kao vi!!!

Jasno pise, nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasiti osim isusovog (REC)!!






Pozdravljam sve na forumu i želim mir svima.
Dragi moj gerakules dete božije koji voliš bližnje i bezakonje ti strano pa ne činiš jer znaš šta u pismo piše, uporedio sam ti dva posta i zaključio da si ti jako daleko od onoga što se prestaljaš. Opet to je samo moj zaključak i ne mora biti tako :)
Dragi moj gerakules grčke manuskripte znaš ali neznaš da je Hrist Božiji dao naredbu da se stvaraju učenici iz svih naroda niti da će se propovedati evanđelja po celom svetu. Jer da to znaš tvoji postovi bi bili drugačiji, odgovorio bi kao "DETE BOŽIJE" kada te neko nešto pita umesto to što radiš.
Vidiš da sam ti ja citirao pismo gde lepo piše da je BOG jedan i da ima jednog posrednika a to je "čovek" Hristos Isus, pretpostavljam da vidiš? E sada, kako ti kao dete božije sa bratskom ljubavlju širiš to evanđelje po Hristu, pogledaj tvoje odgovore možda ćeš izvući isti zaključak kao i ja i svi ostali što te ovde čitaju.

1.Tim. 2,5. Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,
Vidiš moja stav po bibliji ide ovako a ti šta ti misliš? kakav ti je stav i zašto misliš da ovo može biti ali da ne mora?

Još ti tražim da mi obijasniš tvoj stav, koje je to ime koje i ti treba da prizivaš da bi se spasio?
"Jasno pise, nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasiti osim isusovog (REC)!!"

Ime dragi moj gerakules "ime" sa biblijom i po bibliji ako imaš taj stih citiraj ga.
A ono da se "Bog javio u telu" smo već ovde pisali kako je Atanasije i Constantin naredio i zašto su vam teolozi ubacili reči u pismo , dali si ti to proverio? Proveri grčke manuskripte i videćeš da lepo piše kako se "ON" a govori za Isusa javio u telu a Atanasijevi teolozi kao lažljiva pisaljka dometali da se BOG javio u telu.

Veliki pozdrav svima i mir sa vama.
 
Natrag
Top