Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
@ Malecki I
Dragi prijatelju
Hvala ti na tako lepom citatu kojim si praktično potvrdio sve moje pretpostavke u vezi tebe i tvoje braće(mogao si to na početku drugim učesnicima foruma i priznati)
Naravno da se mi nikada nećemo sporazumeti jer vi niste voljni da slušate i druge osim vaše braće.Sretao sam vašu braću i pričao mnogo puta s njima i opet ponavljam da je vama vaše bratstvo važnije od Boga.
Upravo od tvog brata sam dobio i vašu verziju biblije.
Čitam i poredim je sa našim(srpskim) prevodom ali i sa nemačkim prevodom pošto je često puta razumljiviji.Verovao ili ne rado čitam i Kuran koji sam isto tako dobio od jednog prijatelja, koji je naučio arapski da bi ga mogao čitati u originalu.

Sa sobom nosim džepno izdanje Biblije da mi bude uvek pri ruci, pa iskoristim u trenutcima slobodnog vremena da čitam.
Čitam je s ljubavlju i verom.Rado pitam nekog sveštenika da mi objasni delove koji mi nisu jasni ne stidim se da kažem kad nešto ne razumem.
Ne trudim se da otkrijem "toplu vodu" i proniknem u bilo kakve tajne ili istine.
Bog je uvek uz mene i koliko da budu veća iskušenja ja ga više volim.

@ ninoslivi
Dragi prijatelju
Osam miliona "ponosnih" članova :)
Ja nisam ponosan što volim Boga, nisam ponosan ali bih voleo da Bog bude na mene ponosan.
Molim mu se da mi da snage da budem ponizan i da odolim iskušenjima.
Naravno da meni ne pada na pamet da tebe ili bilo kojeg tvog brata odvraćam od vašeg bratstva.
Nije mi nikada palo na pamet da nekog katolika ili muslimana odvraćam od njihove vere niti su oni mene preobraćali.Puno puta smo pričali o Bogu a nikada o religijama.

Puteva prema Bogu ima puno ali se čuvajte da na tom putu ne zalutate jer su iskušenja na svakom koraku...

Valjda će ljudi početi ovako da komuniciraju. Nigde osude, prekora i negiranja. Samo iskrena reč. Hvala na konverzaciji. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Zanimljivo na ovom forumu. Imali smo i muslimanske funamntaliste koji se školuju na udžbenicima za džihad, pravoslavce sa apostolskim vizijama, zilote, sataniste, budiste, ateiste, sad jehovine svedoke, očekujem adventiste pentakostalce i sajentologe. Koliko da steknemo komplet uvid u mentalno-duhovno stanje populacije.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Bog nema ime... i ne izgleda kao covek, jehova nije bog... Samo vladar sa losim navikama i dobar geneticar.
 
Natrag
Top