Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
57
Evo i neispunjenih prorocanstava:
Godine 1874.
Kula strazara je objavila:

“Sveto pismo dokazuje da DRUGO PRISUSTVO (paruzija) GOSPODA ISUSA HRISTA POCINJE 1874. godine n.e.” ‑‑the book, PROPHECY p.65 (1929)

“Datum zavrsetka te bitke definitivno je zapisano u Pismu kao oktobar 1914. godine.
Bitka je vec u progresu, a povcela je da datira od oktobra 1874.”
‑‑Watchtower 1/15/1892, p.1355

“Pismo pokazuje da je drugo prisustvo Gospodnje trebalo da bude 1874.... Ovi dokazi potvrdjuju da je Goospod prisutan od 1874. godine.”
‑‑Watchtower 3/1/1923, p.67

“Nema nikakve mogucnosti da POSVECENA deca Bozja sumnjaju DA GODPOD ISUS NIJE PRISUTAN (DOSAO) I DA JE BIO JOS OD 1874.
‑‑Watchtower 1/1/1924, p.5

“Od Adamovog stvaranja do kraja 1943. n.e. je 5,971. godina.
Zato mi smo blizu kraja 6000 godina koje su odredjene ljudskoj istoriji.”
‑‑The TRUTH SHALL MAKE YOU FREE by Rutherford (1943) Chap.11, p.152
Ali to ne bese istina koja izbavlja.


Godine 1914.
“Sadasnji veliki rat u Evropi je pocetak Armagedona iz Pisma.”
‑‑SERMONS (C.T. Russell) 1917




I juni 1894 Kula strazara je objavila clanak:
MOZE LI BITI ZAKASNJENJA DO 1814?

“Ne vidimo razlogd abis,mo menajli nas prorocun - niti mozemo da ih menjamo akad bismo i hteli. Ovo su, mi verujemo, Bozji datumi, a ne nasi. Ali imajte na umu da KRAJ 1914. godine nije datom pocetka, nego kraja vremena nevolje. Ne vidimo potrebu da menajmo svoja misljenja koja su izrazean u Kuli strazari januara 15 ‘92. Predlazemo da ih ponovo procitate.”
‑‑Watchtower 7/15/1894, p.1677

“Nismo rekli zasigurno da ce to biti te godine.”
‑‑Watchtower 11/1/1914, p.5565


Godine 1925.
“... 1925. oznacice vaskrsenje partirjaraha iz Starog zaveta.”
‑‑Millions Now Living Will Never Die, p.97 (Rutherford, 1920)

“Posle 1925. godine nadajte se Avelju, Enohu, Noju, Avramu, Isaku, Jakovu...”
‑‑The Way to Paradise, p.224 (1924)

“Nema vise spavanja... Avram ce godine 1925. preuzeti nadslestvo koje mu je obecano.”
Watchtower 10/15/1917, p.6157

“Ova hronologioja nije od coveka nego od Boga. Ona je Bozanskog porekla, apsdplitno i nepobitno tacna.”
Watchtower 7/15/1922, p.217

“Godine 1914. zavrsava se vreme neznabozaca... Godina 1925. sve vise je izrazen i Pismu...
Te godine velika kriza ce biti pri kraju imozda i prosla.”
Watchtower 9/1/1922, p.262

“Godina 1925. je datom difinitivno i jasno odredjen u Pismu, cak mnogo jasnije nego godina 1914..”
Watchtower 7/15/1924, p.211

Godine 1975.

“Koje godine ce se zavrsiti 6,000 goedina ljudskog postojanja, u isto vreme i i prvih 6,000 godina Bozjeg dana odmora privodi se kraju. Ove 1975.godine.”
‑‑Awake! 10/18/1966, p.19

“I knjiga tvrdi da su Adam i Eva bili stvoreni iste godine: Adam je u 130 godini starosi dobio sina, Seta.” Aid to Bible Understanding, p.333



“Tako prvih sest hiljada godiona od stvaranja coveka mogu biti povezani sa prvih sest dana sedmice u starom Izrailju. Sedma jedna hiljada godina mogu biti povezane sa sedmim danom. Sedmicnom Subotom. 2. Petrova 3,8.Kako ce se to slagati za Boga, ako se sledi ovaj nacin, da se zavrsi ljudska posle sest hiljada godina ljudskog vladanja i da se zavrsi Njegovim slavni Carstvom koje ce upravljatgi hiljadu godina.”
Awake! 10/8/1968, p.14

“Da li mi iz ovoga proucavajau smatramo da ce bitka Armetgedona biti potpuno zavrsena do jeseni 1975. godine, i dugo ocekivanje hiljadugodisnje vladavine ce tada poceti. Mogu ce je.
Moze da bude razlika samo nekolikos edmica ili meseci, ali ne i godina.”
Watchtower 8/15/1968, p. 499

“Da li ce se desiti jedan drugi ‘dan’ stvaranja, ‘sedmi dan’, na kraju ‘jutra’ u kom ce cela zemlja biti nastanjena ljudskom familijom i nastati globalni Raj?
‘Vece’ sedmog ‘dana’ stvaranja poceo je 4026, godine p.n.e.”
God's "Eternal Purpose" Now Triumphing for Man's Good, p. 51, (1974)

“Jutro sedmog ‘dna’ stvaranja poceo je 526 godine pre Hrista. Prva polivina “veceri” Bozjeg sedmog kresativnog ‘dana’ sada se zavrsava, 3.500 godina od stvaranja Adama i Eve.”
God's "Eternal Purpose" Now Triumphing for Man's Good, p.131 (1974)

“Cuju se vesti da braca prodaju svoje domove i posede i planiraju da provedu ostatak poslednjih dana u starom sistemu u pionirskoj sluzbi (propovedanju). Svakako ovo je najlepsi nacini provesti kratko verem koje preostaje pre nego sto dodje kraj gresnom svetu.”
Kingdom Ministry, 5/1974, p.3

“Ovaj narastaj (generacija koja je pocela 1914 n,e), generacija koja je bila ziva 1914. Neki od njih ce videti ispunjenje Hristovih prorocanatava i unistenje sveta...”
Awake! 10/8/1973, p.19

“Pre nego generacija od 1914. godine potpuno umre, Bozji sud mora da se izvrsi.”
Watchtower, 5/1/1985, p.4

“Jevreji racunaju sedamdesetpet godina jednu generaciju.”
Awake! 4/8/1988, p.14

“Vecina genaracije iz 1914. je pomirla. Medjutim postoji jos jedan milion na zemlji onih koji su
koji su bili rodjeni te godine ili nesto pre toga... Isusove reci ce se ispuniti ‘Ova generacija nece proci pre nego se sve ovo ne dogoci’."
Awake! 4/8/1988, p.14

“Sadasnje vreme ispunjejna ovog i drugih prorocansatava dokazuju da zaista zivimo u ‘poslednjim danima’.”
Watchtower 7/15/1991, p.5

“Hriscani treba da gledaju na obrazovanje u skladu ktraja vremena. U ovim poslednjim danima, njihov cilj treba da bude da sluzre Jehovi sto vise i efektivnjije mogu. Ako, u zemljama gde zive, minimalno ili gimnazija biti obavezna da bi nasli posao da imaju dovoljno prihoda da se, kao pioniri, izdrzavaju, samo u tom slucaju moze se uzeti u obzir naknadno skolovanje ili treniranje. To treba da bude cilj sa posebnim ciljem puniog vremena sluzbe.”
Watchtower 11/1/1992 p.18


“Biblijska prorocanstva pokazuju da sotonski svet je u poslednjim danima skoro za 80 godina racunajuci od kljucne 1914. godine. Ovaj svet se blizi svome kraju.”
Watchtower 3/15/1994 p.20
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Đina šta pokušavaš da dokažeš? Kakve su tvoje namere?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
E drago mi je da si ga/je napokon upitao...
Najiskrenije to kažem...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
57
posetikuci princeva
Danas, 19.7.2007. posetio sam Kucu princevau San Dijegu u Kaliforniji, koju je drugi predsednik Jehovinih svedoka, Josip Raderford 1929. godine sagradio da u nju nastani patrijarhe Starog zaveta koji su, po njegovom prorocanstvu, trebali vaskrsnuti jos 1925. godine.
Vise od 40 godina bio sam upoznat za cvrstim uverenjem pastora Raderforda i vernika Jehovinih svedoka da ce patrijarsi Starog zaveta, Avram, Isak, Jakov i drugi, vaskrsnuti i preuzeti upravo u ovom svetu. Od 1929. do 1942. godine Radeford je uzivao u sagradjenoj vili cekajuci patrijarhe da vaskrsnu. Umro je u “Kuci princeva”, a nije docekao da se sretne sa Avramom i drugim patrijarsima.
Treci predsednik Jehovinih svedoka, Nejtan Nor, kategoricno je odbacio Raderfordovo ucenje i 1948. godine prodao Kucu princeva.
Posto zivim oko 170 km. daleko od San Dijega, pitao sam mnoge Jehovine svedoke za adresu tog imanja, jer sam uvek zelo da ga vidim. Medjutim, kad god sam ih pitao za to, sramota ih je da o tome razgovaraju i tvrdili su da je vila verovatno srusena i da niko ne zna ni gde se i nalazila.
Medjutim, nedavno sam na internetu pronasao da se vila nalazi na adresi: 4440 Braeburn Road, San Dijego, Kalifornia. Nisam mogao da propustim tu priliku da i to cudo vidim. Vila se nalazi u ekskluzivnoj privatnoj ulici, oko nje su vecinom vile, i danas je u vrlo dobrom stanju.
Nalazi se na jednom bregu odakle se prostire lep poged. Mora da vam priznam da je Raderford imao zaista dobar ukus, vila je jako lepo zagradjena, ima 10 spavacih soba, valjda je Raderford predvideo da toliko patrijaraha treba da vaskrsne. Verujte mi, na ulazu nije me docekao Avram, nego crnac.
Zar Vam to ne zvuci neobicno da bi normalni ljudi mogli poverovati u tako nesta? Zar je tako nesta godinama mogla da uci i propoveda Kula strazara za koju tvrde da je “jedini kanal istine koji Bog danas upotrebljava na Zemlji?

Kakvu su to istinupropovdali predsednici Kule strazare i Jehovini svedoci u njihovo vreme, kada je sveki sledeci predsednik bio primoran da odbaci fantazije svoga predhodnika? “Kuca princeva” stoji kao svedok onoga sto su nekad nazivali “istinom”, i sa velikim odusevljenjem propovedali, a danas i deca znaju da su to bile zablude. Prema tome, da li cete i dalje verovati da je Kula strazara jos uvek “jedini kanal istine”? Mutna voda jos uvek tece tim kanalom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
djina2004, javno te opominjem: ili stavljaj reference za kopirane tekstove, ili će oni biti brisani bez prethodnog upozorenja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
nema potrebe da odgovoriš ne moj post, jer je van teme, a ne bi se složio da se kao tema rata, postavi da bi bila u off topic delu foruma...

Ni tvoje pitanje upućeno Sectoru nema nikakve veze sa temom "Jehovini svedoci"...bez obzira što ih pominješ u sklopu pitanja...

A Malecki I, može slobodno da iznese šta misli na temu bilo čega...Čitaće onaj koga zanima ili će preskočiti...

Ja ih doživljavam generalno kao dobre ljude, ali zabludele i sa napadnim pristupom propagiranja svog verovanja...To što su registrovani kao verska zajednica je jedna stvar, ja ih doživljavam kao sektu i to je moja stvar... Pogotovu sam protivnik kampanje od vrata do vrata...

Bravo za ove reči! Svaka čast.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
srbija registrovala jehovine svedoke

саопштење за медије 24. фебруар 2010.

србија регистровала јеховине сведоке

београд, србија — министарство вера републике србије усвојило је захтев „јеховиних сведока – хришћанске верске заједнице“ и уписало ту заједницу у регистар цркава и верских заједница. регистрација је ступила на снагу 8. фебруара 2010.

то значи да су јеховини сведоци сада званично признати као верска заједница у свим земљама у окружењу, као и у свим земљама чланицама европске уније. србија такође настоји да постане чланица европске уније. одлуком да упише јеховине сведоке у регистар цркава и верских заједница, министарство вера републике србије потврђује вишедеценијско постојање и активност јеховиних сведока у србији.

на овим просторима се свакако већ дуго зна за јеховине сведоке. још почетком 1920-их било је јеховиних сведока у краљевини срба, хрвата и словенаца. тада су били познати као истраживачи библије и били су активни у многим градовима у србији. министарство унутрашњих послова је 9. септембра 1930, одобрило деловање јеховиних сведока. године 1953, били су регистровани у фнр југославији као хришћанска верска заједница.

данас јеховини сведоци, као међународна хришћанска верска заједница, имају више од 7 300 000 чланова који делују у 236 земаља. њихов часопис стражарска кула сваког месеца излази у 37 252 000 примерака на 176 језика.

U svakom žitu ima kukolja,osobno mislim da je bespredmetno raspravljati o tome.Inače sam katolik,a zločinaca ima i u mojoj vjeri pa tako i u protetstanskoj,pravoslavnoj,islamskoj,,,,da ne nabrajam dalje.Ako si čovjek,čovjek si,a ako nisi.........he..ga

Božji zakon je veoma jasan i jednostavan:

1. Voli Boga
2. Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!

Ko god poštuje ova dva zakona neće da ubije, ukrade, siluje, čini preljubu, laže, poželi nešto što mu ne pripada...

yes3
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Malecki I, Pravilnik foruma ne dozvoljava pisanje posta za postom.moras sacekati da neko odgovori na tvoj post da bi nastavio da pises.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Pošto niko nije bio voljan da nastavi diskusiju a Malecki I sam da diskutuje ne može osećam se slobodnim da se obratim Maleckom I.
Poštovani gospodine
Pažljivo sam pročitao sve postove i zamolio bih vas da i sami pročitate odjednom pa da razmislite kakvu sliku je mogao neko da stekne o vama(još bolje ,dajte nekom ko vas ne poznaje da pročita pa ga pitajte za mišljenje pod uslovom da nije i on JS)
Pošto je tema JS ,da me neko nebi opomenuo da se udaljavam od teme moram da odmah napomenem da pisanjem o vašim postovima pišem upravo o JS.
Naivno je ako mislite da vaš način pisanja od početka nije bilo teško pročitati.Imao sam dovoljno prilika da sa vašom braćom pričam i da upoznam vaš način razmišljanja i obraćanja.
Jehovini svedoci su verska zajednica koja je sama sebi na prvom mestu
(ovde mislim -prvo bratstvo pa onda bog)
Samo mišljenje braće svedoka se uvažava.
Nikada ni u jednoj raspravi ni jedan vaš brat nije želeo da sasluša bilo koga od nas.
Sveto pismo se obavezno drži u ruci i redovno citira ali osnove hristovog učenja se izobličavaju i po potrebi manipulišu .O gresima da i ne govorim.
Mi volimo Boga i živimo bogoumilno.
Ne diramo vas niti želimo nešto od vas,zar nemožete i vi nas da ostavite na miru .
Da nas pustite da uprašnjavamo naše običaje i volimo Boga kako su nam vekovima prenosili naši pretci.
Mi ne dolazimo na vaša vrata i ne tražimo od vas da pređete kod nas.
Slobodno se družite u vašim salama,
ali imajte na umu da je Bog svima nama ostavio slobodu da sami odlučimo.
I na kraju pitanje ,da zanemarimo sve istoriske činjenice o radu Jehovinih svedoka:
"Zar vi mislite da mi u glavama imamo pihtije umesto mozga,a u grudima samo pumpu za krv a ne srce?"
Pozdrav od skromnog sluge božijeg :)
 
Natrag
Top