Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
1011230_univ_pnr_lg.jpg



Kongresi Jehovinih svedoka
Jehovini svedoci svake godine održavaju trodnevne kongrese. Srdačno vas pozivamo da dođete!

Pronađi lokaciju
Tražite najpre Božje Kraljevstvo
Srdačno ste pozvani da prisustvujete ovogodišnjem trodnevnom kongresu Jehovinih svedoka.

IZDVAJAMO

Ohrabrujuć biblijski govor pod naslovom „Ko može biti vladar celog sveta?“ biće održan u nedelju pre podne.

Dve drame će oživeti jednu biblijsku i jednu savremenu priču.

Na mnoge kongrese će doći delegati i misionari iz raznih delova sveta.

KO JE POZVAN?
Svi. Ulaz je slobodan i nema sakupljanja priloga.

Pogledajte kompletan kongresni program i video-snimak o našim kongresima.

:mig:
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
Pametnije bi vam bilo da ta tri dana pomognete ljudima koji su pogodeni sa ovim poplavama u nasim regionima Srbija,Bosna,Hrvatska....
 
Učlanjen(a)
15.05.2014
Poruka
29
Zanimljiva je jedna stvar.
Kada je Jevrejski narod pao u otpad, i kada su obozavali vala i druge bogove.
Digli su se proroci koji su opominjali narod.
Ali niko od njih, ni jedan prorok nije napustio svoju ''jevrejsku veru'' i pravio neku drugu, kao sto svi ovi, do jednoga rade.
To pokazuje sta je otpad, otpad je izaci iz crkve.

Crkva je mozda gresna, mozda je otpala, ali onaj koji je pravi ''prorok''(sto oni sebe nazivaju) , nece izaci iz svoje i praviti neku drugu veru(crkvu), vec ce opominjati narod i reformisati postojecu...

Mire, ne odgovatam tebi vec ukazujem na jedan problem koji me jako boli a na koji si ti ukazao ovde. Evo navescu dva primera za koja znam:

Kod Jevreja Isusovog vremena postojali su Sadukeji koji nisu verovali u vaskrsenje i Fariseji koji su verovali. Pa jos Eseni koji su propovedali nesto trece. To su vrlo znacajne dogmatske razlike, moras da priznas. A svi su bili ravnopravni Jevreji.
Kod Katolika postoje Franjevci, Benediktinci, Isusovci,,, Sve su to neka odstupanja od centralne linije ali da se ne bi odvojili smestaju ih u te redove gde ostaju Katolici sa svojim specificnostima.
A varijacije Baptisticke Crkve mislim i da ne mogu da se pobroje. I svaki vernik moze da ode na sluzbu u drugu crkvu koja nosi sasvim drugo ime.
A kod nas. Da li postoji Srbin koji ispoveda Islam. Moze se naci neki ali nije opsta pojava kao sto bi po svakoj logici trebalo da bude. Roberto Badjo je presao u Budizam i i dalje je bio omiljeni fudbaler kod Italijana. Ko je vezao veru i naciju kod Srba. Mozes li ti da das odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mire, ne odgovatam tebi vec ukazujem na jedan problem koji me jako boli a na koji si ti ukazao ovde. Evo navescu dva primera za koja znam:

Kod Jevreja Isusovog vremena postojali su Sadukeji koji nisu verovali u vaskrsenje i Fariseji koji su verovali. Pa jos Eseni koji su propovedali nesto trece. To su vrlo znacajne dogmatske razlike, moras da priznas. A svi su bili ravnopravni Jevreji.
Kod Katolika postoje Franjevci, Benediktinci, Isusovci,,, Sve su to neka odstupanja od centralne linije ali da se ne bi odvojili smestaju ih u te redove gde ostaju Katolici sa svojim specificnostima.
A varijacije Baptisticke Crkve mislim i da ne mogu da se pobroje. I svaki vernik moze da ode na sluzbu u drugu crkvu koja nosi sasvim drugo ime.
A kod nas. Da li postoji Srbin koji ispoveda Islam. Moze se naci neki ali nije opsta pojava kao sto bi po svakoj logici trebalo da bude. Roberto Badjo je presao u Budizam i i dalje je bio omiljeni fudbaler kod Italijana. Ko je vezao veru i naciju kod Srba. Mozes li ti da das odgovor.

Bas sam o tome govorio i na temi ''poplave u Srbiji, Bozji gnev''.
Sadukeji i Fariseji su bili u ono vreme ''sekte'' cak ih i biblija tako naziva, ali se na njih u potpunosti drugacije gledalo i bili su uvazavani. Sto se tice Esena bila je to veoma povucena zajednica o kojoj se vrlo malo zna danas. Cak se smatra da joj je pripadao Jovan Krstitelj, jer je ta zajednica bila odvojena u pustinji.
U vezi katolika: ''Franjevci i Jezuiti'' nisu sekte vec su oni u okviru katolickog reda i smatraju se legitimnim pripadnicima, ne zato da se ne bi odvojili, oni imaju istu nauku i veru vec stolecima.

Razlike koje mi imamo danas(su drugacije), one polaze od malih do ekstremnih.
Od malih mozemo krenuti od: Luterana, pa sve do - Jehovinih Svedoka i na kraju Mormona - koji su otisli najdalje u nekom ekstremnom verovanju.
Kod Jevreja je drugacije, i te razlike su bile bazirane na nebitnim stvarima, u ono vreme - pitanje: ''sta se desava nakon smrti'' i ''vaskrsenje'' nije bilo nesto cime su se jevreji bavili, oni su bili prvenstveno skoncentrisani na ''ovzemaljski zivot'' i kako u ovom zivotu ugoditi Bogu. Zato ces sigurno i primetiti da biblija jako retko, a pogotovo u SZ govori o ''zagrobnom zivotu'' i sta se desava ''nakon smrti''.
Pitanja i razlike koje su oni tada imali: ''Zamisli oko Mesije'' , ''vaskrsenje'' i ''prorocanstva''- nisu bile sustinske i bitne razlike zbog kojih bi oni medjusobno iskljucivali jedni druge, ali svakako su o njima diskutovali, i o tome imamo traga u Svetom Pismu.
Ekstremnost u judaizmu nastaje tek kasnije dolaskom Isusa Hrista, koji propoveda nesto sasvim trece, i njega smatraju ''opasnim'' , ''sektom'' itd..

Dakle sta je sa nama danas?
Zasto nema tolerancije?


Tolerancije ima, jer zakoni to omogucavaju. Ali tolerancije medju samim vernicima nema i to je zalosno.
Ja sam vise puta pozivao ljude da se svi okupimo oko Hrista koji nas spaja, da ostavimo po strani ''razlike'' - jer ima zaista nebitnih i minornih razlika da je smesno o cemu se ovde sve raspravlja.
Hristos je rekao: ''ko nije protiv vas sa vama je''!
On zeli da Hriscani budu ujedinjeni ako nista drugo, onda u molitvi njemu. Jer nas gospodar je Isus, kome svi pripadamo i molimo se.
Ja sam pozvao ljude da mu se svi zajedno molimo, i nema odziva. Ljudi su spremniji da se oko nevaznih stvari raspravljaju nego da se pomole Isusu Hristu za razumevanje, koji ce sve neznaje i razlike otkloniti.
Nase vodje nam to brane, jer se boje da ne izgube vernike.
A to je u stvari delo sotone, cija je namera da Hriscane rascepa i razdvoji i on je uspeo u tome, upravo na taj nacin, sto mi ne mozemo ni zajedno da se molimo, a ovamo tvrdimo da istom Isusu sluzimo!
Ako imamo Istog Boga Isusa, zasto ne bi ostavili sve nase razlike po strani i molili mu se svi zajedno?
On je rekao: ''Jer gde su dva ili tri sabrani u moje ime , onde sam ja medju njima''!
E toga se sotona boji!
Zato nam ne dozvoljava, on potpiruje mrznju, hriscana prema hriscaninu.
Zavadi pa vladaj..
On vrlo dobro zna, da kada bi se svi zajedno molili Hristu da bi se Hriscani ujedinili pod Jednim Gospodom Isusom Hristom, i on bi nam sve nase zablude otkrio.
Ali to nije u interesu sotone, pa je i Pravoslavnu i Katolicku crkvu razdvojio, on sve to radi.
Mi umesto da se osvestimo i borimo protiv toga, mi slusamo svoje vodje, i lazi, gde nas po sotonskom nalogu, potpiruju jedne protiv drugih.
Kad cujem samo ono ucenje J.S da su sve druge ''hriscanske'' religije od ''djavola'', sta tu vise pricati..

"To pokazuje sta je otpad, otpad je izaci iz crkve"

Pitanje:

Iz koje crkve?

Sta znaci pojam ''Crkva Hristova''?
Zar nije ona telo ljudi i zena?
Zar nije covek ''Hram Bozji''?

Nije Crkva institucija, siguran sam da ces se sloziti samnom, ona je telo Hristovo, pa zasto bi bilo ko napustao i pravio neko drugo telo, kada je Isus Hristos vec nacinio svoje?
Zar nije Isus rekao, za kukolj: ''ostavi neka zajedno rastu sve do zetve''?
Dakle bice i dobrih i zlih , pa onda ona prica o 10 devojaka, ''5 behu mudre a 5 lude''?
Zar to ne govori da ce crkva biti gresna?
Zar se ne kaze da ce biti i pravednih i nepravednih zajedno?
Pa zasto onda izlaziti?
(zar cemo izlazenjem iz postojece, uspeti formirati ''bezgresnu crkvu''?)

Ja znam da ces ti tumaciti ovu pricu drugacije, da one predstavljaju ''crkve'', ali je ovde rec o ''jednoj -Hristovoj crkvi''.
I to sta vise, ove lude su otisle ''trgovcima Bozje reci'' da slusaju njih i kupe sebi ''ulja'' jel su se njihove svetiljke ''pocele gasiti''. Nisu imale veru i pouzdanje u ''istinu'' , pa su skrenule sa puta i nikada nisu stigle.
Upravo ova prica upozorava, da ne treba napustati crkvu Bozju.
I ne treba slusati ''trgovce istinom''.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Čovek jeste crkva, ali postoji Božja vidljiva organizovana crkva koja propoveda istinu ovom svetu koja je stožer i čuvar istine..

"A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovom kamenu sazidaću crkvu svoju, i vrata paklena neće je nadvladati.
I daću ti ključeve od carstva nebeskog: i šta svežeš na zemlji biće svezano na nebesima, i šta razrešiš na zemlji biće razrešeno na nebesima"
( Matej 16. 18 - 19 )

"Ako li se zabavim, da znaš kako treba življeti u domu Božijemu, koji je crkva Boga živoga, stup i tvrđa istine" ( 1 Timotiju 3. 15 )
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
Čovek jeste crkva, ali postoji Božja vidljiva organizovana crkva koja propoveda istinu ovom svetu koja je stožer i čuvar istine..

"A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovom kamenu sazidaću crkvu svoju, i vrata paklena neće je nadvladati.
I daću ti ključeve od carstva nebeskog: i šta svežeš na zemlji biće svezano na nebesima, i šta razrešiš na zemlji biće razrešeno na nebesima"
( Matej 16. 18 - 19 )

"Ako li se zabavim, da znaš kako treba življeti u domu Božijemu, koji je crkva Boga živoga, stup i tvrđa istine" ( 1 Timotiju 3. 15 )
Pogresnoj osobi sam postavio pitanje...I ti si u slicnoj zabludi kao I JS.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
Mene zanima jedna stvar. Vi ste navodno jedina religija koja se naziva Bozijim (Jehovinim) svedocima I jedini koji ispunjavaju I drze se pravih nacela. Sada mi objasnite sledecu cinjenicu:


Kula strazara na stranici 26 i 27 iz 1996. u clanku “Sta Bog zahteva od nas“, a koji daju tacan opis onoga sto opisuju kao “jedinu istinitu religiju“:




a) Izbegavaj rat i politiku


b) Izbegavaj poganske blagdane


c) Izbegavaj doktrinu Trojstva


d) Odbaci besmrtnost duse i pakao


e) Propovedaj Kraljevstvo


f) Proglasi Jehovu svojim Bogom




Problem je sto ove kriterije ispunjava celi niz verskih zajednica poput:


Assemblies of Yahweh,

Assemblies of the called out ones of Yahweh, House of Yahweh,

Assemblies of YHWH Yeshua i Christodelphians.


Kada vec ostale verske zajednice ispunjavaju ove kriterije Kule strazare kako ovi kriteriji dokazuju da ste vi jedina istinita religija?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mene zanima jedna stvar. Vi ste navodno jedina religija koja se naziva Bozijim (Jehovinim) svedocima I jedini koji ispunjavaju I drze se pravih nacela. Sada mi objasnite sledecu cinjenicu:


Kula strazara na stranici 26 i 27 iz 1996. u clanku “Sta Bog zahteva od nas“, a koji daju tacan opis onoga sto opisuju kao “jedinu istinitu religiju“:




a) Izbegavaj rat i politiku


b) Izbegavaj poganske blagdane


c) Izbegavaj doktrinu Trojstva


d) Odbaci besmrtnost duse i pakao


e) Propovedaj Kraljevstvo


f) Proglasi Jehovu svojim Bogom




Problem je sto ove kriterije ispunjava celi niz verskih zajednica poput:


Assemblies of Yahweh,

Assemblies of the called out ones of Yahweh, House of Yahweh,

Assemblies of YHWH Yeshua i Christodelphians.


Kada vec ostale verske zajednice ispunjavaju ove kriterije Kule strazare kako ovi kriteriji dokazuju da ste vi jedina istinita religija?

Zanimljivo, nikad cuo. Imas li vise informacija o ovim zajednicama?

*Sad videh neke informacije na google, ovo je prava vera za speedy-a, postuju subotu i slave YHWH i Isusa.
Assemblies of YHWH 7th Day :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top