Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Hitler je rodjeni katolik, kao sto je to i vecina Nemaca!
Koliko ja znam, moze se izbrojati na prste mozda i jedne ruke da je neko od Nemaca rekao Hitleru ne. Naravno ne racunajuci Jehovine Svedoke.
Da si ti citao ono sto sam i ja, koliko je drugih vernika iz razlicitih crkava bilo u koncentracionim logorima zajedno sa J.S. ne bi ovako pricao!
Kazes hitler je bio ''rodjeni katolik''!
Pa to je covek koji je bio u satanistickoj sekti, i sad ti pricas da je on bio ''vernik'' katolicke crkve???
Toliko je providna vasa prica da je to smesno!
Treba li da prezentujem istoriju ko je hitler, ko ga je doveo na vlast, o njegovom clanstvu u sekti, okultnim obredima koje su vrsili. Sumnjam da ti to nije poznato..
I sta sada hoces da kazes, da su svi Nemci sektasi i da niko nije pripadao katolickoj crkvi ili bilo kojoj drugoj Hriscanskoj?! Da nisu mozda esesovci okupirali celu Evropu a pripadnici katolicke i protestanske crkve, ostali da sede kod kuce!? Pustio ih Hitler onako, hajte vi ostanite i molite se Bogu!
To je pre svega silovanje zdravog razuma i izvrtanje istoriskih cinjenica!
Ako te sutra napadne Japan, ti ces ceo taj narod optuziti da te je napao zbog njihove ''budisticke vere''?
Jel eto oni su ''rodjeni budisti''!
Jadni i ''izmanipulisani ljudi'' ''nesvesni ni sta ih je snaslo'' - ''iz straha odose u rat''!!!
Pa kakve to veze ima sa religijom uopste?
Jesi ti svestan sta pricas???

Ako je krsten kao pravoslavac od strane pravoslavnog svestenika, sta je drugo njegova veroispovest nego pravoslavna?

Ma moze njegova veroispovest biti i ''sintoisticka'' ''budisticka'' ''hinduisticka'' - ako on nije svojevoljno tamo krsten, i ako je kao ''beba'' po rodjenju pripadnik te vere i tog naroda, ne mozes ga osuditi, jer on nije mogao da bira.
ON JE U NEZNANJU!
ON NIJE ODGOVORAN!
NITI CE MU BOG KAO TAKVOM SUDITI!

''Da nisam dosao i propovedao im, ne bi greha imali'' - kaze Hristos.
Onaj koji ''ne zna nista o Hristu'' nece ni biti odgovoran pred Bogom.
A eto ti im ''sudis''.
Osudjujes sve koji ''nisu znali'' i kazes da su oni ''vernici'' koji su ubijali ''vernike'', a oni pojma nisu imali o Hristu..
Daj osvesti se!

Druga je stvar sto pravoslavna crkva krstenjem male dece navlaci veliki i neoprostiv greh na sebe. Krstenje je veoma ozbiljna stvar i to moze biti samo licna odluka, da ne prepricavam znas i sam! Ali je zasigurno svako ko je krsten u toj crkvi i clan te crkve, bez obzira na nacin krstenja. Tek kada se taj neko ispise iz te crkve on vise nije njen clan!

Ne moze on da se ispise, niti da nesto odluci kada: ''NE ZNA HRISTA''.
Ja ne tvrdim, da crkva nije kriva, ona jeste kriva sto ne poucava narod kako treba.
Ali ti ovde zamenjujes teze da bi opravdao svoje nakaradno - pripisivanje celom narodu status ''vernik''.
''Vera'' nije nesto sto se stice rodjenjem, vec ''licnom odlukom''.
Ne uce li to i J.S. od kojih si ti pokupio ovu nauku?

Zamenjujete teze:

Prvo kazete: ''nije greh napustiti veru svojih otaca, jer vera se ne stice rodjenjem''.
A onda kazete, da onaj koji je rodjenjem stekao tu istu ''veru'' je kriv sto je ubijao druge pripadnike iste ''vere''.
Pa jel shvatas koliko to zvuci smesno???
To je licemerno!

Prvo tvrdite da covek koji je stekao ''veru rodjenjem'': NIJE VERNIK!
A onda ako je ubijao u ratu: JESTE VERNIK!
Pa to je stvarno smesno!
Vi sve cinite samo da bi druge naruzili, a svoju veru uzdigli!
Cak se koristite i manipulacijama.
Jeste li svesni koliko to ruzno zvuci?

Izvini Mire ali ja takvog u mojoj sredini nisam upoznao!
Ja sam takve ljude sreo(iz drugih crkava doduse), a o takvim ljudima citao i u pravoslavnoj literaturi imas ih koliko hoces..
Ti ljudi su stradali za vreme komunizma, za vreme hitlera itd..
Pravoslavna crkva sta vise, takve ljude hvali!
Kao sto sam rekao, vi zamenjujete teze..
A ruzite sve ostale vere, koje ne veruju kao vi!

Znam dosta pravoslavaca koji redovno odlaze u crkvu postuju sve praznike, postove i ostalo i to su jedni od najrevnosnijih pravoslavaca koje ja znam ali ujedno rade mnogo toga sto je Hrist uvek osudjivao. Ne bih detaljisao!

Smesno. Pa ko je savrsen?
U svakoj veri i medju J.S., sam nasao mnogo licemera.
I sta sad? Hocemo sve vere ocenjivati prema broju licemera u njima?

Jedan je spasitelj Isus Hristos, i jedan je Ucitelj i Lekar!
A svi smo mi bolesni od greha, i treba da se lecimo.
Nemozes kriviti lekara, zato sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava.
Ne mozes optuziti crkvu, zato sto se pojedinci ne pridrzavaju njenih ucenja!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Zato sto onda porodica nece hteti da komunicira sa njim.. On jos koliko-toliko veruje da je to delimicna istina, pa se ne usudjuje da napusti.
Jer ''ako to nije istina sta jeste''?
Tako on kaze.
Svejedno, ne bih da pricam o njemu..
ma necemo o njemu jer te laze.Porodica ostaje da komunicira sa isklucenim clanom.(deda,baba,tata,mama,zena,deca,najuza rodbina)

Ja sam u potpunosti jasan ali ti ne zelis da razumes(procitaj jos jednom pazljivo moj prethodni post), ne kazes li ti da su 144000 + ''veliko mnostvo'' = ''duhovni Izrael?
Onda su svi ''duhovni izrael'' i oni iz SZ i oni iz NZ?
Spominje se i gornji Jerusalim i donji,i novi Jerusalim i nevesta itd da lakse razumemo te stihove.
I naravno moras znati koji stih zelis da komentarises ,knjiga,glava,stih...

A zasto je ipak pomogao ''Samaricanki''? Zato sto je i ona pripadnica ''duhovnog Izraela''.
A da je ''striktno'' pocelo sakupljanje tek nakon njegove smrti, onda joj ne bi mogao pomoci.
Zato su moje reci istinite.. Bog je milostiv(pa i pre nego sto je otvoren put on se smilovao).
Razlog zasto sam ti ja sve ovo rekao, je da pokazem kome je Isus bio poslan:
Isus nam je dao put da budemo i malo fleksibilni,a ne kruti,neprilagodljivi.Nadalje i ti samaricani,ako cemo da trazimo dlaku u jajetu imaju izraelske krvi.

On je rekao kome je poslan:
''nisam poslan nikom do izgubljenim ovcama doma Izraelovog''?(Matej 15:24). - TO JE PRVA GRUPA ''malo stado''.
Pa i ucenicima kaze: ''Ne idite k neznaboscima... nego idite k IZGUBLJENIM OVCAMA DOMA IZRAELOVOG''.

Na koga onda Isus misli kada kaze: ''imam i druge ovce koje nisu iz ovog stada, i njih moram da dovedem''(Jovan 10:16).
Jasno je ko su te ''druge ovce''?
MISLI NA MNOGOBOSCE!
Jer je njihovo sakupljanje pocelo nakon njegove smrti.
Malo stado jesu 144000 otkupljenih na nebo.
Ostali su veliko mnostvo ili ostale ovce i javljaju se tek u XX veku.

TO SU HRISTOVE RECI A NE MOJE> ''NISAM POSLAN NIKOM DRUGOM DO IZGUBLJENIM OVCAMA DOMA IZRAELOVOG''.
Dakle ko je ''malo stado'' -prema Isusovim recima to je: ''DOM IZRAELOV''.
Ko su ''druge ovce'' - prema Isusovim recima to su: ''MNOGOBOSCI'' (''imam i druge ovce koje nisu iz ovog stada''(Jovan 10:16).
malo stado ili Izrael Bozji itd itd jesu osobe koje cine 144000 koje su otkupljene sa zemlje,idu na nebo.
Nije Dom Izraelov od cistokrvnih telesnih Izraelaca,vec od duhovnih Izraelaca.
Rim2:28,29
28 Jer ono nije Jevrejin koji je spolja Jevrejin, niti je ono obrezanje koje je spolja, na telu;
29 Nego je ono Jevrejin koji je iznutra i obrezanje srca duhom a ne slovima, to je obrezanje; kome je hvala ne od ljudi nego od Boga


Pa ti kaze: ''I BICE JEDNO STADO i jedan pastir''(Jovan 10:16).
SVI CE BITI DUHOVNI IZRAELCI! > ''On koji dve grupe sastavi u jedno'' - ''I nema vise Grka ni Jevrejina nego ste SVI JEDNO U ISUSU HRISTU''(galatima 3:28) -Svi oni i ''JEVREJI''(prirodni izraelci) i ''GRCI''(mnogobosci) su ''DUHOVNI JEVREJI''.
Ne govori li to i Pavle u svom poredjenju o ''maslini''?
''Pa ako su neke grane odlomljene(PRIRODNI IZRAELCI), a ti, divlja maslina(MNOGOBOSCI), pricijepljen umjesto njih, postao suzajedničar korijena i sočnosti masline, ne uznosi se nad grane.''(rimljanima 11:17,18).
Jel vidis sada da ima ''dve grupe'' i da su te dve grupe: ''Prirodni Jevreji''(u malom broju) i ''Duhovni Jevreji''(veliko mnostvo)?
Prijatelju shvati ne pricam ja napamet. Prouci bar Rimljanima poslanicu 11. poglavlje. J.S te uce pogresno!
Ne razumem sta hoces da kazes?
Lepo si zakljucio da su u Isusu Hristu svi Jevreji.
Zasto se spotices na grane iz Rimljana 11 glave?
19 A reći ćeš: Odlomiše se grane da se ja pricepim.
20 Dobro! Neverstvom odlomiše se, a ti verom stojiš; ne ponosi se, nego se boj.
21 Jer kad Bog rođenih grana ne poštede, da i tebe kako ne nepoštedi.
Odlomljene i nakalemljene grane su zajedno i hrani ih isti koren. To je duhovni izrael.,a ne telesni Izrael.
Rimljani 11 glava zeli da nas opomene da se ne ponosimo sto smo dobili veliku prednost,jer zbog ponosa Bog moze lako da nas odstrani bas kao i neverne Jevreje.To nema veze sa malim i "velikim stadom"


Dokazao sam ti gore, ti treba da posmatras biblijski i istorijski kontekst u kome je biblija pisana i kako su dogadjaji tekli, a ne da svoju veru baziras na istrgnutim citatima, a pogotovo ne na ''simbolima'' iz otkrivenja koja nisu ni najupucenijem teologu jasna.
Ono sto ja hocu da kazem> ne moze 144000 biti tacan broj, jel ako je to precizan broj, onda ti moras prihvatiti i doslovnost ostalog teksta:
-Svako od 12 plemena ima po 12.000 ljudi. > Nemoguce je da za svako pleme ima ogranicen broj?
-Plemena nedostaju. > GDE SU PLEMENA, I ZASTO SE SPOMINJU PLEMENA?

Toliko je jasno da se ne radi o doslovnom broju, niti o doslovnim plemenima da svako moze razumeti.
Ne treba ucenje da baziras na otkrivenju, rekao sam, imas kompletan NZ gde je sve o ''malom stadu'' i ''drugim ovcama'' objasnjeno''.
Mozemo mi da pricamo sta god hocemo ali u Bibliji pise da je samo 144.000 otkupljeno sa zemlje.(otkrivenje 14:1,3)
1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.3 I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Otkrivenje 7:4
4 I čuh broj zapečaćenih, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih kolena sinova Izrailjevih;
Da je to neki imaginarni broj ,144.000 ne bi bio cak tri puta naglasen u Bibliji!
To je broj onih koji ce biti zajedno sa Isusom Hristom kao sucarevi i susvestenici!!!
Otkrivenje 20:6
6 Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.
Otkrivenje 5:10
10 I učinio si nas Bogu našem careve i sveštenike, i carovaćemo na zemlji.(NW prevod kaze "nad zemljom").
U svakom slucaju taj broj od 144000 je napunjen u toku XX veka,i od tada se prikuplja veliko mnostvo drugih ovaca koji imaju nadu da zive u raju na zemlji.


Ne prijatelju, ti samo ne zelis da priznas, zbog tvoje dogme, oni ga pitaju pitanje i on im u skladu sa pitanjem i odgovara.
Isus ne izbegava jasan odgovor niti kao istinoljubiv covek moze to ciniti.
Jer bi u suprotnom ispalo da nema odgovor.

Dakle mogu i ja tebe pitati isto: ''Sta ce biti sa ljudima koji su imali vise zena u SZ?''


Vi tvrdite da ce oni ziveti na zemlji, i da ce svaki covek biti sa svojom zenom na zemlji, to sam negde procitao.
Dakle koji je tvoj odgovor?
Hoces izbeci odgovor, kao i Isus, posto ti tvrdis da je on to ucinio?

Nisi u pravu.
1.коринцанима 7
39 Žena je privezana zakonom dokle joj god živi muž; a ako joj umre muž, slobodna je za koga hoće da se uda, samo u Gospodu.
U cemu je ovde za tebe problem?
Bracna zajednica traje do smrti jednog od supruznika ili do neverstva!
Kako ti mislis da nakon vaskrsenja ,zena mora da se uda za odredjenog kad je Isus dao jasan odgovor?
Sta je tu nejasno?



Da kada vama ne odgovara onda to nije doslovno, ali kada vam odgovara kao u vezi 144000 onda je doslovno!
Prijatelju otvori oci, i moli Boga da ti da razumevanje!


Opet ne poznajes cistu biblijsku nauku, ljudi odlaze na nebo, ali nakon 1000 godina suda koji ce tamo trajati - se vracaju, i zivece na zemlji.
Zemlja nece biti napustena.
Zasto bi Bog preselio sve ljude sa zemlje na nebo?
Dal je to tako radio i kad je pobio zle ljude u potopu?
Isus je bas i rekao da ce tome slicno izgledati i dan gneva Jehovinog.
Kao sto je tada Nojeva barka sluzila za prezivljavanje poslusnih ljudi,u savremeno ispunjenje bice to takodje Bozja organizacija.Kao sto su hriscani imali signal pred unistenje Jerusalima dobice i ovog puta taj signal i spasiti se.
Veliko mnostvo ljudi iz svih naroda bice ispred prestola Bozjegm,a zemlja je podnozje Bozjeg prestola!

Opet izvrcete, ne kaze se: ''To im je nada'' nego se kaze da su ''POZVANI'' znaci da oni ucestvuju u toj nadi.
Kao sto Isus kaze: ''mnogo je ZVANIH, ali je malo izabranih''.
Dakle to je njihov ''POZIV'' u nebeski zivot.
Zvan,ili pozvan ili nada u nebeski ili zemaljski zivot,sasvim svejedno milimo na isto.


Opet mi nisi nista odgovorio, za sve starozavetne ljude se kaze:

''U veri pomreše svi ovi ne primivši obećanja, nego ga videvši izdaleka, i poklonivši mu se, i priznavši da su gosti i došljaci na zemlji.(oni nisu ocekivali da zive u zemaljskom carstvu, vec su govorili da su gosti na zemlji).
Za Avrama se kaze da je ocekivao: ''Grad kojem je graditelj i tvorac Bog''(nije ocekivao zemaljski grad).

''I da bi se oni opomenuli onog iz kog iziđoše, imali bi vreme da se vrate.''(nisu hteli da se vrate u zemaljski grad)
''Ali sad bolje žele, to jest nebesko. Zato se Bog ne stidi njih nazvati se Bog njihov; jer im pripravi grad.''(Bog im nije pripravio zemaljski , vec nebeski grad u kom ce ziveti).

Pogledaj kontekst, Svo vreme se govori o starozavetnim ljudima i njihovom zivotu na nebu!
Da bi razumeo da starozavetni ljudi ne idu na nebo pogledaj samo dva stiha.
Prvi kaze da je Jovan Krstitelj najveci od svih ljudi ,ali da je ipak najmanji u carstvu nebeskom veci od njega.
To znaci da tek sa prolivenom Isusovom krvlju stupa na snagu Novi Savez i on ne vazi za one koji su bili pod starim savezom kao Avram,Isak,Jakov,david itd...
Matej 11:11
11 Zaista vam kažem: Ni jedan između rođenih od žena nije izišao veći od Jovana Krstitelja; a najmanji u carstvu nebeskom veći je od njega.
To znaci da kad ni Jovan Krstitelj cak i kad bi bio na nebu da bi bio najmanji od svih u nebeskom kraljevstvu,a on je manji od najmanjeg u nebeskom kraljevstvu,dakle niti je otisao na nebo,niti ce biti na nebu kad krene sa uskrsavanjem,jer je umro pod starim savezom!



David nije uznesen na nebo, zato sto nema zagrobnog zivota, bice mu dat zivot nakon vaskrsenja.
To je i vase zvanicno ucenje, tako da ti ova primedba ne stoji..


Ne bih o njemu, dobar je covek, ali nesiguran..
Kao sto sam rekao, ja nemam nista protiv stava J.S. da ne sluze vojsku po svojoj savesti, ali opet smatram kao sto sam i pokazao primerom, da neke stvari ne razumeju ispravno sto se tice ''neutralnosti''.
Nije sve crno-belo kako se predstavlja.
David ce sigurno biti uskrsnut za zivot na zemlji,a siguran sam da ne bi ni bio srecan kad bi otisao na nebo,(mozda gresim),ali on je bio veliki svaleras,a na nebu nema sexa....,tamo su svi bespolni.

Naravno, samo ja merim ljude koliko se oni drze Hristovog ucenja i biblije, i ne osudjujem ni jednu veru i ne cenim prema tome koliko ona ima dobrih ljudi. To moze biti subjektivno.
U svakoj veri ima i dobrih i losih ljudi, i ja tako ljude delim.
I nisam ja ovde protivnik Jehovinih Svedoka nego onih iz Bruklina koji ih varaju.
A ja sam naucen od tih istih iz Bruklina,i hvala im sto su nam svima otvorili oci,


Tvoje licno iskustvo i predrasude pokazuju koliko si ti subjektivan u celoj ovoj prici.
Ne mozes ti nekog od rodjenja krstenog ''pravoslavca'' nazivati ''vernikom'' jer on ne zivi Hristovu nauku ni veru, jer nije aktivan u crkvi. Da jeste i da mu je poznata istina nikada ne bi ucestvovao u osvajackim ratovima, a pogotovo ne u onim za vreme hitlera.
Ja sam recimo rodjen kao ''pravoslavac'', ali to ne znaci da sam ja ceo zivot od malih nogu znao za Boga.
Nisam znao za njega uopste, tek od neke moje 15. godine sam saznao.
I sad ti hoces nekog ko recimo do svoje 50. godine nije znao za Boga - da svrstas u ''vernika'' ''pravoslavca''?
Da li je to posteno?
Godine nisu vazne.Moja baba se krstila 70 godini kao JS,a bila je jaka pravoslavka koja je sve pravoslavne obicaje postovala i isla u crkvu,jedna veoma pametna i vesela zena koju su svi pitali za savete.Poenta je da je zena iz velike ljubavi zelela da odvrati unuka od JS pa je pocela da ga prati i da ga ispituje i njega i ostale JS i na sve nacine da mu dokaze da je na losem putu i vremenom je shvatila da je ona kao pravoslavka na veoma losem putu i resila da prihvati novine,da se menja nabolje!

To sto ti imas losa iskustva sa onima koji sebe nazivaju ''nebeskim narodom'' , koji te nazivaju ''sektas'' koji sebe uzdizu a druge nipodastavaju - 'NISU VERNICI' , to su prevaranti koji zive svoj neki zivot ''farisejski' i 'neznabozacki'.
Ti ako si imao losa iskustva, a nikada nisi upoznao pravog ''pravoslavca'' ne znaci da su svi takvi kako si ih opisao.
To je tvoje subjektivno misljenje.
Eh Mire ne znas ti kolki sam ja bio veliki pravoslavac,a mene bas briga sta pricaju za mene.Sve je to pomodarenje,i 99% njih ne veruju nista popovima,vec samo da budu vidjeni kako slave pravoslavne pranike itd..
Ja sam to radio kad sam bio mali...

Nikada ja takve nisam ubrajao u vernike, bas naprotiv, oni za mene nisu verici, taj broj za mene ne postoji.
Za mene su vernici samo oni koji zive kako je ziveo i Isus Hristos.
I tu nema spora kod mene.
Zato meni i ne mozes pricati te price da su ''pravoslavci'' ubijali ''pravoslavce'' i sl.
Pravoslavci su i te kako ubijali pravoslavce i to veoma socno.
Pre svega Bugari nas ,a potom cetnici partizane.
Pop Vlado Zecevic je organizovao Bozic i Uskrs i ostale praznike u partizanskim jedinicama,isto kao i cetnici u cetnickim,ali su cetnici voleli da kolju pogotovo decu i zene komunista!Da ne pricamo kako je Stefan nemanja uspostavio pravoslavlje u Srbiji sa inkvizicijom nad Srbima bogumilima itd itd...Ko ce koga ako nece svoj svoga,Milos Obrenovic odsece glavu svom kumu Karadjordu,potom nasi Srbi ubise svog kralja Alexandra Karadjprdjevica i tako postasmo kraljoubice i jos heroji !!!Mnogo se krvi prolilo izmedju samih nas Srba,a da ne govorim za ostale!Ko ce da objasni majkama onih koji su pobijeni od bratske ruke???

To nisu tvoje reci,svejedno, tako su te naucili da govoris.
Shvati i ti da onaj ko je''deklarativno'' pravoslavac nije to zapravo. On ne poznaje Hrista, nego slavi slavu da napuni stomak.
Ajde budi realan, to su ''ateisti'', pa koliko je njih koji su nakon pada komunizma postali ''veliki vernici''?
Da jesu postali malo sutra!
Pravi vernik je bio uvek vernik i nije se krio, niti je poklekao kada su mu pretili.
A o takvim pravoslavcima koji su bili i po zatvorima zbog svoje vere se ne prica uopste na ovom forumu.
Ajde budi realan, jasam siguran da ti mozes da budes posten..
Ima ljudi pravoslavaca Srba,koji su veoma posteni,cak su neki od njih bolji i od nekih JS.Najbitnija su dela.Dzaba sve reci i nauka,ako nema dela.Po delima se poznaju pravi hriscani.Ko ima ljubavi prema istini preispitace svoju veru u svemu bas kao i pravi hriscani iz Верије
Дела апостолска 17Ч11
11 Ovi pak behu plemenitiji od onih što žive u Solunu; oni primiše reč sa svim srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako.
Dakle proveravajte sve sto sam vam napisao.


Ne bitno je sta je radio vrh moje crkve, ne mozes kriviti lekara, zato sto je pacijent bolestan.
Hrist je lekar, a crkva je bolesna.
I tebi je samom to poznato.
U svakom zitu imas kukolja, u svakoj crkvi, u vecoj ili manjoj meri.

Pa zasto onda nisi na strani onih pravoslavaca koji su stradali zbog svoje vere po zatvorima za vreme rata?
Zasto ne pricas o njima koji su propatili, nego pricas ruzne stvari?
Optuzujes citavu jednu veru, da su se tukli medju sobom, a to su radili oni koji i ne znaju ko je Isus Hristos?
Jesi li ti svestan sta pricas?
Zasto ne pricas o dobrim stvarima?

Mogao bih i ja da optuzim J.S. da im nadjem vodje i sa samog vrha, koji su svasta radili, pa da kazem ''aha - takvi su svi J.S''!
Pa nemoj molim te da budemo tako licemerni, zasto ste svi toliko dogmatski obojeni ovde!

Dobro, pa niko to ne spori, hvala im!
Ja sam na njihovoj strani kada je u pitanju neutralnost u proslom ratu.
Ali zaboravljas: baptiste, nazarene, adventiste i dr.. koji takodje nisu ucestvovali u ratu!
Ja ne govorim o verama ovde uopste, vec o razumevanju stihova, i kada se sme primeniti sila a kada ne.
O tome svo vreme govorim.
A sta da ti pricam?Treba li da se hvalim mojim pradedom sto je prosao oba balkanska rata ,Albaniju i dosao ziv kuci?Sto su ga popovi tri puta opevali misleci da je ubijen?Sto je izginulo pola Srbadije zarad engleskog viskija?Umesto da smo bili treci u carevini AustroUgarska Srbija,mi smo se prodali za engleski viski ,pljunuli na prijateljstvo sa austrougarskom i okrenuli se englezima kojima smo trebali da bi istisli nemce iz afrike !
Cime da se hvalimo?Sto ce nas nestati za 20 godina?Mi smo narod slican Indijancima,koji zbog sujeverja i uobrazenosti,polako nestajemo.
srdacan pozdrav
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
A ja sam naucen od tih istih iz Bruklina,i hvala im sto su nam svima otvorili oci,



2. Timoteju 4:3


3 Jer će doći vreme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojim željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,

Isa. 30:10, 1 Tim. 1:10




Godine nisu vazne.Moja baba se krstila 70 godini kao JS,a bila je jaka pravoslavka koja je sve pravoslavne obicaje postovala i isla u crkvu,jedna veoma pametna i vesela zena koju su svi pitali za savete.Poenta je da je zena iz velike ljubavi zelela da odvrati unuka od JS pa je pocela da ga prati i da ga ispituje i njega i ostale JS i na sve nacine da mu dokaze da je na losem putu i vremenom je shvatila da je ona kao pravoslavka na veoma losem putu i resila da prihvati novine,da se menja nabolje!
Eh Mire ne znas ti kolki sam ja bio veliki pravoslavac,a mene bas briga sta pricaju za mene.Sve je to pomodarenje,i 99% njih ne veruju nista popovima,vec samo da budu vidjeni kako slave pravoslavne pranike itd..
Ja sam to radio kad sam bio mali...



1. Jovanova 2:19


19 Od nas iziđoše, ali ne biše od nas: kad bi bili od nas onda bi ostali s nama; ali da se jave da nisu svi od nas.

Mt. 24:24, Jn. 6:37, 1 Kor. 11:19




Kolosanima 2:8


8 Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.

Jer. 29:8, Mt. 15:2, Rim. 16:17, Gal. 1:14, Jev. 13:9




Efezanima 6:11


11 Obucite se u sve oružje Božije, da biste se mogli održati protiv lukavstva đavolskog:

Rim. 13:12
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
ma necemo o njemu jer te laze.Porodica ostaje da komunicira sa isklucenim clanom.(deda,baba,tata,mama,zena,deca,najuza rodbina)

Koliko sam ja upoznat, takve koji svojevoljno napuste organizaciju jer veruju u nesto drugo, organizacija naziva ''otpadnici''. I sa njima je zabranjeno druzenje.
Zar to nije tako?
Ne citiraju li cak i bibliju i tvrde da se takvi izbegavaju?
Jesam li ja pogresno informisan?
Pokazi mi sta vasa zajednica kaze o onima koji svojevoljno napuste organizaciju? Vas stav i gde to pise?
Bilo bi dobro ako to nije istina...

Spominje se i gornji Jerusalim i donji,i novi Jerusalim i nevesta itd da lakse razumemo te stihove.
I naravno moras znati koji stih zelis da komentarises ,knjiga,glava,stih...

Pa spominje se ''Gornji Jerusalim'' koji zaista fizicki postoji na nebu.
Spominje se i ''Donji Jerusalim'' koji zaista postoji fizicki na zemlji.
Oboma se pripisuje i ''duhovno'' znacenje.
Ja ne vidim nikakav problem u tome, niti je moje tumacenje u suprotnosti sa tim.
Daj mi tvoje stihove i vase tvrdnje i dokaze, pa cu ti ja biblijom pokazati da gresite...
Ne mogu sad ovako ako ne znam na sta mislis?

Isus nam je dao put da budemo i malo fleksibilni,a ne kruti,neprilagodljivi.Nadalje i ti samaricani,ako cemo da trazimo dlaku u jajetu imaju izraelske krvi.
U kontekstu ovog sto je receno oni se nikako ne smatraju ''izraelcima'' niti sad mi mozemo tako filozofirati.
Isus je jasno dao do znanja da ne zeli da joj pomogne, jer ona nije pripadala ''izraelcima'', i da prvo treba ''deca da se nahrane''. Sto znaci da ona ne spada u tu grupu, on je bo poslan samo: ''izgubljenim ovcama DOMA IZRAELOVOG''.
Dakle on kaze da ona nije Izraelka. On je bio poslan ''prirodnim Izraelcima'', ali Samarjanka to nije. Zato ju je odbio.
Ona moze biti ''duhovna izraelka'' - sto i jeste.
Pouka ove price, na kraju ,jeste da treba da budemo ''milostivi'' , sto si i sam dobro zakljucio...

Malo stado jesu 144000 otkupljenih na nebo.
Ostali su veliko mnostvo ili ostale ovce i javljaju se tek u XX veku.

Prijatelju...
Ne moze ''veliko mnostvo'' ili ''druge ovce'' da se pojave tek u 20. veku.
Biblija i istorija ti pokazuje da je njihovo sakupljanje pocelo odmah nakon Hristove smrti.

Isus kaze: (Mt. 10,6) "Nego idite najprije izgubljenim ovcama doma Izrailjeva!"(''malo stado'')

Zatim Apostol Petar kaze: (Dela. 13,46)''Vama je najprije trebalo da se govori riječ Božija(''malo stado'' izraelci); ali pošto je odbacujete, i ne smatrate sebe dostojnima vječnoga života, evo obraćamo se neznabošcima''.(''druge ovce'' - ''veliko mnostvo'').

(Dela. 13,26) "LJudi braćo, sinovi roda Avraamova, i koji se među vama boje Boga, vama se posla riječ ovoga spasenja.". (Prvo je Jevrejima uputio poziv. ''malo stado'')

(Dela. 3,26) "Vama prvo Bog podigavši Sina svojega Isusa, posla ga da vas blagoslovi. (Prvo jevrejima ''malom stadu'')

(Dap. 11,19) "Oni, međutim, koji se rasijaše od nevolje, koja nasta zbog Stefana, prođoše sve do Finikije i Kipra i Antiohije ne propovijedajući riječ nikome do samo Judejcima. (Prvo Jevrejima ''malom stadu'').

(Rim. 1,16) ''Jer je ono Sila Božija na spasenje svakome koji vjeruje, a najprije Jevrejinu i Grku.";(ovde imas dve grupe ''Jevreje'' i ''Grke''(neznabosce) kojima se kasnije propovedalo).

Zato Isus kaze tamo: ''A imam i druge ovce koje nisu iz ovog stada, i njih moram da dovedem''.(Jovan 10:16).
Ko su ''druge ovce'' prijatelju?
Ceo Novi Zavet ti svedoci!

Postojala je podela i medju Apostolima u zavisnosti od poslanja, kojoj su grupi upuceni:
(Gal. 2:9) ''videvši da je meni povereno evanđelje među neznabošcima, kao Petru među obrezanima..i poznavši blagodat koja je meni dana, Jakov i Kifa i Jovan, koji se smatraju za stubove, dadoše meni i Varnavi desnice zajednice, da mi idemo neobrezanima a oni obrezanima''.

Jel vidis istoriju prve crkve, jel vidis ko je ''malo stado'' a ko ''druge ovce''?
Jel vidis da je postojala podela izmedju ''obrezanih'' i ''neobrezanih''?
Jel vidis da se radi o ''prirodnim izraelcima'' i ''mnogoboscima''?
Jel vidis da je njihovo sakupljanje pocelo odmah nakon Hristove smrti a ne u XX veku?
Uzmi pa citaj, nemoj da te lazu tvoje vodje..



malo stado ili Izrael Bozji itd itd jesu osobe koje cine 144000 koje su otkupljene sa zemlje,idu na nebo.
Nije Dom Izraelov od cistokrvnih telesnih Izraelaca,vec od duhovnih Izraelaca.
Rim2:28,29
28 Jer ono nije Jevrejin koji je spolja Jevrejin, niti je ono obrezanje koje je spolja, na telu;
29 Nego je ono Jevrejin koji je iznutra i obrezanje srca duhom a ne slovima, to je obrezanje; kome je hvala ne od ljudi nego od Boga

Sto se tice ''duhovnih izraelaca'':
Kada se kaze Avramu: (1 Moj. 26,4)''i u semenu tvom blagosloviće se svi narodi na zemlji'' tu se upravo govori o buducim dogadjajima koji ce uslediti, govori se o dolasku Isusa Hrista, koji je dosao kroz lozu ''prirodnog Izraela'', kroz kojega ce se spasiti svi narodi ''mnogobosci''.
Ali oni ne bivaju spaseni bez ucesca ''prirodnih izraelaca'' o tome ti govori i Apostol Pavle u poredjenju o ''maslini'', on tu govori o ''prirodnim izraelcima'' i ''mnogoboscima'', i o tome da ce oni formirati ''jednu grupu'' da ce svi biti na jednom korenu- kao grane, kao sto je Isus i rekao, ''bice jedno stado i jedan pastir''(jovan 10:16) - ''On koji obe grupe sastavi u jedno''(galatima 3:28).
Kada ih obe spoji u jedno tek onda su oni ''duhovni izraelci'' - Duhovni Izraelci su ''mnogobosci'' jer oni ne vuku poreklo od
prirodnih izraelaca, ali ''duhovni izraelci'' su i ovi drugi, ''jer obrzanje nije spolja, nego u srcu'' itd.. Da sad ne duzim..
Kako ne razumes to?

Shvati prijatelju, na temelju stihova iz biblije i uz Bozju pomoc ti ja sve ovo govorim, ne izmisljam nista.

Ne razumem sta hoces da kazes?
Lepo si zakljucio da su u Isusu Hristu svi Jevreji.
Zasto se spotices na grane iz Rimljana 11 glave?
19 A reći ćeš: Odlomiše se grane da se ja pricepim.
20 Dobro! Neverstvom odlomiše se, a ti verom stojiš; ne ponosi se, nego se boj.
21 Jer kad Bog rođenih grana ne poštede, da i tebe kako ne nepoštedi.
Odlomljene i nakalemljene grane su zajedno i hrani ih isti koren. To je duhovni izrael.,a ne telesni Izrael.

Rekao sam ti, obe grupe su ''duhovni izrael''.
''Jer ono nije Jevrejin koji je spolja Jevrejin, niti je ono obrezanje koje je spolja, na telu''.
Kako ne razumes?
Covek je u srcu Jevrejin iznutra, jer ne bi svi mi mogli da budemo ''seme avramovo'' a i za njih ''mnogobosce'' se kaze da su deca Avramova.
Kada se kaze da su ''odlomljene grane''. Ko je to? To su ''prirodni Izraelci''.
Kada se kaze da ''koren nosi tebe a ne ti koren'' ko je koren? ''To su prirodni izraelci''!
''Jer kad Bog rođenih grana ne poštede'' Ko su rodjene grane? ''To su prirodni izraelci''!
Kada se kaze da postoje ''pitome grane'' Ko su one? ''To su prirodni izraelci!''
Kada se kaze da postoje ''divlje grane'' Ko su one? ''To su mnogobosci''!
Ali svi oni zajedno, i ''pitome i divlje grane'' su ''duhovni izraelci''.

Citaj tekst pa ce ti biti jasno da se govori o prirodnim Izraelcima.
Cini mi se da ti to nisi ni citao.

Mozemo mi da pricamo sta god hocemo ali u Bibliji pise da je samo 144.000 otkupljeno sa zemlje.(otkrivenje 14:1,3)
1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.3 I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Otkrivenje 7:4
4 I čuh broj zapečaćenih, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih kolena sinova Izrailjevih;
Da je to neki imaginarni broj ,144.000 ne bi bio cak tri puta naglasen u Bibliji!
To je broj onih koji ce biti zajedno sa Isusom Hristom kao sucarevi i susvestenici!!!
Otkrivenje 20:6
6 Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.
Otkrivenje 5:10
10 I učinio si nas Bogu našem careve i sveštenike, i carovaćemo na zemlji.(NW prevod kaze "nad zemljom").
U svakom slucaju taj broj od 144000 je napunjen u toku XX veka,i od tada se prikuplja veliko mnostvo drugih ovaca koji imaju nadu da zive u raju na zemlji.

Prijatelju, rekao sam ti, mogu ti protumaciti ove stihove, ali ni jedan ozbiljan Hriscanin se nece upustati u tumacenje simbola koji se mogu izvrtati kako kome odgovara.
Mislim da ce biti mnogo price, o ovome mozemo drugom prilikom..

Ja sam ti govorio na temelju biblije, istorijskih cinjenica poslanica i jevandjelja, a ti meni dajes nerazumljive simbole i na temelju svega toga bazira se tvoja teorija.
Molim te pokusaj da razumes!

Imas li ti ista drugo osim otkrivenja?

1.коринцанима 7
39 Žena je privezana zakonom dokle joj god živi muž; a ako joj umre muž, slobodna je za koga hoće da se uda, samo u Gospodu.
U cemu je ovde za tebe problem?
Bracna zajednica traje do smrti jednog od supruznika ili do neverstva!
Kako ti mislis da nakon vaskrsenja ,zena mora da se uda za odredjenog kad je Isus dao jasan odgovor?
Sta je tu nejasno?

Problem nije to cija ce biti zena. Ja o tome nisam pricao, vec to sto se kaze da ''NECE ZIVETI NA ZEMLJI''!
Vec ce biti ''Andjeli na nebesima'' ti ljudi koji vaskrsnu iz Starog Zaveta...



Zasto bi Bog preselio sve ljude sa zemlje na nebo?
Dal je to tako radio i kad je pobio zle ljude u potopu?

Bog nece preseliti sve ljude sa zemlje na nebo!
Bog uznosi ljude na nebo gde ce trajati hiljadugodisnji sud, gde ce oni ''suditi hiljadu godina''.
Ljudi ce biti neka vrsta porote, gde ce se odlucivati o slucaju svakog pojedinca na planeti i o njegovim delima za zivota.
Apostol Pavle kaze: ''ne znate li da cemo i andjelima suditi a kamo li stvarima ovoga sveta''?
Dakle postoji razlog zasto odlaze, a to je sud.
Kada se to zavrsi zli ce biti osudjeni i unisteni vatrom, kako i pise u otkrivenju.
A onda ce se pravednici vratiti da nasele obnovljenu zemlju.


Da bi razumeo da starozavetni ljudi ne idu na nebo pogledaj samo dva stiha.
Prvi kaze da je Jovan Krstitelj najveci od svih ljudi ,ali da je ipak najmanji u carstvu nebeskom veci od njega.
To znaci da tek sa prolivenom Isusovom krvlju stupa na snagu Novi Savez i on ne vazi za one koji su bili pod starim savezom kao Avram,Isak,Jakov,david itd...
Matej 11:11
11 Zaista vam kažem: Ni jedan između rođenih od žena nije izišao veći od Jovana Krstitelja; a najmanji u carstvu nebeskom veći je od njega.
To znaci da kad ni Jovan Krstitelj cak i kad bi bio na nebu da bi bio najmanji od svih u nebeskom kraljevstvu,a on je manji od najmanjeg u nebeskom kraljevstvu,dakle niti je otisao na nebo,niti ce biti na nebu kad krene sa uskrsavanjem,jer je umro pod starim savezom!

Ovo Jehovini Svedoci izvrcu radi svoje dogme..
Ovo nema veze sa nebeskim ili zemaljskim zivotom.
Isus je bio medju ljudima, i simbolicno je predstavljao to nebesko carstvo.
Kao sto je i rekao na drugom mestu ukazujuci na sebe: ''Carstvo je Bozje medju vama''(Lk. 17,20 ).
On je samo hteo da naznaci da je onaj koji je u njegovom prisustvu i koji njega sledi, ''veci od onih koji su sledili Jovana''.
Zato:
-''Ni jedan između rođenih od žena nije izišao veći od Jovana Krstitelja'' (on je najveci prorok)
-''A najmanji u carstvu nebeskom veći je od njega''. (zato sto je i najmanji Hristov sledbenik veci od Jovana Krsitelja, jer je u njegovom prisustvu, a Hristos je simbolicno predstavljao to Nebesko Carstvo).


A ja sam naucen od tih istih iz Bruklina,i hvala im sto su nam svima otvorili oci.

Tebi treba Bog da otvori oci, ''jer slepac kada vodi slepca obojica ce u jamu pasti''.
Dopusti da te Bog vodi, a ne vodje.. Slusaj Isusa Hrista Ucitelja.


Pravoslavci su i te kako ubijali pravoslavce i to veoma socno.
Pre svega Bugari nas ,a potom cetnici partizane.
Pop Vlado Zecevic je organizovao Bozic i Uskrs i ostale praznike u partizanskim jedinicama,isto kao i cetnici u cetnickim,ali su cetnici voleli da kolju pogotovo decu i zene komunista!Da ne pricamo kako je Stefan nemanja uspostavio pravoslavlje u Srbiji sa inkvizicijom nad Srbima bogumilima itd itd...Ko ce koga ako nece svoj svoga,Milos Obrenovic odsece glavu svom kumu Karadjordu,potom nasi Srbi ubise svog kralja Alexandra Karadjprdjevica i tako postasmo kraljoubice i jos heroji !!!Mnogo se krvi prolilo izmedju samih nas Srba,a da ne govorim za ostale!Ko ce da objasni majkama onih koji su pobijeni od bratske ruke???

Ja sam stvarno vec odgovorio na to. To nisu vernici...
Mozes ti njih nazivati ''vernici'' samo ako nisi procitao ono sto sam napisao gore, ili ako stvarno ne razumes sta rec vernik znaci?
Pravih vernika je jako malo...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Bravo Dzimi
To izvrtanje jevandjela je pocelo jos u I veku nase ere.
Galatima 1:6
6 Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Kad se to radilo jos u vreme apostola,sta mislis dokle se stiglo u XXI veku?
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
Bravo Dzimi
To izvrtanje jevandjela je pocelo jos u I veku nase ere.
Galatima 1:6
6 Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Kad se to radilo jos u vreme apostola,sta mislis dokle se stiglo u XXI veku?




Lep si citat nasao ali sto nisi nastavio dalje nego si samo to izvukao....nastavit cu ja umesto tebe sa zadovoljstvom :

Galatima 1:7-9

7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.

Dela 15:1, Dela 15:24, 2 Kor. 11:4, Gal. 5:10, Gal. 6:17

8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!

1 Kor. 16:22

9 Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!

5 Moj. 4:2, 5 Moj. 12:32, Priče 30:6, Otk. 22:18


Juda 1:10,11


10 A ovi hule na ono što ne znadu; a šta znadu po prirodi kao nerazumna životinja, u onom se raspadaju.

11 Teško njima! Jer putem Kainovim pođoše i u prevaru Valamove plate padoše, i u buni Korejevoj izgiboše.

4 Moj. 16:1, 4 Moj. 22:7, 1 Jn. 3:12


Juda 1:18-25


18 Jer vam kazaše da će u poslednje vreme postati rugači, koji će hoditi po svojim željama i bezbožnostima.

19 Ovo su oni što se odvajaju (od jedinosti vere), i jesu telesni, koji duha nemaju.

Priče 18:1, Jezek. 14:7, Os. 4:14, Jev. 10:25

20 A vi, ljubazni, naziđujte se svojom svetom verom, i molite se Bogu Duhom Svetim.

Zah. 12:10, Mt. 10:20, Rim. 8:26, Gal. 4:6, Kol. 2:7, 1 Tim. 1:4, Juda 1:3

21 I sami sebe držite u ljubavi Božijoj, čekajući milost Gospoda našeg Isusa Hrista za život večni.

22 I tako razlikujući jedne milujte.

23 A jedne strahom izbavljajte i iz ognja vadite; a karajte sa strahom, mrzeći i na haljinu opoganjenu od tela.

Amos 4:11, Zah. 3:4, Rim. 11:14, 1 Kor. 3:15, 1 Tim. 4:16

24 A Onome koji vas može sačuvati bez greha i bez mane, i postaviti prave pred slavom svojom u radosti,

Ef. 3:20, Kol. 1:22

25 Jedinom premudrom Bogu i Spasu našem, kroz Isusa Hrista Gospoda našeg, slava i veličanstvo, država i vlast pre sviju vekova i sad i u sve vekove. Amin.

Ef. 3:21, 1 Tim. 1:17
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Lep si citat nasao ali sto nisi nastavio dalje nego si samo to izvukao....nastavit cu ja umesto tebe sa zadovoljstvom :

Galatima 1:7-9

7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.

Dela 15:1, Dela 15:24, 2 Kor. 11:4, Gal. 5:10, Gal. 6:17

8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!

1 Kor. 16:22

9 Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!

5 Moj. 4:2, 5 Moj. 12:32, Priče 30:6, Otk. 22:18


Juda 1:10,11


10 A ovi hule na ono što ne znadu; a šta znadu po prirodi kao nerazumna životinja, u onom se raspadaju.

11 Teško njima! Jer putem Kainovim pođoše i u prevaru Valamove plate padoše, i u buni Korejevoj izgiboše.

4 Moj. 16:1, 4 Moj. 22:7, 1 Jn. 3:12


Juda 1:18-25


18 Jer vam kazaše da će u poslednje vreme postati rugači, koji će hoditi po svojim željama i bezbožnostima.

19 Ovo su oni što se odvajaju (od jedinosti vere), i jesu telesni, koji duha nemaju.

Priče 18:1, Jezek. 14:7, Os. 4:14, Jev. 10:25

20 A vi, ljubazni, naziđujte se svojom svetom verom, i molite se Bogu Duhom Svetim.

Zah. 12:10, Mt. 10:20, Rim. 8:26, Gal. 4:6, Kol. 2:7, 1 Tim. 1:4, Juda 1:3

21 I sami sebe držite u ljubavi Božijoj, čekajući milost Gospoda našeg Isusa Hrista za život večni.

22 I tako razlikujući jedne milujte.

23 A jedne strahom izbavljajte i iz ognja vadite; a karajte sa strahom, mrzeći i na haljinu opoganjenu od tela.

Amos 4:11, Zah. 3:4, Rim. 11:14, 1 Kor. 3:15, 1 Tim. 4:16

24 A Onome koji vas može sačuvati bez greha i bez mane, i postaviti prave pred slavom svojom u radosti,

Ef. 3:20, Kol. 1:22

25 Jedinom premudrom Bogu i Spasu našem, kroz Isusa Hrista Gospoda našeg, slava i veličanstvo, država i vlast pre sviju vekova i sad i u sve vekove. Amin.

Ef. 3:21, 1 Tim. 1:17

Dragi moj Dzimi
Hriscanski otpad je nastao vec u I veku nase ere,a ne u XXI!
Dokazi su sledeci
Јован 5:20
... ’Роб није већи од свог господара.‘ Ако су прогонили мене, прогониће и вас, ...

Дела апостолска 20:29

...29 Ја знам да ће после мог одласка међу вас ући окрутни вукови који неће имати обзира према стаду. 30 И између вас самих дићи ће се људи који ће износити искривљена учења да би одвукли ученике за собом.

2.Коринћанима 11:26

...Често сам путовао, био сам у опасностима од река, у опасностима од разбојника..........., у опасностима међу лажном браћом,

Галатима 1:6-8

...6 Чудим се да се тако брзо одвраћате од Онога који вас је позвао Христовом незаслуженом добротом и да слушате неку другу добру вест.

1.Јованова 2:18

...Децо, последњи је час, и као што сте чули, долази антихрист, али већ сада су се појавили многи антихристи
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
Dragi moj Dzimi
Hriscanski otpad je nastao vec u I veku nase ere,a ne u XXI!
Dokazi su sledeci
Јован 5:20
... ’Роб није већи од свог господара.‘ Ако су прогонили мене, прогониће и вас, ...

Дела апостолска 20:29

...29 Ја знам да ће после мог одласка међу вас ући окрутни вукови који неће имати обзира према стаду. 30 И између вас самих дићи ће се људи који ће износити искривљена учења да би одвукли ученике за собом.

2.Коринћанима 11:26

...Често сам путовао, био сам у опасностима од река, у опасностима од разбојника..........., у опасностима међу лажном браћом,

Галатима 1:6-8

...6 Чудим се да се тако брзо одвраћате од Онога који вас је позвао Христовом незаслуженом добротом и да слушате неку другу добру вест.

1.Јованова 2:18

...Децо, последњи је час, и као што сте чули, долази антихрист, али већ сада су се појавили многи антихристи


Sva sreca pa vi niste hriscanski otpad. Sva sreca pa ste se vi pojavili pre stotinjak godina da promenite sva predhodna ucenja I "ispravite" sve. Ovaj svet je bio samo maska I farsa dok se vi niste pojavili, I sve pre vas su bile samo zablude. Svi sveci do sada su bili sa Djavolje strane??!! Sva razna cuda (Manastir Ostrog primera radi) su sa Djavolje strane??!!

Stvarno se pitam zasto su ljudi ziveli sve ove godine pre vas, I koja je svrha njihovog zivota bila bez vas da pokazete "pravi" put??!! Verovatno su svi zaludeni bili zajedno sa danasnjim narodom, a vi ste ti koji ce nas izvesti iz ovog zacaranog kruga?!!

Zasto je Bog odlucio da tek pre otprilike 100 godina izabere saku ljudi koji ce narod ubedivati da ste vi prava vera?! Zasto to nije uradio pre 500-1000 godina...svi do vas su bili Djavolje sluge??!!

Znaci po vasem je I Patrijarh Pavle bio Djavolji sluga, hriscanski otpad???!!!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nemojte tako, i Js su ljudi,doduše neverni reči ali nisu jedini desnica im je Adv. crkva i zajedno čine najveću proročku organizaciju.Jedni negiraju duhovne darove drugi ih podržavaju ali odbacuju neke od njih jer im se ne sviđaju a ono što im se ne sviđa smatraju đavoljim.

Js imaju vernog roba a čiji je rob o tome sad nećemo te taj nudi nauku kako treba verovati.oni su prorokovali mada ne priznaju postojanje darova Duha i svih desetak proroštava su promašaji,Adv. su par puta pokušali istu stvar i stali su tu dok neki recidivi tog fanatizma i danas opstaju i određuju datume.

I Adv. su ljudi nije da nisu ali imaju isti problem kao i tzv. Js jer ne veruju reči već idu za pogađačima koji sve izvrću i grade svoju kulu od katara pokušavajući i drugima poturiti istu. Na žalost uspevaju tamo gde nema vere ili je ne znanje u pitanju.Sa njima raspravljati o istini je totalni promašaj jer je to nemoguće iz prostog razloga što oni biraju vođstvo čoveka koji je slep i ne žele istinu to im je strano i smeta im.
 
Natrag
Top