Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Дјела апостолска, глава 20

30. И између вас самијех постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом.

31. Зато гледајте и опомињите се да три године дан и ноћ не престајах учећи са сузама свакога од вас.

Zašto jehovci imaju lak plen?

Zašto se naše crkve(kada kažem naše govorim u ime svih ostalih i verujem da mi niko neće uzeti za zlo)
ne reklamiraju i vrbuju vernike?

Ovo su dva suštinska pitanja .
S jedne strane kroz dugu tradiciju i mnoga iskušenja su naše crkve naučile (doduše još uvek treba ponešto da nauče)
da naša duša pripada samo Bogu i nikome više.
Jedan suptilan prilaz i to samo onom koji želi.
Zašto?
Pa kako da crkva od nas zahteva ili nam naređuje kad je Bog nama samima ostavio slobodu volje.

Baš ta sloboda ostavlja slobodan teren organizaciji koja zloupotrebljava ljudsku veru u Boga.
Dođu vam na vrata,obigravaju oko vas dok vas ne vrbuju.
Pokazuju vam citate iz Biblije koje su naučili napamet na treninzima.
Da je jednom jehovcu stalo do vašeg spasenja 77 puta bi vam oprostio.
ALI čim vidi da je vaše poznavanje Biblije stvarno i da stvarno volite Boga on beži !!!
U njihovoj organizaciji se strogo pazi da ne bi neko ljudima rekao nešto što se kosi sa principima organizacije(zašto ORGANIZACIJA a ne crkva?).
Zašto?
Zato što se boje istine!!!
Da će njihovi članovi progledati i onda nema više dobrovoljnih priloga dva puta nedeljno.
Velike pare su u pitanju.
Jedna tako moćna organizacija ima najbolje advokate.
Zašto?
Ako organizacija "nije od ovog sveta" zašto joj trebaju tako skupi advokati.
Da bi štitili interese jedne moćne finansijske imperije.
Opet ponavljam :
Otvorite oči i učite !
Čitajte Bibliju!
Čitajte Kuran!
Čitajte vaše svete knjige .
Verujte i volite Boga svako onako kako zna i ume!
Ali nemojte da se predajete slatkorečivima nego poslušajte svoje srce.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
PITANJE ZA MALECKOG:

KOJE GODINE JE CAR NAVUHODONOSOR RAZORIO JERUSALIM?

JEHOVINI SVEDOCI SUPROTSTAVLJAJU SE BIBLIJI I ISTORIJI TVRDNJOM DA JE CAR NAVUHODONOSOR 607. GODINE RAZORIO JERUSLAIM I ODVEO SEDEKIJU U VAVILOJN.

BIBLIJA I ISTORIJA TO DEMANTUJU. EVO OVDE SU DOKAZI:

DOKAZANO JE BIBLIUJSKI I ISTORIJSI DA JE CAR Navuhodonosor TRI PUTA ZAUZIMAO JERUSALIM.

1. pitanje: Od koje do koje godine je po vasem verovanju vladao Navuhodonosor?

PRVO ZAUZIMANJE Jerusalima Biblija tvrdi da je bilo za vrem Judinog cara JOAKIMA:
„Godine treće carovanja Joakima cara Judina dodje Navuhodonosor casr Vaviloski na jerusalim, i opkoli ga.” (Danilo 1,1)

Koja je to istorijska godina?

To tvrdi i Jeremija: „Cetvrte godine Joakima sina Josijina cara Judina, a to je prva godina Navuhodonosora cara Vavilonskoga.” Jeremija 25,1.
To Biblija tvrdi.
Koja je istorijska godin Joakimove vladavine?
Koja je istorijska godine prva Navuhodonosorova godina?

Istorija tvrdi da je Navuhodonosor vladao Vavilonom 605-562. p.n.e.

2.pitanje: KOJA GODINA JE BILA TADA KAD JE NAVUHODONOSOR OPKOLIO GRAD?
Znamo da je to bila prva godina vladavine Navuhodonosora, a TRECA godina Joakimove vladavine.
Koja je to istorijaska godine?

„ZA NJEGOVO VREME DODJE NAVUHODONOSOR CAR VAVILONSKI, I JOAKIM MU BI SLUGA TRI GODINE;
POTOM ODUSTA I ODMETNU SE OD NJEGA.” 2. Carevina 24,1.

Koje godine je to bilo?

BILO JE TO 605. GODINE, JER JE PODCINIO SEBI JOAKIMA.

DRUGO ZAUZIMANJE Jerusalima bilo je za vreme Judejskog cara JOAHINA.

„DODJE I NAVUHODONOSOR CAR VAVILONSKI NA GRAD...TADA JOAHIN IZADJE K CARU VAVILONASKOM... CAR GA VAVILOSNI ZAROBI OSME GODINE SVOGA CATROVANJA. i ODNESE SVO BLAGO DOMA GOSPODNJEGA.”
2. Carevima 24,11-13.

JOAHIN je bio 19. vladar Judinog carstva, a vladao je samo 3.meseca i 10 dana. Zarobljen je OSME godine vladavine cara Navuhodonosora.

KOJE JE BILA TA GODINA? KOJE GODINE JE ZAROBLJEN JOAHIN?
KOJE GODINE JE ODNETO POSUDJE IZ JERUSALIMSKOG HRAMA?

„Joahin je bio zarobljen 16. marta 597.godine p.n.e..” Bibgle Commentary, Vol. 8. p. 538.

(Prvo zauzimanje Jerusalima bilo je za vreme PRVE godine Navuhodonosorove vladavine, a drugo OSME godine)

TReće ZAUZUNANJ Jerusalima. U to vreme zarobljeno je car SEDEKIJA.

Biblije rvrdi:
„DEVETE GIODINE NJEGIOVOG CAROVANJA, DESETOG DANA DODJE NAVUHODONOSOR CAR VAVILONSKI SA SVOM VOJSKOM NA JERUSLAIM I STADE U OKO POD NJIIM I NACINI OPKOPE OKO NJEGA. A GRAD BESE OPKOLJEN DO JEDANAESTE GODINE CAROVANJA SEDEKIJINA.. VOJSKA VAVILOMNSKA POTERE SEDEKIJU... I SEDEKIJI ISKOPASE OCI I ODVEDOSE GA U VAVILON...” Jeremija 52,4-11.

„Ta Navuhodonosorova godina je bez ikakve sumnje određena za početak aprila 22/23. 568. godine pre n.e. Tako potpuni pad Jerusalima bio je 586. p.n.e.” Bible Commentary, Vol II, p. 153.

„Godine 605. p.n.e. princ Navuhodonosor pobedio je Neha u Egiptu, najpre na Karkremisu pa zatim na Hamatu. Kasnije istog leta njegov otac je umro i on je preuzeo presto... Jerusalim je zauziman nekoliko puta, i posle njegovog treceg zauzimanja godine 586 p.n.e. buntovnbicki grad bio je razoren i njegovi stanovnici odvedeni u Vavilon.” Bible Commentary, Vol. 8. p. 108.

„TReće ZAUZIMANJE JERUSALIMA BILO JE 586. GODINE pre n.e. jedanaeste godine cara SEDEKIJE, TADA JE JERUSALIM ZAUZET I RAZOREN I CAR SEDEKIJA JE ODVEDEN U VAVILON SA VEćINOM JUDEJSKOG NARODA.” Bible Commentary, Vol.8.p.558.

Godine 586. Navuhodonosor je razorio Jerusalim i Hram i odveo
preostale Judejaca u Vavilon. Biblija to potvrdjuje:

„Sedmog dana petog meseca godine devetnaeste carovanaj Navuhodonosotra cara Vavilonskog, dodje u Jerusaslim Nevuzardan zapovednik strazarski, sluga cara Vavilonskog i POPALI DOM GOSPODNJI I DOM CAREV I SVE DOMOVE U JERUSALIMU.” 2. Carevima 25,8.9.
Tako je potpuno obustavljeo bogosluženje, jer je Hram bio unisten.

„NAVUHODONOSOR, POSLE POKUSAJA DA ZBACI TRI CARA, ODVEO JE VELIKI BROJ NARODA U ROPSTVO U VAVILON 586 GODINE pne..” The Outline of History, Vol.I p. 213.

ISTORICAR IVAN HOIC
U SVOJOJ OPCOJ ISTORIJI TVRDI: „NAVUHODONOSOR JE OSVOJIO I RAZORIO JERUSALIM TE ODVEO SAv NAROD JUDEJSKI U VAVILONSKO ROPSTVI 586 GODINE pne,”

„ZA DVE I PO GOODINE VABVILONSKA VOJSKA UNISTAVALA JE JUDEJU, ZAUZIMALA I RAZARALA GRADOVE, Među KOJIMA JE I JERUSALIM SA NJEGOVIM HRAMOM I PALATAMA, I VEćINU STANOVNIKA JUDEJE ODVELA U ROPSTVO GODINE 586. PRE HRISTA.”
Bible Cimmenrary, Vol. 4. p. 745.

Januara 15. 588 pocela je opsada Jerusalima. Zapamtite da je to treće zauzimanje. Opsada je trajala 30 meseci. Grad je zauzet 19 Jula 586. pne.

JEHOVINI SVEDOCI SU JEDINI KOJI ODBACUJU BIBLIJSKE I ISTORIJSKE DOKAZE.

STA VI MISLITE O TOME?
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
Oni ocigledno prikupe svu literaturu(bibliju,istorijske zapise....) pa izvlace iz toga samo ono sto im odgovara,pa kombinuju,i izoblicavaju tako da bi napravili "njihovu bibliju" ili sta vec imaju u svoje svrhe.... Istim se sluze da nam "dokazu nesto" iz citata,koji se slobodno mogu opisati kao los plagijat........
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Kako je to divno kad se pred očima celoga sveta jasno i precizno vidi kako se ostvaruje biblijsko proročanstvo koje je Isus izrekao:

16 Evo, ja vas šaljem kao ovce među vukove. Zato budite oprezni kao zmije, a bezazleni kao golubovi. 17 Čuvajte se ljudi, jer će vas predavati sudovima i bičevat će vas u svojim sinagogama. 18 Zbog mene će vas voditi pred upravitelje i kraljeve, za svjedočanstvo njima i neznabošcima. 19 A kad vas predaju, ne budite zabrinuti kako ćete ili što ćete govoriti, jer će vam se u taj čas dati što da govorite. 20 Jer ne govorite vi, nego duh Oca vašega govori preko vas. 21 Brat će brata predati na smrt i otac dijete svoje i djeca će ustati na roditelje i dati da ih se pogubi. 22 I svi će vas mrziti zbog imena mojega. Ali tko ustraje do kraja, taj će biti spašen. 23 Kad vas budu progonili u jednom gradu, bježite u drugi. Jer zaista, kažem vam, nećete obići sve gradove izraelske prije nego dođe Sin čovječji!

(Matej 10:16-23)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kako je to divno kad se pred očima celoga sveta jasno i precizno vidi kako se ostvaruje biblijsko proročanstvo koje je Isus izrekao:

16 Evo, ja vas šaljem kao ovce među vukove. Zato budite oprezni kao zmije, a bezazleni kao golubovi. 17 Čuvajte se ljudi, jer će vas predavati sudovima i bičevat će vas u svojim sinagogama. 18 Zbog mene će vas voditi pred upravitelje i kraljeve, za svjedočanstvo njima i neznabošcima. 19 A kad vas predaju, ne budite zabrinuti kako ćete ili što ćete govoriti, jer će vam se u taj čas dati što da govorite. 20 Jer ne govorite vi, nego duh Oca vašega govori preko vas. 21 Brat će brata predati na smrt i otac dijete svoje i djeca će ustati na roditelje i dati da ih se pogubi. 22 I svi će vas mrziti zbog imena mojega. Ali tko ustraje do kraja, taj će biti spašen. 23 Kad vas budu progonili u jednom gradu, bježite u drugi. Jer zaista, kažem vam, nećete obići sve gradove izraelske prije nego dođe Sin čovječji!

(Matej 10:16-23)
Pa, ovo što si citirao može se odnositi na svakoga. Svaka vjera ili sekta može reći: to se ne odnosi na nas nego na one druge. Eto, i ti smatraš da se to odnosi na sve druge osim Jehovine svjedoke. A kakav dokaz imaš da je to tako? Nemaš nikakav. Isus govori: progoniće vas radi imena mojega. A koje je njegovo ime? Svjedok, Jehova, Muhamed, Isus...?
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Pa, ovo što si citirao može se odnositi na svakoga. Svaka vjera ili sekta može reći: to se ne odnosi na nas nego na one druge. Eto, i ti smatraš da se to odnosi na sve druge osim Jehovine svjedoke. A kakav dokaz imaš da je to tako? Nemaš nikakav. Isus govori: progoniće vas radi imena mojega. A koje je njegovo ime? Svjedok, Jehova, Muhamed, Isus...?

Dobro si rekao, svako ponaosob može da smatra, međutim ogromna je razlika između smatranja, mišljenja i stvarnosti, dakle Jehovini svedoci su zaista pod neviđenim progonstvom, kako fizičkim tako i psihičkim! Nekoliko primera: u ovim zemljama Jehovini svedoci trpe fizičko progonstvo: Severna Koreja, Izrael, Rusija, Grčka... dok u svim zemljama širom sveta trpe svakojaka druga progonstva, evo jedan konkretan primer ovde na forumu, naime nekoliko propadnika drugačijih religija (iako malo toga imaju zajedničkog) su se udružili protiv Jehovinih svedoka objavljujući svakojake laži i klevete iako mogu veoma lako da pronađu prave podatke o Jehovinim svedocima!

Ni jedna druga religija ne trpi ni približno slična progonstva kakva trpe Jehovini sbedoci!

Veoma je lako dokazati ovo što sam naveo samo je potrebna iskrenost i malo napora, ništa više!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Može se razumjeti što vas progone u Koreji, pa i Izraelu, ali u drugim zemljama koje si naveo je zvanična religija hrišćanstvo. Dakle, i oni vjeruju u Isusa. Šta ćeš sada reći - da je njihova vjera lažna, da nije prava, da pogrešno tumače Isusov nauk...? Pa, i oni to kažu za vas... Progone vas jer su u većini. Da ste vi u većini, šta bi radili? Da li bi i vi progonili njih? E, čudna je ta vjera hrišćanska. Prvo se podijelila na zapadnu i istočnu varijantu. Zatim se zapadna varijanta ponovo podijelila na Katolike i Protestante. Onda se unutar tih dvaju varijanti pojavilo na desetine sekti i frakcija. I što je najsmješnije, svi tvrde za sebe da su jedino oni pravi hrišćani, i da jedino oni slijede pravi Isusov nauk. Ako možeš, malo izađi iz te kolone, pa pogledaj sa strane, na šta ti ovo liči?
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
naime nekoliko propadnika drugačijih religija (iako malo toga imaju zajedničkog) su se udružili protiv Jehovinih svedoka objavljujući svakojake laži i klevete iako mogu veoma lako da pronađu prave podatke o Jehovinim svedocima!

Ni jedna druga religija ne trpi ni približno slična progonstva kakva trpe Jehovini sbedoci!

Veoma je lako dokazati ovo što sam naveo samo je potrebna iskrenost i malo napora, ništa više!

@ Malecki

Dragi Malecki

Vidi ovako:

1.Jehovini svedoci tvrde kako su oni jedini u pravu.
Dali je to istina?

2.Nekoliko nas se udružilo.
Dali je to istina?

3.Objavljujemo laži i klevete.
Dali je to istina?

Razmisli malo...vi tvrdite da ste vi jedina prava Hrišćanska ORGANIZACIJA!!!

Vi tvrdite kako je vaš prevod Biblije jedini istinit a pri tome ste vaš falsifikovali da bi potkrepili vaše laži!!!

Ti se čudiš što se nekoliko nas udružilo iako namamo puno toga zajedničkog!

E tu moram da ti se zahvalim što si nas TI SVOJIM LAŽIMA povezao :)

Svako normalan ko veruje u Boga će se udružiti protiv vaše SATANSKE ORGANIZACIJE bez obzira kojoj religiji pripada.

Ti kažeš kako je lako dokazati to što ti navodiš i da treba samo malo iskrenosti i napora.

Pa koliko god da se napregnemo TVOJE laži ne možemo da podnesemo.

Pogledaj unazad koliko puta si slagao i ti pričaš o iskrenosti( a molio sam te da mi pokažeš samo jednu moju laž pri čemu sam ja LIČNO TVOJE laži više puta dokazao)

Svi moji argumenti su bazirani samo na tvojim lažima odnosno lažima tvoje organizacije.

Ima ljudi koji pročitaju sve od početka i njima je jasno ko ovde laže a ko govori istinu.

Ako meni nećeš više da odgovaraš na pitanja zašto drugima ne odgovaraš???

Zato što ne znaš više šta da lažeš i kako da obmanjuješ ljude.

Zašto vas progone?

Zato što namećeta ljudima laž i arogantni ste u tome.

I opet te pozivam: Probudi se!!!
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
Kad smo kod odgovaranja na pitanja... Malecki,zasto mi nisi odgovorio na moja pitanja?
Ja sam na sva tvoja odgovorila.... :(
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Može se razumjeti što vas progone u Koreji, pa i Izraelu, ali u drugim zemljama koje si naveo je zvanična religija hrišćanstvo. Dakle, i oni vjeruju u Isusa. Šta ćeš sada reći - da je njihova vjera lažna, da nije prava, da pogrešno tumače Isusov nauk...? Pa, i oni to kažu za vas... Progone vas jer su u većini. Da ste vi u većini, šta bi radili? Da li bi i vi progonili njih? E, čudna je ta vjera hrišćanska. Prvo se podijelila na zapadnu i istočnu varijantu. Zatim se zapadna varijanta ponovo podijelila na Katolike i Protestante. Onda se unutar tih dvaju varijanti pojavilo na desetine sekti i frakcija. I što je najsmješnije, svi tvrde za sebe da su jedino oni pravi hrišćani, i da jedino oni slijede pravi Isusov nauk. Ako možeš, malo izađi iz te kolone, pa pogledaj sa strane, na šta ti ovo liči?

Da li možeš da navedeš još koju religiju i njihove pripadnike koji su progonjeni na sličan način kao Jehovini svedoci jer žele da živi po principima Biblije, po uzoru na Isusa Hrista?

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ruski sud zabranio rad Jehovinih svedoka

08. decembar 2009. | 19:52 | Izvor: Srna

moskva_130x55.jpg
MOSKVA - Ruski Vrhovni sud podržao je danas presudu nižestepenog suda o zabrani aktivnosti regionalnog ogranka Jehovinih svedoka i nekoliko desetina njihovih izdanja.

Portparol Pavel Odincov rekao je da je Vrhovni sud odbio žalbu uloženu na odluku regionalnog suda u Rostovu na Donu.
Tom odlukom u septembru su van zakona stavljene aktivnosti Jehovinih svedoka u ovom regionu, zaplenjena je njihova imovina, a 34 njihova izdanja okarakterisana su kao ekstremistička, prenosi AP.

Ova verska grupa saopštila je da su među zabranjenim publikacijama dečija knjiga o pričama iz Biblije i najpoznatije izdanje Jehovinih svedoka "Kula stražara".
Gradski sud u Moskvi u junu 2004. godine potvrdio je presudu nižeg suda o zabrani verskih aktivnosti Jehovinih svedoka u ruskoj prestonici.

Verovatno si previdela sledeću presudu Evropskog suda za ljudska prava. Ako možeš da čitaš i razumeš engleski evo nekoliko informacija o tome:

ECHR exonerates Moscow Community of Jehovah’s Witnesses

06.jpg

STRASBOURG—On Thursday, June 10, 2010, the European Court of Human Rights (ECHR) moved further to protect religious freedom in Russia. The seven judges were unanimous in declaring the liquidation and ban on the activities of the Moscow Community of Jehovah’s Witnesses as unlawful and in violation of the fundamental human rights of freedom of thought, conscience and religion.
In rejecting all the government’s allegations, the judges emphasized that today’s ruling is binding upon Russia and that Russia should take steps to “put an end to the violation found by the Court and to redress so far as possible the effects.”
The Moscow ban was based on an evaluation of religious belief and was used to justify a harassment campaign with the stated aim to extend the Moscow ban throughout Russia. Jehovah’s Witnesses are experiencing an increase in incidents of harassment and ill-treatment at the hands of individuals and government authorities: arson attacks on places of worship, arrests, unlawful searches, assaults, confiscation of literature, and restrictions against renting and building meeting places. This latest ECHR judgment encourages Russia to protect religious freedom and to reverse the liquidation of the legal entity of Jehovah’s Witnesses in Moscow.
One reason for the application to the ECHR was the excessive length of the dissolution proceedings. On June 20, 1996, a local prosecutor’s office in Moscow began the first of four criminal investigations against Jehovah’s Witnesses. Almost two years later, on April 13, 1998, the last of the investigations was closed, after it was established that there were no grounds for any criminal case. Only one week later, however, the Northern Administrative Circuit Prosecutor filed a civil lawsuit against Jehovah’s Witnesses. After receiving the results of an expert study, the court dismissed the case on February 23, 2001, ruling that there was no basis for the charges. The beliefs of Jehovah’s Witnesses, not their activity, was the theme of the retrial. Despite the absence of any facts to support the charges, on March 26, 2004, the court liquidated the legal entity of Jehovah’s Witnesses in Moscow and banned its activity.
Speaking of the importance of today’s decision, Ivan Chaykovskiy, Chairman of the liquidated Moscow Community of Jehovah’s Witnesses said: “This judgment is a victory of common sense over religious intolerance. I hope that as a result of this judgment, the authorities will quickly restore our legal rights and end the nationwide state-sponsored campaign of harassment against Jehovah’s Witnesses.”
Contacts:
In Russia: Grigory Martynov, telephone +7 812 702 26 91 begin_of_the_skype_highlighting +7 812 702 26 91 end_of_the_skype_highlighting
In Europe: European Association of Jehovah’s Christian Witnesses, telephone +44 0 7775 833880 begin_of_the_skype_highlighting +44 0 7775 833880 end_of_the_skype_highlighting
In North America: Telephone +1 250 469 4690 begin_of_the_skype_highlighting +1 250 469 4690 end_of_the_skype_highlighting
Last updated 10 June 2010, 13:03:47 GMT

Kad smo kod odgovaranja na pitanja... Malecki,zasto mi nisi odgovorio na moja pitanja?
Ja sam na sva tvoja odgovorila.... :(

Nemoj da se ljutiš ali na takva pitanja nemam nameru da odgovaram!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top