Jehovini svedoci!

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Cekaj sad sam zbunjen. Dao sam ti jasan odgovor upravo na temelju Biblije, pa mi objasni tvoj komentar da ne prihvatam Bibliju kao Boziju rec. Pricali smo na temu iskljucenja i odgovorio sam...ne znam sta sam trebao jos da odgovaram? Da komentarisem svaki citat koji si naveo...ne razumem. Ili ti je krivo sto nismo istog misljenja, ili sto sam naveo citate Biblije?

Sta sam to pogresno napisao da bi takav komentar ostavio?

Jednostavno kad nemaju odgovor ćute i čekaju novu priliku , i to je to
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
Devojčice imala si priliku da pokažeš koliko (ne) poznaješ Bibliju!

:mig:

E stvarno si cudan, moram priznati. Meni si rekao da nisam gentlemen ako ne odgovorim na tvoje pitanje, a kako da razumem onda tvoju gentlemen stranu? Na konkretna pitanja ne odgovaras ali zato prozivas Antoniju u smislu koliko se razume ili ne razume u Bibliju. Meni nisi odgovorio a vidim da je i Mire000 postavio neka pitanja, na koje ne dajes odgovor, ili pre trazis odgovor?! Ajde se lepo saberi i razmisli malo o svemu pa se javi. Pozdrav :ludd/:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
[QUOTE = "Malecki I, post: 1388053, member: 97325"]
1011268_univ_pnr_lg.jpg




Zašto JS ne jedu kruh i ne piju vino?
Jel vam jasno da tko TO ne radi -
NEMA VJEČNOG ŽIVOTA!
Simbole beskvasnog hleba i vina,uzimaju samo 144.000 sa kojima je Isus sklopio savez u I ili XXI veku .
Luka22
30 Da jedete i pijete za trpezom mojom u carstvu mom, i da sedite na prestolima i sudite nad dvanaest koljena Izrailjevih.
Ta Spomen svecanost je uspostavljena 14 nisana 33 nase ere,a prolivanjem Isusove krvi je zapecacen Novi Savez koji Isus ima sa svojih 144.000 sunaslednika u carstvu.Oni su pripadnici "malog stada"
Ko uzima simbole treba da se preispita ,dal sme da ih uzima,prema stihovima iz 1.Korincana 11:22,
22 Eda li dakle nemate kuća da jedete i pijete? Ili ne marite za crkvu Božiju, i sramotite one koji nemaju? Šta ću vam reći? Hoću li vas pohvaliti za to? Neću.
27 Tako koji nedostojno jede ovaj hleb ili pije čašu Gospodnju, kriv je telu i krvi Gospodnjoj.
28 Ali čovek da ispituje sebe, pa onda od hleba da jede i od čaše da pije;
29 Jer koji nedostojno jede i pije, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tela Gospodnjeg.
34 Ako li je ko gladan, neka jede kod kuće, da se na greh ne sastajete. A za ostalo urediću kad dođem.


A sto se tice drugih "druge ovce",one simbolicki piju i jedu,a ne doslovno prema Jovanu 6 glave.tako sto izvlace korist iz poucavanja koju dobijaju od 144.000 Isusove brace.,najkrace receno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A sto se tice drugih "druge ovce",one simbolicki piju i jedu,a ne doslovno prema Jovanu 6 glave.tako sto izvlace korist iz poucavanja koju dobijaju od 144.000 Isusove brace.,najkrace receno.

O tome sam pricao, i detaljno obrazlozio. Da ne postoje dve grupe Hriscana, odnosno, ''zemaljska'' i ''nebeska'' nada(kod J.S), vec samo ''nebeska'' i da su svi apostoli, proroci i biblija to ucili.
Ali to je duga prica... Pricao sam o tome sa Maleckim , pa je prekinuo razgovor i pobegao..
Vi necete prihvatiti ni da vam se da crno na belo...
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
43
Vidim da je ranije na forumu bila tema I rata. Ovaj put cu izostaviti citate iz Biblije I reci cu svoje licno misljenje. Naveo sam ranije clanke da su JS ipak ucestvovali u prvom svetskom ratu. Nakon toga ste dosli do zakljucka da to ne treba I ne sudelujete vise u ratovima. Tako je bilo I za vreme drugog svetskog rata gde vas je Hitler zatvarao u ubijao. E sad mene zanima jedna stvar. Da niko nije stao Hitleru na put I da niko nije ratovao protiv njega, koliko bi vas bilo danas?! Pa nebi se znalo za vas. Kako vas nije sramota da se hvalite sa tim stvarima. Dok su drugi ginuli za sve ljude, pa tako I za vas, sta ste vi radili?!! Koristili guzvu pa ispacenom narodu "prodavali" pricu o raju na zemlji I onima koji su izgubili najmilije "prodavali" pricu o vaskrsenju...stalno se hvatate teme o ratu. Pa jeli vi stvarno mislite da ljudi sa zadovoljstvom idu u rat?? Kako imate obraza da se hvalite sa tim sto ne uzimate oruzje, dok drugi ginu da bi zastili narod, pa I vas!!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
O tome sam pricao, i detaljno obrazlozio. Da ne postoje dve grupe Hriscana, odnosno, ''zemaljska'' i ''nebeska'' nada(kod J.S), vec samo ''nebeska'' i da su svi apostoli, proroci i biblija to ucili.
Ali to je duga prica... Pricao sam o tome sa Maleckim , pa je prekinuo razgovor i pobegao..
Vi necete prihvatiti ni da vam se da crno na belo...
Mire ,ti verujes u jedno ,a ja u drugo.
Svaki stih iz Biblije moze da tumaci kako ko god hoce,i imas stotine razlicitih tumacenja jednog te istog stiha.,ali je samo jedna istina.Mozda ce se vremenom pokazati i da Jehovini sveoci imaju pogresno tumacenje,ali meni nije problem priznati kad napravim gresku.Ja uvek zelim da se menjam nabolje da prihvatam najlogicnije objasnjenje svega pa i biblijskih stihova.Pitam se da li si i ti spreman za isto?
Ti kazes da postoji samo "nebeska" grupa hriscana?
Zbog cega si tako siguran u to misljenje ,koji te biblijski stih navodi da tako mislis?
Dal si se ikada pitao zasto je Isus napravio razliku izmedju hriscana.Zasto su samo 144.000 otkupljeni na nebo?Sta je sa ostalima?Sta mislis?
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Ne treba jehovce terati da se laćaju oružja. Kakvi su, pobili bi se sami međusobno. Oni to znaju i zato svojima brane oružje. Nije za njih puška već lopata, neka kopaju rovove jer za to ionako ne treba pametnih nego samo jakih. Jaki su na rečima pa im treba pružiti šansu da se dokažu na delu. Pozadinci ne samo u ratu, već inače u svemu, to im je sudbina koju su si sami izabrali. Žrtvovati se za drugog? Sačuvaj Bože! To je, izgleda, osnovni princip njihove vere. Ako im vera brani pušku, ne brani lopatu. Ko zna, možda im vera i lopatu brani. Ako je tako, nek onda čiste minska polja i tako budu korisni. Kad bi neki i nagazio na minu, bio bi mir do neba.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Budala priča šta mu na pamet padne, mudar ne govori kad ne treba, mudar uvek zna šta priča!

:mig:
 
Natrag
Top