IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zakljucak

Mislim da smo dosli do karaja diskusije o ovim pitanjima (to ne znaci ako jos neko zeli nesto da prilozi da to ne moze uciniti) i da bismo mogli napravidi jedan zakljucak, kome svako od vas je slibodan da doda svoje misljenje.

Ovu tremu otvorio je Piramida4, na prve tri stranice postirao je ono sto je ukrao od JS kao i druga svoja krivoverja. A kada smo mi usli u ozbiljnu raspravu, on je povegao "glavom bez obzira" i vise ga nema ni da priviri na svoju temu.

Ostalo je nas jos sestoru. Posebno mi je drago, da je s nama jos uvek Antonijadz, njeno prisustvo je od velike vrednosti. Posebno mi se svidja njen duh i pristup problemima.
Kao sto vidite ni ovde nam se nije pridruzio nijedan JS.

Ja se zahvaljujem svima vama koji ste ostali do kraja i svojim komentarima doprineli korisnoj i dobroj diskusiji na ovoj tem. Divim se bratu Miretu sto je izdrzao do kraja.

U postu u kome sam izneo glavne biblijske tekstove kao i one koje ste i vi prilozili, videli smo sledece:

1. Hristos je utelovljenjem na sebe uzeo Adamovu prirodi i kao sto Pavle kaze: "Na oci nadje se kao covek". U toj prirodi delovao je ovde na zemlji, osecao glad, zedj, tugu, radost, cak je i plakao nad omiljenim gradom Jerusalimom i nad Lazarevom grobom.

2. U isto vreme On je bio i Bog, ali ta Bozanska priroda bila je pokrivena ljudskom. Te dve prirode bile su sjedinjene i odvojene, jer kada je Hriostos postao covek, On nije prestao i dalje da bude Bog. Odnos tih dveju priroda nije nam u potpunosi otkriven, zato je to tajna.

3. Dok je bio na Zemlji, Hristo se nije sluzio svojim Bozanstvom, jer je kao covek zauzeo Adamovo mesto i svojim zivotom pokazao da, ipak. covek moze biti verna Bogu. Da je upotrebljavao svoju Bozansku sili, ne bi mogao biti drugi Adam, jer Adam ni pre pada u greh nije je imao. Isto tako ne bi nama mogao biti primer pobede, jer ni mi nemamo bozansku moc.

4. Bog je coveka stvoro da vecno zivi. i da je Adam ostao veran Bogu, nikad ne bi umro niti bi nasa Planeta znala za smrt. Pristajanjem uz pobunu protiv Boga zajedno sa sotonom, Adam je postao smrtan. Da Isus nije umro i svojom smrcu otkupio ljude od greha i smrti, zauvek bi umrli.

5. Zbog tog Hristos je sebe ponizio, uzevsi Adamovo mesto, i u tom ponizenju daje svoj zivot da Adam i njegovi potomci ne bi zauvek ostali podlozni smrti.


6. Svojim vaskrsenjem, Hristos je zauvek pobedio smrt. Njega smrt nije mogla zadrzati u grobu u svojoj vlast. Da on nije pobedio smrt, mi bismo zauvek ostali podlozni smrti.

7. Posto je izvojevao pobedu nad smrcu, On svima nudi vecni zivot zabadava. Priznavanjem Gospoda Isusa Hrista za svog licnog Spasitelja, i zivljenjem po Njegovim uputstvima, mi gresnici primamo oprostenje greha, On nas pere svojom krvlju, i daje nam vecni zivot, u kome nikad vise smrti nece biti.

8. Druga smrt o kojoj je rec u Otkrivenju, jednom zauvek, unistava uzrocnika pobune sotonu, unistava greh sa svim njegovim nosiocima a to su nepokajani gresnci i posle nje ne ostaje nista.
Ovu smrt ce iskusiti samo sotona, pali andjeli i nepokajani gresnici koji ce do kraja prkositi Bogu i cinioti bezakonja.

Ovo bi bio ukratko moj zakljucak,

Sta biste jos vi zeleli da ovome dodate?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ostalo je nas jos sestoru. Posebno mi je drago, da je s nama jos uvek Antonijadz

Puno hvala , ijako puno ne komentiram , ali devedeset devet posto pročitam sve

Sta biste jos vi zeleli da ovome dodate?

Ništa , svaka vam čast viste već sve dodali

Ovu tremu otvorio je Piramida4, na prve tri stranice postirao je ono sto je ukrao od JS kao i druga svoja krivoverja.

Štose tiče Piramide4 treba ga zanemariti , jer je obični lakrdijaš

Sve naj bolje ,i samo tako nastavi
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.256
Daj biblijsakre dokaze gde pise da je Hristos umro drugom vecnom smrti.
Da li si odgopvorio na ovo pitenje? Vidis da nisi!.

Marko ja tebe u opste ne razumem.

Gde si ti nasao "dve smrti" u bibliji?
Jesi li ti svestan da je prva smrt trebala biti vecna?

Druga smrt ne postoji, to je samo "tehnicki termin" u otkrivenju, zbog vaskrsenja koje se desava.

Pa i djavo umire drugom smrcu pise ti tamo, ali djavo ne umire "dva puta"!
Niti je "vaskrsao"!

Tekst kaze:

"I djavo koji ih varase bi bacen u jezero ognjeno koje gori sumporom, gde su zver i lazni prorok (ovo je bitno jer su tamo ljudi) .... i smrt i pakao bise baceni u jezero ognjeno. Ovo je druga smrt"

Znaci Marko, i djavo "umire drugom smrcu", jer on biva bacen tamo gde su i ljudi, u "drugu smrt"!

Izraz "druga smrt" je samo tehnicki termin, jer Bog "smrt baca u drugu smrt"! Ne mozes Marko baciti "smrt u smrt", to je samo tehnicki izraz kojim se zeli reci da je to "zauvek" i da izlaza odatle nema, niti ce vise biti vaskrsenja!

Tacno je ono o cemu sam ja pisao Marko, ne postoje nikakve "dve smrti" postoji "jedna" koja je preinacena, zato sto je neko drugi umesto nas umro, pa mi ne dolazimo tamo.

Ti si se izgubio u svojoj filozofiji.

Nikako se ne slazem sa tobom, imas stihove imas sve i ne mozes mi to dokazati, jel biblija nigde osim u otkrivenju ne govori o "drugoj smrti"!

Jedna je smrt i Hristos mora umreti tom smrcu, a otkrivenje je prepuno simbola.
Nijedan ozbiljan teolog ne temelji teologiju na otkrivenju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.256
Druga smrt o kojoj je rec u Otkrivenju, jednom zauvek, unistava uzrocnika pobune sotonu

Marko, evo sam si sebi dgovorio na kraju, "druga smrt unistava sotonu".

A posto sotona "ne umire dva puta", onda je izraz "druga smrt" - samo "tehnicki termin".

"Nema dve smrti", vec samo jedna!!!

Zato je Isus morao umreti "prvom vecnom smrcu"!

*Rekao sam, uslov za postojanje "druge smrti" je Isusova zrtva kojom se anulira "prva - vecna smrt".

Zato i imamo dve smrti. Mi ne bi imali "dve smrti" ako prva vecna nije bila anulirana!!!

Ovim sam vrlo jasno pobio tvoju teoriju.

Ti nisi hteo prihvatiti izlaz koji sam ti dao. U vasem slucaju odgovor moze biti samo "vecna smrt ljudske prirode" (ne i smrt Bozanstva).

Ja sam ponudio drugi odgovor iz perspektive moje crkve i verovanja u besmrtnost duse, gde Hristos ne mora doslovno umreti, jer smrt je "zatvor".

Biraj koji ti se vise svidja. Ali to nikako nije "privremena smrt"! Privremena smrt ne moze iskupiti nikoga.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko ja tebe u opste ne razumem.

Gde si ti nasao "dve smrti" u bibliji?
Jesi li ti svestan da je prva smrt trebala biti vecna?

Druga smrt ne postoji, to je samo "tehnicki termin" u otkrivenju, zbog vaskrsenja koje se desava.

Pa i djavo umire drugom smrcu pise ti tamo, ali djavo ne umire "dva puta"!
Niti je "vaskrsao"!

Odgovor:
Delimicno se slazem sa tobom. Druga smrt danas i ne postoji.
Ali zar nisi ti na veliko uvde pisao da je Isus upravo umro DROGOM SMRCU?
Ti kazes da druga smrt ne postoji. Neka ti Boblija odgovori, a ne ja:"I smrt i pakao baceni bnise u jezero ognjeno. I OVO JE DRUGA SMRT." Otkrivenje 20,14.

Vidis da tu nema nikakve tehnicke reci, nego to je tako. Nepokajani gresnici zajedno sa sotonom i palima andjelima bice unisteni vecnom smrcu koju Biblija naziva DRUGA SMRT.

Mire nastavlja:

Tekst kaze:
"I djavo koji ih varase bi bacen u jezero ognjeno koje gori sumporom, gde su zver i lazni prorok (ovo je bitno jer su tamo ljudi) .... i smrt i pakao bise baceni u jezero ognjeno. Ovo je druga smrt"
Znaci Marko, i djavo "umire drugom smrcu", jer on biva bacen tamo gde su i ljudi, u "drugu smrt"![/QUOTE]

Odgovor:
Tako je! Djavo koji je uzrocnik greha, pobune protiv Boga i Njegove vladavine bice najzad, jednom zauvek unisten zajedno sa svim svojim pristalicama palim andjelima i nepokajanima gresnicima i TO BIBLIJA NAZIVA DRUGA SMRT POSLE KOJE NEMA VISE NIKAKVE NADE.

Mire:
Izraz "druga smrt" je samo tehnicki termin, jer Bog "smrt baca u drugu smrt"! Ne mozes Marko baciti "smrt u smrt", to je samo tehnicki izraz kojim se zeli reci da je to "zauvek" i da izlaza odatle nema, niti ce vise biti vaskrsenja! TO JE VECNO UNISTENJE POSLE KOGA NISTA NE OSTAJE.[/QUOTE]


Odgovor:
Ne postoji u Bibliji tehnicko ucenje. Ali slazem se sa tvojim zavrsetkom ove recenice. To je smrt koja je oznacena izrazom DRUGA SMRT. Zasto je tako, upravo iz razloga koji si sam naveo, to je smrt posle koje ne postoji nada na oslobiodjenje, vaskrsenje, nego ona je konacna i posle nje ne ostaje nista osim pepela, zato je u Bibliji i nazvana "DRUGA SMRT"


Mire, zar nisi ovde tvrdio da je ISUS UMRO VECNOM DRUGOM SMRCU? Zbog toga sam se suprostavio tvome verovanju sto si Hrista svrstao sa sotonom i nepokajanima gresnicima. Znam da ti to nisi hteo tako, ali kad si rekao da je Isus umro drugom smrcu, da je zauvek ostao u okovima, to znaci da je jednak nepokajanim gresnicima. Secas se da si tvrdio da je zauvek ostao u "ZATVORU, TAMNICI?"

Mire, ipak me radije da svi vidimo da postepeno menjas svoje misljenje i verovanje, a to je dobro, Svi mi jedni od drugih mozemo nesta nauciti ako iskreno trazimo istinu.


Mire:
Tacno je ono o cemu sam ja pisao Marko, ne postoje nikakve "dve smrti" postoji "jedna" koja je preinacena, zato sto je neko drugi umesto nas umro, pa mi ne dolazimo tamo.[/QUOTE]

Odgovor:
Izvini brate Mire, ja drugi odgovor osim ovoga nemam:

"I smrt i pakao baceni bnise u jezero ognjeno. I OVO JE DRUGA SMRT." Otkrivenje 20,14. Verujes li ti da je Istina izneta u Bibliji?

Mire:
Ti si se izgubio u svojoj filozofiji.[/QUOTE]


Odgovor: Zar je za tebe biblijska istina filozofija. Ja ti stalno pred oci stavljam biblijski odgovor a ti pricas price, pa jos kazes da sam se ja izgubio u filozofiji. Mire, nije to lepo. Obrati paznu na ono sta Bog kaze u svojoj reci, a ne sanjaj o makar cemu.
Mire:
Nikako se ne slazem sa tobom, imas stihove imas sve i ne mozes mi to dokazati, jel biblija nigde osim u otkrivenju ne govori o "drugoj smrti"![/QUOTE]

Slazem se sa tobom. U Bibliji Druga smrt se jedino spominje prilikom konacnog unistenja sotone, palih andjela i nepokajanih gresnika. I to Biblija naziva "DRUGA SMRT", a ne nazivam je tako ja. Dobro si rekao da se taj izraz "DRUGA SMRT" samo spominje u Otkrivenju. Pa kad je tako, zar za tebe Otkrivenje nije Bozja rec, nego "moja' filozofija u kojoj sam se ja izgubio. Mire brate, pa ko se onda izgubio u filozofiji, ja ili ti?
Mire nastavlja:
Jedna je smrt i Hristos mora umreti tom smrcu, a otkrivenje je prepuno simbola.

Odgovor: Mire kako se ta tvoja izjava slaze sa onim prethodnim:

Mire: "Dakle, Hristos ne umire prvom smrcu, vec drugom vecnom smrcu, jer je od toga je i dosao da nas spase, a prva smrt je posledica otkupa i iz nje ima izlaska, zato sto je Hristos vec platio kaznu "vecne druge smrti"!"

Mire nastavlja:

"Samo ako je smrt "zatvor" i ako je Bog "proveo vecnost u njemu", cena moze biti placena!

Odgovopr:
Ova tvoja izjava zahteva vise objasnjenja.

Mire, priznajes li ti da si ovo izjavio:

Mire: "Dakle, Hristos ne umire prvom smrcu, vec drugom vecnom smrcu, jer je od toga je i dosao da nas spase, a prva smrt je posledica otkupa i iz nje ima izlaska, zato sto je Hristos vec platio kaznu "vecne druge smrti"!"

Mire nastavlja:
"Samo ako je smrt "zatvor" i ako je Bog "proveo vecnost u njemu", cena moze biti placena!"

Mire, priznajes li da su to tvoje izjave? Ja ih nisam prepisao,nego kopirao.

A sada vrati se i procitaj ponovo svoje izjave u gornjem tvom komenataru. Zar ne vidis da su suprotne? Pa ko se izgubio u svojoj filozofiji?
Sa tolikom sigurnoscu pokosao si da nas ubedis u te svoje izjave, a sada ih se javno odrices.
Mire, drago mi je da postepeno saznajes istinu i da je javno priznajes, to je dobar znak. To je za pohvalu.

Mire:

Otkrivenje je prepuno simbola. Nijedan ozbiljan teolog ne temelji teologiju na otkrivenju.[/QUOTE]

Dobro Mire, pa da li je konacno unistenje sotone, palih andjela i nepokajanih gresnika "SIMOL" ili stvarnost? Ako je i to simbol, tek onda si se zapleou u neku filozofiju.

Medjutim, u pravu si da u Otkrivenju postoje mnogi simboli koje je potrebno poiotumaciti, ali izjava o DROGOJ SMRTI nije nikakav simbol nego Istina koja to i znaci sto pise.


Mire, veoma mi je drago sto si izdrzao do kraja u ovoj diskusiji, Niko od nas ne zna sve. Niko od nas nije sve naucio, nego ucimo se dok zivot traje. I ja se za tebe molim Bogu da ti On pomogne da mozes da razumes i prihvatis istinu Bozje reci, a ne ono sto ljudi zamisljaju.

Zelimti da te milostivi Bog blagoslovi i da te On vodi putem na cijem zavrsetku nece biti druge smrt.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, evo sam si sebi dgovorio na kraju, "druga smrt unistava sotonu".

A posto sotona "ne umire dva puta", onda je izraz "druga smrt" - samo "tehnicki termin".

"Nema dve smrti", vec samo jedna!!!

Odgovor: Mire, zasto izvrces biblijski tekst. Zar zbilja mozes reci da druga smrt unistava samo sotonu? Zar zajedno s njim ne umiru i nepokajani gresnici? Pa onda da li zelis da kazes da je u Bibliji greska sto se konacno unistenje greha i svih njegovih nosoca naziva DRUGA SMRT? To je biblijsko ucenje, a nama je ostavljeno da ga primomo i uskladimo svoj zivot sa tim istinama ili da ih odbacimo i cekamo dugu smrt.

Zato je Isus morao umreti "prvom vecnom smrcu"![/QUOTE]

Mire, priznajes li da si sada promenio svoje pretgodne izjave?
Do sad si tvrdio da je Isus umro Drugom vecnom smrcu, a sada tvrdis drugacije.


*Rekao sam, uslov za postojanje "druge smrti" je Isusova zrtva kojom se anulira "prva - vecna smrt".[/QUOTE]

Pa nije Isusova zrtva uzrok postojanja druge smrti, nego je ona posledica pobune protiv Boga i odbacivanje Istine. Greh je uzrok druge smrti, a nije Hristova zrtva
. Druga smrt nije ni uzrok ni uslov Hristove zrtve, nego je posledic otpada od Boga.

Zato i imamo dve smrti. Mi ne bi imali "dve smrti" ako prva vecna nije bila anulirana!!![/QUOTE]

Mire, brate, pa jako je tesko tebe slediti. Gore si izjavio da je Isus umro vecnom smrcu i da je zauvek ostao u zatvoru, pa onda tvrdis da ne postoji druga smrt, nego da je to nekakav tehnicki pojam, a sad popnovo tvrdis da postoji druga smrt i da ce njom biti unisten sotona. Mire brate zar ne vidis kakva je to konfuzija?

Ovim sam vrlo jasno pobio tvoju teoriju.[/QUOTE]

Dobor Mire, ako ti posle ove svoje tolike zbrke, konfuzije i stalnih promena, mislis da si meni ili bilo kome nesta dokazao, i ako ce to tebi pomoci, priznajem da si nas pobedio, samo jos ne znamo cim si nas pobedio? Ako su za tebe to nekakvi ubedljivi dokazi onda posle toga ja samo dajem: ????

Ti nisi hteo prihvatiti izlaz koji sam ti dao. U vasem slucaju odgovor moze biti samo "vecna smrt ljudske prirode" (ne i smrt Bozanstva).[/QUOTE]

Odgovor: ????

Ja sam ponudio drugi odgovor iz perspektive moje crkve i verovanja u besmrtnost duse, gde Hristos ne mora doslovno umreti, jer smrt je "zatvor".[/QUOTE]

Mire, koja ti je to sada verzija? Zar nam sada kazes da po ucenju tvoje Crkve "HRISTOS NE MORA DOSLOVNO UMRETI, JER JE SMRT ZATVOR"?
Mire, ako to nije konfuzija mozes li nam objasniti sta je? Ja sam bio pravoslavac. Pravoslavna Crkva to ne uci. Ali ako i uci onda ta Crkva uci pogresno istinama Jevandjelja. Mire, vidis da si sve pobrkao i sam sebi stvorio konfuziju koja nije samo protiv istine Jevandjelja nego i protiv zdravog razuma. Besmrtnost duse nema nikakve veze sa Hristovom zrtvom. Zelis li time reci da Isus nije ni umro na krstu?


Biraj koji ti se vise svidja. Ali to nikako nije "privremena smrt"! Privremena smrt ne moze iskupiti nikoga[/QUOTE]

Mire, je li to nekakva licitacija pa ko vise da, njegovo je?

Mire, ja se i dalje za tebe molim Bogu, da ti pomogne da mozes razumeti istinu koja spasava i uzdici Hristovu zrtvo na mesto koje joj i pripada.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.256
Mire, zar nisi ovde tvrdio da je ISUS UMRO VECNOM DRUGOM SMRCU? Zbog toga sam se suprostavio tvome verovanju sto si Hrista svrstao sa sotonom i nepokajanima gresnicima. Znam da ti to nisi hteo tako, ali kad si rekao da je Isus umro drugom smrcu, da je zauvek ostao u okovima, to znaci da je jednak nepokajanim gresnicima. Secas se da si tvrdio da je zauvek ostao u "ZATVORU, TAMNICI?"

Marko, ne postoji "prva i druga" smrt, postoji jedna i jedina smrt koja je trebala biti vecna. Ali posto nas je Hristos otkupio i posto prva smrt vise nema snagu da nas zadrzi zbog Hristove zrtve (on je anulirao smrt), morala je dakle biti uvedena "druga smrt", koja je po trajanju vecna.

To je zato, sto mi pred sobom imamo "drugu sansu" , izbor, kao i Adam sto je imao, ako odaberemo da mu sluzimo dobijamo zivot, ako odaberemo da neceml, ceka nas "vecna smrt". Zato se ta smrt naziva "druga smrt", jer je prva ponistena Hristovom zrtvom.

Jel to tesko shvatiti?

Pa to razume i adventisticka crkva, samo ti ovde nesto suprotno pricas

Marko, nemoj me nazivati kontradiktornim jel i "prva smrt je trebala biti vecna" i "druga smrt je takodje nazvana vecna". Zato je potpuno svejedno koji ja termin koristim kada opisujem "vecnu smrt", da li prva ili druga smrt.

Hristos jeste umro "vecnom smrcu", ali ja sam odmah objasnio da ga smrt nije mogla zadrzati, jer Bog nije ogranicen ni vremenom ni prostorom.

Ono sto trebas shvatiti jeste da je sa naseg ljudskog stanovista Hristos van hadesa. Ali sa Bozanskog, njemu je svaki prozivljeni trenutak povezan sa prethodnim i sacinjava "jednu celinu" - "jedan trenutak" u kom se svi dogadjaji "neprestano desavaju" jer "ne postoji protok vremena" kod Boga, niti nesto sto je "ranije ili kasnije bilo".

To ima samo kod nas ljudi.
Taj odnos prema vremenu.

Ja nisam promenio glediste, moj stav je od pocetka isti. Ja nigde nisam rekao da je Hristos u smrti zauvek. Nego ti ne razumes.

Mire, ipak me radije da svi vidimo da postepeno menjas svoje misljenje i verovanje, a to je dobro, Svi mi jedni od drugih mozemo nesta naucitiako iskreno trazimo istinu.

Marko ja nisam promenio glediste. Nego sam govorio sa Bozanskog aspekta, jer shvatam da Bogu vreme ne postoji.

Bog moze zauvek boraviti u hadesu a istovremeno biti napolju, vecnost je nepostojeca kategorija za Boga.. Takodje za njega ne postoji ni prostor , zato se sa naseg ljudskog aspekta moze reci "smrt ga ne moze zadrzati" i da on nije vise tamo. Ali Bogu je to drugacije nego nama. Sadasnjost , proslost i buducnost su stopljeni u jednu celinu. Njemu se svaki trenutak desava istovremeno i traje zauvek. Ti to ne mozes razumeti ali ja jesam.

Necu ti odgovarati na ceo post jer si suvise opsiran, a to je bespotrebno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.256
Mire, ja se i dalje za tebe molim Bogu, da ti pomogne da mozes razumeti istinu koja spasava i uzdici Hristovu zrtvo na mesto koje joj i pripada.

Hvala ti brate. Onako kako mi Bog otkrije tako cu i prihvatiti. Znam ja da si ti sa Bogom. Neka te Hristos blagoslovi, i da ti mir.

Ja se slazem da je sve ovo jako teska i kompleksna tema, i da je istina mozda i negde na sredini. Nije nam to otkriveno detaljima u bibliji, pa onda imamo i razlicita misljenja o tome. Ali u sustini nismo daleko.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, ne postoji "prva i druga" smrt, postoji jedna i jedina smrt koja je trebala biti vecna. Ali posto nas je Hristos otkupio i posto prva smrt vise nema snagu da nas zadrzi zbog Hristove zrtve (on je anulirao smrt), morala je dakle biti uvedena "druga smrt", koja je po trajanju vecna.

To je zato, sto mi pred sobom imamo "drugu sansu" , izbor, kao i Adam sto je imao, ako odaberemo da mu sluzimo dobijamo zivot, ako odaberemo da neceml, ceka nas "vecna smrt". Zato se ta smrt naziva "druga smrt", jer je prva ponistena Hristovom zrtvom.
Jel to tesko shvatiti?

Jeste brate vrlo tesko je to razumeti.

Ti najpre kazes: Ne postoji prva i druga smrt. Jesi li tako izjavio?
Drugo, kazes da je Hristos ponististio prvu smrt a ostavio nam DRGUGU.
Da li je Hristos unistio Drugu smrt?


Kako onda razumes ove tvoje ranije izjave:

"Samo ako je smrt "zatvor" i ako je Bog "proveo vecnost u njemu", cena moze biti placena![/QUOTE]
Da li se jos uvek slazes sa tom svojom izjavom?

Procitaj drugu svoju izjavu:
Mire: "Dakle, Hristos ne umire prvom smrcu, vec drugom vecnom smrcu, jer je od toga je i dosao da nas spase, a prva smrt je posledica otkupa i iz nje ima izlaska, zato sto je Hristos vec platio kaznu "vecne druge smrti"!"[/QUOTE]

Mire, molim te, uporedi te dve tvoje izjave, prvu koju sam podvukao crrvenim i ovu poslednju.
Zar ne vidis da se to ne slaze, misli se neprestano sukobljavaju i suprote jedna drugoj.


Evo i trece tvoje izjave:
"Samo ako je smrt "zatvor" i ako je Bog "proveo vecnost u njemu", cena moze biti placena!"

Kazi nam sta to znaci. Da li to znaci ako je Hristos vecito mrtav (u zatvoru smrti) cena je placena, a to znaci da nije vaskrsao.


Hristos jeste umro "vecnom smrcu", ali ja sam odmah objasnio da ga smrt nije mogla zadrzati, jer Bog nije ogranicen ni vremenom ni prostorom.[/QUOTE]

Ne Mire, Hristos nije umro vecnom smrcu, jer da jeste i danas bi bio mrtav. Hristos je svojom zrtvo otkupio pokajane gresnik od VECNE SNRTI. Kad bude drugo vaskrsenje tada ce smrt biti zauvek unistena zasjedno sa nosiocima greha.

Ja nisam promenio glediste, moj stav je od pocetka isti. Ja nigde nisam rekao da je Hristos u smrti zauvek. Nego ti ne razumes.[/QUOTE]

Dobro Mire,Sta onda znaci ovo: "Samo ako je smrt "zatvor" i ako je Bog "proveo vecnost u njemu", cena moze biti placena!"[/QUOTE]

Mire, ne zelim ja tebi da pripisem on sto nisi rekao. Nemam nameru da se prepirem sa tobom. Ja samo pokusavam da te suocim sa tvojim vlastitim izjavama koje meni izgledaju kontradiktorne, a ako nisu daj objasni ih. Zasto ne ides redom onako kakao sam ja postavio tvoje izjave i na svaku da das odgovor, nego pricac otprilike, a nema preciznog odgovora niti dajes resenje problema.


Marko, ne postoji "prva i druga" smrt, postoji jedna i jedina.

Dobro, a sta ti znaci ovo: Hristos ne umire prvom smrcu, vec drugom vecnom smrcu.

Jednom kazes jedno, pa drugom izjavom sam sebe pobijhas
.

T
Mire: Jel to tesko shvatiti?
Odgovor: Zaista jeste tesko!

Hristos jeste umro "vecnom smrcu", ali ja sam odmah objasnio da ga smrt nije mogla zadrzati, jer Bog nije ogranicen ni vremenom ni prostorom.[/QUOTE]

Ne Mire. Hristos nije umro drugom smrcu, jer da jeste, za svu vecnost osto bi mrtav kao sto ce ostati svi oni koji budu umrli drugom smrcu.

Ja nisam promenio glediste, moj stav je od pocetka isti. Ja nigde nisam rekao da je Hristos u smrti zauvek. Nego ti ne razumes.[/QUOTE]
A ovo: Hristos ne umire prvom smrcu, vec drugom vecnom smrcu.


Mire: Necu ti odgovarati na ceo post jer si suvise opsiran, a to je bespotrebno.[/QUOTE]
 
Natrag
Top