Isusov polozaj na nebu

Dal je nakon odlaska na nebo Isus jednak Jehovi?

  • Jednak je Jehovi

    Votes: 8 57,1%
  • Naravno da nije jednak,on je poslusan Jehovi

    Votes: 6 42,9%
  • nesmem da se izjasnim za odgovor 2 zbog troicara

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Svi su pobjegli od P4 kako i ne bi.

Ne mogu zamisliti da me netko uvjerava, obmanjuje i govori da KRIST nije BOG (kako mene, tako i druge) bez imalo savjesti, širi laži i izmošljotine kako bi uništio nečiju ljubav i vjeru prema BOGU KRISTU ili da se pretvara i izdaje za nešto što nije, a sve s ciljem kako bi nanio štetu drugima , emotivnu , vjersku. Ipak, na žalost znamo da takvi ljudi postoje. Što znači da imamo posla s ljudima pokvarenog srca i, ako prepoznamo neke od njih, bilo bi najbolje da se klonimo takve osobe, a za njegovo
popravljanje i psihičko iscjeljenje trebamo zamoliti našega
BOGA ISUSA KRISTA.

Evo jedna ljepa molitva za našeg bolesnika
PIRAMIDU

20140704-095236-35556103.jpg
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne mogu zamisliti da me netko uvjerava, obmanjuje i govori da KRIST nije BOG (kako mene, tako i druge) bez imalo savjesti, širi laži i izmošljotine kako bi uništio nečiju ljubav i vjeru prema BOGU KRISTU ili da se pretvara i izdaje za nešto što nije, a sve s ciljem kako bi nanio štetu drugima , emotivnu , vjersku. Ipak, na žalost znamo da takvi ljudi postoje. Što znači da imamo posla s ljudima pokvarenog srca i, ako prepoznamo neke od njih, bilo bi najbolje da se klonimo takve osobe, a za njegovo
popravljanje i psihičko iscjeljenje trebamo zamoliti našega
BOGA ISUSA KRISTA.

Draga Antonija, upravu si. Ono što P4 iznosi su zaista stvari koje nisu utemeljene na Pismu već na uskogrudosti shvatanja tekstova Pisma bez konteksta. P4 je najbolji primer kako ne treba tumačiti Pismo. No, i pored toga mislim da se za P4 treba moliti i neosuđivati ga zbog toga što ima takav stav. On ne veruje u Hrista Boga i Trojistvo(Trojicu-pravos.) i to je njegova stvar. U tom smislu ima pravo da tako veruje i nemislim da je zbog toga bolestan. Možda duhovno da ali da ga ne kritikujemo zbog stavova. Ima pravo na stav pa makar bio pogrešan. Ja zato kažem, ima određene koristi od P4 a to je da nam pokaže kako NE TREBA!!! Svako ima neki značaj:).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus Hrist jeste SIN Božji,zar ne?
Zar to nije sasvim dovoljno da se uoci razlika izmedju njega i njegovog Oca???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji uslovno sin Božji.
"Istinska pozicija Sina Božjeg je bila ista od početka." (Ellen G. White, Beginning of the End, 9)

Postoji uslovno usinjenje, ili posinjenje.

Isu je postao "sin Bozji" jer je to bio plan spasenja, da se rodi na zemlji kao covek, i umre na krstu za ljudske grehe.

Isus je oduvek bio Bog, a ne sin Bozji.
Sin Bozji je postao kreiranjem plana spasenja.

U ovom tekstu Ellen White ne govori DA JE ISUS ODUVEK BIO BOZJI SIN, vec - da je on bio vecni Bog jedno sa Ocem.

Koja je od početka istinita pozicija Sina Božjeg?

Vladar univerzuma nije bio sam u svom poslu milosrđa. Imao je saradnika koji je mogao razumeti Njegove planove i koji je mogao deliti Njegovu radost u stvaranju živih bića. “U početku beše reč, i reč beše u Boga, i reč beše Bog.” Jovan 1:1; Hrist, Reč, jedinorodni od Boga, je bio jedno sa večnim Ocem—jedno po prirodi, karakteru, nameni—jedino biće koje je moglo ući na savet sa Bogom i saznati sve Njegove namere. “Ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni.” Isaija 9:6. “Kojemu su izlasci od početka, od vječnijeh vremena.” Mihej 5:2. Sin Božiji kaže o sebi: “ Gospod me je imao u početku puta svojega, prije svakoga vremena. Postavljena sam prije početka, prije postanja zemlje… Kad je postavljao temelje zemlji; Tada bijah kod njega hranjenica, bijah mu milina svaki dan, i veseljah se pred njim svagda.” Priče 8:22-30. Otac je stvorio kroz Svog Sina sva nebeska bića.” {E. G. White, Patriarchs and Prophets, p. 34} 1890

Hrist je bio Sin Božji; Bio je jedno sa Njim pre nego što su anđeli stvoreni.” {E. G. White, Patriarchs and Prophets, p. 38} 1890
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Postoji uslovno usinjenje, ili posinjenje.

Isu je postao "sin Bozji" jer je to bio plan spasenja, da se rodi na zemlji kao covek, i umre na krstu za ljudske grehe.

Isus je oduvek bio Bog, a ne sin Bozji.
Sin Bozji je postao kreiranjem plana spasenja.

U ovom tekstu Ellen White ne govori DA JE ISUS ODUVEK BIO BOZJI SIN, vec - da je on bio vecni Bog jedno sa Ocem.

Koja je od početka istinita pozicija Sina Božjeg?

Vladar univerzuma nije bio sam u svom poslu milosrđa. Imao je saradnika koji je mogao razumeti Njegove planove i koji je mogao deliti Njegovu radost u stvaranju živih bića. “U početku beše reč, i reč beše u Boga, i reč beše Bog.” Jovan 1:1; Hrist, Reč, jedinorodni od Boga, je bio jedno sa večnim Ocem—jedno po prirodi, karakteru, nameni—jedino biće koje je moglo ući na savet sa Bogom i saznati sve Njegove namere. “Ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni.” Isaija 9:6. “Kojemu su izlasci od početka, od vječnijeh vremena.” Mihej 5:2. Sin Božiji kaže o sebi: “ Gospod me je imao u početku puta svojega, prije svakoga vremena. Postavljena sam prije početka, prije postanja zemlje… Kad je postavljao temelje zemlji; Tada bijah kod njega hranjenica, bijah mu milina svaki dan, i veseljah se pred njim svagda.” Priče 8:22-30. Otac je stvorio kroz Svog Sina sva nebeska bića.” {E. G. White, Patriarchs and Prophets, p. 34} 1890

Hrist je bio Sin Božji; Bio je jedno sa Njim pre nego što su anđeli stvoreni.” {E. G. White, Patriarchs and Prophets, p. 38} 1890

Kako i ti ne vidis da se on samo formalno krstio , a da i dalje veruje isto ono sto i Kainos.

Samo se onda postavlja pitanje "jel lagao", posto koliko se ja secam na adventistickom krstenju te pitaju jel verujes u Trojstvo...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne postoji uslovno sin Božji.

"Istinska pozicija Sina Božjeg je bila ista od početka." (Ellen G. White, Beginning of the End, 9)

Imas stih u Bibliji:

"Ti si moj Sin, ja te danas rodih.. i opet ja cu mu biti Otac a on ce mi biti Sin"

A to se odnosi na rodjenje na zemlji...
 
Natrag
Top