Исус хода по води

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
25. А у четврту стражу ноћи отиде к њима Исус идући по мору.

Зашто Господ иде по мору? Многи покушавају да објасне као неки мађионичарски трик, неки верују да Он има неку посебну моћ и др. Поента "ходања по води" је заправо дело које ће помоћи апостолима (и нама) да заиста схватимо ко је Он.

Из старозаветних текстова се углавном гледају пророчанства која Месија (Христос) треба да испуни, а овај чин треба да укаже на природу (обличје) Господа Исуса. Исто као и Преображење. Гледајући старозаветне стихове, ми јасно можемо видети зашто је то учинио.


8. Он разапиње небо сам, и гази по валима морским; (Јов 9)


15. Ја сам Господ Светац ваш, Створитељ Израиљев, цар ваш.
16. Овако говори Господ који је начинио по мору пут и по силним водама стазу,(Исаија 43)

19. По мору беше пут Твој, и стазе Твоје по великој води, и траг Твој не познаваше се.(Псалам 77)

15. Ишао си по мору на коњима својим, по гомили многе воде. (Авакум 3)


Зато и апостоли познаше Господа и каже Матеј:

33. А који беху у лађи приступише и поклонише Му се говорећи: Ваистину Ти си Син Божји.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da,to je jedan od znakova,zato Gospod reče ako neveruju njegovim rečima neka veruju delima koja čini kako bi Ga poznali.
Nikad prorok nije tražio da ga poznaju ili veruju jer je to uvek pripadalo samo Bogu.
Pod pojmom vera misli se na Boga i ako u verskom pogledu kažemo da verujemo u nekoga onda je to nama Bog.
Muslimani Gaveruju kao proroka i prorok nikoga ne spasava.
Js ga veruju kao sina Božjeg i to je veće od proroka ali Gospod kaže nešto veomavažno,On ne kaže ako me ko ne veruje kao sina Božjeg omreće u grehu svom već objašnjava KAKO Ga moramo veroati kao ŠTA-KOGA:
,,8:24 Tako vam kazah da ćete pomreti u gresima svojim; jer ako ne uzverujete da sam ja, pomrećete u gresima svojim.,,

Šta da je...prorok,sin Božji,učitelj?

Čujmo kontekst:
8:12 Isus im, pak, opet reče: Ja sam videlo svetu: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života.
8:13 Tada Mu rekoše fariseji: Ti sam za sebe svedočiš: svedočanstvo tvoje nije istinito.
8:14 Isus odgovori i reče im: Ako ja svedočim sam za sebe istinito je svedočanstvo moje: jer znam otkuda dođoh i kuda idem; a vi ne znate otkuda dolazim i kuda idem.
8:15 Vi sudite po telu, ja ne sudim nikome.
8:16 I ako sudim ja, sud je moj prav: jer nisam sam, nego ja i Otac koji me posla.
8:17 A i u zakonu vašem stoji napisano da je svedočanstvo dvojice ljudi istinito.
8:18 Ja sam koji svedočim sam za sebe, i svedoči za mene Otac koji me posla.
8:19 Tada Mu govorahu: Gde je otac tvoj? Isus odgovori: Ni mene znate ni Oca mog; kad biste znali mene, znali biste i Oca mog.

Pitanje je bilo o Ocu i Isus rečeda Njega veruju a vera pripada Bogu.
Kad reče da je On JA JESAM oni dobro razumeše kako se Bogom gradi i zato ustaše da ga kamenuju i to si više puta ponavljalo pa i presuda je izrečena zbog toga što se gradi Bogom.

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Након уласка у лађу долази до још једног чуда, тј. до Божијег дела. Кад Господ приступи лађи море се умирује. Велика олуја нестаје без трага.

Одговор или важност тог детаља можемо видети у Старом завету где се каже:


7. Који утишаваш хуку морску, хуку вала њихових и буну по народима!(Псалам 65)
4. Од хујања воде многе и силне, од вала морских силнији је на висини Господ.(Псалам 93)
29. Он обраћа ветар у тишину, и вали њихови умукну.(Псалам 107)


Исто се дешава са олујом када Господ устаје и умирује је:

26. И рече им: Зашто сте страшљиви, маловерни? Тада уставши запрети ветровима и мору, и постаде тишина велика.
27. А људи чудише се говорећи: Ко је Овај да Га слушају и ветрови и море? (Матеј 8)

Одговор је:

3. Господ је спор на гнев и велике је моћи; али никако не правда кривца; пут је Господњи у вихору и бури, и облаци су прах од ногу Његових.
4. Запрећује мору и исушује га, и све реке исушује, вене Васан и Кармил, и цвет васански вене. (Наум 1)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vera je hodanje po vodi kroz stralno gledanje u Isusa.
Sklanjanje pogleda sa Isusa i nedostatak zajednice sa njim - cini da covek tone, kao sto je to u slucaju Petra.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Vera je hodanje po vodi kroz stralno gledanje u Isusa.
Sklanjanje pogleda sa Isusa i nedostatak zajednice sa njim - cini da covek tone, kao sto je to u slucaju Petra.

A ko gleda u Jelenu da li tone ili hoda povodi?
VERA se tražila od Petra tako se isto i danas traži vera ali ne u razne pogađače datuma i žoglere Božje reči već u ,,KAKO ČITAŠ,, jer je to Isusov zlatni ključ za razumevanje.Upitaše Gospoda kako da razumeju pisma i On im reče: ,,Čitajte Jelenu Belu i Rasela i Branhama i ostale svete proroke i razumećete,, a nama reče:,,KAKO ČITAŠ,, i ,,PISANO JE,, i nama ne trebaju fenjeri ni plagijati da bi videli sunce u podne.

Naravoučenije,ne možeš krenuti po vodi gledajući u bilo koga drugog sem Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko pise o Jeleni, ti si prijatelju uzurpirao ovaj forum jer na svakoj temi napadas Jelenu.

Odgovori nam jasno i odredjeno zasto to cinis?

Drugo, zasto se sam ne pridrzavas da citas pismo i da ga tumacis pismom, vec slusas ljude i njihove ideje, kao i samoga sebe.

Licemerno je da ljude koji svoju veru zasnivaju na reci Bozjoj, sto je bio iskljucivi princip i Ellen white - savetujes da citaju rec Bozju, a da ti sam to ne cinis.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top