Internet Radio i Televizija

Koji player koristite za gledanje TV kanala?

  • SopCast Player

    Votes: 196 5,3%
  • VLC Player

    Votes: 2.471 66,9%
  • Simple Player

    Votes: 260 7,0%
  • XBMC

    Votes: 873 23,6%
  • Pot Player

    Votes: 237 6,4%
  • ffplay

    Votes: 13 0,4%
  • mplayer

    Votes: 27 0,7%
  • SF Vip Player

    Votes: 186 5,0%

  • Total voters
    3.696
Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
429
Auuuu jete navala na kanale,pa SOTA ako ima koji komad i za mene hehehehh posalji na PM te kanali da vidimo kako verceraju
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.652
Kako saznajem...
na enigmi 1 na zalost nema slicno tome ili nije nadjeno.nesto je uspjelo da se napravi da ide na db500 i 7020,ali samo 1 kanal,i mora pc da radi.i jebada koliko hoces dok sve nagodis,ali ide uglavnom.ovde sam pisao o tome i probao sa mms.dali radi i sa http linkovima nisam vise isprobavao

Doticno
Kod:
evo ovako!posto se dosta ljudi u zadnje vreme interesuje za streamanje kanala sa interneta na dreambox,i doticnog je to malo zainteresiralo,pa je resio da to ispita kako ide!i nasao je resenje! da napomene,ovo je napravito na dm 500 s i dm 7020,dakle radi se o enigmi 1 na gemini imidzu,kako ide za enigmu 2,ne znam!dakle...

za pc...potrebno nam je:

VLC media olayer v 0.8.6f-----ja koristim ovaj,skinuti sa neta i instalirati!

windows media encoder,takodje skinuti i instalirati!

SDP Downloader 2.3.0 verzija,skinuti sa neta i instalirati!ja sam taj naso i funkcionise sa time!

za dreambox...

vlcf 1.8.0 plugin...ima ga na gemini serveru,skinuti i instalirati!

podesavanje...

najpre vlc medija player podesimo!

einstelungen/einstelungen/Input / Codecs pa stisnuti kvaku na erweitere optionen i naci gde pise"UDP-Port",staviti na 9090!sacuvati...

potom pod interface/hauptinterface staviti kvaku pod HTTP-fernbedienungsinterface!sacuvati

na desktop vezi vlc media playera kliknuti na ikonu sa desnim dugmetom pa na eingeshaften i dopisati ovo!" --intf wxwin --extraintf=http"

znaci ovako bi trebalo da izgleda tamo:"C:\Programme\VideoLAN\VLC\vlc.exe --intf wxwin --extraintf=http! paziti na razmake!

sada file "vlcf_original"koji se nalazi u mapi var/tuxbox/config,ftp programom izvuci negde na pc,i otvoriti ga sa nekim linux editorom!tamo podesiti sledece linije!

<server name="set1" ip="[COLOR=red]10.0.0.5[/COLOR]" webif-port="8080" stream-port="9090" user="admin" pass="admin" /> <!-- tu upisati lokalnu ip adresu od pc-na kome je instaliran vlc -->
<server name="set2" ip="192.168.178.93" webif-port="8080" stream-port="9090" user="admin" pass="admin" />
<server name="set3" ip="192.168.178.94" webif-port="8080" stream-port="9090" user="admin" pass="admin" />
<server name="set4" ip="192.168.178.25" webif-port="8080" stream-port="9090" user="admin" pass="admin" />
<config name="set1" startdir="[COLOR=red]C:\stream[/COLOR]" cddrive="g:" /> <!-- tu upisati putanju do mape gde cemo da snimamo stream -->
<config name="set2" startdir="/home/mordillo/video" cddrive="/media/cdrom0" />
<config name="set3" startdir="d:/" cddrive="g:" />
<config name="set4" startdir="c:/" cddrive="g:" />

to sacuvati,i tom fajlu cemo dati ime "[COLOR=red]vlcf.xml[/COLOR]" i vracamo ga u var/tuxbox/config,a onaj"[COLOR=red]vlcf_original.xml[/COLOR]" izbrisemo!znaci samo ovaj"vlcf.xml"da ostane!

sada na harddisku kreirati neku mapu za cuvanje streama---u ovom primeru uzecemo moj.znaci u C: sam napravio mapu"stream"koju sam i upisao u ovaj konfig! restartovati resiver onda!

sada pokrecemo program "SDP Downloader"kliknemo na"open"otvara se novo prozorce i u njega ubacamo stream link,naprimer" mms://62.162.58.41/TERA" potvrdimo sa ok!onda stiskamo "GO" na programu.otvara se novi prozor...tu naci onu mapu koju smo kreirali...iz mog primera znaci /arbeitsplatz/stream i stisnuti na speichern! sa SDP-om je sada zavrseno,sada otici u mapu gde se snima stream i otvoriti ga sa vlc playerom i ostaviti sve to da radi---sada se selimo na dreambox!

otici na dreamu pod plugins i pokrenuti plugin VLC Fronted,i pod "file"ili crvenom tipkom pronaci onu nasu mapu gde snimamo stream i pokrenuti ga i eto ga na dreamboxu!

ecm time je oko 20 sekundi--------nikako nije za muratija ovo preporucljivo----[IMG]http://www.digital-eliteboard.com/images/smilies/dance3.gif[/IMG]

sacekati dok se napuni linija na 100% i uzivati u omiljenim nam streamovima koje na sota nabavlja!
mozda nekom pomogne
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2011
Poruka
36
Zdravo Sota
Hvala ti za objasnjenje za enigma 1 i 2.
Mozes li mi poslati listu na pm.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.06.2010
Poruka
2.058
Znali neko neki program ili nesto slicno za vadjenje strimova iz Fibernet TV plejera? Hvala unapred.......
 
Natrag
Top