Internet problem

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Ljudi, pomagajte! Nesto sam izgleda zeznuo, nasao nekakav program za anonimno surfanje, pa me sad zeza net kad izadjem iz tog programa. radi, otvara normalno stranice, pa onda stane, nece nista da otvorio. Pokrenem taj program i opet radi, pa ne radi... I tako...

Samo da napomenem da mi net radi bez problema preo wi-fi, ali na racunaracu zeza... Iskljucivao sam modem, drajver skenirao, ali zeza i zeza... Radi kao zmigavac:radi, ne radi, radi, ne radi..
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Ljudi, pomagajte! Nesto sam izgleda zeznuo, nasao nekakav program za anonimno surfanje, pa me sad zeza net kad izadjem iz tog programa. radi, otvara normalno stranice, pa onda stane, nece nista da otvorio. Pokrenem taj program i opet radi, pa ne radi... I tako...

Samo da napomenem da mi net radi bez problema preo wi-fi, ali na racunaracu zeza... Iskljucivao sam modem, drajver skenirao, ali zeza i zeza... Radi kao zmigavac:radi, ne radi, radi, ne radi..

Đe stanuješ, da dođem napravit :D
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Đe stanuješ, da dođem napravit :D
Hehe, ne zezaj me... Ma nije mi se ovo nikad desilo. Da je npr.do drajvera, do kabla itd., ne bi mogao nikako raditi. Radi npr.dvije minute i ne moze vise otvarati nijednu stranicu. Da li se nesto u modemu zeznulo, IP se ne moze oporaviti..
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Zapravo, to i nije program, izgleda da je to neka aplikacija, portable verzija, tako da nisam ni instalirao...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Zapravo, to i nije program, izgleda da je to neka aplikacija, portable verzija, tako da nisam ni instalirao...

Skini, instaliraj i pokreni Malwarebytes Anti-Malware 2.04.1028

Kod:
http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/malwarebytes_anti_malware,3.html

Dvoklik na mbam-setup.exe i prati uputstva za instalaciju. Instalacija je klasična,
"Next > I Agree . . > Next > Install" princip. Po završenoj instalaciji, klikni Finish.
Napomena: 14 dana besplatna trail verzija je pre-selektovana. Možeš dečekirati ovu opciju ako želiš.
- Po prvom pokretanju, MBAM ce započeti "Update" u namjeri da preuzme najsvežije definicije.
Ili ... klik na 'Update Now >>' link ili dugme radi preuzimanja svježih definicija.
Konfigurisati skener; Na 'Settings' tabu, Detection and Protection podesiti sljedeće opcije:
1. pod-tab Detection and Protection, čekirati kućicu za 'Scan for rootkits';
2. pod-tab Non-Malware Protection, za 'PUP detections', postarati se da je selektovana
'Threat detections as malware' opcija.
Izvršiti 'Threat Scan';
Klik na Scan tab, zatim na 'Scan Now >>' da bi izvršio skeniranje.
Ukoliko MBAM prijavi da je 'update' dostupan, klik na 'Update Now' a potom nastaviti do skeniranja.
Obavještenje: kod nekih teških infekcija, moguce je dobiti sljedeću poruku "Could not load DDA driver".
U tom slucaju, klik Yes na tu poruku, dopustiti učitavanje drajvera po restartu računara, dozvoliti restart.
Potom, nastaviti sa ostatkom instrukcija.
Po završenom skeniranju, klik na Apply Action dugme ukoliko je prijetnja detektovana.
Sačekati da program zatraži restart!
- Klik na Yes na poruku koja govori da će se sistem restartovati.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Skini, instaliraj i pokreni Malwarebytes Anti-Malware 2.04.1028

Kod:
http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/malwarebytes_anti_malware,3.html

Dvoklik na mbam-setup.exe i prati uputstva za instalaciju. Instalacija je klasična,
"Next > I Agree . . > Next > Install" princip. Po završenoj instalaciji, klikni Finish.
Napomena: 14 dana besplatna trail verzija je pre-selektovana. Možeš dečekirati ovu opciju ako želiš.
- Po prvom pokretanju, MBAM ce započeti "Update" u namjeri da preuzme najsvežije definicije.
Ili ... klik na 'Update Now >>' link ili dugme radi preuzimanja svježih definicija.
Konfigurisati skener; Na 'Settings' tabu, Detection and Protection podesiti sljedeće opcije:
1. pod-tab Detection and Protection, čekirati kućicu za 'Scan for rootkits';
2. pod-tab Non-Malware Protection, za 'PUP detections', postarati se da je selektovana
'Threat detections as malware' opcija.
Izvršiti 'Threat Scan';
Klik na Scan tab, zatim na 'Scan Now >>' da bi izvršio skeniranje.
Ukoliko MBAM prijavi da je 'update' dostupan, klik na 'Update Now' a potom nastaviti do skeniranja.
Obavještenje: kod nekih teških infekcija, moguce je dobiti sljedeću poruku "Could not load DDA driver".
U tom slucaju, klik Yes na tu poruku, dopustiti učitavanje drajvera po restartu računara, dozvoliti restart.
Potom, nastaviti sa ostatkom instrukcija.
Po završenom skeniranju, klik na Apply Action dugme ukoliko je prijetnja detektovana.
Sačekati da program zatraži restart!
- Klik na Yes na poruku koja govori da će se sistem restartovati.
Hvala na detaljnom uputstvu... Maloprije mi se racunar sam restartovao i nije se mogao pokrenuti sistem. Poslije sam kliknuo na system restore i vjerovatno se vratio u stanje prije greske. Evo sad radi, sve ok. Izgleda da je bila nekakva sistemska greska, pa me zezalo. dakle, nisam jos instalirao taj program koji si predlozio, ali je sistem izgleda popravio gresku... Imao sam nekad taj malwarebytes, pa cu ga vjerovatno opet instalirati da skenira i sredi sistem.... Hvala jos jednom...
 
Natrag
Top