instalacija windowsa na drugu particiju

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
prilikom ukljucivanja racunara, sistem se dize do slike na monitoru gdje pise windows i tu staje. reinstalirao sam windows i opet isto. Pretpostavljam da je nesto hardverski ili ako neko ima slicno iskustvo da mi kaze. Ako hard disk gdje se nalazi particija c ima bad sektora, da li mogu instalirati windows na drugu particiju na istom hd i kako se to radi da vidim da li ce se isto desavati
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
prilikom ukljucivanja racunara, sistem se dize do slike na monitoru gdje pise windows i tu staje. reinstalirao sam windows i opet isto. Pretpostavljam da je nesto hardverski ili ako neko ima slicno iskustvo da mi kaze. Ako hard disk gdje se nalazi particija c ima bad sektora, da li mogu instalirati windows na drugu particiju na istom hd i kako se to radi da vidim da li ce se isto desavati
Mozes probati.Normalno instalirias win samo kada ti pita na koju particiju hoces da install 2. win ti odaberes neku drugu(recimo D: ) .
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
najvjerovatnije da ti je crkao jedan od cipova rama, ako sumnjas na hard disk radije pozajmi od nekog i isprobaj, ne valja stalno reinstalirati sistem, i mislim da ce ti opet isto se desavati ako stavis sistem na drugu particiju, mozda ne odmah vec nakon nekog kratkog vremena, treca solucija koju bih ti predlozio je da iscupas bateriju od biosa i ostavis je nekih 15 min, vratis je pa pokusas ponovo, nece uspjeti iz prvog puta, probaj nekih 3-4 puta, ako ne upali onda ti mogu predloziti samo jos jednu stvar a to je da iscupas bateriju od biosa i hard disk i upalis komp na 5-10 sekundi, ugasis, vratis sve kako je bilo i ponovo upalis kako bi resetovao memoriju
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
posto imam 3 gb rama odnosno 3 slota po 1 gb, da li bi mogao da vadim i testiram jedan po jedan da vidim da li ce raditi
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
9
posto imam 3 gb rama odnosno 3 slota po 1 gb, da li bi mogao da vadim i testiram jedan po jedan da vidim da li ce raditi
možeš , ali RAM može da bude neispravan a da ti komp naizgled radi normalno.
Najbolje ga testiraj nekim softverom.
Moja preporuka je Hirens Boot i na njemu imaš program koji se zove Memtest86+ i sa njim probaj.Moguće da su u pitanju i Loši (Bad) Sektori na HDD-u,koje isto možeš da ispitaš sa Hiren's Boot cd-om.
Kao što ti je predložio n3m3sis probaj sa resetom BIOS-a,
moguće da si HDD prebacio u SATA mod a nemaš na XP-u odgovarajuće drajvere.
 
Natrag
Top