Indijan Vels 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Rodžer opet u 3 seta, Rafa rutinski

Rodžeru Federeru su ponovo bila potrebna tri seta da se plasirao u narednu rundu Indijan Velsa, ali je uspeo da osigura novi meč sa Huanom Martnom del Potrom.


16345254094f619fbd86325243451630_size3.jpg




Mesto u četvrtfinalu izborio je i Rafael nadal koji je rutinski eliminisao Aleksandra Dolgopolova.
Španac će se u borbi za polufinale sastati sa sjajnim Davidom Nalbandijanom koji je posle preokreta savladao Žo-Vilfrida Congu.
Federer je protiv Tomaša Belučija, baš kao i protiv Miloša Raonića, izgubio prvi set, ali je naredna dva dobio prilično lako. Brazilac je odlično servirao u prvom delu igre i dvostrukim brejkom dobio set sa 6:3. Međutim, Švajcarac je zaigrao znatno bolje u nastavku, pre svega je popravio ritern i osvojio naredna dva seta sa 6:3, 6:4. Interesantno je da se Federer po prvi put karijeri sastao i sa Raonićem i sa Belučijem.

Rodžerom naredni protivnik je Huan Martin del Potro koga je pobedio u finalu turnira u Roterdamu. Argentinac je u osmini finala eliminisao najprijatnije iznenađenje na Mastersu u Indijan Velsu Denisa Istomina sa 7:6, 6:7, 6:2.

Rafael Nadal je bio najubedljiviji u osmini finala. Španac je deklasirao Aleksandra Dolgopolova sa 6:3, 6:2, a za polufinale ćese boriti sa sjajnim Davidom Nalbandijanom. Argentinac je još jednom napravio preokret ovaj put protiv Žo-Vilfrida Conge.


Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Đoković - Almagro

Novak Đoković sastaje se u četvrtak uveče sa Nikolasom Almagrom u četvrtfinalu turnira serije 1000 u Indijan Velsu.


14222129824f61dfb824af1984227172_size3.jpg




Meč dvojice tenisera je drugi na centralnom terenu i počinje posle duela Ane Ivanović i Marion Bartoli koji je na programu od 19 sati.
Najbolji teniser sveta je u oba dosadašnja okršaja savladao Španca, na Mastersu u Rimu (Almagro je predao meč pri rezultatu 6:1, 1:0) i na Otvorenom prvenstvu Australije prošle godine.
Đoković je u dosadašnjem toku prvog Mastersa u 2012. godini eliminisao Andreja Golubjeva, Kevina Andersona i Pabla Anduhara. Almagro, koji je postavljen za 12. nosioca, savladao je Sema Kverija, Santjaga Iralda i sedmog favorita Tomaša Berdiha.

26-godišnji momak rođen u Mursiji osvojio je 11 ATP titula u karijeri, a samo je jednom igrao u polufinalu nekog Mastersa, u Madridu 2010.

Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Program za četvratk 15 mart

Stadium 1 (from 11.00hrs)
1. Marion Bartoli vs. Ana Ivanovic 3-6, 4-6
2. ATP: Djokovic vs. Almagro (NB 13.00hrs) 6-3, 6-4
3. Maria Kirilenko vs. Maria Sharapova (NB 15.00hrs) 6-3, 5-7, 2-6
4. ATP: Fyrstenberg/Matkowski vs. López/Nadal 2-6, 0-6
5. ATP: Simon vs. Isner (NB 19.00hrs) 3-6, 6-1, 5-7
6. Hlavackova/Hradecka vs. Mirza/Vesnina 7-5, 5-7, 3-10
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Briljantna Ana izbacila Bartoli

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale turnira u Indijan Velsu, pošto je pobedila Marion Bartoli sa 6:3, 6:4 za sat i 17 minuta igre.


431227274f6206ff43102579889753_size3.jpg



Za plasman u finale Ivanovićeva će se boriti sa boljom iz duela dve Marije – Kirilenko i Šarapove.
Ana je jedino u prva dva gema na svoj servis dozvoljavala rivalki da stvori brejk loptu, a u nastavku je bila superiorna i zasluženo je došla do trijumfa. To je peta pobeda Ivanovićeve u osmom meču sa Francuskinjom
Već u prvom gemu Francuskinja je napravila brejk nakon što je Ivanovićeva poslala bekhend dijagonalu u aut. U narednom gemu Ana je zaigrala bolje, stvorila je tri vezane brejk lopte i realizovala je treću nakon što je rivalka odservirala duplu grešku.

I u trećem gemu Ivanovićeva se suočila se brejk loptom, ali je napala forhendom posle odličnog servisa, da bi ubrzo povela sa 2:1.

Posle dva mirna gema, Ana je u šestom gemu ponovo imala šansu za brejk, ali je Bartoli odigrala agresivno i uz dve greške srpske teniserke stigla je do 3:3.

Ono što nije u šestom, Ivanovićevoj je pošlo za rukom u osmom gemu. Lepo izgrađenim poenom i snažnim forhendom po paraleli Ana je stvorila dve vezane brejk lopte, a realizovala je drugu greškom suparnice – 5:3.

U sledećem gemu srpska teniserka lako je završila posao i osvojila je set za 36 minuta igre.

Na isti način na koji je završila prvi, Ivanovićeva je počela i drugi set – agresivno i precizno. Već na samom startu napravila je brejk i povela sa 2:0.

Srpska teniserka bila je nadmoćna u gemovima na svoj servis. nije dozvolila rivalki nijednu brejk loptu i smireno je privela meč kraju za novu pobedu.





Izvor: B92
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Đoković preko Almagra do polufinala

Novak Đoković plasirao se u polufinale Indijan Velsa, pošto je posle 81 minuta savladao Nikolasa Almagra sa 6:3 i 6:4.



14222129824f61dfb824af1984227172_size3.jpg



Naš teniser će u polufinalu turnira na kom brani titulu igrati sa boljim iz duela Simon - Izner. Bio je to treći međusobni duel Srbina i Španca i treća pobeda našeg igrača.
Najbolji teniser sveta je u oba dosadašnja okršaja savladao Španca, na Mastersu u Rimu (Almagro je predao meč pri rezultatu 6:1, 1:0) i na Otvorenom prvenstvu Australije prošle godine. Simon Iyner
Đoković je u dosadašnjem toku prvog Mastersa u 2012. godini eliminisao Andreja Golubjeva, Kevina Andersona i Pabla Anduhara. Almagro, koji je postavljen za 12. nosioca, savladao je Sema Kverija, Santjaga Iralda i sedmog favorita Tomaša Berdiha.

26-godišnji momak rođen u Mursiji osvojio je 11 ATP titula u karijeri, a samo je jednom igrao u polufinalu nekog Mastersa, u Madridu 2010.

Novak je prvi servirao, izgubio je dva poena, ali je uspeo da povede sa 1:0. Posle tri odigrana gema, naš teniser je imao 2:1.

U četvrtom gemu Novak je imao 0:30, a onda došao i do dve "brejk" lopte i iskoristio prvu za 3:1. U narednom gemu Almagro dolazi do svoje prve "brejk" šanse i uspeva da je iskoristi.

Međutim, Novak je ponovo uzeo servis Almagru, a zatim i svoj servis i poveo sa 5:2. Almagro je smanjio na 5:3, a onda je Novak posle samo pola sata dobio prvi set sa 6:3.

U drugom setu prvi je servirao Španac. Obojica su na početku osvajali svoje servise. U sedmom gemu Novak stiže do prve "brejk" prilike u drugom setu, ali je nije iskoristio. Almagro je imao i prednost, ali je na kraju Đoković ponovo došao do šanse da mu oduzme servis. Ni nju nije iskoristio, ali je nešto kasnije došao i do treće.

U desetom minutu igre u tom gemu, Srbin je došao i do četvrte prilike za "brejk", ali opet se Španac izvukao. Posle četiri spasene "brejk" lopte, Almagro je poveo sa 4:3.

Đoković je u narednom gemu imao 40:0, ali je Španac uspeo da izjednači. Međutim, Novak nije dozvolio preokret. U narednom, devetom gemu, Novak dolazi do pete "brejk" prilike u setu i ovog puta je iskoristio.

Posle 80 minuta došao je do tri meč lopte i odmah je iskoristio prvu.




izvor. B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Ivanović: "Bila sam agresivna"

Ana Ivanović je pobedila Francuskinju Bartoli u četvrtfinalu turnira u Indijan Velsu i na taj način se revanširala protivnici za poraz pre tačno godinu dana.


5958679634f629455a4e9c034955944_size3.jpg




"Presrećna sam što sam prošla dalje i ovo je moja osveta, što me je prošle godine zaustavila u četvrtfinalu", rekla je u šali Ivanovićeva.
"Znala sam da moram da budem agresivna. Ona mnogo jače udara loptu nego što to možda deluje, a i servis joj je nezgodan" .
Ana je napravila "brejk" u osmom gemu i od tog trenutka krenula ka pobedi.

"Bio je to prelomni trenutak, jer smo do tada obe igrale veoma dobro. U tom gemu sam promenila stav, spustila se niže i bila agresivna. Osećala sam da mi je to nedostajalo na samom početku meča", rekla je Ana.

"Narednih nekoliko gemova sam odigrala stvarno dobro i napravila brejk na početku drugog seta. To je bilo veoma bitno", rekla je naša teniserka.

Bartoli je izjavila da se nije osećala dobro, da je imala vrtoglavicu i da je drhtala, iako je na terenu bilo izuzetno toplo.



Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Novak: "Zadovoljan sam servisom"

Novak Đoković se plasirao u polufinale Indijan Velsa pobedom nad Almagrom, a posle meča je bio zadovoljan svojim servisom.
10977861904f578ee6e142a379005801_size3.jpg





"Ono što me čini veoma srećnim i zadovoljnim je moj servis u ovom duelu. Bio je to, inače, težak meč, protiv Almagra nikada nije bilo lako, on je tu, među top 15 u svetu".
"Nikolas je specijalista za šljaku, ali može veoma dobro da igra i na tvrdoj podlozi. Ipak, u večerašnjem meču kada sam imao šanse, ja sam ih koristio", istakao je Đoković.
Naš teniser je slavio posle 81 minuta igre, a u polufinalu će igrati sa pobednikom meča između Amerikanca Džona Iznera i Francuza Žila Simona.


Tacno u 1pm, uz muziku koja podseca na Prodigy, Novako Djokovic je izasao na glavni teren, nekoliko metera iza danasnjeg protivnika Nicolasa Almagroa. Anina konferencija za stampu pocinje za nekoliko minuta, nastavljamo sa zivim javljanjem sa terena u toku meca, cim zavrsimo razgovor sa Anom.
Anin intervrju je sa zadovoljstvom trajao duze no sto je uobicajeno, tako da tek sada vracamo na tribine, Almagro je upravo servirao 130 milja na sat, i dobio gem. Na semaforu pise 5:3 za Djokovica, tribine su oko 3/4 pune, uglavnom bela boja se svuda vidi. U ovoj pustinji svakako ima smisla nazvati tenis 'belim' sportom, jer je to najpametnija boja za nosenje.
Djokovic je brzo zavrsio sledeci gem i seo ispod suncobrana kod svoje klupe sa rezultatom 6:3. Suncobran ispod kog sedi je zapravo kisobran, ali od toga ovde nema puno koristi. Posto smo razgovor sa Anom vodili unutar centra, u dobroj ohladjenoj sobi za konferencije, izlaskom nazad na tribine je jasno da je sada znatno toplije. Djokovic je, pametno, u istoj uniformi kao juce. Sto kaze Ana Ivanovic, to je mozda neka mala tradicija koja na ovom turniru za Djokovica dobro radi.
Almagro je jedan od sve redjih igraca sa jednorucnim bekhendom, sto cini ovaj mec dodatno interesantnim kao sukob dva razlicita i vrlo snazna bekhenda. Posto je publika vrlo tiha, Almagrov jednorucni bekhend moze vrlo dobro da se cuje kako puca, posto se meni oduvek cinilo da su jednorucni bekhendi glasniji od dvorucnih. Ujednacena borba njihovih bekhenda i forhenda je dugo trajala u sedmom gemu drugog seta, dok Almagro upravo sa bekhend paralelom, i onda sa asom, nije gem zavrsio u svoju korist.
Posle Noletovog brejka u drugom setu, ima smisla na velikom ekranu pokazati njegovu reklamu, dok cekamo da se drugi set, sa 5:4 u Noletovu korist nastavi. U pitanju je relativno nova i vrlo popularna reklama u kojoj Djokovic igra tenis na vrhu nekog starog aviona, u punom letu. Posle reklame, poslednji gem je takodje proleteo, Nole je bez izgubljenog poena uzeo gem, set i mec, upravo sa bekhendom niz levu stranu terena.
Dok je sudija izgovarao "game, set i mec', Almagro je i dalje gledao u cosak u koji je Djokovic poslao poslednju lopticu. I sa drugog sprata medijskog centra, lepo je izgledalo. Djokovic je posle meca na terenu o Almagru rekao sve najlepse, i zahvalio se publici na podrsci. Publike je ovde vrlo kulturna po pitanju tih intervjua, i cesto u velikom broju ostanu na tribinama da ih slusaju.
Dok je Djokovic bacao loptice u publiku, preko razglasa je vec pocela zurka. Odmah posle loptica, poceli su da bacaju i majice u publiku, sto su vise mogli gore na najvise tribine. Na terenu je takodje pometnja, menjaju mreze za ATP meceve i stavljaju mreze za WTA meceve. Djokoviceva konferencija za stampu ce poceti uskoro, i taj razgovor ce biti objavljen sto je brze moguce.
Ovo ti je bio jedan od najkompletnijih meceva na ovom turniru. Kako si ti doziveo mec, i specificno me interesuje da komentarises svoj servis, koji je danas izgledao odlicno...
Zadovoljan sam serviranjem posebno, i to mi uliva dosta samopouzdanja za nastavak turnira. Dosta sam radio na tom delu moje igre, trudio sam se u proteklom periodu u svojim treninzima da radim na preciznosti servisa kako bi uspeo na svojim mecevima da dobijem sto vise tih neizudjenih gresaka od protivnika. Sto se tice same igre i meca, mislim da sam odigrao onoliko koliko je bilo potrebno. U odredjenim trenutcima sam trebao da budem malo agresivniji, ali kad god mi je prilika bila ukazana, iskoristio sam je.
Da te pitam pitanje ne vezano za danasnji mec, vec nesto u vezi sa tvojim dolaskom na mesto najboljeg tenisera sveta. Koliko su tvoj return i tvoj bekhend bili kljucan deo uspeha?
Svaki igrac ima svoje prednosti i mane u igri. Negde gde se oseca samouvereno a negde gde ponekad varira. Sa druge strane, je izuzetno bitno u danasnjem tenisu da igrac moze da bude kompletan u svakom segmentu igre, i to recimo pravi primer za ovu cinjenicu je Nadal. Kad je pocinjao da igra profesionalan tenis imao je fantastican forhend medjutim serva ga nije sluzila i tokom godina je napredovao i u tom elementu igre i zaista je sad kompletan. Tako da nivo igre raste iz godine u godinu, i intenzitet, tako da ste i vi primorani da napredujete ukoliko zelite da budete u svetskom vrhu.

razgovor vodio Nikola Olić


Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Šarapova i Ivanović u polufinalu

Ruskinja Marija Šarapova plasirala se u polufinale turnira u Indijan Velsu, pošto je posle više od tri sata igre pobedila Mariju Kiriljenko sa 3:6, 7:5 i 6:2.


8966779454f62967c5bcfb877000320_size3.jpg



Šarapova će u polufinalu igrati potiv naše Ane Ivanović, koja je u četvrtfinalu eliminisala Francuskinju Bartoli.
U duelu sa sunarodnicom Kiriljenkovom Šarapova je bila u nezavidnoj situaciji, jer je izgubila lako prvi set, a drugi dobila teško sa 7:5. Ipak, u u trećem setu je dominirala i na kraju prošla u polufinale.
Šarapova i Ivanovićeva su do sada igrale pet puta, pobedu više ima Ruskinja.

Poslednji put igrale su davne 2008. godina na Australijen openu, kada je Šarapova slavila sa 7:5 i 6:3.




Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Izner izborio duel sa Novakom

Branilac titule na Indijan Velsu Novak Đoković igraće u polufinalu sa Džonom Iznerom, koji je bio bolji od Žila Simona 6:3, 1:6, 7:5.


17834786614f5e8d993ef94292052100_size3.jpg




Meč je trajao minut i po manje od dva sata. Bio je to njihov drugi duel i ponovo je Amerikanac bio bolji.
Izner će u polufinalu igrati sa Novakom Đokovićem, koji je u četvrtfinalu izbacio Nikolasa Almagra. Biće to njihov treći duel, prethodna dva dobio je prvi reket sveta.
Novak je obe pobede ostvario u 2010. godini, na turniru u Pekingu i u okviru prvog kola svetske grupe Dejvis kupa. U borbi za drugo polufinale sastaće se sa jedne strane Huan Maertin del Porto i Rodžer Federer i sa druge Rafael Nadal i David Nalbandijan.



Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Friday, March 16, 2012

Stadium 1 (from 11.00hrs)
1. Huber/Raymond vs. Benesova/Zahlavova Strycova 6-1, 6-2
2. ATP: del Potro vs. Federer (NB 13.00hrs) 3-6, 2-6
3. ATP: Nalbandian vs. Nadal (NB 15.00hrs) 6-4, 5-7, 4-6
4. Victoria Azarenka vs. Angelique Kerber (NB 18.00hrs) 6-4, 6-3
5. Ana Ivanovic vs. Maria Sharapova (NB 20.00hrs) 4-6, 0-1 (predaja Ane Ivanović)

Stadium 2 (from 14.00hrs)
1. ATP: Isner/Querrey vs. Mirnyi/Nestor 6-4, 6-2
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top