iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Ima li neki znalac, koji ume da promeni boju puta na semi. (Igo Primo 2 PNA)
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Odgovor je takav da je bolje da ga nisam dobio. Malo je podcenjivacki i primeran bas pocetniku. Pitanje je bilo vrlo jasno i precizno. Promena boja puta na semi a prilogodjenje sema za neki drugi gfx sam resio. No, ipak hvala na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
odabereš šemu i otvoriš sa total commanderom

u color.ini izmeniš
boje su u rasponu
crvena 0-255
plava 0-255
zelena 0-255

i sačuvaš izmene

Sajo je to radio pitaj njega konkretno ako ne provališ sam
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
E, Vlado ovo je O.K ali sve mi je to poznato. Hvala. Ako Sajo ovo vidi mogao bi pomoci. Koristio sam cak i jedan mali program koji cita .ini file i vizuelno prikazuje boje za svaku liniju koda u ini file ali nemogu naci deo koda koji definise boju puta i boju bordera puta kao ni boje strelica za skretanje.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Prvo za Elettronica: GJ Color Editor Schemes je besplatan program i zgodan je za neke stvari. A drugo, sve ove seme, a ima ih gomile, su besplatne, medjutim njihova izrada i veza sa Igo Primo su veoma sofisticirane. Desavalo mi se da u semi promenim samo jedan broj koji oznacava boju nekog elementa i Igo se rusi, mada ta sema upste nije aktivna nego samo stoji na spisku sema. Seme su inace glavni interfejs sa vozacem i od njihove preglednosti u mnogome zavisi ugodjaj prilikom voznje dok su skinovi vizuelni podaci za brzinu, skretanje, rastojanja visine i dr. i mnogi od tih podataka se i zvucno saopstavaju tokom voznje. Da bi se medjusobno razlikovali autori cesto smisljaju takve boje da ti je muka gledati u ekran npr. zelena trava a put ljubicast itd. U sklopu sa semom obicno dolazi i "gfx" u kome su pored drugih stvari i boje neba sa oblacima za dan i noc. Elem na kraju bi mozda bilo zgodno otvoriti posebnu temu gde bi se tu menjala iskustava i saveti.
Zahvalan Shajo za odgovor i kontakt.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top