iGO Primo NextGen Mape

Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Slicno je i za Srbiju, bar u delu koji ja pratim, konkretno Beograd. Ima nekih izmena koje je analizirao @navigas u prethodnim postovima, ali nista nisu uradili po pitanju kucnih brojeva koji su i dalje samo delimicno pokriveni u blokovima oko Arene, centralni deo Novog Beograda duz bul. Milutina Milankovica. Sve cesce koristim TomTom, koji mi deluje detaljniji i bolje pokriven.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
32
Što se tiče aktivnosti Here tima u Srbiji dosta ispravki koje sam im prosleđivao početkom godine su se pojavile tek u q2 mapama. Govorim o "mom" terenu (Kikinda i okolina). Takođe imam informaciju da će akcija unosa kućnih brojeva za Ki i okolinu početi na proleće. Verovatno se akcija neće završiti samo na Kikindi. q3 sam upravo skinuo, još se raspakuju. Naravno prijaviću uočene promene
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Neophodne i dovoljne licence (mape TomTom 2015.03 & HERE 2015.Q3)

Zahvaljujući drugaru @akineki, koji mi je razjasnio značaj i neophodnost pojedinih licenci, nakon provere u simulaciji i u realnim uslovima, odredio sam neophodne (i dovoljne) licence za korektan rad navigacije iGO_NextGen. Licence su date u prilogu, u zip fajlu "Dovoljne licence".Tu je i slika sa njihovim spiskom. Za države koje imaju samo *3dl fajl (landmarks, znamenitosti) u folderu building, za obične korisnike dovoljne su 5 licence, bez one okružene crvenom linijom. Za države koje imaju i fajl *.3dc (buildings, 3D zgrade), kao Hrvatska na primer, potrebna i je i posebno označena licenca:

Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2015_Q2_Update_#2_.lyc

Dakle, za Srbiju, BiH, Makedoniju i Crnu Goru, broj neophodnih licenci je sveden na 5. Inače, provereno je da pomenute 5 licence podržavaju : Junction View, Tunele, Znamenitosti, kao i normalno korišćenje mapa HERE (Q3) i TomTom (03).

EDIT

Kao što se može videti na slikama u prilogu, sa ovim licencama su podržani i Truck i Auto mod.
 

Prilozi

  • Dovoljne licence.jpg
    Dovoljne licence.jpg
    26,4 KB · Pregleda: 171
  • Dovoljne licence.zip
    13,6 KB · Pregleda: 68
  • 5 lyc Truck.jpg
    5 lyc Truck.jpg
    103,2 KB · Pregleda: 110
  • 5 lyc Auto.jpg
    5 lyc Auto.jpg
    100,1 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Samo bih dodao da sa ovim licencama rade i upozorenja za vozace (fda) kao i putna mreza (hnr). Naravno rade i reljefi.

EDIT 1: Samo jedna mala ispravka, sa ovim licencama rade TomTom 2015.06, kao i Here 2015.Q2 (3dl i 3dc) i Here 2015.Q3. Odnosi se na mape poi i building, kao sto je to drugar @navigas vec rekao.
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Samo bih dodao da sa ovim licencama rade i upozorenja za vozace (fda) kao i putna mreza (hnr). Naravno rade i reljefi.

EDIT 1: Samo jedna mala ispravka, sa ovim licencama rade TomTom 2015.06, kao i Here 2015.Q2 (3dl i 3dc) i Here 2015.Q3. Odnosi se na mape poi i building, kao sto je to drugar @navigas vec rekao.

Šta su Profili inteligentne rute, tj FSP fajlovi, koji za TomTom sa ovim licencama ne rade
Screenshot_2015-12-15-09-56-20.png

IZMENA: Najsmešnije od svega je što sa ovih 5 licenci iGO Primo radi kao zmaj.
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Ja sam živeo u ubeđenju da se HSP fajlovi nalaze u histspeed folderu, a zovu se Podaci o inteligentnoj ruti

Files in directory \content\histspeed:
*.HSP - average data for the congestion on the roads in different days of week and time of day. Helps in calculating the route to avoid potential congestion. Do not be confused with TMC (he is in real time)!

Screenshot_2015-12-15-11-18-40.png


dok su FSP fajlovi u map folderu i zovu se Profili inteligentne rute.


Files in directory \content\map:
*.HNR - Base with prepared routes (4 types: Fast, Short, Easy and Economical) for Eastern and Western Europe, helping to speed the calculation of long routes. To work is needed all maps of the corresponding region to be available.
*.FDA - Driver Alerts - show active driver alerts (signs)
*.FTR - Truck Information - this information is used to calculate the truck routes and can avoid passing trough road prohibited for trucks
*.FPA - Point Addressing - it contains data for the real addressing points, where the address is not on the road
*.FBL - the maps of countries.
*.FSP - speed profile for a given road for smart routes


Screenshot_2015-12-15-11-18-27.png

Da li su to stvarno isti podaci? Ako jesu, zašto ima dva različita fajla? Šta dobijamo ili gubimo, ako neke od njih nemamo/ne rade? Da li su uopšte toliko bitni, da bi trebalo da diskutujemo o njima?
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Hvala, sad mi je jasno za FSP I HSP

Da se vratimo onda na pitanje o licencama, zašto FSP TomTom nisu aktivni? HERE fsp se čine kao aktivni. Biće da nam fali neka licenca?!? Ili nešto drugo!?!

Sada bih rado probao sa fajlovima 2015.03, ali nemam ih.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Mogu da potvrdim da Profili inteligentne rute (fsp) Here_2015.Q3 rade, dok za TomTom_2015.06 nisu aktivni. Verovatno fali licenca.
Sustina navigacije je da se prevezemo od tacke A do tacke B po zadatoj ruti koju nam ista i kreira. Korisno je imati i neke dodatne informacije - pumpe, restorane, servise i sl. (POI) i to je to. Vizuelno lepo izgleda sa 3d zgradama i orijentirima, a sve ostalo nije toliko bitno i moze da nas ometa u toku voznje. Naravno sve je stvar ukusa...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top