iGO Primo Navigacija

Učlanjen(a)
22.11.2013
Poruka
13
Probao breaking bad branding.zip i radi skoro bez problema* na 960*540 i portrait i landscape.

*Koristim iGO 2.0.1 i opcije po menijima nisu blago providne, vec su skroz crne i deshava se nasumichno da prijavi force close. Svi problemi su vrlo verovatno zbog razlichiti verzije.

EDIT: Primo 2.4 i breaking bad branding.zip ne pravi probleme.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
1
Pozdrav ljudi,

Prvo, hvala svima koji su dali svoj doprinos da iGo u različitim verzijama proradi na svim mogućim uređajima koji postoje, prvenstveno gospodinu Drakuli :)

Pošto je nemoguće napraviti generičku varijantu za sve uređaje, evo mog problema (i rešenja do kog sam došao, a koje će možda pomoći i drugima sa istim tabletom):

Imam kineski tablet Freelander PX1. Rezolucija tableta je 1024x600, a pored status bara tablet ima i onaj deo sa softverskim dugmićima jer nema hardverske, pa je device screen size 1024x552, a application screen size 1024x527. Upravo taj deo sa dugmićima pravi neverovatne probleme - danima sam se patio oko podešavanja programa i nisam uspeo da dođem do adekvatnog rešenja do jutros, kada mi je konačno proradio (istina, sa gubljenjem status bara).

Odmah da napomenem da sa svakom promenom sys.txt fajla brišem save folder, otvaram iGo, ubijam ga nasilno, a zatim ga otvaram ponovo kako bi program uhvatio izmene.

Prvo što sam otkrio je da podešavanje sys.txt fajl u delu [android] tako da je has_physical_home_button=1 ne radi dobro na ovom tabletu, tj. onemogućava prikaz slike u landscape modu, iako u nekom od uputstava piše da za tablete koji imaju i gornji i donji bar treba da stoji fullscreen=0, tablet=1 i has_physical_home_button=1.

Kada se to podešavanje postavi na 0 tablet okreće sliku, ali se pojavljuje problem sa odsecanjem slike, tj. u donjem delu program seče određenu količinu piksela (veličina dela sa dugmićima je 48, pa pretpostavljam da seče 23 piksela, tj. razliku veličine dela sa dugmićima i status bara) kako god da podesim screen_xy. Ovo mi je u neku ruku i logično, jer bi has_physical_home_button trebalo da kaže iGo-u da u donjem delu tableta postoje softverski dugmići i da on treba da koriguje sliku u odnosu na to, ali mi nije jasno kako je moguće da nijedno podešavanje screen_xy ne radi - probao sam i screen_xy="1024_768:1024x552/600x976" i screen_xy="1024_768:1024x527/600x951", isto to sa fajlovima za rezoluciju 800x480 (podrazumevam da u data.zip imam rezolucije 1024x768 i 800x480), kombinacije sa fullscreen, probao sam čak i da ostavim podešavanje za manju rezoluciju sa screen_xy="800x480:800x480/480x800" i screen_xy="800x480:800x455/480x775" i ništa - uvek dobijam isečen ekran. U vezi sa ovim mi je potrebna pomoć, ako neko zna kako to tačno treba da funkcioniše - ukoliko mu unesem neku manju rezoluciju zar ne bi trebalo da iGo uradi smanjenje slika na to što sam uneo, bez da išta dalje radi sa slikom? Ili on smanji sliku, pa je stretch-uje na pravu veličinu ekrana? Da li postoji neka druga fora za podešavanje? Npr. starije verzije iGo-a su imale odvojeno screen_x i screen_y (kapiram da je to isto kao screen_xy), a pored toga i opciju stretch, gde bi trebalo da stretch=0 ne širi sliku na fizičku veličinu ekrana. Ovo bih i sam probao, ali trenutno ne mogu da radim sa tabletom.

I da konačno pređem na rešenje koje mi trenutno radi. Kada se podesi samo da je fullscreen=1, pri čemu sva ostala podešavanja ostaju kakva su bila, tablet više ne seče sliku, prelazi u landscape mod, sakriva status bar, a deo sa softverskim dugmićima ostaje vidljiv (mislim da ove dugmiće i nije moguće sakriti ni na koji način). Kod mene je sys.txt ovako podešen:

[android]
fullscreen=1
tablet=1
has_physical_home_button=0

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="1024_768:1024x552/600x976"

(pretpostavljam da bi radilo i sa screen_xy="auto").

Napominjem da je verzija koju sam na kraju instalirao iGO_ANS_Navigator_9.6.29.341779.crk_4.iGO_ans.apk sa rezolucijom u data.zip fajlu 1024x768 - možda ovo neće raditi isto na svim verzijama, mada ne vidim zašto ne bi...

Ono što mi se ne sviđa je to što su dugmići previše veliki u landscape modu - ali možda tako i treba. Šaljem screenshot, jer je slika vrednija od 1000 reči :)

Nadam se da nisam previše udavio sa porukom - želeo sam da malo detaljnije opišem šta sam tačno radio, jer možda i to može nekome da bude od pomoći prilikom podešavanja svog tableta ili telefona.

Screenshot_2014_01_20_10_28_21_small.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Dobro je , mislio sam da je ceo tekst jedno veliko pitanje. sad mi je lakše :)

pokušaj dodavanjem pod :
[android]
upside_down_bug=1

ovo je za taj deo dole možda ima nekog efekta.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
60
Ima li neki novi skin a da nije default za PRIMO, da preko dana pokazuje crna slova i brojeve za brzinu, vreme dolaska i odlaska i kontra za noc...
Posto ovaj default ima bag.... a u colour shemama ne mogu da izmenim te boje!

Ako ima neko kratko i jednostavno uputstvo kako da ubacim novi skin i treba mi link za taj skin...

HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
60
A i ako ima neka fora kako da promenim tastaturu da bude QWERTY a ne da bude ABeceda....

HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2012
Poruka
30
zdravo svima,
Imam wildfire S skinuo sam odavde http://www.uploads.ws/q6BUM8
i isntalirao sve uredno, problem je sa mapama.

u folderu koji se zove map nalazi se:
http://www.dodaj.rs/f/3O/Nz/obZmM9s/capture.png

folder map NQ
http://www.dodaj.rs/f/1y/xg/Vt8iQSt/capture2.png

Folder map TT
http://www.dodaj.rs/f/1v/dm/49RmG2Nr/capture3.png

U telefonu kada pokrenem i odem na rutu da odaberem i i kliknem na zemlju samo je ponudjena Srbija i Kosovo.

A gde je Bosna i Crna gora?

I od koje godine su ove mape, je li zadnji update?
hvala poz
 
Učlanjen(a)
22.11.2013
Poruka
13
U map direktorijumu tebi stoji topmapova mapa, ali samo Srbije, dok ti u map_NQ stoje Navteq-ove mape Srbije i Kosova, a u map_TT stoje Tomtom-ova mapa Srbije. Mozhesh da istovremeno koristish Topmap i Tomtom, ali se one ne meshaju sa Navteq mapama. U temi iGO mape imash najnovije mape od sva tri provajdera, pa skini shta ti treba.
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2012
Poruka
30
Meni to nista nije jasno oko kombinovanja mapa!
Kako se kombinuju itd , to menjanje naziva itd?

Koja je najbolja za BiH, Srbiju, Crnu Goru ?
 
Natrag
Top