iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Druže taj mobitel. ima. veliku rezu zato se. moras. malo. da. igraš sa. DPI vrijednostim..

Udji u sys i. mjenjaj ove vrijednosti...

[rawdisplay]
dpi= 320
base_dpi = 120

Ako. ih nemaš u sys slobodno dodaj i igraj se. malo sa brojevima dok. ne dobiješ željenu veličinu ekrana.. napraviš izmjene u. pa. pokrenes navi ako ti se. ne svidja onda opet ugasis štimas pališ opet itd.

Moj Tab je Galaxy 4 i naravno ima smjesnu rezu spram tvog moba ali ove. vrijednosti. su meni super ekran je. taman vidljiv... sve ne dovoljno krupno..

[rawdisplay]
screen_xy="auto"
dpi=300
base_dpi=280


Mjenjaj vrijednosti po 40 gore dole.... iskreno za. taj mob nisam. nikada radio. rezu pa. probaj...ovako napamet ne znam koja mu je super DPI...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.01.2014
Poruka
6
[regional]
eta_uses_timezone_of_destination=0

[timezone]
keep_auto_on_error=0

kombinuj ;)

Hvala, isprobao sam sve kombinacije, ali i dalje pomera vreme. Probaću bez skina, ili neku drugu verziju.

EDIT:
Probao sam još nekoliko GPS softver,a i svi vraćaju pogrešno lokalno vreme, za jedan sat manje od stvarnog. Verovatno je neki bag u ovoj verziji Androida. U iGO-u sam fiksirao vremensku zonu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.10.2012
Poruka
14
Druže taj mobitel. ima. veliku rezu zato se. moras. malo. da. igraš sa. DPI vrijednostim..

Udji u sys i. mjenjaj ove vrijednosti...

[rawdisplay]
dpi= 320
base_dpi = 120

Ako. ih nemaš u sys slobodno dodaj i igraj se. malo sa brojevima dok. ne dobiješ željenu veličinu ekrana.. napraviš izmjene u. pa. pokrenes navi ako ti se. ne svidja onda opet ugasis štimas pališ opet itd.

Moj Tab je Galaxy 4 i naravno ima smjesnu rezu spram tvog moba ali ove. vrijednosti. su meni super ekran je. taman vidljiv... sve ne dovoljno krupno..

[rawdisplay]
screen_xy="auto"
dpi=300
base_dpi=280


Mjenjaj vrijednosti po 40 gore dole.... iskreno za. taj mob nisam. nikada radio. rezu pa. probaj...ovako napamet ne znam koja mu je super DPI...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Probao sam dosta kombinacija,nazalost nisam uspio..imate li kakav prijedlog sa "rawdisplay" postavkama
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Nisu uopšte prikaz ulice niti imena mali, nego ekran ima previsoku rezoluciju za tu veličinu.
Da ne ulazimo u nepotrebnu debatu oko toga, nema šta da povećavaš/smanjuješ/menjaš rezoluciju iGO-a, moraš povećati prikaz fontova.
To postižeš
- primenom skinova (Pongo npr),
- čačkanjem po sys fajlu
[interface]
mapfontscale=200
;(povećati/smanjiti po potrebi, experimentiši u koracima po 50 npr, ili 30)
- debelim čačkanjem i modifikovanjem data.zip fajla (ovo zahteva malo više znanja)
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Moguće je i ovo sto Boki kaže mada. meni ovo jeste malo presitno i ja sam to rjesio dpi to ti ukratko dodje kao zoom ekrana postane cijeli ekran krupniji sve je uvećano... eto ovo sa fontom nisam još probao ali mi je DPI sve rjesio.. A. kada kažeš ne pomaže na sta tačno misliš... koju god vrijednost uneses ne prihvaća nista ili?

A. ja. cu ipak sve. pokušati samo ne skin. ubaciti. Teski. sam. "hejter" skinova ili izmjena sličnog tipa koje utiču na stabilnost navigacije. Pogotovo meni jer su meni ti skinovi presareni. No sve je to stvar ukusa i debata za. neku drugu priliku. Probaj sve i ovo što kolega Boki predložio pa da vidimo jesi li dobio dobar rezultat. Ti si prvi sa tim telefonom ovdje na. forumu tako da je dobra i očekivana vijest da. nextgen radi jer. ima podršku za sve rezolucije a bilo bi zanimljivo testirati da. li bi Primo mogao raditi na. toj rezi bez. problema sa. vertikalnim linijama itd :) :) :) ajd javi rezultate pa da. vidimo kako ti dalje pomoći.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Drugar, rezolucija njegovog ekrana je 1440 x 2960.
Da bi prikaz ličio na nešto, trebao bi ti bar 40" ekran sa UltraHD (QuadHD) rezolucijom :)
Pogledaj njegovu sliku i biće ti jasno. Koristim 24" monitor sa 1900x1200 res ("puni" HD), pa moram da skrolujem sliku ohoho.
NextGen zahvaljujući vektorskom prikazu lepo skalira, međutim matrica ekrana je sitna i tu nema pomoći.
Taj problem se javio još kod prvih modela sa 2k rezolucijom (aka LG G4 isl), i najbolje je rešiv na način promene veličine fontova u prikazu mapa.
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Hvala drug na objašnjeni eto nauči se novo nešto svaki dan. Mada nisam ni sumnjao da. ce od. tebe doći neki ovako informativan post kao i do sada :) :) Hvala ti što dijeliš znanja sa. nama. Uzdravlje.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2012
Poruka
14
hvala vama obojici, ali hajde polako, nisam laik, a nisam ni profi :)

@Bocky72 u "interface" nevidim stavku mapfontscale=200 i imam Pongo skin,
hajd sta predlazes, nisam doduse nikad cackao po sys.txt

@iGO_Fan..npr sad mi je ovakva postavka "
[rawdisplay]
screen_xy="auto"
dpi="500"
base_dpi=320

ali nemijenja se nista
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Mislim da ti. ne trebaju navodnici. ispred 500 idi bez. navodnika pa. kreni od. nekih nižih vrijednosti 140 itd. pa. mjenjaj recimo probaj sa. samo. DPI bez base. dpi. mada. evo. kao što je. kolega boki pojasnio stvar izgleda neće pomoći jer taj mobitel ima. rezu za. poželjeti :) a. to. sto. nema te. opcije za. map font scale nema veze ti. to. sam. sebi dodaš i mjenjas
Imas. sigurno. liniju
[interface]
dodaj ispod. samo
mapfontscale=200 ili neki drugi broj. Nekada u sys nema svih komandi mi. dodajemo po. želji ono što nam treba.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Natrag
Top