iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Super! I nišlija30 verovatno iz istih razloga ima probleme pa bi bilo dobro da mu napišeš koje tačne vrednosti za dpi i base_dpi da upiše.

- Tastaturu si mogao da prilagodiš iz samog menija tastature ... Samo tapneš na globus i izabereš srpski.
- Vedranina zvučna upozorenja sam spakovao u ux dodatak kako sam i najavio. To će nam u budućnosti olakšati igranku sa speedcam ali sada mi je potrebna kritika iz REALNE VOŽNJE kako bih ispravio eventualne greške. [strike]U attachmentu[/strike] je ux audio koji samo treba ubaciti u "ux" folder.

EDIT: ipak nije u attachmentu jer je prevelik za njega. Zato evo linka:
[HIDE-POSTS=10]https://cloud.mail.ru/public/9qDT/ZFegzWsA5[/HIDE-POSTS]

- iz tvojih zapažanja je ostalo samo da sredim ispravnu indikaciju provajdera mapa ako se ne varam? Biće i to urađeno u toku dana.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Iznad se nalazi aplikacija koja će ućutkati sve one koji hejtuju iGO koristeći argumentaciju kako se on tobože teško instalira i konfiguriše. Naravno, namenjena je tim lenštinama i hejterima ali očekujem da će je testirati i neki od vas ostalih te da će mi uzvratiti povratnom informacijom.

Evo, da i ja iznesem svoje utiske:
1. Program se instalira vrlo jednostavno i bez ikakvih problema. Sama instalacija traje malo duze, pretpostavljam zbog raspakivanja svih foldera i fajlova, ali to uopste nije bitno.
2. Sama aplikacija se ucitava 30 sec (galaxy grand2), sto je osetno sporije od orig. verzije i svako ucitavanje ili promena mapa traje 30 sec.
3. U izboru mapchanger-a imamo TomMap i TomTom i interesantno je da prilikom aktiviranja TopMap izbora na ekranu prikazuje TT ikonicu, a kada pokrenete TomTom - TM. U folder map stavio sam TomTom 2015.09 i Here 2015.Q4 mape i prilikom izbora TomTom, aktivne su mi Here mape i obrnuto, TopMap - aktivne Tomtom karte. Pretpostavljam da ce to marxista strediti kada ubaci novi mapchanger sa izborom sva tri proizvodjaca karata. Naravno i Contrast mapa i poi rade bez ikakvih problema.
4. Sa 3 licence pokrivene su sve mape, poi, building, ftr, fda, fsp, hnr, dem (oba fajla - i manji i veci).
5. Prilikom prvog ulaska u meni (ikonica gde je i prikaz baterije) ima lag od 4 sec, svaki sledeci ulazak je trenutan. Takodje sam primetio da je kretanje kroz menije i podesavanja za nijansu sporiji od orig. verzije.
Ono sto po meni potrebno dodati u SF verziji za "lenstine" i "hejtere" je sledece:
- folder dem sa reljefnom kartom
- folder scheme sa vecim izborom sema
- folder raster sa raster kartama (nije neophodno)
- folder ui_nextgen sa audio obavestenjima za kamere
Po meni, ova verzija je potpuno funkcionalna i radi bez ikakvih problema, uz primetan mali lag, i namenjena je manje zahtevnim clanovima koji funkcionisu po principu copy - paste.
Zahtevniji clanovi, vec imaju svoje sredjene verzije, prilagodjene svojim potrebama i navikama, i ja licno samo cekam da marxista objavi novi patch-ovan apk sa trajnim licencama, kako bih ga isprobao na svojoj verziji.
Svaka cast marxista!
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Evo, da i ja iznesem svoje utiske:
1. Program se instalira vrlo jednostavno i bez ikakvih problema. Sama instalacija traje malo duze, pretpostavljam zbog raspakivanja svih foldera i fajlova, ali to uopste nije bitno.
2. Sama aplikacija se ucitava 30 sec (galaxy grand2), sto je osetno sporije od orig. verzije i svako ucitavanje ili promena mapa traje 30 sec.
3. U izboru mapchanger-a imamo TomMap i TomTom i interesantno je da prilikom aktiviranja TopMap izbora na ekranu prikazuje TT ikonicu, a kada pokrenete TomTom - TM. ....
@akineki, druže tebe sam citirao u delu koji nije sporan. Da ne bih i ja ponavljao.
Nažalost, ja ne mogu pisati hvalospeve. Svejedno mi je gde ću biti uvršćen, u "lenštine" ili "hejtere". Verovatno u ove druge. Ali, ako tako bude, nije opravdano. Baš sam se namučio. Sve druge verzije iGO navigacije podesim za par minuta...
Ja sam uvek pisao koristeći činjenice i skrinšotove.
Instalirao sam na telefonu Samsung Galaxy S3, KitKat 4.3, interna memorija. Sve je odrađeno kako se i zahteva.
Nakon instalacije sam želeo da probam rutiranje postavljanjem početne tačke upisom adrese. Želeo sam da krenem iz ulice Gavrila Principa, jer sam jutros bio u njoj, koristeći Primo. Navigacija je stalno pucala. Slike su u prilogu. Stigao sam sa upisom Gavrila, space, i došao do ponude Gavrila Principa, nažalost, posle nekoliko minuta čekanja,dobio poruku "Aplikacija Nextgen SF se ne odaziva. Zatvoriti je?". Još me pita, kao da imam izbor, a ja se razmišljao da je već vreme da restartujem telefon. Ličilo je da se aplikacija "zamrzla", zaglavila...
Zatvorio sam aplikaciju, deinstalirao je i izbrisao iz telefona. Ponovo sam instalirao AvicSync koji je, ako se ne varam skockao baš citirani drugar @akineki.
E, sada bih svima postavio par pitanja.
1) Šta to vidite epohalno u "kompaktnoj" aplikaciji ? Ova verzija je veliki promašaj. Kasnije, kada neka "lenština" skine ovu instalaciju, a karte budu podosta omatorile, moraće najpre da instalira sa mapama koje su upakovane u apk fajl, izbrisaće ih, prestaće da bude lenština jer će morati da se potrudi da nađe najnovije mape i da ih ubaci u folder maps. Da li će tada raditi, ko zna...Dakle, aplikacija, čak i da sada savršeno radi, je za jednokratnu upotrebu. Inače, već sada postoje novije mape TomTom.
2) Zašto je na forumu prisutan manir da se tvrdi da nešto radi, a da se to ne proveri. Eto, ja sam stavljanjem slika ilustrovao da nisam uspeo da napravim nijednu rutu. A iskreno sam se baš ozbiljno potrudio...
3) Čemu ova nova verzija pored svih postojećih. Šta nedostaje velikoj ponudi različitih verzije : Primo, Basar, NextGen, AvicSync.
4)
Zašto su urednici dozvolili "četovanje" na forumu kada se za to mogu koristiti privatne poruke. Zar ovo nije spamovanje. Drugar @nislija30 je pametno to predlagao, ali je autor želeo da svi vide da je ipak ova verzije najlošija iGO ponuda do sada...

P.S. Pogledajte vreme na telefonu, sa slika, da bi ste se uverili koliko sam vremena "cedio suvu drenovinu".
Nažalost, "što se grbo instalira, vreme ne popravi"

EDIT
Zašto vređamo članove foruma. Čemu etiketiranje u stilu "hejteri" i "lenštine"...

 

Prilozi

  • Screenshot_2016-04-19-11-20-54.png
    Screenshot_2016-04-19-11-20-54.png
    33,1 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_2016-04-19-11-22-14.png
    Screenshot_2016-04-19-11-22-14.png
    33,8 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_2016-04-19-11-23-44.png
    Screenshot_2016-04-19-11-23-44.png
    140,3 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_2016-04-19-11-24-41.png
    Screenshot_2016-04-19-11-24-41.png
    75,5 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_2016-04-19-11-25-09.png
    Screenshot_2016-04-19-11-25-09.png
    434,1 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_2016-04-19-11-26-44.png
    Screenshot_2016-04-19-11-26-44.png
    147,4 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_2016-04-19-11-27-19.png
    Screenshot_2016-04-19-11-27-19.png
    248,1 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_2016-04-19-11-29-09.png
    Screenshot_2016-04-19-11-29-09.png
    139,9 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_2016-04-19-11-42-39.png
    Screenshot_2016-04-19-11-42-39.png
    248,1 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_2016-04-19-11-45-15.png
    Screenshot_2016-04-19-11-45-15.png
    39,3 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.995
Opet pravite od foruma cirkus.
Ko ima poslije svega neko novo konkretno zapazanje naka ga iznese a @marxista ce to nastojati implentirati.
Svaka rasprava, prozivanje ce biti istog trenutka brisana.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Izvini što sam te zaboravio jer jesam koristio tvoje ikonice i isprviću to. Aplikacija koju sam koristio je međutim ona koju je postavio djeman. :)



edit;
Što je tebi problem da shvatiš i prihvatiš to što sam napisao? U njegovoj .apk postoje ikonice za sve dpi, znači i za xxhdpi i xxxhdpi a ja sam umesto njegovih basarsoft stavio tvoje nextgen ikonice.

Posle prethodnog posta nisam baš siguran da ti je svejedno što sam te zaboravio te da se samo šališ. Proveri radije sebe a kada ustanoviš da su, kao što sam i napisao, tvoje samo ikonice, ne bi bilo zgoreg da to ovde i napišeš.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
A, jel mogu ja da se vratim na temu?
@marxista
Nadam se da si procitao moja zapazanja po pitanju SF verzije koju si postavio. Ono sto mene zanima je dokle si stigao po pitanju AvicSync apk fajla i licenci za isti. Kao sto znas, gx je objavio kompletan patch za Basar i delimican (rade samo fbl TM) za Avic. Vidim da u SF verziji sve fercera po pitanju licenci, pa me interesuje da li je to preradjen Basarov apk sa putanjom ka AvicSync-u ili moze da se ispegla i Avic-ov apk fajl. I, kakva je situacija sa gja mapchangerom kao zamena za postojeci here-tomtom?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.02.2013
Poruka
140
Da li bi mi neko od forumasha mogao reci, kako bi trebao glasiti ovaj string (dole naveden), kada je iGO_Avic na externoj, umesto osnovnoj memoriji telefona?!
Telefon je Alcatel OT-992D.... on memoriju telefona naziva: "SD Card", dok externu naziva: "Internal memory".... znachi, naopako ih proziva i zato imam problem, da kada kopiram iGO_Avic (i iGO_NextGen, takodje) na externu memoriju, ne kapira putanju do njih, pa ih i ne pokrece!!!!
Samo mulja 10-15 sekundi.... i prekine pokretanje!


[folders]
data_folder_name="iGO_Avic"
linked_root_list="/extdata /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /sdcard/external_sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/sdcard/sd /mnt/sdcard/external_sd /mnt/extsdcard /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /storage/extSdCard /mnt/storage/external_sd /storage/sdcard0"
;data="./"
;has_secondary_root=1
;android_secondary_root_path="/mnt/external_sd/Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons"
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

Pozz.... svim forumashima i hvala, unapred!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2013
Poruka
140
Verovatno imaš Kitkat.

Ne, ICS je operativni system!

Uostalom, isto se ponasha i na tabletu (takodje, ICS)!
Na tabletu lepo radi iGO_NextGen, sa interne memorije.... ali na externoj, ne vidi iGO!

Predugachak je ovaj link, do iGO-a.... pa mi nije bash najjasnije, gde sve trebam da unesem izmene, kako bih mu dao pravilan putokaz ka iGO folder-u.... tj odakle da chita?
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Da li bi mi neko od forumasha mogao reci, kako bi trebao glasiti ovaj string (dole naveden), kada je iGO_Avic na externoj, umesto osnovnoj memoriji telefona?!
Telefon je Alcatel OT-992D.... on memoriju telefona naziva: "SD Card", dok externu naziva: "Internal memory".... znachi, naopako ih proziva i zato imam problem, da kada kopiram iGO_Avic (i iGO_NextGen, takodje) na externu memoriju, ne kapira putanju do njih, pa ih i ne pokrece!!!!
Samo mulja 10-15 sekundi.... i prekine pokretanje!


[folders]
data_folder_name="iGO_Avic"
linked_root_list="/extdata /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /sdcard/external_sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/sdcard/sd /mnt/sdcard/external_sd /mnt/extsdcard /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /storage/extSdCard /mnt/storage/external_sd /storage/sdcard0"
;data="./"
;has_secondary_root=1
;android_secondary_root_path="/mnt/external_sd/Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons"
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

Pozz.... svim forumashima i hvala, unapred!!!!
Počni odavde
http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/page-103
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
A, jel mogu ja da se vratim na temu?
@marxista
Nadam se da si procitao moja zapazanja po pitanju SF verzije koju si postavio. Ono sto mene zanima je dokle si stigao po pitanju AvicSync apk fajla i licenci za isti. Kao sto znas, gx je objavio kompletan patch za Basar i delimican (rade samo fbl TM) za Avic. Vidim da u SF verziji sve fercera po pitanju licenci, pa me interesuje da li je to preradjen Basarov apk sa putanjom ka AvicSync-u ili moze da se ispegla i Avic-ov apk fajl. I, kakva je situacija sa gja mapchangerom kao zamena za postojeci here-tomtom?
Vidi, neko je već dao tu ideju
Pongo skin je pravljenjen eksplicitno za AvicSync.
Nemojte pokušavati da prepravljate iGO_Avic u iGO_Basar!
Instalirajte svež iGO_Basar, a onda probajte za dodavanjima Pongo_skin dodataka u ux folder da dobijete mix.

Druga mogućnost je da se apk za Basar preradi, da ima PackageName i DataFolder isti kao Avic, pa da glumi update Avic-a.

edit:
iGO_Basar sa ubačenim pongo avic skinom
Pogledajte prilog 91148 Pogledajte prilog 91150
Sve radi, ali zapinje na nekim mestima.
Lično mislim da ne treba mešati babe i žabe, iako sam veliki fan Pongo-vog dela, gx je odradio sjajnu stvar za Basar verziju.
Basar skin je "osnovna verzija", bez dodatnog šarenila za oko, samo osnovne funkcije. Moguće da je Basar kompatibilniji sa Arimijevim Default_modified skinom, koga interesuju proširenja.
Ipak, prepustimo Rusima da odrade svoj posao.
 
Natrag
Top