iGO NextGen Navigacija

Ako si skidao sa onoga torrenta što sam ja stavio prvo obriši sve iz telefona što se tiče te navigacije i APK, pa onda na karticu u Android,pa u data staviš cjelu datoteku koja se zove com.nng.igo.primonextgen,onda pokreneš telefonom iz te mape tu je i APK koji instaliraš,restartaš telefon i dodaš datoteke glas,mape i poi točke pa onda pokreneš na ikoni navigaciju i mora raditi ako ovako napraviš ,ja sam kod sebe na LG magna instalirao od prve a android je 5.0.1
 
Ako si skidao sa onoga torrenta što sam ja stavio prvo obriši sve iz telefona što se tiče te navigacije i APK, pa onda na karticu u Android,pa u data staviš cjelu datoteku koja se zove com.nng.igo.primonextgen,onda pokreneš telefonom iz te mape tu je i APK koji instaliraš,restartaš telefon i dodaš datoteke glas,mape i poi točke pa onda pokreneš na ikoni navigaciju i mora raditi ako ovako napraviš ,ja sam kod sebe na LG magna instalirao od prve a android je 5.0.1
Samo jedno pitanje .., da li je na telefonu odradjen sd fix ili fabricki ima zabranu upisa na sd. karticu ?
 
Ništa nisam radioi sve je na mobitelu original kao iz trgovine i ja se u to ne kužim u mobitel nikada ne diram nego onakav kakav je iz razloga jer sam prije par godina na noki 580 prčkao po nekim naputcima i popušio mobitel ostala mi samo cigla i zato nikad ne diram ništa na mobitelu nego original sve njegovo pa šta radi radi što ne bez toga se može
 
Ništa nisam radioi sve je na mobitelu original kao iz trgovine i ja se u to ne kužim u mobitel nikada ne diram nego onakav kakav je iz razloga jer sam prije par godina na noki 580 prčkao po nekim naputcima i popušio mobitel ostala mi samo cigla i zato nikad ne diram ništa na mobitelu nego original sve njegovo pa šta radi radi što ne bez toga se može
Ok , ..probat cu pa javljam a bilo bi dobro kad bi mogla ta fora da se odradi i na stari igo .., ali malo "tjezeee" ha
 
iGO_NextGen : Junction view, Naplatne rampe

Na putu od Beograda do Niša, postoje 2 mesta gde se na ekranu navigacije pojavljuju tz. Junction view slike. Junction view je slika gde se, najčešće, autoput grana u 2 magistralna pravca, kod nas su to obično grananja međunarodnog značaja.

330gswx.jpg


Odmah do Junction view slike je i slika kada se sa Junction view vraća u klasični izgled ekrana. Prvi par slika je iz smera Beograda, na ulazu u Niš, a drugi par je u smeru ka Beogradu, na izlazu iz Niša.
Napomena : kao što se vidi na slikama 2 i 4, izabrao sam prikaz ekrana "dan". Junction view je, ipak, sam napravio razliku, i na prvoj slici je "noćni prikaz" (slika 1 i vreme dolaska na destinaciju 22:39) a na drugoj "dnevni prikaz" (slika 3 sa očekivanim vremenom dolaska 17:27).

Pošto sam za putovanje koristio prevoz autobusom, sa uključenom navigacijom sam pratio koji se sve detalji pojavljuju na ovoj, zaista lepoj navigaciji.

6yeg4x.jpg


Prve dve male slike obaveštavaju da se približavamo naplatnoj rampi, najpre na izlazu iz Niša a kasnije na ulazu u Beograd. Takođe, interesantna je i treća mala slika. Autobus je, kod petlje Autokomande, vozio paralelnom trakom za isključenje i navigacija je lepo primetila koji su mogući razlozi : benzinska pumpa ili restoran. Na kraju, pošto sam kao destinaciju postavio HOME lokaciju, navigacija je pravilno obaveštavala kako se mogu "vratiti" na pravi put. Na četvrtoj maloj slici se vidi da, s obzirom da je to samo put namenjen za dolazak autobusa, boja trake je od narandžaste prešla u crvenu. To bi bio svojevrstan "službeni put", onaj koji je zabranjen za automobile.

Na kraju, evo materijala i za našeg drugara @nenadsenna. Vozeći po Nišu, testirao sam upozorenja za približavanje prekršajnim kamerama "Semafor" koje smo dodali. Upozorenje je za obe bilo korektno. Međutim, tada sam video da, na istoj raskrsnici, postoje i dva "kompleta" kamera (3 na jednom i 4 na drugom nosaču) u Ulici Vojvode Mišića. Ta dva "kompleta" kamera takođe snimaju "prolazak kroz crveno svetlo na semaforu".
GPS koordinate su :

1) S 43.31996 I 21.90656
2) S 43.31974 I 21.90638.


U prilogu su i skrinšotovi ovih GPS lokacija. Smerovi upozorenja idu ka približavanju raskrsnici ulice Vojvode MIšića sa ulicama Vožda Karađorđa i Bulevarom Dr Zorana Đinđića.
Zamolio bih našeg druga @nenadsenna da apdejtuje bazu prekršajnih kamera za Srbiju sa ovim dvema kamerama. U prilogu su i realne slike ovih kamera na kolovozu.

EDIT
@nenadsenn mi je objasnio kako se generiše speedcam.txt fajl. Međutim, smatram da, pošto je on to radio od početka, da bi trebalo da on verifikuje ono što sam ja pokušao da odradim. Jednostavno, smatram da takve stvari mora da radi samo jedan čovek i da on zvanično objavi na forumu. U suprotnom, imaćemo staru situaciju, onu u kojoj je svako imao svoje kamere. Možda je još bolji primer desetina "paketa" za instalaciju iGO_NextGen. I tada nastaje problem kod novih članova : kako izabrati optimalnu i proverenu instalaciju. U prilogu je slika usmerenosti prekršajnih kamera u Nišu.
 

Prilozi

  • Kamere 1.jpg
    Kamere 1.jpg
    532,2 KB · Pregleda: 67
  • Ka raskrsnici 12.png
    Ka raskrsnici 12.png
    107,3 KB · Pregleda: 58
  • Ka raskrsnici 11.png
    Ka raskrsnici 11.png
    185,3 KB · Pregleda: 53
  • Kamere 2.jpg
    Kamere 2.jpg
    593,7 KB · Pregleda: 55
  • Ka raskrsnici 22.png
    Ka raskrsnici 22.png
    107,7 KB · Pregleda: 54
  • Ka raskrsnici 21.png
    Ka raskrsnici 21.png
    185,1 KB · Pregleda: 55
  • speedcam_Nenad_NEW.jpg
    speedcam_Nenad_NEW.jpg
    337,8 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Ako si skidao sa onoga torrenta što sam ja stavio prvo obriši sve iz telefona što se tiče te navigacije i APK, pa onda na karticu u Android,pa u data staviš cjelu datoteku koja se zove com.nng.igo.primonextgen,onda pokreneš telefonom iz te mape tu je i APK koji instaliraš,restartaš telefon i dodaš datoteke glas,mape i poi točke pa onda pokreneš na ikoni navigaciju i mora raditi ako ovako napraviš ,ja sam kod sebe na LG magna instalirao od prve a android je 5.0.1
Урадио како си написао и прорадило је.
Хвала на помоћи.
 
Ima li negde link sa koga mogu da preuzmem mape TomTom Italije? Trebao bi mi i TOI (POI) za Italiju. Po onome što imam u content folderu vidim da mi treba mapa 2014.06 ili Q2.
 
Natrag
Top