iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Problem je na tvojoj strani!
To tvoje zamesateljstvo dobro da i radi. Ocigledno je da kombinujes i pongov i arimijev skin. Pocni odatle da sredjujes ...mozda to bude resenje i problema sa vremenskom zonom a zatim proveri kakvo ti je podesavanje za vreme u samom uredjaju.
 
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Problem je na tvojoj strani!
To tvoje zamesateljstvo dobro da i radi. Ocigledno je da kombinujes i pongov i arimijev skin. Pocni odatle da sredjujes ...mozda to bude resenje i problema sa vremenskom zonom a zatim proveri kakvo ti je podesavanje za vreme u samom uredjaju.

Ne bre brate instalirao sam onu verziju sto je postavio linc aconik ?

U spojleru je link za nextgen sa tomtom i here mapama SFRJ i celokupnim sadrzajem potrebnim za ostale zemlje Evrope. Izmena mapa je jako lepo i prosto implementirana, prisutna je i rasterska mapa Beograda koja radi. Koristen je defaultni skin uz nekoliko izmena koje smatram da su korisne ...testirao sam dugo pre nego sto sam uploadovao i intervencije definitivno nisu naudile odzivnosti aplikacije.

Nema potrebe ni za kakvim uputstvima sem toga da arhivu treba raspakovati i kopirati na INTERNU MEMORIJU, potom iz foldera "install" instalirati aplikaciju i prilozenim sys.txt-om zameniti onaj koji ce kreirati aplikacija tokom instalacije. Ako se desi da vam zvuk ne radi samo restartujte uredjaj i proradice.
Oni koji vec imaju instaliran nextgen treba da pre zapocinjanja instalacije pobrisu svoj device.nng iz ruta interne memorije, uklone postojeci nextgen folder i deinstaliraju aplikaciju. Prethodna recenica se odnosi na one koji nisu sigurni u sebe a oni drugi znaju kako mogu da postupe.

Umesto da kacim skrinsote malo kasnije cu snimiti i nabaciti klip na YT kako biste mogli da vidite kako to sve radi.

EDIT: ...U stvari nema razloga da se cimam oko klipa, evo
 
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Ne bre brate instalirao sam onu verziju sto je postavio linc aconik ?

U spojleru je link za nextgen sa tomtom i here mapama SFRJ i celokupnim sadrzajem potrebnim za ostale zemlje Evrope. Izmena mapa je jako lepo i prosto implementirana, prisutna je i rasterska mapa Beograda koja radi. Koristen je defaultni skin uz nekoliko izmena koje smatram da su korisne ...testirao sam dugo pre nego sto sam uploadovao i intervencije definitivno nisu naudile odzivnosti aplikacije.

Nema potrebe ni za kakvim uputstvima sem toga da arhivu treba raspakovati i kopirati na INTERNU MEMORIJU, potom iz foldera "install" instalirati aplikaciju i prilozenim sys.txt-om zameniti onaj koji ce kreirati aplikacija tokom instalacije. Ako se desi da vam zvuk ne radi samo restartujte uredjaj i proradice.
Oni koji vec imaju instaliran nextgen treba da pre zapocinjanja instalacije pobrisu svoj device.nng iz ruta interne memorije, uklone postojeci nextgen folder i deinstaliraju aplikaciju. Prethodna recenica se odnosi na one koji nisu sigurni u sebe a oni drugi znaju kako mogu da postupe.

Umesto da kacim skrinsote malo kasnije cu snimiti i nabaciti klip na YT kako biste mogli da vidite kako to sve radi.

EDIT: ...U stvari nema razloga da se cimam oko klipa, evo
Ovo je kopija onoga što je on postavio , da te ne buni . rešiću nekako .., mislio sam možda zna neko da se ne mučim cao
 
Učlanjen(a)
08.09.2015
Poruka
7
@zwerconije

Objasni malo detaljnije, koju verziju si stavio, koji skin? Sta se tacno desava? Cime si zamenio?
@akineki
Objasnio sam u privatnoj prepisci navigas-u malo detaljnije problem koji sam imao, pošto sam preuzeo fajlove koje je on poslednji iskombinovao i postavio ovde. To je zato da ostale ne bi smarali bespotrebno. Ako on bude imao isti problem kao ja, ili će ga rešiti ili ga bolje ovde predstaviti od mene. Malo strpljenja molim.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@zwerconije
ako ti nije problem posalji i meni u privatnoj poruci. I ja sam iskombinovao navigasov i marxistin ux folder i prilagodio ga svojim potrebama. Pozz.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
[sound]
android_muting_device=0
ding_muted=1


Ne razumem tvoj problem?
Moj problem je što kada SAMO instaliram program koji je Marxista postavio, prema uputstvima koja je dao, meni nikako ne radi zvuk. Problem sam "rešio" tako što sam instalirao paket koji je Vlada postavio na prvoj strani, a u UX folder dodao par dodataka koje je Marxista postavio u svom paketu, a koji su meni zanimljivi.
Zaključak: sad imam potpuno funkcionalnu verziju na svom telefonu, ali je moj PROBLEM što još uvek ne znam zašto Marxistin paket ne radi kod mene. Mislio sam, možda je neko imao isti problem, pa zna uzrok.

nemojte da budžite svašta i onda kao nešto ne radi. aj što na primo je bilo komplikacija ali ovde je to sve lakše neuporedivo.

Ako ne budžimo svašta, kako da dobijemo program sa funkcijama koje želimo, a bez dodataka koji nas ne interesuju? Da nema budženja, ne bismo ni imali ovaj program ovde, zar ne?

Hvala vam svima na konstruktivnim savetima i pomoći.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@bresjanac
OK. Pokusao sam da ti pomognem, samo nisam znao da si u medjuvremenu resio problem sa zvukom. Slazem se sa tobom da je potrebno da malo eksperimentisemo i da program prilagodimo prema svojim potrebama. Meni su na primer neke funkcije potpuno nepotrebne i odredjene dodatke sam izbrisao. (pisao sam vec ovde o tome). Takodje, shodno tome, i sys.txt je pretrpeo odredjene izmene i sve funkcionise besprekorno. Pozz.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WOB
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Moj problem je što kada SAMO instaliram program koji je Marxista postavio, prema uputstvima koja je dao, meni nikako ne radi zvuk. Problem sam "rešio" tako što sam instalirao paket koji je Vlada postavio na prvoj strani, a u UX folder dodao par dodataka koje je Marxista postavio u svom paketu, a koji su meni zanimljivi.
Zaključak: sad imam potpuno funkcionalnu verziju na svom telefonu, ali je moj PROBLEM što još uvek ne znam zašto Marxistin paket ne radi kod mene. Mislio sam, možda je neko imao isti problem, pa zna uzrok.



Ako ne budžimo svašta, kako da dobijemo program sa funkcijama koje želimo, a bez dodataka koji nas ne interesuju? Da nema budženja, ne bismo ni imali ovaj program ovde, zar ne?

Hvala vam svima na konstruktivnim savetima i pomoći.
Pa nije tačno. Program je napravljen da odradi posao. Ako neko želi pun ekran raznih informacija ok ali to sve može se odrazi nestabilnim radom. Na jednoj strani dobiješ na drugoj gubiš. Ja se još uvek držim primo verzije. Za Nextgen ima vremena u narednih nekoliko godina biće aktuelan.

Apk koji sam postavio zadnji, radi zvuk za razliku od predhodne. Mada je kod mene i ta predhodna imala zvuk. Verovatno i njemu čim koristi taj. Ali da ne bude zabune koristite
iGO_NextGen.apk sa ovim hash-om
Md5 28E413D94E66C3382CC84E793346A758

ko nema hash tab neka skine odavdežž

Kod:
http://implbits.com/products/hashtab/

Version 5.2.0.14 free for personal use on Windows.

Download Now!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@vladcepesh
Apsolutno se slazem sa tobom. Upravo o tome sam i govorio u postovima #144 #146 i #157. Ukusi su razliciti i svako IGO moze da je prilagodi svojim potrebama, ali najbitnija je funkcionalnost.
Molim te da samo malo pojasnis ovaj hash tab? Sta je sad to i gde se ubacuje?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Hvala vam svima na trudu. Instalirao sam tvoju verziju bez problema na dva tableta (Lenovo YOGA 2 i Samsung Galaxy tab 7.0). Obe instalacije su na uređajima a ne na SD kartici. Najpre sam se obradovao kako sve lepo izgleda i RADI, ali to je bilo dok sam probao sa navigacijom u lokalu... kada sam zadao da me vodi do Soluna, trebalo je oko 20-30 sec da preračunaju rutu. To se, takođe, dešava kada usput treba da iz bilo kog razloga ponovo preračunava rutu. Vratio sam na "predhodnu" verziju (bez izmena u "skin"-u) i tu istu rutu na oba uređaja radi ekspresno.
@akineki
Objasnio sam u privatnoj prepisci navigas-u malo detaljnije problem koji sam imao, pošto sam preuzeo fajlove koje je on poslednji iskombinovao i postavio ovde. To je zato da ostale ne bi smarali bespotrebno. Ako on bude imao isti problem kao ja, ili će ga rešiti ili ga bolje ovde predstaviti od mene. Malo strpljenja molim.
iGO_NextGen test rutiranja od Beograda do Soluna

Za početak samo da pojasnim. iGO_NextGen sa mog linka se u velikoj meri zasniva na materijalu koji je postavio drugar @nenadsenn . Instalaciju sam i koncipirao na osnovu njegovih saveta i predloga. Folder ux je takođe onaj koji mi je dao @nenadsenn , a u kome se nalaze nekoliko zip fajlova koje sam preuzeo po preporuci drugih članova. Na osnovu instalacije sa linka koji je postavio drugar @marxista, razjasnio sam gde se i kako ubacuju mape različitih provajdera. Takođe, od njega sam preuzeo i licence koje su mi nedostajale. Obojici drugara, puno hvala na pomoći i ustupljenom materijalu sa kojim sam zaokružio svoju instalaciju iGO_NextGen.

Sada prelazimo na
Testiranje rutiranja i starta navigacije za put Beograd - Solun u realnim uslovima.

Prethodno sam u svoj telefon ubacio HERE mape Srbije, Makedonije i Grčke, slika iGO NG 13. Destinaciju upisujem preko opcije adresa. Evo veće slike, da se bolje zapazi, kako je sada, u realnoj vožnji moja navigacija određivala putanju do Soluna. Sve sam radio za vreme vožnje. Jedino nisam produžio za Solun...:)

214ywc6.jpg


Iz razloga da se vide i vremena kada je ovih 6 slika napravljeno, original skrinšotove ću staviti i u prilogu. U prilogu su i slike na kojima se može videti kako izgledaju folderi navigacije na telefonu, pomenuti sadržaj foldera map i sadržaj foldera ux, slike iGO NG 11 do iGO NG 14.
Kao što se iz vremena skrinšotova vidi, od upisa destinacije Thessaloniki a to je 08-56-24 (prva mala slika na velikoj) do glasovnog navođenja za kretanje, slika 4, 08-57-03, prošlo je 39 seckundi. Po mom mišljenju, ovo vreme nije predugačko, ako se uzme u obzir da ruta ide kroz 3 države a i ima pristojnu dužinu, 630 km i vožnja od 7h i 4 min. Doduše, do pojave svih detalja na ekranu, do najave skretanja levo u ulicu Patrijarha Dimitrija, 08-57-59, prošlo je još 56 sekundi, tj. ukupno od početka, 1 min 35 sekunde. Možda je drugima ovo vreme predugačko, meni je sasvim podnošljivo, tj. realno ! Inače, da ponovim, glasovno navođenje kreće već sa četvrtom slikom, u 08-57-03.
Više od 5 puta sam, na raznim pozicijama u gradu, brisao postojeću rutu i pokretao novu do Soluna. Vreme je veoma slično, osim u jednom slučaju kada su svi detalji na ekranu pojavili skoro kao da se radi o Beogradu, praktično odmah. Da ne bih zaboravio, u 2 navrata sam postavljao rutu do adrese u Beogradu, navigacija je rutirala očekivano, brzo i precizno.

Ta druga vremena su, imam i skrinšotoove, ako neko želi da se uveri :

08-19-05 do 08-19-55 = 50 sec
08-29-55 do 08-30-35 = 40 sec
08-35-05 do 08-35-20 = 25 sec
08-38-56 do 08-39-31 = 35 sec


Za ovih 5 vremena, navigacija kreće sa navođenjem, bez par detalja na ekranu, posle upisa destinacije, u proseku, za 37.5 sec.

NAPOMENA : Rerutiranje,
pošto nisam krenuo za Solun, je bilo sa trenutnim određivanjem nove putanje.
Sve je ovo testirano na telefonu Huawei Y300.
 

Prilozi

  • iGO NG 11.jpg
    iGO NG 11.jpg
    137,9 KB · Pregleda: 99
  • iGO NG 12.jpg
    iGO NG 12.jpg
    138,4 KB · Pregleda: 83
  • iGO NG 13.jpg
    iGO NG 13.jpg
    182,1 KB · Pregleda: 87
  • iGO NG 14.jpg
    iGO NG 14.jpg
    256,2 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot_2015-09-10-08-56-24.jpg
    Screenshot_2015-09-10-08-56-24.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 86
  • Screenshot_2015-09-10-08-56-35.jpg
    Screenshot_2015-09-10-08-56-35.jpg
    16,6 KB · Pregleda: 84
  • Screenshot_2015-09-10-08-56-40.jpg
    Screenshot_2015-09-10-08-56-40.jpg
    30,4 KB · Pregleda: 83
  • Screenshot_2015-09-10-08-57-03.jpg
    Screenshot_2015-09-10-08-57-03.jpg
    34,4 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot_2015-09-10-08-57-43.jpg
    Screenshot_2015-09-10-08-57-43.jpg
    38,5 KB · Pregleda: 88
  • Screenshot_2015-09-10-08-57-59.jpg
    Screenshot_2015-09-10-08-57-59.jpg
    41,7 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:
Natrag
Top